Per Telegraaf. fhtrgcrlijfcc Sfanb. te verminderen. Deze tunnel zal onder den tuin der Tuilcriën doorloopen en tegenover de brug van Solferino beginnen. Volgens de begrooting van inkomsten zijn gedurende het jaar 1861 in Frankrijk gerookt 7000 mill, sigaren, terwijl de opbrengst van den tabak 216 mill. fr. geweest is. Te Marseille is eene loods nabij het station van den spoorweg met al de daarin aanwezige goederen afgebrand. Volgens eene opgaaf van onzen gezant te Konstanlinopel zal het herstel van de kerk van het II. Graf te Jeruzalem ten minste 1 mill. fr. kosten. ITALIË. Dit Turyn meldt men, dat de minister van justitie aan de procureurs generaal een circulaire heeft gezondenwaarin hij hun aanbeveelt naauwkeurig toe te zien, of de geschriften of redevoeringen der geestelij ken. die builen den kring hunner geestelijke function treden, ook iets ten nadeele van den staat bevattenen in dit geval terstond proces-verbaal te gen die geestelijken op te maken; verder noodigt de minister hen uit, om hulp te verleenen aan al die geestelijken, welke door het vervullen van hun pligt geestelijke straffen hebben beloopen. Men is te Turyn niet zonder zorg over de plannen van Garibaldi. Algemeen gelooft men dat hij voornemens is zich aan het hoofd eener ex peditie te stellen. Omtrent de bestemming weet men echter niets. De voormalige koning van Napels, Frans II, heeft tot zijnen vertegen woordiger te Weenen benoemd den baron Winspeare, in de plaats van prins Petruelladie als zoodanig zijn ontslag bad gevraagd. P K UI SSE NI. BERLIJN, 6 Julij. Naar men verzekert heeft het rijk, door het afbranden van het rijks magazijn van levensmiddelen, eene schade tan 800,000 th. geleden. Het militair gereglshof heeft uitspraak gedaan in de zaak der 12dccomp. van het 45ste reg. infanterie te Graudenz in bezetting, welke voor eenigen lijd eenstemmig heeft geweigerd dienst te doen onder den kapitein von Besscr. De manschappen zijn voor den tijd van 4 jaren verwezen naar de strafdivisie en de onder-officieren voor 20 jaren. De bedoelde kapitein von Besser is-nog te Graudenz, maar doet geen dienst. Hij is wegens dergelijk verzet in de dienst door manschappen, onder hem geplaatst, uit drie verschil lende regimenten verwijderd. Van de wijze, waarop hij gewoon is de sol daten te behandelen, verhaalt men afschuwelijke staaltjes. Te Wrietzen, nabij Postdam, heeft de lste luit. baron von Zedlitz- Neukirch den 2den luit. Fürbringer in een duel, waartoe hij was gedwon gen, doodgeschoten. Naar men uil Warschau meldt is de persoon, die een aanslag op het leven van den grootvorst Constantijn heeft beproefd, gevangen genomen en Zarozinski genaamd. De kogel heeft even het linker sleutelbeen geraakt. De gezondheid van den grootvorst, die reeds weder zijn zaken waarneemt, laat mets te wenschen over. De grootvorst heeft de geestelijkheid en de burgerlijke autoriteiten ontvangen en, in antwoord op hunne gelukwenschingen met zijne redding, hun gezegdIk leg den op mij gepleegden aanslag geenzins aan het Poolsche volk ten laste; en al ware dit het geval, dan nog zou ik geene verandering brengen in de uitvoering van het programma." De grootvorst reikte den heer Zamoyskivoorzitter van den provincialen raad van bestuur de hand en noodigde hem uit bjj de uitvoering van het programma behulp zaam te zijn. De toestand van den generaal Luders is nog zorgelijk. De tong is ge kwetst, zoodat hij niet in staat is te spreken. Een voormalig Poolsch onderofficier, Kowalski genaamd, is als de vermoedelijke dader van den aanslag op het leven van den generaal gevangen genomen. Uitslag der heden door de staten der provinciën gehouden verkiezingen van leden voor de eerste kamer der staten generaal. Noordbrabant. Herkozen jhr. mr. E. J. P. van Meeuwen, met 49, en mr. N. F. C. J. Sassen, met 41 van de 53 stemmen. Gelderland. Herkozen II. W. baron van Aylva van Pallandt van Waar denburg en Neerynen. Gekozen, ter vervanging van mr. 11. R. W. baron van Goltstein van Oldenaller, de heer mr. C. S. R. Nobel met 26 stemmen. Baron Nahnys verkreeg 22 stemmen. Zuidholland. Herkozen mr. J. A. Philipse, bij de eerste stemming, met 67 van de 69 stemmen. Gekozenbaron mr. J. A. van der Heim van Duy- vendijke, oud-commissaris des konings in Zuidhollandbij de tweede stem ming, met 40 van de 70 stemmen; mr. T. P. Viruly, wethouder te Gouda, bij de derde stemming, met 46 van de 73 stemmen. Noordholland. Herkozen jhr. mr. W. Boreel van Hogelanden en jhr. mr. F. L. H. J. Bosch van Drakestein. Zeeland. Herkozen rar. C. van der Lek de Clercq. Friesland. Herkozen jhr. G. R. G. van Swinderenmet 35 van de 46 stemmen. Overijssel. Herkozen mp. W. H. Cost Jordens, met 38 van de40 stemmen. Groningen. Gekozen jhr. mr. J. L. Quintus, met 25 van de 44 stemmen. Limburg. Herkozen jhr. L. L. G. M. de Villers de Pite', met 25 van de 31 stemmen. 