Per Telegraaf. zelfden oclilend van Liverpool naar Lima was uitgezeild, dat beiden kort daarna zonken. De bemanning der beide vaartuigen is gered. Ook is de naar West-Indië bestemde brik Teerdale in botsing gekomen met het stoom schip Ceylon. De brik is daarbij gezonkenmaar de bemanning heeft op het stoomschip kunnen overspringen. Door het nederslorten der masten hebben twee personen bet leven verloren. Uit eene bekendmaking in de Army and Navy Gazette blijkt, dat de voorwaardenwaarop de manschappen voor het eskader onder kapitein Sherard Osborne worden aangeworvenbijzonder voordeelig zijn. Dit eska der zal naar China onder zeil gaan, om aldaar de keizerlijke regering tegen de opstandelingen te ondersteunen. De toelagen voor de in die expeditie be komen wonden zijn even hoog als die welke in de Brilsche dienst worden toegekend, doelt wat betreft de ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der gesneuvelden, deze is veel aanzienlijker, daar ook aan hunne moeders, weduwen en kinderen vastgestelde pensioenen verzekerd worden. Aan de zieke manschappen wordt drie maanden volle soldijbenevens vrije overtogt naar hel vaderland, toegekend. Het pensioen voor de bedoelde moeders, weduwen en kinderen is bepaald op 500 voor het verlies van twee lede maten insgelijks 500 voor hel verlies van een arm of een been 300 voor andere verwondingen of verminkingen naar evenredigheid. Onder de disciplinaire straffen wordt de lijfstraf vervangen door ontslag uit de dienst. Alleen de kleeding komt voor rekening der manschappen. Kerigten uil New-Vork meldendat de regering der Unie in het geheim eene groote expeditie van gepantserde oorlogsschepen heeft uitgerust, om eenen aanval op Charleston, de hoofdstad van den afgescheiden staat Zuid- Carolina, te doen. Die expeditie staal onder bevel van commodore Dupont. De aanstalten tot verdediging van Charleston zijn echter door de Zuidelij ken geenszins verwaarloosd. Forten, kettingen, gezonken schepen, onder- zeesche bommen en electrieke toestellen, alles is lot bevestiging van de stad aangewend; en twee of drie drijvende en gepanserde stormrammen van de geduchtste soort zullen den commodore Dupont den toegang betwisten. Van 31 Dec. meldt men, dat de generaal Banks te New-Orleans allen verkoop van eigendommen voor rekening der regering heeft gestaakt. Ge neraal Buttler heeft order ontvangen om naar Washington te komen. Men onderstelt, dat hem een gewiglig bevelhebberschap voor den aanstaanden veldlogt zal worden opgedragen. De cavallerie van generaal Stuart, ten getale van 1500 man, is met hare batterij gisteren den Potomac overgegaan; thans bevindt zij zich in Maryland. Men gelooft dat Stuart naar Fredericks burg zal oprukken. De noordelijken trekken van hunnen kant ook tegen hem op. Ten gevolge van een ingesteld onderzoek is het gebleken, dat het dep. van oorlog der Unie binnen zeer korten tijd door de leveranciers voor ruim drie tnillioen doll, is opgeligt. Voor een regiment is in den tijd van ruim twee maanden 100,000 dollars te veel betaald. Berigten uit Jedo melden, dat de landsgroolen al meer en meer die hoofdstad verlaten. De besluiten der Japansche regering werden niet meer in naam van den Taikoen, maar in naam van den keizer of Mikado uitge vaardigd. Te Nagasaki lagen den 15den November zes Russische oorlogs schepen die eerstdaags naar China zouden stevenenom de keizerlijken tegen de opstandelingen bij te slaan. De Russische bevelhebber had van den gouverneur van Nagasaki den afstand van den noodigen grond voor den aan- I leg van magazijnen en hospitalen verlangd, en zich op deszelfs weigering met geweld daarvan meester gemaakt. t'HAIVHKUk. PARIJS, 12 Januarij. De keizer heeft heden middag ten 1 ure de zitting van hel wetgevend ligchaam met eene aanspraak geopend. Daar de vergadering, zoo als zij thans is zamengestcldhare laatste zitting aanving, was het, naar de mee ning des keizers, niet ongepast