LE1DSCHE COURANT. s". lis VRIJDAG 17 JUNIJ. 1864- De Courant wordt Maandag, IFoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is 3.per r laars. Afzonderlijke nortimers zijn Cents verkrijgbaar. 'ierendeel lijn tegen 10 BINNENLANDSCHE 8EHIGTEN. LEYDEN 16 Juiiij. PROCES VERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal in liet hoofdkiesdistrict Leyden den 14ien Junij 1864 zijn ingeleverd. Op heden den vijftienden Junij des jaars achttienhonderd vier en zestig in de gemeente Leyden, hoofdplaats van het hoofdkiesdistrict Leyden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raad huis plaats genomen des morgens ten negen ure. Het bureau is zamengesteld uit den heer H. P. C. Stoffels, oudste wethouder, voor zitter, en de heeren S. A. Meerburg en mr. P. du Rieu, leden van den gemeenteraad stemopnemers. De voorzitter plaatst op de tafel vijf en twintig stembussen bij hem den 14lien en 15de» Junij 1864 overgebragt uit de gemeenten Leyden, Oegstgeest, Rijnsburg, Kat wijk, Valkenburg, Sassenheim, Warmond, Noordwijk, NoordwijkerhoutLisse, Ley- derdorp, Koudekerk, Benthuizen, Ilazerswoude, Zoelerwoude, Voorschoten Alkeinade, Woubrugge, Oudshoorn, Boskoop, Uithoorn, RijnsaterwoudeKieuwveenTer-Aar en Leymuiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden zestienhonderd negen en tachtig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn doorcengcmengd, worden zij door den voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard negen stembriefjes, waarvan acht oninge vuld en ééndat onderteekend was. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest zestienhonderd en tachtig. Van dit getal zijn uitgebragt op de heeren Mr. R. J. graaf Scbimmelpenninck 1003 stemmen, mr. D. Tiebocl Siegenbeek 663, D. A. Hendriks 5 en J. W. Rözener Manz 2 stemmen, F. J. Speet, J. Rut gers, J. van der Breggcn, T. J. Stieltjes, jb'. in'. W. M. de Brauw, jhr. A. C. de la Bassecour Caan en mr. G. A. Salomon Hnygens ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen Verkregen de heer mr. R. J. graaf Schimmelpenninck. Is derhalve verkozen tot lid van de tweede kamer der slaten generaal de heer m'. RUTGER JAN Graaf SCHIMMELPENNINCK, wonende te 's Gravenhage. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 15"1™ Junij 1864. STOFFELSVoorzitter. S. A. MEERBURG,) 0 P. dc RIEU, '\Stemopnemers. De uilslag der verkiezingen voor leden van de tweede kamer der sta ten generaal (gisteren reeds afzonderlijk medegedeeld) is in de onderschei dene kiesdislrieten geweest als volgt: Groningen. Uitgebragt 704 stemmen. Gekozen de heer mr. J.H.Geert- scma Cz.aftredend lid, mei 581 stemmen. De heer mr. J. J. Teding van berkhout erlangde 82, de heer jhr. O. van Swinderen 27 stemmen. Appingedam. Uitgebragt 1122 stemmen. Gekozen de heer dr. R. Wcs- lerhoir, aftredend lid, met 809 stemmen van de 1122 uitgebragte stemmen. Winschoten. (Keuze van een nieuw lid, ten gevolge van de gewijzigde kies-label). Gekozen de heer d». A. Winkler Prins, van Veendam, met 295 van de 535 stemmen. Assen. Gekozen de heer mr. L graaf van Heiden Reinestein, aftredend lidmet 517 van de 922 uitgebragte stemmen. Leeuwarden. Uitgebragt 1378 stemmen. Herstemming tusschen de hee ren mr. J. Dirks, aftredend lid, die 570, en mr. B. Hrouwer, die 442 stem men erlangde. Sneelt. Uitgebragt 