LE1KSCHE <01 l(t AT. iV. 85. MAANDAG II JULIJ. 1804' De Courant wordt Maandag, H'oensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. li- De prijs der Courant is ƒ3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke no turners zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. BINNENLANDSCIIS BKItlGTEJi. LEY DEK 9 Julij. Vergelijkende slaat van de zuivere opbrengst der opcenten en eigene middelenten behoeve dezer gemeente gehevengedurende de maanden Jnnij 1863 en 1864, alsmede van die; opbrengst over de eerste zes maanden dier beide jaren. MIDDELEN. Zuivere opbrengst over de maand Junij. Zuivere opbrengst over de eerste 6 maanden. 1863 1864 1863 1864 j Gcslagt(b;/rt;jefi)i ten en invoer Binnenl. Gedistilleerd (idem) Buitenl. Gedistilleerd (idem) Gemaal (eigen middel Wijn, Friiit-cnKiinslwijn(irf f 1589.65 5147.43 44.774 6932.92| 1427.774 1812.11 5283.184 7817 921 1633.50 11599.88 35869.96 1084.32 34308.42 10101.824 12502.784 j 36742.04 40724.804 10150.80 /■f5142.554 16546.72 92964.404 Z100120.43 Maandag aanst.des avonds ten half zeven ure, zal, bij gunstig we der, de muziek der dienstdoende schutterij zich op het Plantsoen doen hoo- ren.' De stukken, die alsdan ten uitvoer zullen gebragt worden, zijn de volgende: N°. 1- Pas redouble uit de opera Charles VI (Dunkier); 2°. Ou- verime La Sirene (Auber); 3". Aria uit de opera Jérusalem (Verdi); 4». Fantaisie op motiven van de opera Robert lc Diable (Coenen); 5°. Duoro- Walzer (Labitzky); 6°. Concordia-Marsch (Toman). Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 120 tol 126 personen. De minister van binnenl. zaken heeft bepaald, dat de verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten-generaal in het hoofdkiesdistrict Hoorn zal geschieden op Donderdag den 21s,e" Julij aanst., en dat, zoo eene herstemming noodig is, deze zal plaats hebben op Donderdag den 4dcn Aug. daaraanvolgende. De prov. stalen van Noordholland hebben tot lid van de eerste kamer der staten-generaal, ter vervanging van wijlen den heer van Wessem, geko- zcii den heer mr. 11. J. Smit, te Zaandam uiet 41 van de 56geldige siemmcn. Door het dep. van oorlog is bepaald, dat de miliciens der ligling van 1863, die zich nog hij de verschillende infantcrie-corpsen in activiteit be vinden, op den 258tc° dezer met groot verlof naar hunne haardsteden zullen terugkeeren. Den 6den dezer is de algemeenc synode der Ned. Iierv. kerk te 's Gra- venhage geopend, onder voorzitting van ds. P van Borssum Waalkes, pred. te Ysbrechltim als oudste in diensttijd der afgevaardigde leeraren. Na de opening is het voorzitterschap overgegaan op ds F. J. J. A. Junius, pred. le TUI, zijnde voorts benoemd tol vice-president ds. A. Slotemaker Cz.van Middelburg, en lot diens secundus ds. G. W. Sannes, van Oostwold. Bij de herv. gemeente te Ede is tot pred. beroepen ds. du Cloux pred. te's Greveldoin Kapelle; bij die te Oldebroek ds. Eykman, pred. te Bru- chembij die le Streefkerk, ds. ten Bokkel Iluinink pred. te Oud-Alblas. Eervol emeritaat is verleend aan d». A. A. van de Kasteele, te Muiden, en ds. Hl. M. Schim van der Loeff, te 's llertogenbosch. Sedert de invoering der nieuwe wet op hel lager onderwijs van 13 Aug. 1857 is aan 311 eervol ontslagen onderwijzers en 3 onderwijzeressen pensioen verleend. Men verneemt, dat Z. M. de keizer van Rusland Dingsdag, 2j uur des namiddags, van Kissingen le Utrecht zal aankomen, om zich vervolgens on middellijk naar Soestdijk le begeven. Z. M., die onder den naam