's GRAVENHAGE, 2 Auguslus. Z. M. heeft vergunning verleend aan den lieer W. J, F. Nuijensmed. doel. ie Weslwoud, lot het dragen der versierselen van ridder der orde van den II. Gregorius den Groote, hem door Z. II. Paus Pius IX ge schonken; aan jhr. J. L. Nepveu, kamerheer, lot het dragen der versierse len van ridder 2de kl. der orde van St. Anna, hem door den keizer van Rusland geschonken; aan den heer mr. C. van der Goes, kamerheer, dienst doende bij H. M. de koningin-moeder, tot het dragen der versierselen van de orde van St. Stanislaus 2de kl.hem door den keizer van Rusland ge schonken; en aan den kapitein jlir. G. B. van Bronkhorst, adjudant bij Z. K. II. den prins van Oranje, lot het dragen der versierselen van ridder der orde van St. Wladimir 4dc kl., en van ridder van het Legioen van Eer, hem door den keizer van Rusland en den keizer der Franschen geschonken. Z. M. heeft benoemd tot commissaris des konings in de provincie Over ijssel mr. E. J. A. Graaf van Bylaiidl, lid van den raad van state, voormalig commissaris des konings in de provincie Zuidholland. Tot raadsheer in hel prov. geregtshof in Limburg is benoemd de lieer mr. A. J. C. van Bijnkershoek van der Koog, thans regter in de arrond.- regibank te Maastricht. Tot adspirant-ingenieur, bestemd voor het vak van scheepsbouw in Nederl.-Indië, is benoemd de adsislent I). Boeke. Z. M. heeft goedgevonden op pensioen te stellen den lsten luit. J. Ou- hotcr, plaatsel. adjudant der 2de kl. te Middelburg, en te benoemen: bij den plaatselijken staf, lot kapitein en plaatsel. adjudant der lsle kl., den lsl™ luit. G. L. Bouwman, plaatsel. adjudant der 2dc kl. te Amsterdam, en den lslen luit. J. C. Grocncwoud Sweys, plaatsel. adjudant der 2dc kl. te Arn hem; tot 2den luit. en plaatsel. adjudant der 2de kl. te Middelburg, den sergeant-majoor F. Spronk van hel 3de reg. infanterie; bij het wapen der infanterie, bij den staf, tot kapitein 3de kl. den lslcn luit. J. Brakel, van dien staf, werkzaam bij het dep. van oorlog; bij het 5dc reg., tot lste" luit. den 2deD luit. M. P. E. E. 11. Sloop; bjj het 8s,e reg., tot kapitein 3de kl. den lsltn luit. C. F. Pabstvan het reg. grenadiers en jagers. De heer Arenl Magninlste luit.-adjudant van den gouverneur der Nederl. bezittingen ter Kuste van Guinea, thans met verlof hier te lande, is door den keizer der Franschen benoemd tot ridder der orde van het Legioen van Eer. Z. M. de koning heeft gisteren in een bijzonder gehoor ontvangen don J. A. de Rascon, nieuw benoemd buitengewoon gezant en gcvolmagtigd minister van II. M. de koningin van Spanje bij het Nederl. hof, lot het overhandigen zijner geloofsbrieven. De heer Thorbecke, minister van binnenl. zaken, heeft heden morgen tol hel doen eencr builenlandsche reis de residentie verlaten. Naar men verneemt begeeft hij zich naar Dresden en zal hy ecne maand afwezig blijven. Men verneemt dat de toestand van jhr. A. L. van Beteren Gevers, lid van gedep. staten van Zuidholland, naar omstandigheden, redelijk is. Gisteren werd in hel r. k. weeshuis het honderdjarig beslaan der r. k. armcn-admiuisiratie op eene gepaste wijze herdacht. Heden morgen ten 9 ure vereenigden zich in de Maliebaan het garni zoen der residentie en de batt. infanterie, in garnizoen te Leyden en Delft, en ecne batterij veld-artillerie in garnizoen te Leyden, van waar zij ten 10 ure, onder hel bevel van den generaal-majoor Wilbrennincknaar de vlakte van Waalsdorp marcheerden om groote cvolu!iën van linie in het vuur uit Ie voeren. De kolonne werd gecommandeerd door den kolonel Ravens, van hel reg. grenadiers en jagers. Waren er de vorige keeren vele inwo ners en vreemdelingen derwaarts gegaan om ooggetuigen van dit militaire schouwspel te zijn dit was heden daar het de laatste maal was dat de manoeinres plaats vonden, nog vrij aanzienlijker. Een tal van rijtuigen en