1607 stemmen. Herstemming tusschen tic heeren mr. S. Wybengaaftredend lid, die 705, en O. R. 1. J. van Swinderen, die 527 stemmen bekwam. Steenwijk. Uitgebragt 530 stemmen. Gekozen de heer jhr. C. M. Storm van 'sGravesandeaftredend lid, met 288 stemmen. Zwolle. Gekozen de heer mr. P. 31 ij eraftredend lid, met 769 van de 1386 stemmen. De heer mr. S. J. van Royen erlangde 389, de heer ntr. J. KalfT 205 stemmen. Almelo. Gekozen de heer mr. P. A. S. van Limburg Brouwer, aftre dend lid, met 743 van de 1234 stemmen. De heer Vos de Wael verkreeg 471 stemmen. Zutphen. Gekozen de heer mr. P. P. van Bosse, aftredend lid, met 791 van de 1498 geldige stemmen, Arnhem. Gekozen de heer mr. W. baron van Lyndenaftredend lid, met 1022 van de 1805 uitgebragte stemmen. De heer mr. J. F. Pringle ver kreeg 738 stemmen. Nijmegen. Uitgebragt 1027 stemmen. Gekozen de heer mr. C. J. A. Heydenrijck, aftredend lid, met 991 stemmen. Amersfoort. Gekozen de heer mr. J. K. baron van Goltslein, aftre dend lid, met 683 van de 1122 uitgebragte stemmen. Utrecht. Gekozen de lieer mr. E. van Voorthuysenaftredend lid, met 1155 van de 1447 uitgebragte stemmen. lloorn. (Ter vervanging van den heer mr. P. 31. Tulein Nolthenitis) Uitge bragt 1175 stemmen. De heer mr. A. S. van Nierop erlangde 331, de heer mr. W. baron van Goltslein 322, de heer mr. W. Terpslra 172 stemmen, zoodat eene herslemming moet plaats hebben tusschen de hit. mr. A. S. van Nierop en mr. W. baron van Goltstein. Haarlem. (Keuze van een nieuw lid, ten gevolge van de wijziging der kiestabel). Geldige stemmen 1241. De lieer mr. A. S. van Nierop erlangde 573 en de heer G. L. J van der iluchl 451 stemmen, zoodat eene herslem ming tusschen beide heeren moet plaats hebben. Amsterdam. Uitgebragt 1752 stemmen. Gekozen de heer S. Cool, met 1118 stemmen. Herstemming tusschen de heeren: luit.-gen. van Swieten, die 842, mr. C. van lleukelom, die 828, mr. J. Heemskerk Az.die 789en J. J. A. Santhagens, die 695 stemmen erlangde. Gouda. Uitgebragt 2373 stemmen. Gekozen jhr. mr. W. 31. de Brauw, aftredend lid, met 1281 stemmen. De heer mr. J. B. L. Wentholt bekwam 1001 stemmen. Delft. Uitgebragt 1653 stemmen. Gekozen de heer C. Hoekwater, aftre dend lid, met 971 stemmen. De heer nf. J. L. de Bruyn Kops erlangde 369, de heer mr. J. de Neufviile 260 stemmen. Rotterdam. Uitgebragt 1474 stemmen. Gekozen de heer F. W. C. Blom, aftredend lid, met 882 stemmen. 's Gravenhage. Uitgebragt 1365 stemmen. Gekozen de lieer mr. J. P. P. baron van Zuylen van Nyevelt, met 712 stemmen. De heer jhr. mr. W. T. Gevers Deynoot, aftredend lid, erlangde 531 stemmen en de heer J. Esser 97. Dordrecht. Uitgebragt 1044 stemmen. De heer mr. P. Blusse' van Oud- Alblas, aftredend lid, erlangde 497, de heer mr. M. Bichon van IJsselmonde 339 stemmen, zoodat eene herstemming tusschen beide heeren moet plaatshebben. Gorinchem. Volstrekte meerderheid 935. Herstemming tusschen de hee ren dr. G. Simons, die 731, en jhr. mr. J. W. van Loondie 513 stemmen verkreeg Breda. Gekozen de heer mr. P. J. J. Hollingerus Pijpers, met 1030van de 1901 stemmen. Tilburg. Uitgebragt 1027 stemmen. Gekozen de heer mr. C. C. A. Beens, aftredend lid, met 796 stemmen. Eindhoven. Uitgebragt 1073 geldige stemmen. Gekozen de heer mr. J. B. Bots, aftredend lid, met 1044 stemmen. Maastricht. Gekozen, ter vervanging van den heer mr. P. E. F. van Wintershoven, aftredend lid, de heer jhr. mr. P. van der Slaesen de Som- brei!, met 1257 van de 1522 stemmen. Roermond. Gekozenter vervanging van mr. F. baron de Kevcrherg aftredend lid, de heer mr. K. L. J. Cornelis, met 759 van de 1486 stemmen. 