van graaf Barodinsky in het striktst incognito reist, heeft het verlangen te kennen gegeven van alle eerebewijzen van de Nederl. autoriteiten verschoond te blijven. De commissie tot voorbereiding der stichting van hel Museum Koning Willem de Eerste heeft bekend gemaakt, dal bij den gehouden wedstrijd voor het beste ontwerp door den jury is toegekend: 1°. de prijs aan hel ontwerp van den lieer prof. L. Lange en zijnen zoon E. Lange te München, met het motto: IKo die Bildung, ist auch die Kunst zu Hause2'. de premie aan hel ontwerp van den lieer P. J II. Cuypcrs, te Roermond, ge- teekend Toute forme qui id est pas indiquée par la structure doit être repoussée; 3°. eene hoogst loffelijke melding aan hel ontwerp, gemerkt: Travailler c'est vivre, van den lieer L. Radoux t le Parijs; aan het ont werp, gemerkt: Concordia res parvae crescunt, van den heer L. II. Eber- son, te Arnhem; en aan het ontwerp, gemerkt: Rembrandtvan den heer C, Peigniet, te Parijs; 4°. eene loffelijke melding, om de inrigting der plan nen, aan het ontwerp, gemerkt: Streben ist Lebenvan den heerll.Gme- lin, te Basel; en aan het ontwerp, gemerkt: Oranje boven, van den lieer C. Demaeghtte Brussel. Dezer dagen werd de vrouw van J. Bcntschop, oud 45 jaren, wonende te Gijbelandgemeente Brandwijk Alblasserwaard)door den heer B. de Haan, genees-, heel- en verloskundige te Blcskensgraafverlost van twee aan elkander gegroeide, voldragen, goed ontwikkelde, doch dood geboren kinderen, beide van het vrouwelijk geslacht. Deze kindereu zijn van de voorzijvlaklen der borst even onder de okselen, doorgaande tot op het mid den der ribben, tiaar achteren vereenigd. Tc Apeldoorn is dezer dagen de vrouw van een landbouwer te Beek bergen gevankelijk binnengebragttegen haar is vermoeden van brandstich ting ontstaan. Zondag II. ontvingen de collectanten der Christelijke afgescheidene ge meente te Buruui (Friesland) in hun kerkzakje de belangrijke som van vier duizend gulden aan Russisch papier, niet een brief van den juist eenige dagen te voren overleden A. B. Riddersma. De overledene wcnschle die som aan die kerk te schenkenmet last om des noods ook daarvan de armen te bedeelen. Uit Groningen meldt men, dat onderscheidene ministers, waaronder die van binnenl. zaken, de uitnoodigiiig hebben aangenomenom de aan staande akademisclie feestviering met hunne tegenwoordigheid te verecrcn. Hel aantal oud-studenten, die reeds zijn toegetreden, bedraagt ongeveer 650. De burgerij is reeds begonnen met de voorbereidende maatregelen ter op luistering der feesten. Tc Middelburg zijn voor de aanslaande tentoonstelling reeds een 20 tal handbrandspuilen en eene stoombrandspuil aangekomen. De laatste is van de lirma Schand, Mason en C°. te Londen. Bij eene voorloopigc proeve gaf zij in 9j minuut water. Zij weegt 1600 N. p. en kost ƒ6000. De krjjgsraad der l9lc militaire afdeeling heeft vijf personen wegens de onlangs te 's llertogenbosch Insscheii dragonders en infanteristen plaats ge had hebbende vechtpartij veroordeeld, te welen: een soldaat van liet 5de reg. infanterie lot 1 jaar cellulaire gevangenisstraf, een zijner makkers tot 8 maanden militaire detentie, een korporaal en een dragonder van het 4de reg. dragonders ieder lot 8 dagen cellulaire en 3 dagen militaire detentie, en een ander korporaal der dragonders ter disciplinaire bestraffing verwezen naar den plaatselijken commandant te 's llertogenbosch. De twee eersten hebben zich onmiddellijk beroepen op hel hoog militair