Per Telegraaf. schonken, en aan den kapitein-luit. ler zee jhr. J. H. van Capelien, tot liet dragen der versierselen van ridder der 2de kl. van den II. Stanislas, hem door den keizer van Rusland geschonken. Tot burgemeester der gemeente Oudvalkenburg is benoemd de heer E. H. Vollers. Tot griffier bij het kantongeregt te Culeuborg is benoemd de heer mr. F. G. van Binsbergen, thans griffier bij het kantongeregt te Weesp; tot griffier bij het kantongeregt te Weesp de heer mr. H. P. van der Horst, advocaat aldaar; en tol griffier bij hel kantongeregt te Edam mr. M. Bucli- ner, advocaat te Gouda. Tot bewaarder der hypotheken enz. te Leeuwarden enz. is benoemd de heer jhr. van Andringa de Kempenaer, thans ontvanger der registratie aldaar. Aan den heer W. J. Langeveld is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van bewaarder der hypotheken enz. te Breda. De heer J. A. Waldeck, hoofdcommissaris van policie alhier, is door den koning van Pruissen tot ridder van de kon. Pruissische Kroonorde 3lle kl. benoemd. Z. M. heeft goedgevonden voor den tijd van vijf jaren bij bet wapen der infanterie van het leger in Oosl-Indië te detacheren de lstc luilt. G. C. Hunters en J. W. E. Schadee van der Does, van het reg. grenadiers en ja gers, W. II. Voorman, van het 3,lc reg. infanterie, en W. Q. E. Vetter, van liet lslc reg. infanterie. Z. K II. de grootvorst-troonopvolger van Rusland zal, naar men ver neemt, den 15dcn Julrj de residentie bezoeken en vervolgens zich naar Soest- dijk begeven. De minister van Denemarken alhier ontvangt voortdurend vele blijken van sympathie voor zijne door den oorlog lijdende landgenooten. Zoo ont ving hij dezer dagen uit Groningen de som van 1053.50, uil Middelburg 354.22, uit Zutphen 106.70benevens groole hoeveelheden pluksel. De hooge raaduitspraak doende op de voorziening in cassatie van den heer J. G. van Rijn en mevr. de wed. Pruimers tegen de verwijzing hunner zaak naar de openbare teregtzitting van het hof in Overijssel, heeft hen van alle regtsvervolging ontslagen. Den l!l<!D luit. S.van het hier garnizoen houdende reg. dragonders, trof Dingsdag II. tijdens de troepenbewegingen onder Waalsdorp het onge luk, dat zijn paard struikelde en zijn berijder tegen den grond wierp, ten gevolge waarvan het grootste gedeelte van liet eskadron over ruiter en paard heenging. Hoewel ernstig in hel aangezigt gekwetst en op verschillende plaatsen van het ligcliaam bezeerd, is deze officier echter betrekkelijk zeer gelukkig aan de gevolgen van dien val ontkomen. Naar men verneemt, heeft wijlen de heer L. W. van Mesritz, laat stelijk gepensioneerd administrateur van het kroondomein, o. a. vermaakt aan: bet Israël, weeshuis, het Israël, gasthuis en het Israël, oude mannen- en vrouwenhuis alhier, ieder eene obligatie Oostenr. nat. metall. ad. fl. 1000 rentende 5 pCt.; het Israël, krankzinnigen-gesticht en het instilnut voor blinden te Amsterdam, het instituut voor doofstommen te Groningen, en de maatschappij van weldadigheidieder eene obligatie als voren groot fl. 500 het Israël, gasthuis en het Israël, weeshuis te Rotterdamieder een certi ficaat 2i pCt. werkelijke schuldgroot fl. 1000. Per Telegraaf is alhier het treurig berigt ontvangen, dat heden mor gen ten 5 ure Z. M. de koning van Wurtemburg te Stuttgard is overleden. De geheimraad en secretaris van 11. M. de koningin, de heer von Weckher- Iili is onmiddellijk na de ontvangst van dut berigt naar het Loo vertrokken. Men verzekert, dal H. M. de koningin zich heden avond van hel Loo naar Stuttgard zou begeven. Wijlen Z. M. de koning van Wurtemburg, Willem I, was geboren 27 September 1781 en had 30 October 1816 liet bewiud aanvaard. 