f®er Telegraaf. NEDERLAIMDSGHE HANDELMAATSCHAPPIJ. mijlen van Richmond stand gehouden. Men verwachtte dal de generaal Burnside eenen aanval op de werken der zuidelijken nabij Richmond zou doen. Latere berigten, van 1 Juli}melden dat de generaal Mac Clellan zijne legermagt tusschen de James-rivier en de Chickahominy zamengetrok ken heeft. De bondstroepen hebben Whitehouseeene belangrijke stelling ten noordwesten van Richmond, ontruimd, al hun krijgsmateriëel medevoe rende. Een aanval van de noordelijke scheepsmagt op Vieksburg aan den Mississippi was op handen. Volgens berigten uit Bombay heerschte er in het noordwesten van Brilsch-Indië eene ongewone bewegingzoodanig eenc die aan het plan tot een opstand doet denken. FR11VHRIJK. PARIJS, 10 Julij. Be Palrie, over de Mexicaansche expeditie sprekende, zegt dat Frank rijk niet met Juarez zal onderhandelen. Wanneer de Fransche troepen de hoofdstad zullen zijn binnengerukt, dan zullen de Mexicanen geraadpleegd en hunne wenschen naauwkeurig nagekomen worden. Ook zullen de Fran sche troepen Mexico eerst verlaten na de volledige uitvoering der te sluiten overeenkomst. Volgens een berigt van 15 Junij, te Madrid ontvangen, zou er in de stad Mexico een voorloopig bewind van vijf notabelen zijn opgestaanwelk be wind er eene algemeene verkiezing zou uitschrijven om te weten of de be volking al of niet is voor de vestiging eener monarchie onder Europesche bescherming. Men heeft berekend dat de kosten der expeditie in Mexico, de uilga ven voor de uilrustingen er onder begrepenreeds 65 millioen beloopen. De keizer is op zijne reize door Auvergne op het kasteel van graaf de Morny luisterrijk ontvangen. De weelde aldaar ten toon gespreid gaat alle beschrijving te boven. Te Bourges heeft Z. M.in antwoord op de toespraak van den maire, gezegd dat hij in die stad een groot militair eta blissement zal oprigten, welks centrale ligging de verdedigingskrachten van Frankrijk moet vermeerderen. Op de toespraak van den aartsbisschop be tuigde de keizer zijnen dank voor de ontvangen betuiging van gehechtheid, en voegde er bij dat hij, ofschoon er zoo veel onreglvaardigs geschiedt, en zoo veel'opwekkingen tot haat en verachting gedaan worden, onwankelbaar zou blijven in de door hem gevolgde gedragslijn, en, met handhaving der ongeschonden regten van den souverein, van elke gelegenheid zou gebruik maken om van zijnen eerbied voor de godsdienst blijk te geven. De lUon. de la Flotte meldt dat, volgens een berigt over Alexandrië ontvangende keizer van Annam bij den Franschen krijgsbevelhebber in Cocbin-China aanzoek om vrede zou gedaan hebben. Prins Napoleon is uit Londen teruggekeerd. De heer Thouvenel is daarentegen derwaarts gegaan om de regering te vertegenwoordigen bij de uitdeeling der ecreprijzen aan de inzenders op de tentoonstelling. ITALIË. Aan de Italiaansche regering is in de kamer van afgevaardigden door het lid Massaria de vraag gedaanwaarom de kamer nog geene officiële kennisgeving had ontvangen omtrent de erkenning van het Italiaansch ko ningrijk door Busland. De heer Ralazzi heeft daarop geantwoord, dat de regering zich had voorgenomen die mededeeling uit te stellen tot na ont vangst der officiële nota uit Petersburg. Deze was heden aangekomen en nu behield zich de regering voor, de bedoelde mededeeling den volgenden dag te doen plaats hebben, te gelijk met eene andere tijding van gelijken aard, die aan de kamer veel genoegen zal geven. Tevens zouden er bij de vergadering stukken worden overgelegd, die ten bewijze zouden strekken dat er tot de erkenning geene voorwaarden zijn bedongen, die in een of ander opzigt de waardigheid van het Italiaansch koningrijk zouden te kort doen; door de inlevering dezer bewijsstukken zouden alle ten opzigte van de regering nadeelige geruchten op de beste wijze worden gelogenstraft. Garibaldi bevindt zich te Palermo, en ook Medici en andere zijner generaals zijn aldaar aangekomen of worden verwacht. Aan het op handen zijn eener expeditie twijfelt niemand, en men meent dat zij naar de Turk- sche kusten en Servië bestemd is. De toebereidselen worden opentlijk ge maakt, zoodat men meent dat de Italiaansche regering het plan begunstigt. Indien eenmaal op genoemde plaatsen eene revolutionaire beweging is uitge barsten, dan zal die, naar men lioopt, wel tot Hongarije overslaanOostenrijk de handen vol werk gevenen dat rijk buiten staat stellen een opstand in Venetië te verhinderen. RCSLAM D. De aartsbisschop van Warschau mgr. Felinskyheeft op den 4dc° Julij in de domkerk te Warschau eene pleglige dienst gehouden om te dan ken voor het behoud van het leven van den grootvorst; daarna hield hij eene predikatie tegen den politieken moord en betoogde met nadruk dat deze ook uit het oogpunt der vaderlandsliefde strenge afkeuring ver diende; dat hij eene schending van de wet der natuur en van de wet des Evangelies was en alzoo nimmer