of moil doen?" vragen de klanten. »Wel, ik ga bankroet," zegt Priem, iien ik accordeer tegen de helft, dat is ecue gewoonte en die gewoonte is wet geworden." Priem had het plan opgevat om van de overblijvende schoenen, laarzen, muilen enz. paren te maken en daarna een winkel op te zetten. Tol slot volgde het Ibjarig feest van Schout Oorlam, of de wedervinding Ook daarin was het lid F. A. Doe als dorpsschout op zijn plaats, doch niet minder hel lid .1. J. Hnliz als Versiflcatitisschoolmeesteren dorpspoeet die het geenszins aan uitbundige en gezwollene toespraken den schout be treffende. liet ontbreken Hei lid H VV'. Wittenaar, Chnsioffel knecht in de herberg et; griflier, reeg de spreekwoorden onophoudelijk aan elkander, en speelde goed, maar bij moet ons eene vraag veroorloven. Spant hij zich misschien niet wal te veel in om de opmerkzaamheid te trekken? Gij zult en moet lagclien, nu ja, het groote pnldtek zal ook lagclien, maar ten koste der waarheid. Met waarheid wordt hier bedoeld eenvoudiger spel, spaarzamer numiek en minder vrijheden, dan die Clirisloffel zich o. a. in dit snikjebuilen den tekstverooroofde. Hij heeft te veel aanleg dan dal men dit zou moeten verheden. Als de jufvrouwen-dilettanten zich niet achter sterretjes schuil hielden, zou ik een paar namen noemen. Au zal ik ze maar met de mooije Fransche namen aanduiden. Daar is Flise iu hel eerste stukje, die hare rol zoo goed begreep en waardig speelde, en daar is Cecilia, die ook wel mag ge noemd worden maar onverslaanbaar zacht sprak. Ik zag Louise, die Imp- sclie jonge dochter, in het bankroet van den schoenlappermet genoegen optreden en ik hoorde Loije mede op eene natuurlijke wijze bij den schoen lapper om hare schoenen smeekeu. die er, als een ronsri|ueni man, maar één wilde teruggeven. Dan volgt Vicloriue in schout Oorlam, die voorden schout geen genegenheid heefi en dit zeer goed betuigt, om eindelijk den eerepaltn toe te kennen aan de lieve marketentster. Inderdaad, zoo vrij eu bescheiden als zij opliad en tevens altijd zoo vast iu de rol, zij verdient wel eene bijzondere vermelding Keu lal van aardige zangstukjes, meest door haar, deels in koor voorgedragen, boeiden uitermate (de muziek accom pagneerde den geheelen avond echter niet best). En mogl dat leekenachtig figuurtje als marketentster zingen: bij mijn regement ben ik gunstig be kend," zij kan verzekerd zijn bij ons allen een giiusligen indruk le hebben achtergelaten eu het genot van dien avond door haar naif spel niet weinig te hehhcu verhoogd. Een daverend handgeklap viel haar, vjel allen ten deel. Einde goed alles goed, heette het slot, en de marketentster was om te stelen Met alle erkentenis dat ieder zijn best heeft gedaan en met den wensch dat ineuig donateur loeirede en een offer brenge aan de Leydsche lypogra- phische vereenigingopdat zij in slaat hlijve haar fonds le onderhouden is afscheid te netnen. Zij zal 't toch wel het beste weien wal het zeggen wil, als er brood ontbreekt in de woning waar bel gezin te vergeefs de terugkomst van den man eu vader verbeidt, en daarom heeft zij ook aan andere arme weduwen en weezen gedacht eu gegeven naar de mate van hetgeen haar geschonken is. Die van zulke goede gedachten lol zulke goede daden komt. moge bel welgaan. X. 26 Fehruarij 1864 Gehouden Verkooping van onroerende goederen, iu hel ileeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 26 February. Notaris P. Muller. Een Huis met Werkhuis en E'f. aan de noordzijde van de Hoogewoerd, Wijk lil. N°. 