Per Telegraaf. Tweede Zitting van den Militieraad. Kaar men verneemt belooft de aanstaande tentoonstelling van schilde rijen enz.die in den volgende maand alhier zal gehouden worden luister rijk te zullen zjjn; reeds heeft men van voorname meesters toezeggingen ontvangen. BU1TKNLANDSCHE BKR1GTËN. ENCIKLAN D. LONDEN, 2 April. Prins Alfred is eergisteren te Windsor aangekomen. Hij werd door zijne moeder aan het station hartelijk verwelkomd. Te Birmingham is een comité zamengesteld uil de meest invloedrijke ingezetenen, om lord Palmerston lot een bezoek in die stad uit te noodigen, op grond dat de bevolking nog nooit het genoegen heeft gehad den staats man binnen hare muren te zien. Te Newport is op 83-jarigen leeftijd overleden de heer Thomas Powell de aanzienlijkste handelaar in steenkolen. Hij bezat 16 steenkolenmijnen, gaf aan 6000 personen werk en verzond in het vorige jaar meer dan 700,000 ton steenkolen. Beriglen uit New-York melden, dal de president Lincoln de uitgifte van kaperbrieven heeft geweigerd. De verbittering tegen Engeland wegens de uitrusting van kapers voor de zuidelijken neemt steeds toe. De beriglen omtrent de nederlagen, die de troepen der Unie aan de Yazoo-rivier en bij Port Hudson zouden geleden hebbenzijn nog niet officieel bevestigd. Dui zend negers, die met vele wapenen afgezonden waren om de negers in de zuidelijke stalen tot opstand aan te zetten, zouden volgens geruchten in handen der zuidelijken gevallen, en hnnne blanke officieren vermoedelijk ter dood gebragt zijn. Men wil te New-York weten, dal de gevolgen van den oorlog voor de be volking der zuidelijke staten sedert eenige weken bjjzonder drukkend waren geworden, en dat zij zich uiterst zware ontberingen moest getroosten. Als blijk daarvan werd aangevoerd, dat te Richmond het goud 350 pCt. opgeld deed en hel pond brood eenen halven dollar kostte. Beriglen uit Shanghai van 23 Febr. melden, dat de krjjgsmagt van wjjlen generaal Ward en de keizerlijke troepen bjj Tailsin een geduchte nederlaag hebben geleden. Hun verlies bedraagt 500 man. D'! expeditie naar Fooshaw is mislukt. Volgens een berigt uit Japan hadden dc Japan ners het hotel van de Britsche legatie te Jeddo in de lucht doen springen mcnschen waren bjj deze ramp niet omgekomen. In hel land heerschte groote gisting. FHANHRIJH. PARIJS, 2 April. Men verzekert thans, dat Frankrijk, Engeland en Oostenrijk het eens zijn geworden over den hoofdinhoud eener collective nota, die naar Peters burg zal worden gezonden. De Augsburgsche Allg. Zeit. deelt mede, dat aan graaf Rechberg de taak is opgedragen om de bedoelde collective nota te ontwerpen. BÜ het wetgevend ligchaam is eene voordragt ingekomen om bjj de aanhangige staatsbegrooting voor 1864 de builenlandscheyffecten aan het zegelregt te onderwerpen, alsmede eene voordragt tot verhooging van on derscheidene posten der begrooting van hel loopende jaar. De voorzitter, daartoe verzochtweigerde het totaal dier verhoogingen te nemenomdat hel cijfer, uil zjjn verband gerukt, tot verkeerde voorstellingen zou kun nen leiden. De Voniteur bevat een berigt van St. Domingo, van 9 Maart, waarin gemeld wordt, dat eenige oproerige bewegingen hel afzenden van troepen der waarts hebben uoodig gemaakt, dat de staat van beleg afgekondigd is en dal na eenige gevechten dc rust volkomen hersteld werd. Uil Athene meldt men, dat de nationale vergadering aan de verkiezing van prins Willem van Denemarken tot koning de voorwaarde heeft verbon den, dat zijne opvolgers de Grieksche godsdienst zullen belijden. De ver gadering heeft eene commissie van drie leden benoemd, welke zich naar Kopenhagen zal begeventeil einde den prins dc kroon aan te bieden, 's Avonds, nadat de keuze der vergadering bekend was geworden, heeft er te Athene eene illuminatie plaats gehad. Ook is er ter ecre van den prins een plegtig Te Deum gezongen. Door Engeland worden pogingen aangewend om den hertog Ernst van Coburg over te halen zich met het onder-koningschap te belasten tot de meerderjarigheid van den verkozen koning. P KUII8EN. BERLIJN, 2 April Naar men uil Kopenhagen meldt heeft de koning eene proclamatie uit gevaardigd, waarbij llolstein van het koningrijk wordt afgescheiden. Z. M. heeft aan Holstein een afzonderlijk leger toegestaan, maar alle andere tak ken van dienst zullen in het genteen blijven, tot dat eene latere scheiding noodzakelijk wordt. Door de politie zijn twee geheime speelbanken ontdekt. Men zegt dat zij slechts werden bezocht door personen van de mindere klasse der maat schappij. Het aantal gevangen genomen personen bedraagt ruim 80. Bljjkens beriglen uit Polen blijven de opstandelingen zich nog met af wisselend geluk tegenover de Russische troepen staande houdenhoewel men niet onduidelijk bespeurt dat de opstand gaande weg in kracht vermindert. Te Radoszewice bij Wielnn heeft de majoor Pisanzk met 500 man infanterie en 100 kozakken den 27s,en Maart de Polen onder Cieskowski aangetast; het kwam lot een hevig gevecht. De Russen ontvingen versterking uil Wielun, waarop de Polen terugtrokken. Deze hielden echter bij Kielczyglow weder stand en noodzaakten de Russen om af te deinzen. Het verlies was aan "beide kanten zeer aanzienlijk. Volgens geruchten zou Lelewel met het over- tc'iol van zijn corps ter sterkte van omstreeks 300 man weder naar het bin