vele heereii te paard bevonden zich aldaar. Te Scheveuingen was de drukte Zondag II. bijzonder groot. Men zal zich daarvan een denkbeeld kunnen maken, als men weet dat de table d'hótc aan het gemeente-badhuis heeft bestaan uit 220 couverts, en dat de ontvangst van die tafel en van de buffetten heeft bedragen de som van on geveer ƒ1400, een cijfer dat nog nimmer bereikt is. Met de omnibussen van de Nederlandsche Tramway-Company zijn bijna 1100 personen vervoerd. Hel aantal passagiers met de omnibussen van Zij- denbos was ook grooler dan ooit. Niettegenstaande het groot aantal rijtui gen, dal tot zeer laat in den avond de straten en wegen passeerde, is alles gelukkig zonder tegenspoed afgeloopen. De grootvorst-troonopvolger van Rusland heeft heden middag het eerste bad in open zee genomen. Daarna heeft de prins langs hel strand gereden. Zijne minzaamheid wordt zeer geroemd. Het aantal baden, dat thans dagelijks genomen wordt, beloopt 400. BUITENLANDSCUE BERIGTEN. BELOIK - BRUSSEL, 1 Augustus. De verkiczings-strijd is thans in vollen gang. Namens de regterzijde der ontbonden kamer van vertegenwoordigers is door 12 leden een manifest aan dc natie uitgevaardigd. Daarin wordt hel besluit der regterzijde om zich van deelneming aan de werkzaamheden te onthouden, hetwelk de naaste aanleiding tot de ontbinding is geweestverdedigd als »cen uiterst verweringsmiddelwelks aanwending geoorloofd was, omdat de tegenpartij aanviel met de uiterste middelen." Verder wordt de staatkunde van het liberale ministerie voorgesteld als strijdig met de publieke opinie, met de eerlijkheid en waardigheid der regering, met de echt vrijgevige en onbe krompen beginselen der Belgische constitutie, en verklaard, dal de leden der regterzijde aan den ijver voor de katholieke godsdienst onafhankelijkheid als burgers en gehechtheid aan de constitutionele volksvrijheden parenen in burgerlijke en politieke onderwerpen enkel Ie rade gaan met hun eigej oordeel en geweten. De linkerzijde zal ongetwijfeld dit manifest niet onbtl antwoord laten. ENGELAND. LONDEN 31 July. Op de Royal Sovereign zijn dezer dagen verschillende proeftogten levens proefnemingen met het aan boord zijnde geschut gedaan, die beste uitkomsten hebben opgeleverd. Dit is bij de Britsche vloot het eerst1 schipdat van draaijende schiettorens voorzien is. Betreffende Franz Muller verneemt men, dat een vaartuig, dat uit Ne» York te Liverpool is aangekomen, 11. Maandag de Victoria, aanboor waarvan Muller zich vermoedelijk bevindt, op 60 mijlen ten westen va Cape Clear ontmoette. Aangezien de Victoria op denzelfden dag na fce vertrek van Londen eerst aan de lcrsche kust genaderd wasberekent me, dat die bodem een buitengewoon langen overlogt zal hebben en de inspr,; teurs Tanner en Revessley dus veel vroeger te New-York zullen aankomen Uit Crcmorne Gardens is Donderdag II. de heer Eugène Godard u( cenige vrienden in een van een vuurloeslel voorzienen luchtbol opgeslege. en na verloop van 40 minutengedurende welken tijd hij de aarde uit gezigt verloor, behouden ncdergekomen. Meer dan 10000 personen war? in den tuin verzameld om de zeldzame en gevaarlijke onderneming tj nabij te aanschouwen. De hitte neemt hier te lande sterk toe; alle bouw- en graslanden zij als verzengd door gebrek aan regen de oogst van graan als beestenvoet zal dien ten gevolge over het algemeen vermoedelijk niet gunstig uitvallen Te Georgetown heeft den 5den dezer een hevige brand gewoed, waai door een aantal gebouwen vernield zijn. De schade wordt op minsier anderhalf millioen dollars begroet. Berigtcn uil New-York van 21 July melden, dat de president Lincolt 500,000 man vrijwilligers heeft opgeroepen, onder bekendmaking dat, z# zij niet vóór de maand September bijeen zijnlot de conscriptie zal moete worden overgegaan. Er zijn geruchten van vredesonderhandelingen in oi loop. De