zegen aan een land kon aanbrengendat bij buitendien in de tegenwoordige omstandigheden dubbel verderfelijk was, Dewijl hij de verwezenlijking der aan Polen beloofde hervormingen be lemmerde. TDRYN11 Julij. In de kamer van afgevaardigden heeft de minister van buitenl. zaken, de gisteren beloofde mededeeling gedaan en gezegd, dat er ten gevolge van de buitenlandsche verhouding in de laatste twee jaren geen vertegenwoordiger van Italië te Petersburg was en dat er dus geen directe onderhandelingen met Rusland konden gevoerd wordendat echter de keizer van Frankrijk, als altijd bezorgd voor het belang van Italië, zijne diensten had aangeboden, die met een gunstigen uitslag werden bekroond. De keizer van Rusland had namelijk verklaard, dat hij bereid was een buitengewoon gezantschap te ontvangen, ten gevolge waarvan de regelma tige diplomatique betrekkingen zullen worden hersteld. Met Pruissen waren die betrekkingen niet afgebroken geweest en had men direct kunnen onder handelen. De Italiaansche gezant te Berlijn had dan ook heden per telegraaf de erkenning van het koningrijk Italië door Pruissen gemeld. De minister verklaarde, dat hjj de stukken betreffende de erkenning door Rusland bij de kamer zou overleggen, en hoopte binnen weinige dagen hetzelfde voor die door Pruissen te kunnen doen. Verder kondigde de minister nog de verlo ving aan van prinses Pia met den koning van Portugal. Ten slotte zeide de minister, dat het koningrijk Italië als uu zijn rang heeft ingenomen te midden van de voornaamste Europesche mogendheden het zal aan de algemeene verwachting weten te beantwoorden en een mag- tig werktuig worden voor de burgerlijke vrijheid en de beschaving. Daarna heeft de minister van finantiën een wels-onlwerp ingediend, hou dende een dotatie van 500,000 livres ten behoeve van prinses Pia. De kamer keurde dit voorstel goed, en benoemde een commissie, om den ko ning geluk te wenschen. PARIJS, 11 Julij. De lijding uit Mexico, over Madrid ontvangen, wordt als twijfelachtig beschouwd. Volgens de Patrie hebben onderhandelingen tusschen Frankrijk en Rusland tot het volgende geleid: de beide landen zouden het eens zijn omtrent de wijze van onderzoek en de oplossing van de quaestie omtrent de Christenen in het Oostenzij zouden tevens geheel hetzelfde gevoelen hebben aangaande de zaken in Italië, den bestaanden stand van zaken aannemen en zich verstaan omtrent den weg. dien het wenschelijk is dat het kabinet te Turyn volge, in de nog niet tot eene op lossing gekomene quaesliën, om verdere verwikkelingen te vermijden. PARIJS, 12 Julij. De Moniteur meldt dat de keizer gisteren te Vichy, en de keizerin te Saint Cloud is aangekomen. De tijdingen uit Mexico zijn niet bevestigd. STADS - BEKIGTESI. BURGEMEESTER EX WETHOUDERS vak LEYDEN; 11 Mei Gezien art. 8, 2e alin.der Verordening van g-j^r 1861, op de openbaie scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes (Gemeenteblad n°. 12); Doen te wetendat tot het doen inschrijven van nieuwe leerlingenvoor de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lstc klasse voor meisjes, gelegenheid gegeven wordt aan het Schoolgebouw op de Breestraat tegenover het Stadhuis, van den 7dcn tot en met den 19den Julij ek.op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag, des voormiddags van half negen tot negen ure, en op Woensdag en Zaturdag, van e'én tot vier ure des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 14 Junij 1862. v. PUTTKAMMER, Secretaris. KERKNIEUWS. SCHEVENINGEN12 Julij. Door den kerkeraad der herv. gemeente al hier is, ter vervulling der vacature, het volgende 6-tal predikanten gevormd: dd. Crentzberg, te Zeist; Felix, te Nieuwe Tonge; van der Linden, teHeeg; Meesdink, te Gaast; Nahuys, te ter Aa, en Ruys, te Putten; en daaruit het drietal: dd. Creutzberg, van der Linden en Meesdink. ADVERTENTIE». VIJFENTWINTIG-JARIGE ECHTVEREENIGING van H. VORST met C. HOFMAN. Leiden 11 Julij 1862. Hunne dankbare Kinderen. Ondertrouwd Leiden, 11 Julij 1862. A. A. BOOY van CAMPEN, ber. Pred'. te llrmond en M. C. BOOY. Getrouwd Aipiien a/R. (Lage zijde), 10 Julij 1862. Eenige kennisgeving. S. A. de GRAAFF, van Soeterwoude en M. W. ZANDBULT. Leiden, 10 Julij 1862. Bevallen van een Zoon Vrouwe E. 11. MAZEL de KEMPENAER. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapene Dochter M. E. TEUNISSEN geliefde Echtgenoote van Leyden 12 Julij 1862. J. M. S. SANDERS. De in de Vergadering van Commissarissen goedgekeurde BALANS over hel Boekjaar 1861benevens die van het Reserve-Fonds over hetzelfde tijd vak zullen voor de Aandeelhouders ter visie liggen van den 5dtn tot en met den 21slc" Julij 1862, ter Secretarie van de Directie te Amsterdambij de Agenten der Maatschappij te RotterdamDordrecht en Middelburg en bij de Kamers van Koophanden en Fabrieken te 's Gravenhage en Leiden. Amsterdam, 4 Julij 1862.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3