maaltijd hevig ongesteld geworden. Na onderzoek is gebleken dat zij het oversehot hadden genuttigd van het eten van den vorigen dag, t. w. aardap pelen met spekvet en azijn, dat in eenen koperen ketel was blijven staan. At de bedoelde personen zijn thans herstellende. De moeder van een der dienstboden heeft, naar men verneemt, op het gezigl van hare dochter, die in Ijjdenden toestand te huis werd gebragt en zeide vergiftigd te zijn, eene beroerte gekregenaan de gevolgen waarvan zij is overleden. BU1TENLANDSCHE BERIGTEN. ENG KJL A N LONDEN 7 Augustus. Het parlement is heden gesloten. In de bij die gelegenheid uitgesprokene rede wordt gezegd, dat Engelands betrekkingen met het buitenland van vriendschappelijke!] aard zijn. H. M. hoopt dat de vrede van Europa niet verstoord moge worden. De burgeroorlog in Amerika duurt voort. De rampen daaruit voortvloeijende, bepalen zich ongelukkiglijk niet tot Amerika. Van den beginne heeft 11. M. besloten aan dien strijd geen deel te nemen, en er is thans geen enkele redenom de onzijdigheid vaarwel te zeggen. De rede gewaagt ook van ongeregeldheden in eenige Turksche provinciën. Ten aanzien der conferentie, te Konstantinopel gehouden, geeft H. M. de hoop te kennen dat de quaesliën, voor die conferentie aanhangig, geschikt zullen worden overeenkomstig de verbindtenissen van het tractaat, waarbij de regten des Sullans en de belangen der Christenen in het Oosten geregeld zijn. Ten slotte gewaagt de rede van de verriglingen der bondgcnooten in China en van het sluiten van een handelslractaat met België. De politie heeft een man in hechtenis genomen, die aar» den heer Lionel Rothschild bij herhaling een brandbrief zond om 500 te geven of anders bloot te staan om vermoord te worden. Op raad van de politie zond de heer Rothschild de 500 naar de aangewezen plaats, alwaar de man, die de gelden in ontvangst nam, gevat werd. Te Pembroke is een fraai stoomjagt te water gelalen, naar men zegt, bestemd tot een geschenk aan den keizer van Japan. Volgens berigt uit New-York is te Washington door den president Lincoln, krachlens eene bepaalde magliging van het congres, eene overeen komst met den Decnschen zaakgelastigde geslotenstrekkende eensdeels om de regering der Unie van de zorg voor vrijgemaakte negers te ontheffen, anderdeels om de Deensche koloniën in VVest-Indië, welke ten gevolge der slaven-emancipatie nog steeds gebrek aan arbeidende handen hebben, door immigratie van vrije arbeiders weder lot welvaart te brengen. De overeen komst bepaalt dat alle negers, mulatten en andere kleurlingen, welke door oorlogsschepen van de Vereenigde Stalen aan boord van slavenhalers ge vonden en in vrijheid gesteld worden, zoo spoedig mogelijk naar Saint- Croix zullen worden overgebragt, en aldaar onder bescherming en toezigt van de beide regeringen in de gelegenheid znllen worden gesteld om door vrij willigen arbeid zclven in hun onderhoud te voorzien. Sedert de jongste berigten heeft men van geene krijgsbedrijven van belang vernomen. De zuidelijken echter schijnen zich gereed te maken om aanvallendervvijs te werk te gaan, zoowel aan de James-rivier tegen gene raal Mac Clellanals in de vallei van Shenandoah, tegen den generaal Pope. Met de Great Eastern is de tijding aangebragt dat te Sl. Louis eene uitge breide zamenzwering is ontdekt, waarin eenige der voornaamste personen betrokken zijn, en die de bemagliging der stad voor de zuidelijken ten doel had. De stad wordt door 15000 man bondstroepen bewaakt. Eenige passa giers van genoemd schip verhalen dat er op de reis bijna een gevecht was ontstaan tusschen eenige noordelijke en zuidelijke officieren, die door het uiten van smaadredenen aan den ouderlingen haat lucht gaven. Met moeite heeft men de orde kunnen bewaren. De correspondent van den Times te New-York geeft eene ijzingwek kende schets van de schanddaden, gepleegd door de (roepen van een zeke ren kolonel Turchin, die