Per Telegraaf. Leyden, 4 Mei 1864. v. PUTTKAMMER, Secretaris. tiurgcviijfcc &taub. KATWIJK AAN ZEE. Leiden, 12 Mei 1864. Da. J. II. MARONIER. Leyden 12 Mei 1864. Leyden, 11 Mei 1864. Leyden12 Mei 1864. C. H. J. DE GRAAFF. ,sGRAVENHAGE, 12 Mei. in de zitting van de tweede kamer van lieden is ingekomen eene onteigeningswet voor den spoorweg Zwolle-Meppel. Op de interpellatie van den heer de Keverberg heeft de minister van financien geantwoorddat hel vvels-onlwerp tot verhooging van de grondbelasting in Lintburg, wegens de sluiting der zitting, onafgedaan blijft. Hel wets-ont- werp betreffende de bieren zal omgewerkt wordenter tegemoetkoming aan de bezwaren der kleine brouwerijen. Voor het wets ontwerp betreffende het zout wordt mede eene nieuwe omwerking vereischt. Voorts heeft de mi nister voorgedragen een gewijzigd plan tot hervorming van het belasting stelsel. door verhooging van het gedistilleerd en afstand van een deel er van aan de gemeenten. De personele belasting zal op de helft verminderd en de 21 opcenten op de grondbelasting der gebouwde eigendommen afge schaft worden. De gemeenteu zullen alle plaatselijke accijnsen kunnen af schaffen door de overname van het personeel. Het equivalent voor het rijk zal beslaan in eene verhooging van enkele consumtieve belastingen ad 1 a li milliocn. De rijksbelastingzal op die wijze met 3 inillioen verminderd worden. VVEENEN, 11 Mei. Z. M. de keizer, in aanmerking nemende de'on- verschrokken houding zijner marine bij Helgoland, heeft den kapitein Te- getthofdie over het Oostenrijksch eskader bij deze gelegenheid het bevel voerde, tot schout bij nacht benoemd. BERLIJN, 11 Mei. De Staatsanz. deelt het besluit der Londensche con ferentie mede, betreffende de schorsing der vijandelijkheden, omtrent welk besluit de koning zijne adhaesie heeft te kennen gegeven. LEIPZIG, 10 Mei. Uit Opatow wordt gemeld, dat in eene der Poolsche steden zes jonge Polen, die op de straal wandelden en zich aan niets schul- di» maakten, gevangen genomen en zonder vonnis op bevel van den kom- mandant aan eene galg opgehangen zijn. TURYN, 11 Mei. In de kamer van afgevaardigden hebben bij de be raadslagingen over de begrooting van het hoofdstuk buitenlandsche zaken de heeren Laporta en Miceli tol de regering eene interpellatie gerigt, betref fende hare buitenlandsche staatkunde. Zij beschuldigden hierbij den minister van eene overdreven beschroomdheid en vroegen om inlichtingen aangaande de betrekkingen met Frankrijk en andere mogendheden. Zij achtten het onmogelijk, dat in de tegenwoordige omstandigheden aan de instellingen des rijks de vereischte uitbreiding kon worden gegeven en het financiewezen een behoorlijke organisatie kor. ondergaan, terwijl het pauselijk bestuur, hetwelk huns inziens de rondzwervende benden in de hand werkte, nog steeds te Rome gevestigd bleef. De afgevaardigde Passaglia sprak in den zelfden geest en gaf als zijne zienswijze te kennen, dat het pauselijk be stuur nooit zou toegeven, maar dal hel, onder bescherming van vreemde wapenen, ten allen tijde een werkzaam vijand van Italië zou zijn. BERLIJN, 12 Mei. De morgenbladen bevatten eene uilnoodiging van een groot aantal personen tot de behoudende partij behoorende en aan wier hoofd graaf Arnim-Boytzenburg staalom aan den koning een adres in Ie dienen, betrekking hebbende op de Sleeswijk-Holsteinsche zaken. In het reeds opgestelde adres komt het volgende voor: «Naar ons oordeel is de afscheiding van het Duitsche Sleeswijk en Holstein van Denemarken en de vereeniging van die gewesten tot een geheel, hetzij onder een afzonderlijken sotivercin en met de krachtdadige bescherming van den magligen Duiischeii staat, heizij als een deel van dezen laatslen de eenige oplossing die eene vergelding oplevert voor de gedane opofferingeneen duurzame vrede waar borgt en de welvaart der belanghebbende bevolking belooft." STAPS-BEKIGTEN. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te welen, dat, ter voldoening aan de Wet van den 11 April 1827 StaatsblN°. 