BIJVOEGSEL, behoorende tolde Leijdsche Courant van Maandag 27 April d863J"°. 50. liet Journ. des Dêb. heeft eene tweede waarschuwing ontvangen we gens een artikel van der. heer Pre'vosl Paradol over de verkiezingen in 1863. Deze handelwijze doel uitkomenhoe beducht de regering is voor den goeden uilslag der verkiezingen. liet artikel van genoemd blad toch was in zeer gematigde bewoordingen gesteld. Naar men zegt heeft prins Napoleon van zijne voorgenomen reis naar Egypte geheel afgezien en zal hij eenige dagen op zijne goederen in Zwit serland gaan doorbrengen. Slen verzekertdat hel besluit genomen is om den hertog van Malakolf uil Algerië terug te roepen. Als zijn opvolger noemt men den generaal de Jlon- taubanhertog van Palikao. Het Poolsch comité' alhier heeft thans eene loterij georganiseerd; meest alle voorname kunstenaars en fabriekanten hebben daartoe prijzen van hooge waarde gegeven. Tol leden der akademie zijn verkozen de hh. Dufaure en Carne', beide met 18 stemmen. De heer Janin had 6 en de heer Littré 11 stemmen op zich vereenigd. In de mijnen van la Grand'Croix; nabij Rive-de-Gier, is in den avond van den 20slen een verschrikkelijk ongeluk voorgevallen. In de galerijen der steenkolenmijnen heeft eene gasontploffing plaatsgehad, waardoor 22 werk lieden, daaronder de zoon van den directeur der mijn, verslikten of onder de puinhoopen bedolven werden. Bij de opening der mijn hadden, bij het naar boven brengen der lijkende hartroercndsle looneelen plaats. 1» IS CIS SE M. BERLIJN, 23 April De door liet huis van afgevaardigden benoemde commissie tot onder zoek der staatsbegrooting voor het loopende jaar wil daarop, eveiivals ten vorigen jare, alle uitgaven voor de reeds bewerkstelligde reorganisatie der landmagt geschrapt hebben. Zij verlangt dat alle ambtenaren van het mi nisterie van oorlog trouw aan de constitutie zweren. Ook wilden hare rap porteurs persoonlijk de reserve der schatkist opnemen. De regering heeft de vrijheid daartoe geweigerd, onder verklaring dal de reserve thans 20j millioen tb. bedraagt. Men verneemt, dal de regering aan de administratie der telegraaflijnen verboden heeft beriglen uit Polen, die ongunstig voor de Russen luiden en voor de dagbladen bestemd zijn, aan hun adres te bezorgen. Men weet daarvan reeds een voorbeeld aan te wijzen ten opzigte van een berigt uit Breslau. De nota's door Oostenrijk en Pruissen, betreffende de Ilolsleinsche zaak, naar Denemarken gezonden, zijn aan den bondsdag medegedeeld. De koning van Wurlemberg is, na een verblijf van 5 maanden te Nizza, in zijne stalen teruggekeerd. De 81-jarige vorst is te Sluttgard met de levendigste belangstelling door de bevolking ontvangen. Des avonds wa ren de bergen en de omtrek door Beugaalsch vuur verlicht. Het officiële blad der Zweedsche regering bevat een artikel getiteld: «Oorlog of vrede?" waarin verklaard wordt dal Zweden niet tol eene oor logsverklaring zal overgaan, tenzij 's lands dierbaarste bi langen van zede- lijken of sloffelijken aard in gevaar kwamen. De beriglen omtrent den opstand in Polen blijven tegenstrijdig, naar mate van de bron waaruit zij afkomstig zijn. Naar men uil ilna meldt zou de opstand in Volhynie en Podolie op nieuw uitgebarsten en door de opstandelingen nabij Bar eene overwinning behaald zijn. Bij Myszkoz, aan den spoorweg van Warschau naar Weenen, en ook bij Radomsk was hevig gevochten. Op de eerstgenoemde plaats waren twee spoorwegbruggen dooi de opstandelingen vernield. Een dagblad van Krakati verzekertdat er in het district Kalisch drie en in hel Sandomirsche vier afdeeiingen opstande lingen staan en wel onder het bevel van Fransche officieren, en dal bij Dubnin Volhynie, een opstand is uitgebarsten. Daarentegen luiden de be riglen uil Warschau gunstig voor de Russen. Padlewski, een aanvoerder van opstandelingen was gevangen genomen en de bende van Lelewci gesla gen. Eene van Radomsk uitgetrokken kolonne had bij Czermno eene bende van 400 man geslagenen ook op andere punten waren kleinere benden opstandelingen uiteengejaagd. Volgens beriglen van de Poolsche grenzen zou de keizer van Rusland iu zeven gouvernementen, die aan de voormaals Poolsche gewesten grenzen, de landstorm opgeroepen hebben, met bepaling dal ieder gouvernement 8000 man moest leveren. De opperbevelhebber der Russische