dagbladen verzekeren, dat de heer Greeley en de secretaris vu den president Lincoln, als vertegenwoordigers van dezen, verscheiden bj eenkomsten met staatslieden uit het zuiden aan den Niagara gehouden hek benwaarin over vredesonderhandelingen gesproken is. De aanval der Zuide lijken op hel leger van Sherman bij Atlanta is afgeslagen. In Virginia heb ben cenige gevechten plaats gehad, waarin de Zuidelyken gcnoodzaali werden terug te trekken. Berigten van 23 Julij bevatten het volgende: Bij Atlanta heeft een veld slag plaats gehad, waarin de Zuidelijken met groot verlies naar hunne verschansingen zijn teruggeslagen. Dc generaal Sherman heeft 4000 krijgs gevangenen gemaakt. Volgens geruchten hebben de Zuidelijken Atlanta ver laten en zijn zij naar Macon getrokken. De president Lincoln beeft aan dt half-officiële vertegenwoordigers van den president Davis te kennen gegeven, dat hij bereid was over den vrede te onderhandelen op den grondslag van de onschendbaarheid der Unie en van de afschaffing der slavernij. De ver tegenwoordigers van het Zuiden hebben geweigerd naar Washington te ko menindien geene andere voorwaarden wierden voorgesteld. De bankiers te New-York hebben den nieuwen minister van finantiën der Unie, den heer Fessenden, de leening van 50 millioen dollars niet ge weigerd, maar daarbij ztdke bedingen gesteld, dat de minister die onaan nemelijk achtte. Hij scheen nu voornemens eene geldleening by wijze van openbare inschrijving te beproeven. In eene onlangs te New-York gehouden rede bezigde de predikant Bronlow deze woorden: Indien ik er de magt toe bezat, zou ik de wol ven en de panthers, de tijgers en de beeren der bergen, de krokodillen der meren van Florida en Zuid-Carolinaal de negers der zuidelijke staten en al de duivels uit de hel, wapenen en in de uniform der federale legers steken. Deze oorlog, zeg ik u, moet met wraakzucht en woede worden voortgezet, tot dat de opstand verpletterd is, al moest men zelfs alle man nen alle vrouwen en alle kinderen van dat verworpen ras uitroeijen. liet eenige middel om eene vrouw van het zuiden te doen ontroeren, is haar een barer negers te ontnemen. Doodt haren man, en zij dankt God, om dat hy voor de goede zaak gestorven is, maar ontneem haar een neger, dan schreeuwt zij als zat de duivel haar op de hielen. Ik ken den kleinen Grant, hij is wel de man, dien men noodig heeft, en bekleedt de plaats die hem toekomt. Ik wensch Richmond door hem te zien innemen. Charleston moest alleen door de negers, aangevoerd door Butler, dal wilde beest, in genomen worden. Sherman heeft het schoonste leger der wereld, bijna 150,000 man sterk. Langzamerhand dringt hy in de zuidelijke staten door. Grant zal Richmond innemen, en wij zullen de rebellen voor ons uitdrij ven, tot dat het, met Gods hulp, ons gelukt hen in de golf van Mexico te werpen en het geheele ras te verdrinkenzoo als de duivel de zwijnen in hel Galilesche meer verdronk. Als de oorlog geëindigd is, zullen wij 600,000 voortreffelijke soldaten hebben. Dan zou ik aanraden hel oude Engeland te straffen. Wij kunnen de zuidelijke confederatie tuchtigen, Frankrijk en Engeland innemen, en alzoo voortgaan, tot dal wij de geheele beschaafde wereld gekastijd zullen hebben. FRANKRIJK. PARIJS, 31 Julij. De keizer wordt den 6den dezer van Vichy alhier teruggewacht. Volgens de door den Moniteur medegedeelde berigten uit Mexico, kruisten Fransche oorlogschepen langs de kusten der Stille Zuidzee tusschcn San Bias en Enayamos. Beide steden hadden onderhandelingen geopend om zich aan het bewind van keizer Maximiliaan te onderwerpen. Te Acapulco heersehte thans eene gewenschte rust. Hel corps van Alvarez, 600 a 800 man sterk, bevond zich evenwel nog inde onmiddeltjke nabijheid dier plaats, lie be ca Ha op vei trt ah ha de he vo on

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2