u;vï>s(iii; COURANT. 1804. WOENSDAG 13 JANUARIJ. De Courant wordt Maandag, IVoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag avond. De prijs der Courant is f 3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. Bij deze Courant wordt verzonden N°. 1 [blad 1) der Handelingen van den Gemeenteraad. BiNMEfliLA SlStfll i BBI Stti LEVDEN 12 Jannarij. 8 Jan. II. zijn o. a. herbenoemd en bij vernieu- plaatsvervangend kantonregter te Leyden de heer mr. S lot kantonregter te Noordwijk de lieer mr. F. Can- Bij kon. besluit van wing aangesteldtol C. A. Boonacker, ter Alia. Vergelijkende staat van de zuivere opbrengst der opcenten en eigene middelen, ten behoeve dezer gemeente geheven, gedurende de maanden December 1802 en 1863, alsmede van die opbrengst over de 12 maanden dier beide jaren. MIDDELEN. Zuivere opbrengst over de maand December. Zuivere opbrengst over de 12 maanden. 1862 1863 1862 1863 Geslagl(óy opcenten en invoer Binnenl. Gedistilleerd (idem) Builenl. Gedistilleerd (idem) Gemaal eigen middel) Wijn, Fruiten Kunst wij n(Vrf 1756.91 7700.45 420.12; 7012.67 1262.25 2115.64} 8344 60 1 7392 93 1545.60 21447 39; 72620 19; 3240.75 68335 40 17674 05 22171.17; J 80080.18 72643 03; f 19. 53 37; ƒ18152.40} /19398.77 ƒ183317.79 f19424/.76; Gisteren avond mogl de typographische vereeuiging Lourens Jz. Coster in de stad-gehoorzaal baar tiende jaarleeet vieren. Aan «lie feestviering werd op nieuw veel belangstelling geschonken. Zij werd bijgewoond dooi den heer burgemeester, een der hb. wethouders, vele donateurs, patroons en verdere genoodigden. De voorzitter opende de bijeenkomst met eene korte toespraak, waarin bij, na gesproken te hebben over het gepaste eener jaarlijksclie herdenking van de uitvinding der drukkunst, een blik wierp op het ontstaan der vereeuiging en bare nuttige werking. Daarna deed de secretaris verslag van baren toestand gedurende bet afgeloopen jaar, waar uit bleek dat die allezius gunstig was, dat zij aan baar doei bleef beant woorden en bet voorregt bad gehad betrekkelijk weinig zieken onder bare leden te tellen. Na hel zingen van een welkomstlied aan bh. donateurs, patroons cn eereledenhad de opvoering van een tweetal tooneelstukjes plaats, te weten: De heer Lustig of de deurwaarder liedjesdichterblij spel in twee bedrijven, en Het vijf en-twintigjarig feest van schout Oor lam of de wedervindingblijspel in een bedrijf door J. Botleveel; ver- tooners waren de leden J Bakker, F. A. Dee, J. J, lloltz, T. J. B. Mol les, H. Reuiond en H. W. Wiitenaar, bijgestaan door drie jufvrouwen. Het spel uiogt ook ditmaal bij uitnemendheid voldoen en aan een zang stukje, op den tegenwoordigen tijd toepasselijk, door eene der jufvrou wen bij de uilvoering van liet laatstgenoemde stuk voorgedragen, viel zelfs een buitengewoon succès ten deel. Twee voordragten van het lid J J. Dors man alsmede het zingen van feestliederen, gaven aan de uilvoering der too- neelstukken eene aangename afwisseling. De geheele feestviering maakte op al de aanwezigen eenen hoogst gunsligen indruk. Naar gewoonte werd de bijeenkomst met een bal besloten en eerst laat in den nacht werd aan scheiden gedacht. Van een der bh. patroons, den heer SythofT, ontving de vereeniging, als blijk van belangstelling eene ebbenhouten lijstten einde daarin eene naamlijst der leden te plaatsen en die in het locaal der vergaderingen op te hangen. Bij de beden gedane aanbesteding van bet onderhoud van en hel doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen der hooeeschool alhier gedurende dit jaar, in 3 percelen, zijn daarvan aannemers geworden: lste perceel J Boudritimmerman alhier, voor 3100; 2de perceel, de zelfde, voor 1500; 3de perceel, J. F. Rietbergen, timmerman alhier, voor 2700. Door den minister van binnenl. zaken is bepaald dat de verkiezing van een lid voor de tweede kamer in liet kiesdistrict Almelo, welke moet plaats hebben ten gevolge van het aannemen door den heer uir. G. M. van der Linden van de betrekking van landsadvocaat, zal geschieden op Dings- dag 26 Januari] aanst.en dat, zoo eene herstemming noodig is, deze zal plaats hebben op Oingsdag 9 Febrnarij daaraanvolgende. Nabij Schiedam is Zaturdag II. een jongelingvan Pernis, met eene slede over de Maas komende, in een wak gereden eti verdronken. Ook te Delft is Zaturdag avond een korporaal van de aldaar in gar nizoen liggende depót-compagnie der vesting-artillerieop schaatsen van Rotterdam