Per Telegraaf. bankpapier een aanial personen, vooral len palten lande, bewegen zal hunne billenen te verzilveren, waardoor tijdelijk de voorraad edel metaal in de bank eene niet onbelangrijke vermindering kan ondergaan. Betreffende den nood in de katoen-districten verneemt men dat dage lijks een groot aantal arbeiders zich van het platteland naar Manchester en andere plaatsen begeven, om aldaar te gaan bedelen. Men acht het evenwel raadzaam, maatregelen te nemen om te zorgen dat dit niet toeneemt. Eene firma, die nog onlangs ongeveer 2000 man aan het werk had gehouden, betaalt nu aan hare arbeiders, niettegenstaande deze ledig loopennog gere geld drie dagen per weck aan arbeidsloon, terwijl zij levens, om de uitbrei ding der bedelarij zooveel mogelijk te beletten, hare werkplaatsen op zekere uren daags heeft opengesteldom iedereen gelegenheid te geven eenig loon te verdienen met het schoonhouden van machineriën en andere werkzaamheden. Onder de werkende klasse is, naar men verneemt, het plan gevormd een inschrijvingslijst te doen rond gaan tot inzameling van een Garibaldi penning, als eene oppositie tegen den S'. Pieters-penning. In de vorige weck werden gedurende twee nachten op de noord-ooste lijke kust des lands niet minder dan 3,000,000 stuks haring gevangen, die, in de haven van Whitby aangebragt, meer dan 3000 opbragten. Uit New-York meldt mendat door eenen van de noordwestelijke sta len twee regimenten, uit kleurlingen beslaande, ter beschikking van den president zijn gesteld. De president heeft op dit aanbod het volgende ge zegd: Ik kan niet besluiten om de negers te wapenen of hen als militairen in dienst te nemen. Zulk een maatregel zou het sein voor de middenstalen zijn om zich van de Unie af te scheiden en zich tegen ons te verklaren, en wij kunnen den bijstand van die stalen niet missen. Laat de negers als arbeidslieden dienst bij het leger doen; maar als soldaten, dat nooit! lie ver dan dit te gedoogen zou ik het bestuur willen nederleggen. FRANKRIJK. PARIJS21 Augustus. Hel gevoelen wint hier veld, dal onze regering zich door de beweging, door Garibaldi in Italië in het leven geroepen, geenerlei bewilliging zal laten afpersen. De Constitutionnel bevat een artikel over de Iialiaansche zaken, waarin hij zegt dat de Fransche vlag niet voor bedreigingen zal terugwijken, en er het volgende bijvoegt: «Maar uitzinnigen te verplette ren, welke zich door de vlag, die Italië bevrijd heeft, niet laten terughou den, zoude eene treurige noodzakelijkheid, eene droevige eer zijn, en de politieke quaestie zou daardoor niet zijn opgelost." De keizer bevindt zich thans in het kamp van Chalons. Bij zijne komst aldaar zijn door elke batterij 25 schoten, in het geheel 1025 kanon schoten gelost. De Weener Bolschafter en de Augsburger Allg. Zeitung verzekeren het bestaan eener overeenkomst tusschen Frankrijk en Rusland, betrekkelijk de Ooslersche aangelegenheden, die hoofdzakelijk drie punten zou betreffen, te weten: het Servisch-Montenegrijnsche vraagstuk, de Grieksche troonsop volging en de gewijde oorden in Palestina. Tot heden zou op de geheim houding van die overeenkomst nog altijd groote prijs gesteld worden; maar het scheen, dat ook lord John Russell van haar bestaan overtuigd was. Uit Konstantinopel berigt men, dat de vorst van Montenegro aangebo den heeft zich te onderwerpen en daartoe een in zeer nederige bewoordin gen vervat voorstel aan de Porte heeft gezonden, Dit voorstel kwam echter te laat en is niet in overweging genomen. De Turksche troepen zullen de hoofdstad van Montenegro binnen trekken en het gansche land in bezit nemen. ITALIË. In de zitting van den senaat en de kamer van afgevaardigden te Turyn is een kon. besluit voorgelezenwaarbij de vergadering geprorogeerd wordt. Volgens het officiële dagblad is de generaal Cugia benoemd tot buitenge woon