een oog te werpen op i elgeen gezamenllijk sedert 5 jaren verrigt was. In mijne buitenlandsche staatkunde, zeide de keizer, was mijn streven om voor zooveel niet het regt en de Iractaten vercenigbaar was, de wettige wenschen der volken lot het verkrijgen van eene betere toekomst te begunstigen, de oude twistvragen te doen verdwjj- nen, ten einde ieder voorwendsel van misverstand uit den weg te ruimen. Toen Z. M. voorts in bijzonderheden trad om aan te toonen iu hoeverre hij er in geslaagd was die beginselen in toepassing te brengenliet hij zich betreffende Italië aldus uit: Onze wapenen hebben de onafhankelijkheid van Italië verdedigd, zonder aan de revolutie de hand te reiken, zonder de verstoring onzer goede betrekkingen met hen, die slechts voor korten lijd onze tegenstanders waren, verder uil te strekken dan tot het slagveld, en zonder den II. Vader, lol wiens ondersteuning wij door onze eer en onze vroegere verbindtenissen verpligl waren, aan zijn lol over te laten. Aan het slot van zijn overzigt verklaarde de keizer, dat door de expedition naar China, Cochiuchina en Mexico het bewijs was geleverd, dat in geene land streek, hoe ver zij ook gelegen moge zijn, eene aanranding van Frankrijks eer ongestraft blijft. Bij de behandeling der hinnenlandsche aangelegenheden sprak de keizer over de Amerikaansche zaken. De gedwongen staking van hel werk, zeide hij, heeft op verschillende punten de kiem gelegd cener ellende, die al onze hulp verdient. Er zal u dan ook een crcdiet ter goedkeuring worden aan- geboden, ten einde diegenen te ondersteunen, die met gelatenheid de gevol gen dragen van een ongeluk, dal wij buiten magie zijn te doen ophouden. Ik heb evenwel gepoogd aan gene zijde van den Allantischen Oceaan raad- gevinccn te doen toekomendie door eene opregte sympathie waren ingege ven; maar toen de groote zeemogendheden gemeend hebben, dat zij zich ten dien aanzien niet aan mijne zijde konden scharenheb ik tot een meer gunstig tijdstip het aanbod moeten uitstellen van eene bemiddeling, die ten doel had om verder bloedvergieten tegen te gaan en de uitputting van een land te voorkomen, welks toekomst ons niet onverschillig kan zijn. De bisschop van Nancymgr. Darboyis tot aartsbisschop van Parijs benoemd. De Indép. Beige wil weten dat onze regering heeft afgezien van het plan om eene afdeeling zwart krijgsvolk uit Abyssinie, welke door de Egyptische regering aangeboden was, in Mexico te bezigen. De reden daarvan is, dat die negers onder bevel hoofdzakelijk van tandgenooien wilden staan, welk beding wegens hel in Amerika bestaande vooroordeel tegen den Afri- kaanschen menschenstain onaanneemtijk scheen. De keizer is, naar men zegt, voornemens eerstdaags Rouaan te be zoeken, om de talrijke arbeidslieden aldaar, die tengevolge der katoencrisis zonder werk zijn, moed iu te spreken en persoonlijk hun eenige onder steuning te geven. Berigten uit Vera-Cruz van 10 Dec. melden het volgende: De generaal Forey heeft twee belangrijke punten, welke naar Puebla voeren, bezet, en maakt toebereidselen om voorwaarts te rukken. De inwoners van Matamo- ras hebben de Franschen vriendschappelijk ontvangen. Het Mexicaansche congres heeft een manifest uitgevaardigd, waarbij de Fransche lusschen- komst wordt bestreden en te kennen gegeven, dat men zich tot hel uiterste zal verdedigen. Berigten uit Athene melden, dat het aldaar steeds de leus blijft: Prins Alfred of de republiek! Er wordt een adres van Grieksche vrouwen aan Koningin Victoria voorbereid. Uit de provinciën luiden de berigten ge ruststellend alleen in Maina heerscht gisting. De regering heeft een oorlogschip tegen de zceroovers in den Archipel, die reeds verscheiden koop vaarders uitgeplunderd hebben, afgezonden. PK UIS8EN, BERLIJN, 11 Januarij. Er is alhier een adres in omloop, waarin de koning wordt verzocht om geheele afschaffing van de constitutionele staatsregeling en ont herstel van den