troepen in Polen had aanzienlijke versterkingen aangevraagd. De toevloed van Poolsche opstandelingen op Oostenrijksch grondgebied is in den laalsten tijd zoo groot geweest, dat er volstrekt geen sprake meer zijn kon van een behoorlijk loczigt, afgezien daarvan, dat hun onderhoud met groote kosten voor de regering gepaard gaat. Sedert de uitvaardiging der amnestie manen de autoriteiten de uitgewekenen, die zonder middel van bestaan zijn, dan ook aan om naar Polen terug te keeren. «j'3~ Al)§- KERiGTEN, Beschrijving van het patenlregt en de personele belasting over het dienstjaar 1863 en 1864. BURGEMEESTER ik WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, naar aan leiding van een ontvangen besluit van den Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland van den l5tcn dezer maand, Provinciaalblad N°. 39, houdende eenige bepalingen ten aanzien der beschrijving van het patentregt over het dienstjaar 1863 en 1864, alsmede naar aanleiding van een gelijk besluit van dezelfde dagleekening Provinciaalblad N". 38betrekkelijk de beschrijving der personele belasting voor het dienstjaar 1863 en 1864; dat op den lsten Mei eerstkomende een aanvang zal worden gemaakt met de be schrijving der palentpligtigen bedoeld bij n°, 3740 van tabel n°. 14 zijnde de slijters, tappers, kroeg- en koflijhuishouders, waarvoor de declaratoire! aa| !*de huizen zullen worden rondgebragt en na verloop van drie dagenvan Vege den ontvanger der directe belastingen, tegen recu worden afgehaald, en wardt ge- melden patentpligtigen herinnerd de bepaling van art. 2 der wet van deiNjèstfn April 1843 Staatsblad n°. 16), dat zij bun beroep niet mogen uitoefenen athr—— nadat zij de helft van hunnen aanslag over het dienstjaar 1863 en 1864 hebben voldaanen nadat het verschuldigde over het voorgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd, waarvan zal moeten blijken, alvorens de actcn van patent aan ben kunnen worden afgegeven; dat zoodra mogelijk hunne aanslagbilletten zul len worden bezorgd, de palentbladen in gereedheid gebragt, en die dadelijk ter gemeente-secretarie moeten worden afgehaald dat, met uilzondering der bedrijven, bedoeld bij de tabel n°. 16 der wet van den 22sten April 1852 Staatsblad n°. 61), houdende wijzigingen en uitbreidingen van de Ordonnantie op het regt van palcnl, van den 21stcn Mei 1819 Staatsblad r.°. 34), de tijd der uitgifte van de door de palentpligtigen in te vullen verklarin gen van aangifte, voor den jare 1863/64 wordt vastgesteld op den 8s'™ Mei aanst., en dat de wederinzameling tegen reendoor den ontvanger of zijn gemagtigde geteekendop den achtsten dag na de uitgifte zal geschieden; dal de registers der patentpligtigen uiterlijk op den 31stc" Mei aanstaande zullen worden gesloten, en er na dien tijd volstrekt geene verklaringen zullen wor den aangenomen wordende ieder patentpligtige bij deze herinnerd art. 18 der wet op het regt van patent, van den 21s,en Mei 1819, inhoudende: »dal zij, die bij het aanbieden »of bezorgen der verklaringen van aangifte, of ook bij het terughalen van die, «mogten zijn voorbijgegaan zich niet mogen beroepen op een of ander begaan verzuim, »maar integendeel gehouden zijn om zorg Ie dragen, dat de bij de wet gevorderde «aangiften, verklaringen en aanvragen, welke ter invulling aan het kantoor van den «ontvanger der directe belastingen," (op de Breêstraat binnen deze gemeente) «vcr- «krijgbaar zijn, door hen in persoon of door hunne gemagligdenbehoorlijk ingevuld «op den daarbij bepaalden tijd, ter zeiver plaatse moeten worden ingediend;" alsmede aan art. 37 der gemelde wet, houdende: «de aan het regt van patent «onderhevige personen, welke, na den afloop van den tijd, tol het doen der aangifte «bepaald bevonden zullen worden zich nietof door valsche, orinaauwkeurige of «onvolledige opgave, niet behoorlijk van hunne verpliglingen ten aanzien dier aan- «giflen te hebben gekweten, zullen telken reize, wanneerdiun verzuim of over- «treding wordt ontdekt, vervallen in een' boete van niet minder dan 25, en niet «meerder dan 400 gulden;" dat, met betrekking tot de schippers, schuitenvoerders, enz., in de tabel n°. 16 der wet van den 22slcn April 1852, Staatsblad n°. 