nenste van Polen getrokken zijn. In de omstreken van Szawelsk en Ponicwsk breidt de opstand zich weder uil; er zijn dientengevolge Russische troepen daarheen gezonden. De te Lemberg binnengebragte opstandelingen worden slechts van liever lede op vrije voeten gesteld; inzonderheid wordt ieder vrijgelaten, voor wien een van onze bekende ingezetenen zich borg stelt. Het zijn meestal jonge lieden van 20 tot 30-jarigen ouderdom; velen hebben een krachtig en krijgs haftig voorkomen, doch niet weinigen zien er zwak of ziekelijk uit. Lan- giewiez is van Krakau naar Brunn overgebragt. TURYN, 2 April. Het corps pompiers te Napels is ontbonden ten ge volge van den gewapenden wederstand aan de openbare magt geboden. WEEN EN, 3 April. Hel berigt in de Dantz. Zeit., betreffende de uit- noodiging van het centraal revolutionnair comité te Warschau aan de op standelingen tot hel nederleggen der wapens, is gebleken van grond ontbloot te zijn. Langiewiez is heden naar Tischnowitz overgebragt. NEW-YORK, 21 Maart. Te Rush-County in Indiania zjjn eenige deser teurs door een troep oproermakers met geweld uit de handen der militaire overheid bevrijd. Nadat echter versterking uit Indianopolis was aangeko men, zijn de bevrijden weder aan de bevoegde magt overgeleverd. De ge neraal Summer is overleden. Men meent uit de bewegingen van het leger te moeten opmaken, dat de Noordelijken een voorjaars-veldlogl zullen on dernemen. KRAKAU, 3 April. Het door de Brest. Zeitung medegedeelde berigt, als zou hel revolutionnair comité te Warschau last hebben gegeven, dat de opstandelingen de wapenen moeten nederleggeiiis valsch. KONSTANT1NOPEL, 3 April. (R. O.) De Sultan heeft deze stad ver laten en de reis naar Egypte aanvaard. Vóór zijn vertrek werd door de Porte besloten zich aan te sluiten bjj de thans in Egypte gevestigde poli tiek betreffende de doorgraving der landengte van Suez, eu den gedwongen arbeid van het landvolk te verbieden. •STADS- BEKIGTGIV ■aaca csa ea a i BBSBsaa— BURGEMEESTER er WETHOUDERS var LEYDEN doen te weten, dat een gedrukt exemplaar van de vastgestelde lijst der bevoegd erkende genees kunstoefenaren enz voor het jaar 1863, dagelijks (uitgezonderd Zon- en feestdagen) ter Secretarie dezer gemeente ter inzage ligt, van des voormid dags 10 lot des namiddags 1 ure. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leider, 4 April 1863. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER er WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien art. 92 der wet van 19 Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie Staatsblad n°. 72); I Gelet op de missive van den Luitenant KolonelMilitie-Commissaris in bet 3<tc dis- trikt der provincie Znidholland Doen te welen: dat de tweede zitting van den Militieraad voor deze gemeente wordt gehouden in de Lakenhal aan den Ouden Singel op Maandag en Dingsdag den 13de" en Hd"1 April 1863, des morgens ten 9ure. tot het doen van uitspraak, zoo omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken, als ten aanzien van hen, die als plaatsvervanger of nommerverwisselaar verlangen op te treden; voorts dat tot het opmaken der daartoe vereischte bewijsstukken, van heden af, ter Secretarie dezer gemeente, van des voormiddags tien tot des namiddags drie ure, de Zon- en feest dagen uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich ten nutte te maken, daar aan den loleling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde bij art. 70 der aangehaalde wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, hel stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd Letden, 2 April 1863. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het door Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland in hnnne handen gesteld request van Jan Moiet, loodgieter, wonende binnen deze gemeente; waarhij hij verzoekt, in zijne panden aan de Doelenachtergracht, geleekend Wijk 1. N". 257 en 258, kadastraal bekend Sectie F. N°. 260 en 261, een stoomwerktuig te mo gen doen plaatsen tot het vervaardigen van tras; Gelet op het Koninklijk besluit van den 31steD Januarij 1824rakende vergunnin gen ter oprigting van sommige Fabrieken en Trafieken; Doen te wetendat tot het hooien der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigtc der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 9den April aanst., des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat ver zoek op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en AVetüouders voornoemd, Letden, 4 April 1863. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMERSecretaris. Gewezen vonnissen in strafzakendoor hel Kantongercgl te Leydenop den 306leD Maart 1863. 3 wegens het baggeren in den Rijn, zonder de vereischte toestemming. 15 wegens het zich op de openbare straal in kennelijken staat van dronkenschap verlootten. 1 wegens hel niet doen der vereischte aangifte van verhuizing binnen de gemeente. 1 wegens hel niet doen der vereischte verklaring aan het gemeentebestnur bij het overbrengen zijlier werkelijke woonplaats van elders naar deze gemeente. 6 wegens hel verontreinigen der straat. 1 wegens het ongedekt over de straal dragen van vuur. 1 wegens het, gedurende den nacht, in de grachten der gemeente laten liggen van eene schuit, met bagger beladen.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 2