339 Kouper de lieer J J van Wensen, 1705 Drie partijen VA eiland iu den liinelandsrheii of Oo.slpolderonder Valkenburg groot 4 bunders, 99 roeden, 90 ellen. Kooper J. J. Wolff, van Lcyderdorp. ƒ0325 Eene partij VA armorslandonder Soelervvoudeop Aiunl groot 62 roe den, 82 ellen. Kooper E B Tak, van 's Gra-eiihage. 1200. Notaris J. A Pryk. F.en Huis en F.rve met FabriekgehonwTuin. enz., aan de oostzijde van de Hooigracht Wijk VII. N°, 765. Kad Sect. I N"8 1281, 1282 en 577 Kooper de Heer C. de Graaf q<| van Lcyderdorp. ƒ12,200 Een deide gedeelte in een Gebouw, ineengt lot Schouwburg, met een derde gedeelte in al de llecorallÈn en een derde g'deelie iu twee Huizen en Erven, op de Oude A'esl VA ijk VI. N°. 1238, 1239 eu 1240. Kooper de lieer D A. Schrellen. 5000 Een Huis en Erve aan de oostzijde van de Middelstegracht, W'ijk VII. N° 607 Koopers de Gelir. Parmeiilier 575 Een Pakhuis, staande en gelegen als voren, Wijk Vil. N». 549 Kooper W. Koremau 655. Vier percelen Wei- of Hooiland in den lioschpolderonder Lcyderdorp, groot 4 bunders. 87 roeden 90 ellen. Kooper de Heer T. Muller Massts, aan den B.llƒ7 400. Eene pariij VA ei- of Hooiland, in den Munnikpnlderonder Lcyderdorp. groot 5 hinders, 35 roeden, 40 ellen. Kooper P. de Graaf, van Lcyder dorp ƒ9031 50 Drie partijen Wei- of Hooiland, gelegen als voren, zijn eerst in bod ge- bragt Voor 8000 door J. .1. VVolfl'. van Lcyderdorp, maar geen borg kun neurie sullen, is liet herveild en toen gekocht door de lib. E Zirkzee van Schelliukhout en C. de Graaf, van Leyderdurp ƒ7800. Vijf partijen Wei- of Hooiland, gelegen als voren, groot 6 bunders, 71 roeden. 70 ellen Kouper de lieer A. Snul van Schelliukhoill ƒ10 133 50. Zes partijen Wei- ol Hooiland, in den Zijll ian en Metjepolder en Sluris- pnlriergroot 8 bunders, 24 roeden, 30 ellen. Kooper J. de Graaf, van Lcyderdorp ƒ12.190 Een partij VA'ei- of Hooiland, in den Stadspolder, groot 2 bunders, 33 roeden 60 ellen. Kooper P. Dreef 4235 Diie partijen VA'rt- of Hooiland, gelegen als voren, groot 3 bunders, 52 roeden, 68 ellen, Kooper II. Ftlippo Jz ƒ8200. Ilrie partijen Wei- of Hooiland, gelegen als voren, groot 4 bunders, 87 roeden, 30 ellen. Kooper .1 van Schraveudijk ƒ9350. Drie partijen Wei- of Hooiland, gelegen als voren, groot 2 bunders, 10 roeden, 64 ellen. Kooper de Heer J. van Langevelt, van Soeterwotlde. ƒ4900. Twee partijen Warmoesland, in de Keizerslaan, groot 1 bunder, 37 roe- a den 29 ellen. Opgehouden. Drie partijen dito, gelegen in de Waard, groot 1 bunder, 99 roeden42 ellen. Kooper W. Laman. ƒ4560. Notaris Mr. H. Obreem. Eene partij Teellandgelegen in de Woerd, onder Valkenburg, groot 51 roeden 50 elle Kad. N° 411. Kooper A. van der Mey, van Oegstgeest ƒ750. Een dito, gelegen als voren, iu het Boomrak, groot 11 roeden, 50 ellen. Kooper C. van den Nagel, van Valkenburg ƒ232 K K K H v M W I. i Beroepen: te Beekbergen ds. Greyghton, te Polsbroek; te Huizen ds Ge zelschap. le Heemstede; te Assendelfl d8. Maas, te Koedijk (aangenomen); le Serooskerke ds. van Strten, te Bennekomte Poortvliet d8. Eykman, le Bruchetn; te Ravenswaay de heer Soelers cand.; te Burum de heer van Lindonk, cand. in 1 I 1 1 1 B STA - B K K I GTK X. ~=55=ga VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenMaandag den 29stcn Fehruarij 1864, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. BeCcdiging van den gemeente-ontvanger. 2". Benoeming van een stads chirurgijn. 3°. Benoeming van twee regenten en e'e'ne regentes der R. K. armen en weezen. 4°. Benoeming van een adsistent commies-portier hij de plaatselijke be lastingen. 