ÏJ Z li T T 1' R.' 6» voor de gemeente Ley den, ingaande Maandag den 20 Junij 1864. Maximum van den prijs, waar niet boven, maar wel beneden zal mogen worden verkocht, ingevolge art. 205 der Algemeene Polieie-vcrorder.ing vastgesteld den 26 September 1861 Gemeenteblad n°. 17). Het Tarwe brood, beste soort, wegende een nederl. pond, op 26 cents. Vijf oneen op13 Het Franschbrood van een nederl. pond, op26 Vijf oneen op13 Hel Jluisbakwegende een nederl. pondop22 Vijf oneen, op11 Het minste soort of zoogenaamd krop uit den zak, van een nederl. pond, op18 Vijf oneen op9 liet Roggebrood, van zuivere rogge gebakken, wegende drie nederl. ponden op32 Een pond vijf oneen, op16 Burgemeester en Wethouders van Leyden D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Levden, 16 Junij 1864. v. PUTTKAMMEB, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat dooi den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 26stcn Mei 1864, is vastge steld de volgende VERORDENING houdende aanvulling der Jlgemeene Policieverordening van 26 September 1861 voor de gemeente Leyden alsmede vervanging van art. 170 dier verordening. Art. 1. De algemeene Policieverordening van 26 September 1861 wordt, tusschen' de artt. 225 en 226, aangevuld met de navolgende bepaling: »Het is verboden te verkoopen of ten verkoop uit te stallen gebaksuikerwerk of «likeur, gekleurd met voor de gezondheid schadelijke kleurstoffen." Art. 2. De bepaling van art. 170 wordt vervangen als volgt: «Verkoop of uitstalling tot verkoop van alle door vervaisching, of uit anderen «hoofde, ondeugdelijke en daardoor voorde gezondheid schadelijke levensmiddelen is, «op eene boete van één lot vijf en twintig guldenen gevangenisstraf van één tot «drie da»ente zamen of afzonderlijk, verboden, onverminderd bet bepaalde bij de «Wet van 19 Mei 1829 (Staatsblad n°. 35) en bij de artt. 318 en 475, 6°, Wet- «boek van Slrafrcgt. «Zij kunnen door de keurmeesters of door de ambtenaren van policie worden me degenomen. «De ondeugdelijk bevonden levensmiddelen worden door den regter verbeurd vcr- «klaard en 'hunne vernietiging bevolen." Vastgesteld'door den Gemeenteraad van Leyden in zijne openbare vergadering van dcu 26®'™ Mei 1864. De Burgemeestér, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuidholland, volgens hnri bcrigt Van den 7Jvn Junij 1864, B. n°. 3115 (lc afd.), G. S. n». 38, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den IG11™ Junij 1864. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. TIEBOEL SIEGENBEEK Burgemeester. V. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER ctt WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zuidholland van den 21sttn Augustus 1831, (Provinciaal-blad n°. 110), Doen te weten, dat ter voldoening aan bet Koninklijk besluit van den 1 sten dier maand n". 72, de Dankdag of Godsdienstige viering der overwin ning van Waterloo, ditmaal op Zondag den 19den dezer maand, zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 16 Junij 1864. v. PUTTKAMMER, Secretaris. 1 BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEYDEN, ontvangen hebbende eene circulaire van den Commissaris des Konings in de Provincie Zuidhollandvan den 20slcn Februarij 11., Provinciaal-Blad N°. 27, houdende, om, door bel aansporen der Ingezetenen tot milddadigheid, zoo veel mogelijk bet welslagen te bevorderen der jaarlijkscbe Collecte, welke, ten gevolge van Zijner Majesteits dispositie, van den 16dcn November 1820, N". 81 door de Districts Com missie tot aanmoediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Neder landen, zal worden gehouden, doen te weten dat, ingevolge het verlangen van gemelde Commissie, tie genoemde Collecte zal geschieden, door daartoe gemagligde personen, met geslotene bussen, op Maandag en Dingsdagden 20stco en 21slen Junij aanstaande, aanvangende 's morgens ten negen ure, aan de huizender Ingeze tenen, die verzocht worden op de uitreiking hunner liefdegiften orde te stellen. Burgemeester en Wethouders, gaarne voldoende aan bet verlangen in gemelde circulaire verrat, noodigen de Ingezetenen dezer gemeente dringend uit, door onbe- kroinpene bijdragen krachtdadig mede te werken tot de ondersteuning en uitbrei ding der instelling, welke zij zoo zeer behoeft, maar gelooven tevens dat de be stemming van de opbrengst dier Collecte reeds eene goede uilkomst verzekert en voor ieder regtgeaard Nederlander, die in de geschiedenis van