commissaris met de meest uitgebreide volmagt. Hetzelfde dagblad behelst eene proclamatie van Cugia aan de Sicilianenwaarin hij Iaat uit komendat in weerwil van de woorden des konings, van de uitspraak des parlemenlsen de lankmoedigheid der regering, die den verdwaalden tijd wilde geven om tot hun pligt terug te Ueeren, toch steeds gewapende benden onder bevel van Garibaldi, na zich van eene belangrijke stad te hebben meester gemaakt, voortgaan met in openbaren opstand tegen de regering te blijven, doch dat de regering besloten heeft een einde te maken aan een staat van zaken, die het lot van Italië in gevaar brengt. Voorts wordt ge zegd, dat Sicilië in staat van beleg verklaard is, en dat alle gewapende bendenelke oproerige beweging door kracht van wapens zal worden be streden en onderdrukt. Ook de vrijheid der drukpers is opgeheven. De kommandanten der troepen te Palermo, Messina en Syracuse zullen te gelijk met het militair, ook met het burgerlijk gezag bekleed zijn; hetzelfde dub bele gezag is aan de kommandanten der troepen te velde toegekend. Naar men verzekert is de generaal Cialdini benoemd tot militairen en polilieken gezagvoerder op Sicilië, met al de volmagt, aan den staat van beleg verbonden. Men verzekert dat de generaal Dumme, een Engelschmanzich in Calabrië onledig houdt met het aanwerven van vrijwilligers voor Garibaldi. Uit Rome meldt men het volgende: De heer Lavaletle en de generaal de Montebello hebben zich naar het Vaticaan begeven om over de te nemen verdedigingsmaatregelen te sprekenen hebben er eene langdurige audiëntie gehad; hetgeen onder het publiek stof tot vele gissingen geeft. Rome is rustig. Evenwel zijn er twee Ilaliaansche priesters, met name Rossi en Benetli, met dolksteken vermoord. De politie doel nasporingen naar zende lingen, welke uil Toscana zijn gekomen en lot eene zich noemende veree- niging van den dolk behooren. Garibaldi heeft de vrijwilligers doen ver wittigen, dat hij hen op het vaste land rondom zich zou vereenigen. Het bevestigt zich, dat de Spaansche regering hel fregat Carmen naar Civiia-Vecchia heeft gezonden, ten einde aldaar ten dienste van den Paus te blijven PREIIIEIV. BERLIJN, 21 Augustus. In de zittingen der finantiële commissie van de kamer der afgevaardigden leeft deze zich voortdurend met kracht verzet tegen vele postenop de jegrooting voor oorlog gebragt. Zoowel bij de vertegenwoordigers als bij de tevolking wordt slechts eene stem van afkeuring over die begrooting gehoord. In de kon. bibliotheek alhier, die eene zeer rijke verzameling van Arabische, Perzische en Indische handschriften bezit, waren nog slechts weinige Syrische handschriften aanwezig; daarin is echter thans voorzien door een geschenk des konings, beslaande in al de Syrische handschriften, door prof. Bernstein nagelaten. Uit Stuttgart meldt men, dal de koning van Wurtemberg dezer dagen aan een groot gevaar is ontkomen. Op 12 Augustus was hij met een spoor trein uit Bruchsal vertrokkenvan welken trein onderweg een der rijtuigen uit het spoor liep en omsloeg. De kon. waggon zakte reeds op zijde en zou hetzelfde lot ondergaan hebbenindien het niet gelukt ware den trein te doen stilstaan. Niemand heeft eenig letsel gekregen. TURYN, 22 Augustus. Hel officiële blad beval liet volgende schrijven van het ministerie aan den koning: Garibaldi heeft op Sicilië de vaan des opslands verheven; uw naam. sire, en die van Italië dienen slechts om de voornemens der demagogie in Europa te verbergen. De kreet: Rome of de dood! en de onzinnige beleedigingen tegen een roemrijk bondgenoot uitge sproken vertragen alleen de vervulling van de eenparige wenschen des lands. Garibaldi is doof voor uwe stem; hij wordt niet bewogen door hel denk beeld dat een burgeroorlog kan ontstaan. Er is dus eer, krachtdadig optre den noodig geworden. De opstand van Garibaldi