5°. Voordraai omtrent de vonrgesielde wijzigingen in de gemeentewet. 6°. Voordrag! omtrent de bezoldiging van twee ambtenaren ten kantore van den gemeenteontvanger. 7°. Ontwerp voor de inrigliug eener avondschool bij het genootschap Ma thesis bcienliarmm Geiiiirix, om later, volgens de wel op hel middel baar onderwijs, voor eene burgerschool >n de plaats te treden, met opgave der uooilige veranderingen aan het lokaal. 8°. Aanvrage van C. Soelens, om concessie voor eene railroule 'sGra- veiihage— Leyden. 9°. Adres van II. P. A. van Wensen, tot alkoop eeuer recognitie voor hel gebruik van gemeentegrond aan de Ruïne. 10°. Adres van de gemeente-commissie van liet Nederduilscb Hervormd kerkgenootschaptol hel iu gebruik bekomen van gemeentegrond. 11°. Adres van M T. Meijer wed. II. Koot, sirekkcnde tot herstelling der schutting langs hare woning aan de zijde van hel Gangetje. 12". Adres van P. Diehentot liet leggen van een vlot in den singel lus- scheu de Hnogeworrds- en Koepoorten. 13°. Adres van Dr. G van Gorkom, om teruggave van betaalde plaatse lijke directe belasting. BURGEMEESTER es WETHOUDERS var LEVDEN, Gezien art 11, 2de alm., der Verordening van 2 hei/OJulij 1861, op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor ou- cu minvermogenden Gemeenteblad n° 6); Doen le weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- eu minvermogenden zal plaats hebben van den 7den tol den I9de" Maart e. k.. in de schoollokalen in de Rijnstraat, iu de Braude- wijusleeg en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen lol negen uur en des namiddags van half twee lot twee uur, behalve des Zondags en des Zaturdags namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. T1EBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Levder 27 Februari) 1864. v. PUTTKAMMEK, Secretaris. 3 JM)ï IFif ATlli. Gedeputeerde Staten der provincie Zllidhollaud Gelet on hel 2de lid van art 75 der wet van den 4den Julij 1850 Staats blad n°. 37) Nood.gen de inwoners dezer provincie, die elders dan in Zuidbolland in 's rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit om daarvan vóór den l8t(" April aanstaande aan deze vergadeiii.g te doen blijken, door overlegging van hel aanslagbiljet of van een uittreksel uil de koliieien der directe be lastingen, ten einde daarop worde gelet bij hei opmaken der lijst van de hoogstaangeslagenen voor de benoeming van leden der eerste kamer van de stalen generaalzullende de bedoelde stukken belmoren te worden ingezon den aan hel lokaal van hel provinciaal bestuur van Zniilhollaudmet op- ga>e van: a. den naam, de voornamen en de woonplaats van den aange slagene; b de gemeente en de dagteekeinug zijner geboorte en c. de dag- teekening zijner naturalisatie zoo deze heelt plaats gevonden. Gedeputeerde Staten voornoemd, 'sGravekhage2 Fehruarij 1864. J LOUDON. Voorzitter JUST de la PAISIÈRES, Griffier. Gewezen vonnissen iu strafzaken, door het Kautougeiegt le Leyden, op den 228lrl1 Fehruarij 1864. 1 wegens het uitslaan van karpetten, na den daarvoor gestelden lijd. 3 wegens hel verontreinigen der straat. 1 wegens liet lijden door de rouwesleegin verboden rigting. 2 wegens hel rijden op de kleine straatsteeucn. 1 wegens hel baggeren slaande op den wal. 5 wegens het baggeren iu den Rijn, zonder de vereischle toeslemming. 6 wegens liet zich op de openbare straat in kenneltjken staal van dron kenschap verlootten. 8 wegens overtreding van art. 315 der Algemeene Polieieverordcning. Te Leyden Ier Boekdrukkerij van J. C. DBABBE.

Leydse Courant | 1864 | | pagina 6