door den generaal Mitchell was afgezonden om het bekoorlijke stadje Athens tol gehoorzaamheid aan de Unie terug te brengen. De kolonel had gezegd, dat hij, wanneer Athens bemagtigd was, gedu rende twee uren de oogen zon sluiten. Het laat zich denken, maar men durft hel niet beschrijven, welke gruwelen in dien korten tijd zijn gepleegd vooral in de jonge-jnfvrouweu-koslschoolwaar meisjes van de meest ge achte bewoners der Vereenigde Staten opvoeding ontvingen. Doodschieten zegt de correspondentis eene veel te fatsoenlijke straf voor Turchin en zijne rooverbende; zij moesten gegeeseld en dan opgehangen worden, ln- tusschen moet men ten opzigtc van dit berigt in het oog houden dat de Times zeer vijandig gestemd is tegen de noordelijke stalen. FRAIVKKMK. PARIJS, 7 Augustus. De Moniteur berigt dat den 15'1en dezer, eene groote wapenschouwing over de bezetting en de nationale garde van Parijs zal plaats hebben, en dat HU. MM. de ministers, de presidenten der hooge ligchamen van staat, de maarschalken en admiraals zullen ontvangen. Volgens den Conslitutionnel zal ook een gedeelte van de keizerlijke garde naar Mexico worden gezonden, en wel 2 balaillons grenadiers, 3 batail- lons voltigeurs, 1 balaillon zouaven en 1 batterij artillerie, allen tot dat keurcorps behoorende. De bijzondere berigten uit Mexico luiden niet gunstig voor de onzen vooral door de stoutmoedigheid der guerilla-bendendie geen enkel trans port van levensmiddelen ongemoeid laten. Zoo roofden zij onlangs voor de poorten van Vcra-Cruz een aantal paarden voor onzen staf en 60 ossen, die ten behoeve van ons leger geslagt waren. Van een ander transport, dat op verschillende punten tusschen Orizaba en Vera-Cruz door de Mexicanen werd aangevallen, voerden deze achtervolgens 600 muilezels weg, allen met le vensbehoeften beladen. Daarbij is de ellende en de verwarring onder de bevolking zeer groot. De handel staat stil en Almonte heft buitengewone belastingen, die door boelen worden verhoogd, zoodra men weigert te be talen. Te gelijkertijd trachten ook Cubos en Marquez, even als Almonte, zoo veel mogelijk voordeel uit de expeditie te trekken. Zij plunderen de woningen ten platten lande en plegen allerlei ongeregeldheden. Onder de woningendie door de Mexicaansche bondgenooten op deze wijze nabij Cor dova werden bezocht, zijn twee landgoederen aan Fransche onderdanen loe- behoorende, welke eigendommen, na geheel geplunderd te zijn, aan de vlammen werden prijsgegeven. Naar men verzekert is alles in gereedheid om op het eerste bevel ver sterkingen naar Rome te kunnen zenden. Men zal 2000 man tc gelijk zenden en zoo noodig de versterking tot 6000 man opvoeren. Deze troepen zullen genomen worden uil het leger van Lyon. Koning Radama van Madagascar heeft aan onze regering een aantal officieren als instructeurs voor zijn leger gevraagd. Hij verzekert hun eene uiterst voordeelige betrekking. Bij het zware onweder, dat zich in den nacht van Zaturdag op Zon dag II. boven Parijs ontlastte, sloeg de bliksem in de groote kazerne Prince Eugène, gleed langs den bliksemafleider af naar de wachtkamer, waar hij de soldalen, 20 in getal, door elkander wierp, zonder dat zij ernstig ge kwetst werden, en verdween vervolgens door een der vensters, waarvan alle ruiten verbrijzeld werden. Te Gerny, Eure, is dezer dagen eene vrouw ontijdig van vier levende kinderen, drie meisjes en een jongen, bevallen. De kinderen zijn binnen 48 uren overleden. ITALIË. Het is nog niet stellig gebleken in hoeverre Garibaldi voornemens is ge hoor te geven aan de proclamatie van koning Victor Emmanuel en zijne ontworpen onderneming op te geven. Indien de Italiaansche troepen ge trouw blijven en zich niet aan zijne zijde scharendan zal hij moeijelijk zijn plan kunnen ten uitvoer brengen. De regering heeft ook in de kamer van afgevaardigden verklaarddal zij geene stellige berigten uit Sicilië heeft ontvangen, maar dat