17), weder een aan vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor de Schutterlijke dienst van de genen, welke daartoe dit jaar in de verpligting vallen. Dat deze inschrijving zal moeten geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1830 tot 1838 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijvinguit andere plaatsen met der woon hebhen nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sints de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen (waardoor verstaan worden zij, die hun voornemen, orn zich in dit Rijk neder te zetten, hebben aan den dag gelegd, betzij door eene uitdrukkelijke verkla ring, hetzij door werkelijk den zetel van hun bestaan herwaarts over te bren gen, zonder dat de tijdelijke uitoefening van een bedrijf of handwerk, in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt) zul len worden ingeschreven achter in de registers, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behoorenterwijl de geborenen in het jaar 1830 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1864 en het tiende of dat der geborenen in 1829 van het vorige jaar zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit de Schutterlijke dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijving zullen worden geopend op Dingsdag den 17 Mei aanstaande, en op den 1 Junij daaraanvolgende finaal zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den 1 Junij, niet hebben doen inschrijven, (en dus ook ieder persoon van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de Militai ren, welke hun finaal ontslag hebben bekomen, en niet weder zijn in dienst getre den) bij ontdekking, alsnog achter de teckening, tot sluiting, door het hoofd van de Regering aan het einde van het register te plaatsen, zullen worden ingeschreven, met de bijvoeging van bet woord: ambtshalveen volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen worden verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon der lotingbij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebragt te wordenalles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der AVet van den 31 December 1832, op hen mogten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand, om voor zoo veel hij van geen bewijs van zijne geboorte voorzien is, voor ben, welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen af halen ter Secretarie dezer Gemeente, van lieden af aan, van des voormiddags 10 'ot 's namiddags 1 uur; terwijl zij, welke-elders geboren zijn, zich dat bewijs onverwijld vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen; zullende een ierier ver antwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorte-acte, door eene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusivelijk wieril ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dal zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens de Wijk en het iSom mer der huizen, hun beroep en dat hunner Ouders, zoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijnen in het eerste geval of zij kinderen hebbenzoo jahoe veel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit het huwelijks-register te voorzien, om daarop door den Heer der Gebuurte, waarin zij wonenhet getal hunner kinderen te doen certificerenten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente, van des voormiddags 10 tot 's namiddags ten 1 ure. Dat ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die termen vallende, bij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuisen wel Op Dingsdag den 17 Mei 1861, de bewoners van Wijk I, II en III, benevens de bewoners van de Buitenwijk. Op Woensdag den 18 Mei 1861, de bewoners van Wijk IV, V en VI. Op Donderdag den 19 Mei 1861, de bewoners van Wijk VII en VIII; telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uur; met uitnoodigingom op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten liebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zouden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de Wet, vóór den 1 Julij aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit, van den 7 September 1828, StaatsblN". 