Per Telegraaf. der technische school te Utrecht; J. Ph. Koelman en E. Lacomblé, hoofd onderwijzers aan de akadetnie van beeldende kunsten te 's Gravenhage b. lot lid en voorzitter der commissie voor de examens in de Nederl. taai en letterkunde en de geschiedkundige wetenschappende staathuishoudkunde, de handelswetenschappen, de levende talen en hare letterkunde, het schoon schrijven en de gymnastiek, dr. D. J. Steyn Parvé, inspecteur van het middelbaar onderwijs te 'sGravenhage; tot leden: mr. J. T. Buys, staats raad in buileng. dienst en benoemd hoogleeraar aan de hoogeschool te Leyden dr. W. J. A. Jonckbloet, hoogleeraar te Groningen; dr. M. P. Lindo, hoogleeraar aan de kon. militaire akademie te Breda; dr. R. C. Bakhuizen van den Brink, rijks-archivaris te 's Gravenhage; mr. E. Piaget, leeraar in de Fransche taal- en letterkunde aan het gymnasium te Rotterdam; E. H. C. Schaefer, leeraar in de lloogduitsche taal-en letterkunde aan het athenaeum te Maastricht; H. H. Snel, onderwijzer in de gymnastiek te 's Gravenhage. Z. M. de koning zal zich Maandag aansl. naar het Loo begeven. Z. M. zal door twee adjudanten en twee ordonnans-officieren vergezeld worden. Men verzekert dat het verblijf daar maar eenige dagen duren zal. De baron Gevers, Ned. gezant bij hel hof van Rusland, is weder naar Petersburg vertrokken. Donderd. aansl. zal de zitting van de burgerlijke kamer van den hoo- gen raad in het nieuwe gebouw op het Plein plaats hebben. WEENEN, 6 Mei. Volgens de Oest. Zeit. hebben de onzijdige mogendheden op de conferentie thans voorgesteld: dadeljjke opheffing der blokkade en ont ruiming van Jutland. Hieromtrent zullen degevolmagtigden instruction vragen Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongercgt te LeyÜen^m den 2den Mei 1864. 2 wegens het in den winkel ten verkoop voorhanden hebben van brood or.der hel bepaalde gewigt. 4 wegens het zonder consent baggeren in den Rijn. 2 wegens het rijden door de gemeente, zittende op eene kar met honden bespannen. 2 wegens het spannen van niet gemuilbande honden aan karren of wagens. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het uilslaan van een karpet, na den gezellen tijd. 1 wegens het rijden door de Vrouwensteeg in verboden rigling. 1 wegens hel werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het innemen van gemeentegrondzonder de vereischte toestemming 13 wegens het zich op dc openbare straat in kennelijken staal van dron kenschap vertoonen. 1 wegens overtreding van art. 315 der Algemeene Policieverordening. AHADEIH1E-NIEDW8. BU1TENLANDSCHE BER1GTEN. PROAIOTIEN AAN I)E LETDSCHE HOOGESCHOOL. Den 6dcD Mei de heer H. W. van der Mey, van Doesburg, in de letteren, na openbare verdediging van zijn specimen litterariumexhibens Diodori Siculi fragmenta antiquiorem historiam Romanam spectantia. Den 7deo Mei de lieer C. C. A. van Burg, van Middelburg, in de reglen, met stellingen. ENGELAA 1» LONDEN, 5 Mei. De conferentie heeft gisteren eeue zitting gehouden en over het voor stel van eenen wapenstilstand beraadslaagd, maar is niet tot een bepaald besluit gekomen. Maandag aansl. zal er weder eene bijeenkomst plaats heb ben. Van regeringswege is in het lagerhuis verklaard dat geene opheldering daaromtrent kon gegeven worden, aangezien de leden der conferentie geheim houding omtrent hunne handelingen verlangen. In een berigt uit Kopenha gen wordt gemeld, dat Denemarken de voorwaarden, welke de Duilsche mo gendheden voor het aangaan van eenen wapenstilstand stellen, verwerpt en de blokkade niet wil opheffen. De Mom. Vost zegt dat er geen vooruitzigl bestaat op het ophouden van den oorlog, maar wel op uitbreiding daarvan, en dat de