monarchaal-chrisieljjken staat. De kamer in Keur-Hessen heeft in de laatste acht dagen geene zitting gehouden; de keurvorst is onwillig om iets te onderteekenen en onderschei dene ministers hebben hun ontslag ingediend. De hoofdkassier der bank te Zurich, die overal in hooge achting stond, heeft zich gedurende een twaalftal jaren aan verduistering van gel den schuldig gemaakt. De ontvreemde som beloopt 183,000 fr. De schul dige is in hechtenis genomen. Uit Petersburg wordt gemeld, dal tot heden door de schatkist, tot vrijmaking der lijfeigenenis besteed eene som van 19,376,024 zilv. rocb. ten gevolge waarvan 180,917 personen in het bezit zijn getreden van 627,999 dessatinen land. Hoe groot het kapitaal moge zijnthans reeds tot het be oogde doel gebezigd, is het niettemin zeker, dat het gering moet geschat worden in vergelijking van hetgeen nog benoodigd zal zijn, om den voor genomen maatregel geheel ten uitvoer te leggen. OOSTRNRIJH. Op 7 Januarij zijn de landdagen in onderscheidene staten van het keizerrijk geopend. Te Praag werd die opening door eene plegtige gods dienstoefening voorafgegaan. PARIJS, 12 Januarij. Aan de afgevaardigden is rondgedeeld een nader overzigt van de staatkunde des keizers. Daarin wordt o. a. gezegd: Italië blijft steeds het voorwerp onzer zorgen. De regering des keizers weet, dat men noch de eind-organisatie van het schiereiland, noch een duurzamen vrede kan hopen, zoolang de pauselijke regering met Italië in oueenigheid blijft verkecren. De keizer heeft meermalen op de noodzakelijkheid gewe zen, om dit geschil bij te leggen; de tegenstand van de eene partij en de eischen van de andere hebben getoond, dat aan de gemoederen die kalmte ontbrak, die onmisbaar is, om met billijkheid de voorwaarden van een toe nadering te bepalen. Daar de keizer echter steeds dezelfde gedragslijn wil volgen, heeft hij liet noodig geoordeeld, om de knip van mannen in te roependie vreemd waren gebleven aan de vroegere discussiënom het ver zoeningswerk weder op te vatten, waarvan de grondslagen in den keizerlij ken brief van 28 Mei zijn aangegeven. De bedoelingen van Z. M. worden door Italië op prijs gesteld. Met genoegen kan de regering wjjzen op de j betrekkelijke kalmte, die in hel schiereiland gevolgd is op de woelingen, waartoe de Romeinsche quaestie als voorwendsel diende. Terwijl het nieuwe llaliaansche ministerie zich onthield van beloften te geven, die niet konden worden gehouden, heeft de pauselijke regering het oogenblik geschikt geacht tol de invoering van de verbeteringen iu het binnenlandsch bestuur, die wij haar hadden aangeraden. Wij hebben de verzekering ontvangen van de welwillende bedoelingen van den H. Vader. FRANKFORT, 12 Januarij. Hel Journ. de I'Europezegt dal de heer C. Russelldrie weken geleden een gehoor hij den Paus heeft gehad om hem eene depêche van graaf Russell te overhairdigenwaarin II. een verblijf op Malta werd aangeboden, tot op den tijd dal hij onder waarbor gen der llaliaansche regering naar Rome zou kunnen terugkeeren. l)e Paus had dit aanbod van de hand gewezen, zeggende de raadsbesluiten der Voor zienigheid bij de graven der Apostelen te zullen afwachten. PARIJS, 13 Januarij. De Moniteur meldt dat met den brief van koning Leopold der Belgen aan dot: Ferdinand van Portugalom dezen te bewegen de Grieksche kroon aan te nemen, het beoogde doel niet bereikt, en deze poging, als alle vroegere in dien geest gedaan, mislukt is. Don Ferdinand heeft hepaald besloten den hem aangeboden troon te weigeren. KASSEL, 12 Januarij. De keurvorst heeft de heer Schnackenberg met de zamenstelling van een nieuw kabinet belast. NAPELS, 12 Januarij Een blad dezer stad meldt als gerucht dat in den storm van eergisteren hel stoomschip Isèrevan de maatschappij Fraissinel, in de wateren van Gaëta vergaan is, en dat een ander Fransch i stoomschip op de klippen bij Porto schipbreuk heeft geleden.

Leydse Courant | 1863 | | pagina 2