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaars met kind of kinderen, in hel afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebragt, doch sedert dien tijd door hel overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren, om in die klasse te verblijven, en dus als nu in de eerste klasse der voor dit jaar daar te stellen algemeene Schutters- rol geplaatst moeten worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te geven, of zich daartoe ter secretarie aan te melden, des voor middags tusschen 10 en 1 ure, vóór de aan te vangen inschrijving, en dus uiterlijk tot den 11 Mei aanstaande; zullende, wanneer deze kennisgeving door den belang hebbende mogt zijn verzuimden hij dien ten gevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders proces-verbaal tegen hem moe ten worden opgemaakt en aan de Regtbank toegezondenten einde op de nalatigen loe te passen de strafbepaling van art. 1 der AVet, van den 6 Maart 1818 [Staatsbl. N°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ50, en eene gevangenis uiter lijk van drie dagen, hetzij afzonderlijk, of wel beide de straffen te zamen genomen. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsclie Courant worden afgekondigd. Burgemeester en AVelhouders voornoemd, D. TIEBOEI/ SIEGENBEER, Burgemeester. Van 5 tot'en met 11 Nel 1861. BEVALLEN: W. Meyeraan, geb. van Zaanen D. F. M. J. de Doesgcb. van Oerle, Z. M. H. A. Beklteriii, geb van der Burg, Z. W. G. Hofkes, gcb. SeljecZ. C. J. Broekveldt, geb. Schroder, Z. P. S. Meyeringh geb. Reigman Z. M. J. Stamkotgeb. van Beemen D. J. van BemmelD. VV. Tisseur, geb. van Es, Z. A. M. de Bink geb Vlieland I). A. M. de Wa ter, geb. van den Burg, Z. J. H. Backergeb. Wijnstroom D. J. M. van den Heuvel, D. M. Dumont, geb. van Geene. D C. C. Fontein geb. Mar- lyn, Z. J. A. Maks, geb. van Ditmar, Z. C. Marks, gcb. Riebeek, Z. M. Ryk. geb. van LeeuwenZ. G. Dreef, geb. van der SteenZ. S. M. van Schoonderwoerd den Bezemer, geb. van Tongeren, Z. J. W. Kreftgeb. de Ridder, D. J. van derTuyn geb. Gysman, D. E. Breedeveltgeb FakkelD. GEHUWD: D. Lambinon wedr. en J. Lettering, jd. H. J. Timp, jm. en S. C. den Ouden jd. W. van Steenbergen, jm. en E. Bey.jd. J. W.Has- selbachjm. en J. C. Ligtvoetjd. M. Sievaljm. en J. M. Kromwijkjd. P. Fuchs, jm. en C Mes.jd. G. Starre, jm. en R. A. Hoorn.jd. A. Ie Fe- ber, jm. en M.'J Gans.jd. D. van der Reydenjm. en J. van der Heyden, jd. A. Favierjm. en H. M. Rjjbroek, jd. C. J. van der Burcht van Lichlen- bergh jm. en A. P. J. Doeff, jd. OVERLEDEN II. C. Servaas51 j. P. Kooreman 24 j. Ma Cbaudron 19 j. J. M. Pappersegeb. Aniba 67 j. G. van der Kloen76 j. J. Questro, Z.1 j. en bijna 3 m. G. Rioutgeb. van Noord 59,j. Sophia Welscli21 j.— Corn3 Hofstede, 49 j. J. Loeber, geb. Bavelaar, 52 j. M. Schutgeb. Ter- poorten 64,j. T. de Rooy, Z.18 d. - B 11. de Vries, Z.5 w. B. van Nic, 09 j. M. Smit, geb. Erades 78 j. Ala Adra Marks20 j. -- II. Jillissegeb. Milikan 25 j. J. PetietZ.1 j. en bijna 11 m. W. Wagemans D.10 d. K. van Grieken Z.bijna 4 m. J. GoedeljeeZ.ruim 8 m. De Vereeniging tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkin gen van verongelukte visschers der Rcederijcn te Katwijk a. Z. en Noord- wijk a. Z., berigt onder dankbetuiging dat ontvangen is: bij den heer van Driel, de zuivere opbrengst der gehouden Loterij te Katwijk aan Zee, bedragende3402.26 vorige opgaaf - 6985 815 10388 07' Namens de Vereeniging, Mr. S. LE POOLE. P. G. C. EIGEMAN. Mr. J. G. DE SA1N. A. van DRIEL. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd C. FRANCKEN met A. S. KELDER. Receptie 22 Mei 1864. Getrouwd Eenige kennisgeving. C. J. van der BURCHT van L1CHTENBERGH Officier van Gezondheid en A. P. .1. DOEFF. Getrouwd: C. II. T1EME1JER en

Leydse Courant | 1864 | | pagina 3