's Konings opvolger is prins Karei Frederik Alexander, kroonprins, geb. den 6C° Maart 1823, gehuwd den 13en Julij 1846 met Olga Nicolajewna, grootvorstin van Rusland, geb. 11 Sept. 1822, dochter van wijlen keizer Nicolaas I. De schout bij nacht La Roncière Ie Nonrry is door den keizer belast met het opmaken van een verslag van hel gevecht lusschen de Alabama cs en de Kcarsage, uit het oogpunt der weerbaarheid van de gepantserde vaartuigen. Volgens een in den Moniteur medegedeeld schrijven uit Chihuahua in Mexico breidt de katoenteelt zich aldaar zoo zeer uit, dat zij voortaan nooit weder een monopolie van de Vereenigde Staten zijn zal, onverschillig wat de eind-uilkomst zij van den oorlog lusschen de noordelijke en zuidelijke staten. Sedert eenigen tijd belasten zich sommige kloosters dezer stad, ten w einde hunne inkomsten te vermeerderen, met het wasschen en bleeken van het linnengoed der geloovigenwaardoor aan de waschvrouwcn groote schade ba wordt berokkend. Deze willen thans bij de regering aandringeu op het nemen van maatregelenwaardoor dit wordt tegengegaan. Volgens berigten uil Rome is de verjaring van den dag, waarop Pius IX den apostolischen stoel heeft beklommen, aldaar naar gewoonte gevierd. Z. II. heeft de plegtigheid bijgewoond, en de aanspraak van het oudste lid van het kardinaals-collegie met nadruk beantwoord, zjjn vertrouwen betui- geilde, dat de H. Stoel de moeijelijkheden van onzen lijd door Gods bijstand gelukkig zal te boven komen, daar de beginselen van regt en waarheid eene te wisse leidstar zijn en den weg tot de veilige haven aanwijzen. PKD18SEN. BERLIJN 23 Junij. Z. M. de koning heeft dezer dagen een zeer eigenaardig blijk van te vredenheid over de dapperheid der troepen in den jongsten oorlog gegeven, door namelijk aan prins Frederik Karei een zilveren signaal-horen toe te zenden met opdragt om dien aan het dapperste regiment te schenken. Deze horen is door generaal von Canstein, op last van den prins, geschonken aan het 35de regiment. Heden heeft de bondsvergadering eene zitting gehouden. Daarin heeft Oldenburg zijne aanspraken op de hertogdommen doen gelden en nadrukke- c lijk geprotesteerd tegen de aanspraken van de Augustenburger linie. Olden- j burg heeft tevens de overdragt van Ruslands aanspraken op den groothertog overgelegd. De bondsdag heeft de zaak naar eene commissie verzonden. De sterkte van de Pruissische troepen in de hertogdommen en Jut- land kan op minstens 60000 man geschat worden. Volgens berigt uit Kopenhagen is het Zweedsch-Noorweegsche eskader uiteengegaan, maar in geval het noodig is kan het zich binnen 24 uren j, weder vereenigen. Te Coblenz zal op 3 Julij het standbeeld ter eere van wijlen koning d Frederik III op plegtige wijze onthuld worden. 5 KARLSBAD, 24 Junij. Gisteren voormiddag reed de keizer van Oosten-' rijk naar Schleckenwert, om den gewezen groothertog van Toskane te be zoeken. Later ontving Z. M. den heer von Bismarck in een gehoor en nam deel aan hel diner by den koning van Pruissen. Des avonds was de plaats schitterend verlicht. De keizer vertrekt heden avond naar Praag. De keizer heeft gisteren avond den heer von Bismarck het grootkruis j der orde van St. Slephanus geschonken. De koning van Pruissen is tot bij het afscheid bij den keizer gebleven. Heden avond leu 7 ure is de heer von Roon aangekomen. Ten 5 ure namiddags is graaf Rechberg vertrokken. TUNIS, 18 Junij. Te La Goulette is eene Turksche kanonneerboot met gewigligc depêches aangekomen. Men zegt, dat de Turksche commissaris last heeft bekomen om naar Konstantinopel terug te keeren en dat dit veel zal bijdragen tot vereffening van de zaken. LONDEN, 24 Junij. RO.) Oostenrijk en Pruissen zullen morgen in de conferentie de verklaring afleggendat zij nog altijd een wapenstilstand willen aannemen, doch voor niet minder dan twee maanden. LONDEN, 25 Jijnij. (P.O.) In de zitting der conferentie van heden zul len de Duitsche mogendheden zich bereid verklaren te onderhandelen over de scheidingslijn door hen voorgestelden om een wapenstilstand van twee maanden te sluitenindien Denemarken deze voorwaarden aanneemtkan de vrede bewaard blijven. PABIJS, 25 Junij. Een telegram uit Corfu meldt, dat de koning van Griekenland in den vroegen morgen van gisteren van daar is vertrokken. 1111 i 1 i STAD8-BERIGTEN. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenDingsdag den 28slcn Junij 1864, 's namiddags ten half drie ure. Onderwerpen 1°. Benoeming van twee leden der plaatselijke Schoolcommissie. 