61), voorkomende, de eige naars, vasle huurders en andere vaste gebruikers van binnenvaartuigen, gehouden zijn, om zich van behoorlijk patent te voorzien; dat, tot de door hen daartoe Ie doene schriftelijke aangiften zal worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente, van den lstcn Mei eerstkomende tot uiterlijk den 15dcn Mei daaraanvolgende, des voormiddags van 10 lot 1 ure, de Zondagen uitgezonderd, voorzoo verre dat beroep met in den loop des jaars wordt aangevangen; wordende zij tevens uitgenoodigd, om de meetbrieven hun ner vaartuigen, mits niet ouder zijnde dan vijf jaren, mede te brengen, en al die inlichtingen te geven, die van hen, betrekkelijk de vaartuigen, zullen worden gevorderdterwijl er na den 15<ten Mei voormeldgeene verklaringen meer worden aangenomen, en de gebrekigen, bij ontdekking, zulien incurreren de boete, bepaald bij artikel 37 der wet van den 21stc" Mei 1819hiervoren omschreven; dat voorts alle palentpligtigen, bij tabel n". 7 der wet van den 16dcD Junij 1832 bedoeld, zijnde inlandsche en vreemde kramers, welke met kramen, stallen, lafels enz., hunne waren in herbergen, huizen, kamers of op openbare markten en ker missen uitstallen, mitsgaders de debitanten in loterijbriefjes, en alle handeldrijvende en als kooplieden te belasten personen, welke hunne waren ten verkoop, heizij in 't klein, heizij in 't groot, te water of te lande met zich voeren, alsmede de onder nemers van openbare vermakelijkheden, in tabel n°. 15 genoemd, voor zoo verre al die palenlpligligcn in de algemeene beschrijving voor 1863 en 1864 moeten worden begrepen, gehouden zijn, zich gedurende de maand Mei, ter bekoming van hun patent, aan te melden ter secretarie dezer gemeente, des voormiddags van 10 lot 1 ure, de Zondagen uitgezonderd; zullende er na dien lijd geene aanvragen meer worden aangenomen, behalve van de zoodanigen, die hun beroep of bedrijf na dien tijd aanvangen, en alzoo in de bijzondere beschrijvingen worden begrepen, welke gehouden zijn, zich dadelijk bij dien aanvang van patent te voorzien; dat ook op den 8sten Mei aanstaande, een aanvang zal worden gemaakt met de beschrijving der belasting op het personeel voor het dienstjaar 1863 en 1864. Zij, welke, hij het bezorgen der billeltcn, of ook bij het terughalen daarvan, moglen zijn overgeslagen, mogen zich, in geen geval, beroepen op zoodanig verruim, maar zijn integendeel gehouden om de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaringen in Ie dienen ten kantore des ontvangers, alwaar de hi 1 let ten Ier invul ling steeds verkrijgbaar zijn. Een ieder is gehouden de te doene aangiften met zijne handteckening te bekrachtigen. Ingeval iemand betuigt niet te kunnen schrijven, zal de ontvanger of zijn gc- magtigdc, des gevraagd, de invulling in zijnen naam, en zonder daarvoor eenige betaling te kunnen eischen, verrigten, met vermelding der redenen waarom: en zal de aangifte door den ontvanger of zijn gemagtigde, in tegenwoordigheid van een' derden persoon en met en benevens dezeworden geteekend na voorafgaande voorlezing. De belastingschuldigen zullen de door hen in betrekking lot de belasling op het personeel Ie doene aangiften, in het algemeen, behooren in te leveren in die ge meenten, alwaar de belasling is verschuldigd. Denzulken, echter, wier belasting-voorwerpen naar de vier eerste grondslagen, alle of gedeeltelijk gelegen zijn of zich bevinden in eene andere gemeente dan die waarin zij hun verblijf hebben,zal het vrijstaan de aangifte voor allen, nuts alsdan voor elke gemeente afzonderlijkter plaatste hunner woning of van hun verblijf te bewerkstelligen. Zoo wanneer paarden der vierde klasse door denzelfden belastingschuldige in verschillende gemeenten worden gehouden, zal hij in elk van deze het aldaar ge houden wordende aantal behooren aan te geven. Eindelijk wordt den Ingezetenen verwittigd, dat tot tegenschatters voor meerge noemde belasting zijn benoemd de navolgende personen, als: DIRK VEES IIEYN, JOHANNES 110LTZ, PI ETER GEORGE IIOUTtlUYSENJAN van LITH Junior, MARTINI'S STEP II ANUS RE VST, JOHANNES CORNELIS RIJK. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leijdsche C. w orden afgekondigd. Burgemeester en Weihouders voornoemd, Eeïden, 25 April 1863. D. TIEBOEL S1EGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Tc Lcyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRU3BE.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 5