zij voor eene botsing tusschen de kon. troepen en Garibaldi niet beducht was. Volgens een dagblad van Turyn schenen dc bewegingen van Garibaldi geen bepaald doel te hebban. Een deel der vrij willigers ging naar Palumba, een ander deel begaf zich naar Lescara. Hun aantal bedroeg 3000, maar verminderde van dag tot dag. De generaal Montebello te Rome heeft met het oog op de plannen van Garibaldi verschillende maatregelen genomen. Ook heeft hij in eene dag order aan de troepen de taak, die zij te Rome te vervullen hebben, uiteen gezet. Die taak is: handhaving van het gezag van den Paus en bewaring van de openbare rust. Aan de pauselijke troepen heeft hij voorgeschreven zich niet met afzonderlijke gevechten in te laten. Te Napels hcerscht onder dc jongelingschap eene groote gisting. Men heeft maatregelen genomen om alle inscheping van vrijwilligers te beletten. P 11 VISSEN. In de afgeloopen week ontstond te Kleef brand in een huis, dat door vier huisgezinnen werd bewoond. In dat gedeelte van liet huis, waar de brand het eerst werd ontdekt, bevonden zich twee kinderen; het jongste 1 jaar oud, werd nog met groote moeite gered, het oudste, dat 5 jaren telde, kwam echter in de vlammen om, nadat men ongeveer 10 minuten lang het hulpgeroep en weeklagen van het kind had gehoordzonder dat men iels tot zijne redding durfde doen; eerst nadat het huis geheel in de asch was gelegd en het vuur geen voedsel meer ontmoette, werd hel lijkje vreeselijk verminkt uit de pninhoopèn te voorschijn gehaald. Ook nabij Keulen is de bliksem geslagen in een gebouw aan den Poller- dam en bewoond door een spoorwegbeambte. Twee der kinderen, die tc bed lagen, werden getroffen en onmiddellijk gedood. Een derde, dat inde zelfde kamer was, werd er door verlamd. Uit Kassei meldt men dat hel ontslag van den minister van binnen), zakenden heer von Sternbergdoor den keurvorst weder is ingetrokken. Te Oberwiesenthalaan den voet van den Fich tel bergzijn 60 huizen, het derde deel van het stadje, afgebrand. Uit Warschau meldt men dat er nu weder, een aanslag heeft plaats gehad op het leven van den heer Wielopolski, een Pool, die den grootvorst Constantijn in hel bestuur is toegevoegd. Terwijl hij uit zijn rijtuig stapte is een pistoolschot op hem gelost, maar zonder hem te treffen. De dader is gevat; hij is een onbekend persoon. Ter gelegenheid van den verjaardag der keizerin en van den doop van den jonggeboren grootvorst is een keiz. besluit bekend gemaakt, waarbij aan 114 personen geheele kwijtschelding, en aan 7 vermindering van straf verleend wordt. OOSTGKKIJK. Men meldt uit Sombyodat aldaar sedert ecnigen tijd dc volgende onderneming in werking is. Sedert onheugelijken tijd wordt in genoemde plaats en in een wijden omtrek het verhaal uit den mond des volks verno men, dat, tijdens de Turken nog over dat gedeelte van Hongarije heersch- tendoor een pacha 12 schepels ducatcn in den grond zijn bedolven. Een Israëliet, in het bezit geraakt zijnde van de noodige stukkenwaaruit, naar hij zegt, blijkt, dal het verhaal op waarheid steunt, heeft zich voor geruimen tijd lot den gouverneur van het comilaat gewendmet verzoek om de vereischte vergunning te erlangen om opgravingen te laten doen op de plaats, welke den schat naar aanduiding, in genoemde stnkken gedaan, zal bevatten. Zoodra hij deze vergunning had erlangd, begon hjj aandeelen in den schat, die stellig gevonden zou worden, te verkoopen, want de man was tc behoeftig om zelf de kosten der opgravingen te bestrij den. Aanvankelijk was de prijs eener actie vpf florijnen. Men ging aan het graven en vond een groolen voorraad oude Turksche pijpen in meer of minder gaven toestand, oude ijzeren voorwerpen, gebroken sabels, enz, enz. belgeen dc ontwerper van het plan als het beste bewijs beschouwde, dat weldra de groote schat zou worden gevonden. Velen deelden dit gevoelen,

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2