zijn eigen land geen vreemdeling is, alle verdere aansporing overbodig maakt. Hel fonds, tol instandhouding waarvan die gelden worden ingezameld, strekt, toch niet slechts ""in bel belang der verminkten en infirmen van den gedenkwaardigen en heslissenden slag bij Waterloo (een dwaalbegrip dat bij velen heerscht), neen, ongclukkigcn van iedcren strijd, waarin ons vaderland gewikkeld was en nog is), ondervinden bet steeds, dat ten hunnen behoeve een blijvend liefdewerk is gesticht; strijders van den Belgischen veldtogthandhavers onzer magt in Oost- en West- Indische bezittingen, veteranen van 40-jarige dienst, genieten nu reeds, of heb ben althans bel vooruitzigt te genieten, van hetgeen hunne landgeriootcri hebben weggelegd en thans nog afzonderen lot leniging hunner smarten, lot ondersteuning van hunnen gebrekkigen ouderdom. De Nederlandsche soldaat wele bet, dat, zoo bij werkelijk in en door de dienst infirm is geworden, er een fonds beslaat, niet het doel om door toelage, boven en behalve zijn pensioen, zijn ongeluk 1c verzachten; maar bet Nederlandsche volk zij er dan ook, door dankbare belangstelling gedrongen, gedachtig aan die ondersteu- ling met meer mildheid te verleenen, opdat bet fonds aan al die billijke aanvra gen voldoe en de lijst der sollicitanten niet nog een aanzienlijk getal blijve aanwij zen, tot beschaming van den tijdgenoot, die aan bet werk, eenmaal zoo krachtig aangevangen, sleehls met slappe banden voortbouwt. Moge de goede uitslag dezer inzameling, waarvan Burgemeester en Wethouders Z|ch reeds vooraf overtuigd houden, bet doen zien, dat deze roepstem niet te ver geefs ook tol Leydens Ingezetenen werd gebragl! Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Ietden, 16 Junij 1864. v. PUTTKAMMER, Secretaris. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te welen, dat de alplta- betischc naamlijst van alle personen, die, overeenkomstig de wet van den 11 April 1827, aan de loting voor de Schutterij moeten deel nemen, ter inzage van de belanghebbenden zal liggen ter secretarie dezer gemeente, van den 17 lot den 25 Junij aanst. (deZondag uitgezonderd), van des voormiddags ten 10 tot 's namiddags ten 1 ure, en dat de loting zal plaats hebben in een der lokalen van bet Raadhuisen wel op Maandag den 27 Junij 1864, 's voormiddags ten 10 ure. Wordende de zoodanigen welke na de laatst voorgaande inschrijving zich binnen deze gemeente met der woon hebben gevestigd, tot eene na-loting opgeroepen, mede op Maandag den 27 Junij 1864, 's namiddags ten 2 ure. Zullende ieder ingeschrevene bij een billet worden opgeroepenom tot de loting ter voorschreven plaatse op te kotnen, op den dag en het uur in deze kennisgeving uitgedrukt; terwijl de zoodanigen, die verhinderd mogten worden zelven tot de lo ting op te komen, zich door een gemagligde kannen doen vertegenwoordigen, of geen gemagtigde verschijnende, zal de loting geschieden door een der leden van de Commissie uit het Gemeentebestuur. Tevens worden de belanghebbenden ver wittigd, dat bij de genoemde loting aanteekening zal worden gehouden van de re denen tot vrijstelling, die de ingeschrevenen verrneenen, krachtens bet 3de art. der wet, te kunnen aanvoeren; waarom bet voor hen, die zoodanige redenen tot vrij stelling meenen te hebbenvan belang is, door personele opkomst, of, bij volstrekte beletselen, door het zenden van een met hunne omstandigheden wel bekenden ge magligde, de loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat aan de navol genden bij de wet regt op vrijstelling is toegekend, als: 1°. die met ziekte of gebreken zijn behebt, welke ben tot den wapenhandel voor bet tegenwoordig oogenblik, of wel geheel, ongeschikt maken; 2°. die kleiner zijn dan eene Nederlandsche el en vijfhonderd zeventig strepen. 