komende, achter de branderij de Papegaai, in het open vak ge- Teilen, dat aldaar, door het lieetc water der brande y, beslaat. Eerst ruitn een uur later ge k o In t zijn lijk te vinden. Bij eene gisteren te Rotterdam gedane peiling is gebleken dat het ijs in de rivier de Maas voor de stad eene dikte bad van 5 Ned. duim voor de VVillemskade6 Ned. duim voor den mond der Leuvehaven12 Ned. duim voor de Boompjes, de Oudehaven en de Oosterkade, 13 Ned. duim voor het station van den Rijnspoorweg en bet Boerengat, en 14 Ned. duim voor Bosland. Te Rotterdam is Zaturdag avond brand ontstaan in de tapperij van C. Schmidt, in de Zandstraat aldaar, die spoedig werd geblusclu. De oor zaak van dezen brand is niet bekend; maar de politie heeft gemeend den tapper en diens vrouw voorloopig te moeten aanhouden. l'it Voorburg meldt men het volgende: Nadat verscheidene middelen te vergeefs waren i.eproefd om een schaap van den worm in de wol Ie genezen, kwam de eigenaar op den inval de huid met petroleum Ie besmeren. He uit slag was zeer gunstig; binnen twee dagen was bel schaap volkomen hersteld. Daarna heeft een landbouwer de proef met eeuige andere schapen genomen die aan dezelfde kwaal leden, en ook met bet beste gevolg; in korlen tijd waren allen volkomen hersteld. Naar men verneemt zullen, even als in Engeland, in onze zeehavens eri op enkele der voornaamste visschersdorpen de stormsei.o :i worden :vbezigd. Be seinen bestaan uil een cylinder en een kegel. De cylinder of kogel alleen beteekeut gevaar voor storm. Kegel en cylinder onder elkander is storm. Door de ministers van binnenl. zaken en marine uioet het bezigen dier seinen op onze voornaamste visschersdorpen reeds aangenomen zijn. (L1. D.) 's GRAVEN 11AGE 12 Januarij. Z M. heeft vergunning verleend aan jhr. mr. van der Maesen de Som- brefï tot het dragen der versierselen van ridder-grootkruis der orde van de H. Mauritius en Lazarus, hem door den koning van Italië geschonken. Tol notaris te Ooslburg is benoemd de heer C. Le Nobel, cand.-nota ris aldaar. Z. M. heeft goedgevonden le benoemen: bij het personeel van de mi litaire veterinaire dienst, tot paardenarts van de 2de kl.bij het 3de reg. dragonders, den paardenarts van dc 3de kl. J. Mars, van bet corps; bij het reg. veldartillerie, den paardenarts van de 3dc kl. W. F. Schroder, van het corps. Z. M. heeft goedgevonden der. 2dcn luit. P. U. J. Oosthout, van het 5dc reg. infanterie, in rang en ancienneteit over le plaatsen bij liet wapen der infanterie van bet leger in Üost-Indië. Voor de vacature van raadsheer in het hof van Zuidhollaud is de vol gende nominatie opgemaakt: 1°. mr. C. van Bell, kantonregter alhier; 2°. mr. G. Matthes, procureur te Gorinchem3». uip. J. AVaillaiilrcgler te Rotterdam; 4° mr. D. Fockenia, advocaat-generaal te Zwolle; 5". mr. II. J. A. Raedt van 01 den bar nevel l substituut-officier alhier, en 6°. mr. E. A. A. IJssel de Schepper, officier te Dordrecht. Sedert eenige dagen had men met leedwezen vernomen dal de heer jhr. mr. H. J. Caan door eene ziekte was aangetast, die zich bij zijne hooge jaren spoedig bedenkelijk liet aanzien. Eergisteren nacht is bij bezweken. Jhr. Caan was alhier den 8s,en April 1781 geboren en mogt dus den leeftijd van 82 jaren bereiken Hij was oud lid der staten van Holland en droeg o. a. veel bij tot ontwikkeling »an den landbouw in dit gewest. Zijne liefde voor kunsten en wetenschappen was algemeen bekend. Morgen ten elf ure zal er bij gelegenheid van bel Russisch Nieuwjaar in de. kapel van H. M. de koningin-moeder eene plegtige dienst gevierd wor den. Na afloop daarvan zal er bij 11. M. een dejeuner-dinatoir plaats hebben. BUITENLaNDSCHE bersgten. ËNfiBLAA LONDEN 10 Januarij. Ill de London Gazette wordt mededeeling gedaan van een besluit der koningin, dat de strekking heeft om hel loezigt der Engelscbe overheden op de handelingen der Engelscbe onderdanen in Japan meer afdoende le maken. Vrijdag II. was, van wege den zwaren mist, gedurende den geheelen dag de slad even als des avonds door gas verlicht. Viijdag nacht en vrijdag morgen hebben hier 7 branden plaats gehad. De zwaarste dezer branden trof de pakhuizen der heeren Dawson en C°. handelaars in wollen manufacturen in Dasinghallstreelwaarbij de belendende Manchester-pakhuizen insgelijks zwaar beschadigd werden, zoodat het ge zamenlijk verlies op 20,000 begroot wordt, en het huis van den horologie-

Leydse Courant | 1864 | | pagina 1