legt de regering den pligt op, het land, dat door vrijwilligers bezet is, te behandelen als een land, dat met eene bezetting van vijanden bedreigd wordt. Het ministerie raadt dientengevolge om Sicilië in staat van beleg te verklaren. De ministers ne men hiervan de verantwoordelijkheid op zich. TURYN, 22 Augustus. Volgens de Discussione is van vier schepen, die in de wateren van Catania gezien zijn, een vreemd schip, dat veel man schappen en wapenen aan boord had, genomen. TURYN, 22 Augustus. De dagbladen melden, dat de slrijdmagt, onder generaal Cialdini geplaatst, zamengesteld is uit 60 bataillons linietroepen, 11 batterijen artillerie en 3 regimenten cavalerie. Dit corps zal binnen kort op Sicilië vereenigd zijn. NEW-YORK, 13 Augustus. RO.) De dagbladen van het zuiden melden, dat de Zuidelijken den 6 dezer Baton Rouge hebben ingenomen, na de Noordelijken geslagen en hunne kampementslukken en de equipage van den Noordelijken generaal genomen te hebben. Volgens hen heeft de gene raal Breckenridge, van de Zuidelijken, zijne stelling genomen aan de Col lets rivier, op tien mjjlen afstands van Baton Rouge. Ook kennen die bla den. aan de Zuidelijken de overwinning toe bij Cumberland, waar, volgens hunne bewering, de Noordelijken met groot verlies zijn lerruggeslagen. PARIJS, 22 Augustus. De Constituteonnel bevat een artikel van den heer Paul Limayrac, waarin gezegd wordt dat het voor Italië van het hoogste belang is, dat aan de revolutie paal en werk gesteld wordt. Het bezit van Rome en zelfs van Venetië zou de kalmte niet doen terngkeeren. De pligt van Italie's staatsmannen is om voort te gaan op den weg van krachtdadig handelen. De dagbladen meldendat aan het evolutie-eska der in de Middellandsche Zee bevel is gezondenom naar Toulon terug te keerenwaar het zich beschikbaar moet houden voor eenc order der rege ring. T A H 8 - KEK1KTEN, De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, dnet te welen, dat de ingevulde Patentbladen, over het dienstjaar 1862 en 1863, voor de vijf eerste Wijken, ter Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijr.dagelijks van des voormiddags tien tol des namiddags ten een ure. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leyden, 23 Augustus 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongeicgt te Leyden, op den 16den Augustus 1862. 3 wegens het zonder consent baggeren in de Singelgracht. 4 wegens het baggeren in den Rijn, den Vliet en de Poelwetering, zon der consent van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 15 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dronkenschap verloonen. 1 wegens het op straat alleen laten van eene kar met honden bespannen, niet behoorlijk vastgemaakt. 1 wegens het rijden door de gemeentezittende op eene hondenkar. 1 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het innemen van gemeentegrond, zonder consent. KERKNIEUWS. LEEUWARDEN, 21 Augustus. Door den kerkeraad der Ned. herv. ge meente is, ter vervulling der bestaande vacature, het volgende 12-tal van predikanten gevormd: dd. Acquoy, te Koog aan de Zaan; Beeckman, te Joure; van Duyl, te Broek in Waterland; ter Haar, te Nijmegen; Hugen- holtz, te Renswoude; Moenste Sneek; de Maztire, te Bennebroek; Oude geest, te Maurik; Panlekoek, te Schiedam; Rauwenhoff, te Zalt-Bommel; Steen, te Delden; de Veer, te Delft. 24l88ie Staats-LoteriJ. Trekking der Vijfde Klasse. 12d' Trekking. N°s. 3620, 8162, 10456 en 18435 ieder een prijs van ƒ1000. Te Kehl kwam dezer dagen langs den Rijn een vaartuig 14 el lang en 1 el breed. Vier Engelschen moeten daarmede, ingevolge eene wedden schap, den Rijn afzakken en de zee oversteken naar Londen. Te Warschau heeft op deu 21sltn dezer Jaroszynski, wegens den moord aanslag op den grootvorst Constanten, de doodstraf ondergaan.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2