Engelsche natie krachtige stappen harer regering tot redding der Deensche monarchie zou toejuichen. Ook andere bladen laten zich in dien geest uit. De bank heeft het disconlo tot 9 pet. verhoogd; die van Frankrijk heeft hel mede verhoogd en op 7 pet. gesteld. FKANHKIJH. PARIJS, 5 Mei. Omtrent den opstand in Algeriê deelt de iUonileur steeds geruststel lende verzekeringen mede. Naar men zegt zou de gesneuvelde kolonel Beau- prètre niet weinig aanleiding tot den opstand gegeven hebben, daar hij de inlanders zeer ruw en hardvochtig behandelde. Ook andere officieren moe ten zich daaraan schuldig maken, zoo zelfs dat zjj aan inlanders, die op hunnen weg niet voor hen wijken, stok- of zweepslagen toedienen. 2000 man van de nieuwe ligtingdie alzoo slechts gedurende 3 maan den in den wapenhandel geoefend werden, zullen deel uitmaken van het kamp van Chalons. De keizer wensch! te weten wat met zulke troepen uit te rigten is. Uit Rome meldt men dat de Paus weder ongesteld is geworden. PK UI SS BW. BERLIJN 5 Mei Heden zijn alhier de bij Duppel buit gemaakte kanonnen binnengebragt. De trein bestond uit 103 stukken en sloeg den weg in naar den Lustgarten, waar zjj vooreerst zullen bljjven. Het escorte werd door deputation der regimenten met hunne muziekcorpsen en de kadetten ingehaald. Het duurde twee uren voor de trein zijne bestemming bereikt had. Eenige veroverde stukken zien er zeer gehavend uit. liet Ooslenrijksche eskader is voor de Elbe verschenen en heeft zich met de aldaar aanwezige Pruissische scheepsmagt verecnigd. De Deensche schepen zijn teruggetrokken. liet berigt omtrent het slechten der vestingwerken van Fridericia blijkt onjuist te zijn geweest; integendeel zal die stad nog meer versterkt worden. Met hel slechten der Duppeler schansen houden zich 5000 man bezig. De heffing van een millioen th. in Jutland uioet, blijkens eene door den maarschalk Wrangel uitgevaardigde proclamatie, strekken lol waarborg voor de vergoeding der schade, door de Denen aan de Duilsche zeevaart toe- gebragt. Wanneer het blijken mogl dal die schade minder bedraagt, zal het overige worden teruggegeven. Alle overheidspersonen, die weigeren mede te werken tot hel innen der heffing, worden in hechtenis genomen. ADVERTENTIES, Ondertrouwd: J. M. van DISHOECK met A. J. A. van DRIEL. C. A. KLINKENBERG Jbnior; Predikant te Aalten Leyoen 6 Mei 1864. met Receptie 17 Mei 1864. F. P. van DISHOECK. Getrouwd: W. C. BI BEN, Weduwenaar van J. Boogman, en VooascnoTEN, 4 Mei 1864. H. J. SP1THOLT. Voorspoedig bevallen van een Zoon W. G. HOFKES SELJÉE. Leyden 5 Mei 1864. Bevallen van eene Dochter J. H. BACKER WYNSTROOM. Leyden, 7 Mei 1864. Voor de vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote, mij en mjjne betrekkingen, zoo binnen als buiten de stad be- wezen, betuig ik bjj deze harieiijkcn dank. Leiden, 4 Mei 1864. A. STOKHUYZEN. Innige dankbetuiging, ook namens mijne Broeders en Zusters, voorde hartelijke deelneming in het treffend verlies van onzen geliefden Vader, door ons en de verdere familie ontvangen. A. FRANCHIMON. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van CORNELIA JOS1NA SCHMIDT, wettelijk gescheidene Echtgenoot van Pi et eb van den Bosch in leven Winkelierster, gewoond hebbende te Len den en aldaar op den 14dcn April 1864 overleden, worden verzocht daarvan vóór den 20s,eo Mei 1864 opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris A. van LEEUWEN, te Leyden. Bijeenkomst der Leydsche Afdecling van hel Nederiaiidsche Zende linggenootschap, op Maandag den 9dcn Mei 1864, in de Hooglandseht kerk, 's avonds ten half zeven ure. Sprekers: D«. HUGENHOLTZ van Amsterdam, Ds. FRANCKEN van Rot terdam