gcrcglshof, terwijl de drie laatsten in het vonnis berusten. Te Bergen op Zoom is gevankelijk binnengebragt eene ongehuwde vrouw, van beroep naaister, wonende te OssendreclU, beschuldigd van haar kind, waarvan zij voor eenige dagen in het geheim in een korenveld beval len was, te hebben om het leven gebragt. Te Bath had eergisteren iict volgende ongeluk plaats. Een der kinde ren van R. Kanlers, schipper, voerende het schip de vrouw Adriana, viel spelende in tegenwoordigheid des vaders over boord. Deze zijn kind willende grijpen, viel bij die poging zelf over boord en verdween onmiddelijk in de diepte, terwijl liet kind door de tijdige hulp van zekeren schipper Mulder werd gered. Ofschoon oogenblikkelijk alle pogingen werden in het werk gesteld, is het niet mogen gelukken den ongelukkige, die eene vrouw en 5 kinderen achterlaat, te vinden. 's GRAVEN 11 AGE, 9 Julij". Bij kon. besluit van 6 Julij is ontbonden de raad van administratie van hel fonds tot onderstand van bejaarde en gebrekkige opzieners der jagt en visscherijhunne weduwen en wcezenen aan de hreren A. H. Verster van Wulverhorst en E. 11. Rengers van YV armenhuizenleden van dien raad, als zoodanig eervol ontslag verleend. Tot adjuiict-commiesen hij het dep. van binnenl. zaken zijn benoemd de liecren J. YV. K. Roger eu T. II. Barkbuysen, de laatste thans eerste klerk. Z. M. heeft goedgevonden, bij het corps ingenieursmineurs en sapeurs te benoemen: tot kolonel, den luit.-kolonel P. F. II. Mascheckkomman- dant van het bataillon mineurs eu sapeurs; lot lslc" luit., den 2dcn luit. YV. Schuurman, van het corps De luit. ter zee 2de kl. G. den Berger is op zijn verzoek eervol uit de zeedienst ontslagen. Voorts zijn op non-activiteit gebragt de officieren van gezondheid 2dc kl. bij de zecmagt F. J. van Leent en L. F. Praegcr, en zullen met 15 Julij nog op non activiteit worden gebragt de adelborsten lste kl. A. van Linden van den Heuvel, 11. A. Schippers, IE G. liildebrandt, J. Fichct en J. Dalen. Men verneemtdal door Z. M. tot 2de luitenants zijn benoemd de ka- detten der kon. milit. akademie van het 4e studiejaar bij de verschillende wapens van het leger zoo hier te lande als in Oost-I ndië. Door den minister van marine zijn met 1 Sept. aanst. benoemd lot adelborsten 3dc kl bij hel kon. instituut voor de marine te Willemsoord de navolgende jongelingen: YV. A. Cambier, C J. de Jong, L. G. Kakebeeke, J. C. van de Kasteele, W. J. A. de Kempenaer, B. P. Korlevveg, II. F. KouwenbergP. H. ter Meulen, U. vanderSande, J. YV. Arkenbout Schok ker, J. C. Kikkert Schotborgh, E. P. 11. graaf van Limburg Stirum, M. F. Tydeman, C. J. de Vriesc, M. J. P. Westveer, 11. C. E. van 1 Jsselsleyn. I1H. KK. 11H. prins en prinses Froderik en prinses Maria zullen zich aanst. Woensdag naar de badplaats Soden begeven. Z. K. H. zelf zal ech ter spoedig van daar terugkeeren. De minister van oorlog zal Dingsdag en die van financiën Donderdag aanst. geen gehoor verlecneii. Van Maandag 11 dezer af tot en met 1 September aanst. zullen eiken Maandag door het muziekcorps van het reg. grenadiers en jagers, op eiken Donderdag door het muziekcorps van het reg. dragonders, in den kon. zool. bolan. tuin, des avonds ten 7 ure, muziekuitvoeringen gegeven worden. BUITENLANÜSUHK I5ER1GTI5A. EjrfiELAY 55. LONDEN 7 Julij. 'De Oostenrijkschegezant alhier heeft aan Reuters bureau hel volgende berigt medegedeeld: Graaf Rechberg aan graaf Apponyite Londen.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 1