3°. de geestelijken van alle gezindheden, zoo lang zij niet van stand veranderen; 4°. de professoren en lectoren aan de boogcscbolcn, aan de athenaca en de seminarian 5°. de studenten in de godgeleerdheid; 6°. die den rang van officier in dienst van den Slaat, te lande of ter zee, hebben bekleed, en door eervol ontslag de dienst verlaten hebben of gcpensionncerd zijn, zoo lang zij niet in een gelijken of hoogeren rang bij de Schutterijen kunnen worden aangesteld 7°. die, wegens verandering van woonplaats, eervol uit de Schutterij zijn ontsla gen in den rang van Officier, voor zoo verre zij in hunnen vorigen of in een hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld 8°. die in militaire dienst ter zee of te lande zijn, waardoor alleen worden bedoeld zij, die na de inschrijving in militaire dienst zijn getreden, als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn en dus niet voor ingezetenen eener be paalde gemeente kunnen gehouden worden, de verpligling niet om zich te doen inschrijven; 9°. de broeder van hem, die in persoon voor zich zelven bij de Schutterij dient; met dien verstande, dat van een gelijk getal broeders altijd de helft, en van een ongelijk getal slechts de kleinste helft tot de dienst zal worden geroepen; strekkende deze bepalingen zich echter niet uit tot zoodanige broeders, die, om welke reden ook. niet meer bij hunne ouders inwonen; terwijl voorts, in tijd van vrede, van de active dienst tevens worden vrijge steld (met de bepaling nogtans, dat zij tot de werkelijke dienst dadelijk kun nen worden opgeroepen, indien de redenen van vrijstelling ophouden, waarom zij op de algemeene en bijzondere rollen tevens geplaatst, doch bij de reserve zoo lang in dienst gesteld worden): 10°. zij, die tot de dienst der npcht- of brandwachten, en tot die der brandspui ten, zijn aangesteld, zoo lang zij met die werkzaamheden zijn belast; 11°. lijf- en huisbedienden, voor welke als dienstboden de personele belasting wordt betaald, waaronder echter niet zullen worden verslaan werkbodén of zoodanige bedienden, die ter uitoefening van iemands beroep of bedrijf zijn benoodigd; en 12°. zij, die voortdurend uit armen-kassen bedeeld, of in de armen-gesticblen opge voed of onderhouden worden. En zullen dien ten gevolge, degenen, welke op vrijstelling, uit hoofde van eene der bovengemelde redenen, aanspraak mogten vermcenen te kunnen maken, zoo wel als zij. die zich in de dienst willen doen vervangen, de bewijzen, daartoe vereisebl, moeten overleggen, en in het laatste geval, de personen, rnct welke zij van noni- mer willen verwisselen, kenbaar maken aan de. Commissie, op Woensdag den 6nlij aanstaande, des voormiddags tusschen 10 en 1 ure, op bet Raadhuis, ten einde daarvan de noodigc aanteekening te doen, voor zoo veel zulks bij de loting niet inogt zijn geschiedzullende op de reclamcn, zoo wel als over de goed- of afkeu ring der personen, door welke men verlangt zich te doen vervangen, nader door de Commissie van onderzoek uitspraak worden gedaan. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 16 Jnnij 1864. v. PUTTKAMMER, Secretaris. ISïirgcrlijfic £?t aiui. Van 9 tot en met 15 Jsuiij 1864. BEVALLEN: A. Vos, geb. Zadoks, Z. M. Ruiter. Z. -H.vanNootT, geb. van Haastercn, D. G. W. Klinkhamer, gel). Boom, D.- J. Jansen geb. Plan je, D. M. Zit'kzeegeb. BarendseZ. M. Brëedêveld, Z. P. T. Boeh- mer, geb. Overdijk, D. C. M. de Leu Z. J. A. Hartvvijkgeb. Vrijman, Z. J. Perin geb. PialleclD. A. Ottdejansgeb. Heemskerk D. 11. P. de Hen geb. Koole, Z. M. Bertram geb. BroomansZ. C. la Rooygeb. Planje, D. J. M. van den Bosch, gel). Luurman D. J. P. van Wijk, geb. van DrielZ. F. M. J. de Haaygeb. ZandvlietZ. W. J. Hakkaartgeb. Koenen Z. E. Gressie, Z. S. M. Blötegeb. Vreugdenburg Z. A. Pan der geb. Marks. Z. J. W. van Slraalengeb. de Bok D. YV. G. Cltoufour, geb. LutD. C. li. Doornik geb. Basliaans D. J. C. Voermansgeb. God- dijn Z. J. van der lleyden geb. Overmeer, Z. M. van Leeuwen geb. Ouds- hoorn D. M. J. F. van Kesselgeb. van ArcndonkD. J J. Llottweling geb. Dullemond, D. GEHUWD: P. Schild, jm. en J. Schut .jd. P. F. W. Boersjm. en E.G. de Keuning, jd. C. Sicratjm. en P. Neuteboom jd. II. Dttyverman jm. en E. C. Philippojd. W. F. Marlyn jm. en S. van den Berg. jd. A. ilorree, jm. en J. G. Florisson jd. II. Stouten jm. en N. Ttirenhouijd. J. C. Nies ten jm. en A. Dirkzwager, jd. C. P. van Cloef, jm. en II. M. ill. van Kas jd. 1'. Nculelioouiwcdr. en II. Stephanas wedc P. .1. van Ipercn jm. en .1. M. Koppeschaar, wedc. K. F. Meijerjm. en C. E. van der Welkwedc. W. F. Schaap, jm. en A. Buddittgh jd. OVERLEDEN T. Molles, 76 j. J. van der Linden72 j. J. van der Wijngaard, D.14 d. T.deFcy, Z., 3 m. Ma Noordcloos, 61 j. J. Ri- botZ.3 j. en 6 m. A. van den llerg geb. Fasseur, 62 j. M. Scnecha!geb. van Haastercn 53 j. G. Roobol63 j - M. van Leeuwen geb. de Vroede, 33 j. W. J. M. JosscvclD.2 j. en bijna li nt. C. van Wouw D.4 m. Pleimtje Vineoerl, 28 j.E. E. A. de lirctik geb. Wymer39 j. A. E de TombeD.ruim I j.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 3