en de Zendeling GRAAFLAND uil de Minahasse van Menado. Bewijzen van toegang a 10 cents, benevens de Psalm- en Gezangverzen a 5 centszijn verkrijgbaar bij GEBR'. van deb HOEK, Boekhandelaars alhier, 'sGRAVENHAGE, 7 Mei. In de zitting van de tweede kamer der stalen- generaal van heden is het in werking treden der regterljjke organisatie bij amendement gesteld op een nader te bepalen tijdstipin plaats van den vasten termijn van 2 jaren. Hel voorstel van de bh Cool c. s. lot aanvulling der tegemoetkoming van de slaveneigenaren op St. Martin op 100 is aangeno men met 51 tegen 5 stemmen. Aan den heer de Keverberg is verlof verleend om later eene interpellatie te rigten tot den minister Betz, nopens be be- lastingvoordragten. Maandag zal de indische onderwijswet in behandeling komen. HAMBURG, 6 Mei. In de Hamb. Nachr. wordt hel volgende uit Rends- burg berigt: Het meerendeel der gijzelaars uit Jutland is op vrije voeten gesteld, daar zij de hun opgelegde oorlogsbelasling betaald hebben. Ook zegt men dat de vrijlating der in verzekerde bewaring genomene Jullandsche ambtenaren eerstdaags zal volgen. MARSEILLE, 6 Mei. Er zijn alhier berigten ontvangen uit Tunis van 2 dezer. Daaruit blijkt dat de Fransche, Enge'sche en Ilaliaansche eska ders aldaar waren aangekomen. Daarvan zijn 3 vaartuigen afgezonden om de kust te bewaken. Te Tunis is hel rustig. De opgestane stammen zijn voldaan over de concessifin en zij beginnen zich nu te onderwerpen. PARIJS, 6 Mei. De Moniteur deelt in zijne avond-editie de voorwaarden mede, die in de conferentie gesteld zijn tot het sluiten van een wapenstil stand. Zij komen overeen met hetgeen te dier zake bekend is. Uet blad voegt er bij dat de conferentie aanstaanden Maandag weer bijeenkomt. De regering heeft eene commissie benoemd, die onderzoeken zal in hoe verre liet mogelijk is de lelegraaf-adminislralie te vereenigen met de post administratie. De commissie zal alle vraagpunten in overweging nemen, die met deze zaak in eenig verband staan. LONDEN, C Mei. In het lagerhuis heeft sir Grey gezegd dat hij hoopte dat eene wapenschorsing het eerste gevolg der conferentie zou zijn. De regering zon, in overleg met andere mogendheden, voortgaan met hel nemen van maatregelen om den oorlog te doen eindigen en eene bevredigende schik king lot stand te brengen tusschen Denemarken en Duitschland. Het Algemeen Kantoor van Administratie alhieronder Directie van STADNITSKI VAN HEUKELOM c. s., adverteert, dat de COUPONS van door hetzelve uitgegevene Certificaten van Russische Fondsen, verschenen 1 Januarij 1864, van heden af zullen worden betaald ten Kantort van de Ontvang- en Betaalkasals 6 pCt. in Assignatiën, groot Rs. 30, met ƒ14.28; en 6 pCt. in Zilver, 15, - 25. Amsterdam, 7 Mei 1864. Bij verklaring, afgelegd voor den Edel-Achtbaren Heer Kantonregter in hel Kanton Noordwijk, den 4dcn Mei 1864, heeft Mejufvrouw KLASINA van deb GAAG, eerder Weduwe van den Heer Zachabias Hoek, thans Echtgenoot van den Heer Hendrik Coenraad Kinker wonende te Noord- wijk, aan haren minderjarigen Zoon JOHANNES HOEK, Handligting verleend, en lum mitsdien de reglen van meerderjarigheid toegekend mei opzigt tot de geheele ontvangst de uilgaven van en de beschikking over zijne inkomsten, het sluiten van verhuringen, hel oprigten en drijven var, nering er, handel in Visch en dergelijke artikelen en het sluiten van alle verbindtenissendaartoe betrekkelijk, met uitzondering echter van dt vervreemding en bezwaring zijner vaste goederen. Geschiedende hiervan afkondiging (er voldoening aan Art. 486 van bel Burgerlijk Wetboek. De Griffier S. de SAVORN1N LOHMAN.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 2