's Hertogenbosch. Uitgebragt 1019 stemmen. Gekozen de heer df. J. H. H. de Poorter, aftredend lid, met 954 stemmen. Heden werd in hel gebouw der maatschappij tot Nut van 't Algemeen de 98stc algemeene vergadering van de .Maatschappij der Nedcrlandsche let terkunde gehouden. De voorzitter, prof. de Vries, opende haar met eene sierlijke loespraak, waarin hij hclgeen de maatschappij in liet afgeloopen jaar ondergaan en verrigt had schelste en bij het herdenken van de haar door den dood ont vallen leden inzonderheid de verdiensten van mr. I. A. Nijhoff deed uitko men en aan de nagedachtenis van den beroemden Jacob Grimm, die ten vorigen jare tot eerelid benoemd was, eene treffende hulde bragt. Vervolgens las de secretaris het verslag der handelingende bibliothecaris dat van den staal der boek- en andere verzamelingen, en deed de penning meester mededeeling der rekening over hel verstreken jaar. Tol binneniandsche leden werden daarop gekozen: utr. T. 31. C. Asser, hoog leeraar le Amslerdam; dr. C. II. D. Buys Ballot, hooglecraar te Utrecht; dr. A. II. Blom, predikant te Dordrecht; G. R. J. Elliot Boswel, hoofd commies bij het depart, van koloniën, te 's Gravenhage; dr. C. 31. Francken hoogleeraar te Groningen; mr. J. A Grothe, te Utrecht; m» B. T. baron van Heemstra, te Leyden; mr. J. N. J. Heerkens, lid van hel prov. ge- regtshof van Overijssel, le Zwolle; D. F. van Heyst, te Leyden; N. G. Pierson, le Amsterdam; mr. J. F. Pringle, procureur-generaal bij hel prov. geregtshof van Gelderland, te Arnhem; II. de Veer, predikant te Delft; jhr. B. H. C. K. van der Wyekhoogleeraar le Groningen; dr. J. A. VVijnne, rector van het gymnasium te Groningen; en lot üuilenlandsche leden: dr. R. Hildebrandt, le Leipzig; dr. Joh. Geileken, le Hamburg; Erik Jonsson, te Kopenhagen; K. J Schlyter, hoogleeraar te Lund. Verder werd het onder u°. 6 van den beschrijvingsbrief vermelde voorstel, overeenkomstig het praeadvies van hel bestuur, verworpen, en het onder n°. 7 voorkomende, na daaromtrent door het bestuur uitgebragt praeadvies, door den voorsteller ingetrokken, terwijl omtrent n». 8 besloten werd de subsidie van 200 toe le staannadat door het bestuur was aangewezen waaruit die gelden gevonden konden worden. Voorts werd lot lid van het bestuur, in plaals van den in October ek. aftredenden bestuurder, pruf. Kneuen, gekozen dr. L. J. F. Janssen. Nadat de voorzitter was uitgenoodigd zijne schoone loespraak voor de in druk te verschijnen Handelingen af te slaanen daaraan bereidwillig ge hoor was gegeven werd de vergadering gesloten. Des namiddags vereenigden de leden zich op Zomerzorg aan ecnen vriend- schappelijken maaltijd. Van wegc het hoogheemraadschap van Delfland heeft heden nacht de doorlating van water aan den Leydschcndam strekkende tot walervervcrsching van Leyden en omstreken weder ecnen aanvang genomen. Naar ons uil het YVestland wordt bcrigtzal de verzending der aspergies

Leydse Courant | 1864 | | pagina 1