2°. Ead. van den dirigerenden onderwijzer van het vormend onderwijs aan kweekelingen en hulponderwijzers. 3°. Voordragt betreffende liet stedelijk Gymnasium, in verhand met de hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus. 4°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1863. 5°. Suppletoire staten van begrooting en stalen van af-en overschrijving, dienst 1863, van o. hel Roomsch Cath. wees- en oudeliedenhuis; b. liet Roomsch Cath. armbestuur. 6°. Verzoek van J. Seljee, om teruggave van plaatselijke directe belas ting dienst 1863. 7°. Adres van P. Beenakker, om vergunning tot het leggen van eene hardstecnen stoep, met twee palen, voor het huis op de Uoogewoerd, Wijk III. N°. 467. 8°. Plans en voorwaarden van gemeente-fabricage-werkenals: a. omtrent het verleggen van desingclbrug bij de voormalige Marcpoort. b. omtrent het verrigler. van herstellingen en vernieuwingen aan cenige der werken langs de Haarlemmer trekvaart; c. omtrent eenige werken aan de draaibrug over den Ouden Rijn bij de Heerengracht. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongeregt te Leyden, op den 20sten Junij 1864. 1 wegens het rijden, zittende op eene kar met honden bespannen. 1 wegens het vervoeren van brood ten verkoop bestemdonder het be paalde gewigt. 1 wegens het op straat alleen laten van een bespannen rijtuigniet be hoorlijk vastgemaakt. 2 wegens het rijden door de Donker- en Vrouwenstegenin verboden rigting. 1 wegens hel verontreinigen der straat. 4 wegens het baggeren in den Rijnzonder de vereischle toeslemming. 8 wegens het zich op dc openbare straat in kcnnclijkcn slaat van dron kenschap vcrloonen. BUITENLANDSCHK BERIGTEN. ENGELAA D. LONDEN 23 Junij. Aan hel hoogerhnis is door graaf Russell medegedeeld, dat het binnen weinige dagen beslist zal zijn, of de conferentie hel beoogde doel zal be reiken, dan wel of de onderhandelingen afgebroken en de vijandelijkheden herval zullen worden. Hij verklaarde lol zijn leedwezen er te moeten bij voegen, dat het laatste thans het waarschijnlijkste was. De documenten betreffende de conferentie zullen aanst. Maandag bij hel parlement worden overgelegd. De Mom. Post geeft te kennen, dat het kabinet, in geval de vijande lijkheden in Denemarken aanst. Maandag hervat worden, besloten heeft dat land bij te staan en des noods de Duitsche havens te blokkeren; dat het kabinet evenwel in dat geval geene verandering zou ondergaan; en dat, zoo de oppositie in het parlement desniettemin de over te leggen protocollen der conferentie tol een middel ter omverwerping van hel kabinet wilde doen strekkentot ontbinding van het lagerhuis zou worden overgegaan. De lieer Mason, agent der zuidelijke staten, benevens kapitein Bullock en de prediker Tremblett, hebben zich naar Southampton begeven, om een bezoek af te leggen bij kapitein Semmes. Deze is thans van zijne onge steldheid wel aanvankelijk bekomenmaar toch nog niet zoo dal hij iedereen bij zich kan ontvangen. De heer Perkins alhier heeft bij hem aangedrongen op de aanneming van de uitnoodiging tot een openbaar feestmaal ter zijner eeredoch Semmes heeft dit bepaaldelijk afgewezen. Aan den zoon van den kapitein der Deerhound heeft hij den degen van een zijner officieren, benevens een koppel pistolenten geschenke gegevenals een bewijs van erkentelijkheid voor de goede behandeling, die li ij aan boord van dit vaar tuig heeft ondervonden. Zijn eigen degen had hijtoen de Alabama te gronde ging, in zee geworpen, ten einde dc noordelijken daarvan geen zege- leeken zouden maken. Men houdt zich hier intusschen bezig met de vraag, of de geredde manschappen der Alabama niet als krijgsgevangenen kunnen worden aangemerkt en of de regering te Washington niet hunne uitlevering zal kunnen eischcn. FBANKKMH. PARIJS. 23 Junij. De prins van Oranje is reeds te Fontainebleau aangekomen en werd door de keiz. familie met hartelijkheid ontvangen. De Japansche gezanten hebben deze stad verlaten, om naar hun land lerug te keeren. Slechts een officier is gebleven, die, naar men zegt, eerstdaags naar Nederland zal vertrekken.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2