'sGRAVENH.AGE, 8 Julij. In de zitting der tweede kamer van heden hebben andermaal de stemmen gestaakt over het amendement van den heer van Bosse, om geene vergoeding voor weggeloopen of vermiste slaven te verleenen. Het amendement wordt dien ten gevolge geacht verworpen te rijn. Onderscheidene andere amendementen betrekkelijk het staatsioezigt op de geëmancipeerde!) zijn afgeslemd, doch aangenomen werd het amende ment van den heer van Bosse, dat de gouverneur van Suriname bevoegd zal rijn, om goed oppassenden vroeger dan den termijn van 10 jaren van het staaistoezigt te ontheffen. PARIJS, 7 Julij. Met de zaak van Greppo c. s. is heden een aanvang gemaakt. De regtbank heeft hel verzoek van verscheidene beschuldigden dat de politie-agenten niet als getuigen mogten worden gehoordvan de hand gewezen. LONDEN, 8 Julij. In antwoord op eene interpellatie heeft de regering heden in het lagerhuis medegedeelddat Pruissen bereid is het koningrjjk Italië te erkennen, mits het vooraf belove eene vredelievende houding tegen over Oostenrijk te zullen aannemen. BERN, 8 Julij. (R. O.) De heer Ratazzi heeft het bondsbestuur kennis doen gevendat de ultra-liberale partij in Italië het hoofd weder verheft terwijl de minister verzoekt dat de bond een wakend oog op de grenzen zal houdenopdat het Zwitsersche grondgebied niet gebezigd worde tot bevor dering van revolutionnaire ondernemingen. TURYN, 7 Julij. In den senaat is de regering geïnterpelleerd over het heffen van de registratiereglen in de Napelsche provinciën. De minister van finantiën heeft de noodzakelijkheid van dezen maatregel doen uitkomenen de overdreven beweringen wederlegddie door een der leden waren mede gedeeld over den ongclukkigen toestand, waarin die gewesten volgens hem zouden verkeeren. Te Napels is het gerucht in omloop dat de rooveraan- voerder Chiavone met twee zijner togtgenooten gedood zou zijn in het Picco- gebergte, gedurende een verwoeden strijd legen de Franschen. MADRID, 7 Julij. De heer Mon heeft zijn ontslag ingediend als gezant van Spanje bjj het hof van Frankrijk. Men verzekert dat de regering nog geen besluit genomen heeft over de al of niet aanneming van hel ontslag. Morgen zal zij beslissen. STAOS - HEK («TE IV HER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien liet besluit van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 7dc™ Januarij jl., n°. 3 (Prov.-Blad n°. G), bepalende het tijdstip van den lier-ijk der malen en gewigten in Zuid-Holland, en gelet op de voordragt van den arrondissements-ijker alhier, van den 30sten der vorige maandherinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigten benevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren be- boorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 2lstm December 1822 (Staatsblad n°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverdaan bet Lokaal van den Ijkin de Lange School steeg zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk I, van den 17 tot den 19 Junij. II, van den 20 tot den 23 Junij. IIIvan den 24 tot den 30 Junij. IV, van den 4 tot den 11 Julij. V, van den 12 tot den 19 Julij. VI, van den 20 tot den 31 Julij. Vilvau den 1 tot den 10 Augustus VIII, van den 11 tot den 20 Augustus de Buitenwijk van den 21 tot den 31 Augustus, met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-benevens de apothekers- of medicinale-gewigten, voor welker her-ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te weten voor de goud-en zilversmids-gewigtenvoor Wijk I, II, III en IV op den lOJnnij, voor AVijk V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 11 Junij, voor de medicinale gewigten, voor Wijk 1, II, ill en IV, op den 12 Junij, u V en VIop den 13 Junij VII,Villende Buitenwijk,opden 14en 16 Junij; telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 ure, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd een iegelijk wien het aan gaat, om zich bovengemelde dagen ten nutte te maken, aangezien de termijn voor den her-ijk in dit jaar eindigt met den 31sten Augustus aanstaande, en terstond na het eindigen van dezen termijn het gebruiken of voorhanden hebben van onherijklc maten en gewigten, volgens koninklijk besluit van den 30sten Maart 1827 (Staatsbl. n°. 13), verboden en, behalve met verbeurdverklaring der maten en gewigten, strafbaar is met eene boete van tien tot honderd gulden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedep. Stalen van Zuidholland in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel- en neringdoende lieden, fabriekeurs en ambachtslieden, die in hunnen handel of hun bedrijf ccnige maten of gewigten gebruiken, en de apothekers of medicijnhereiders in liet bijzonder, aan art. 3 en 5 van Z. M. besluit in dato 21 October 1819 Staatsbln°. 52), bepalende hunne gehoudenheid tol het hezit van een vol stel gewigtenen medeverpligting tot den jaarlijkschen her-ijk daarvan, alsmede aan het koninklijk besluit van den 5den Fe- hrnarij 1826, n°. 153, volgens hetwelk de medicinale greiii-gèwigten, zonder die cenige stempeling te doen ondergaan, jaarlijks door den ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragl, dat tot jaarletter gedurende 1862 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter a. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 Junij 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. y. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN; Gezien art. 82e alin.der Verordening van 6 Julij 1861op de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes(Gemeentebladn0.12); Doen te weten, dat tot liet doen inschrijven van nieuwe leerlingen, voor de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der l5le klasse voor meisjes, gelegenheid gegeven wordt aan het Schoolgebouw op de Breêstraat tegenover bet Stadhuis, van den 7den tot en met den 19dc" Julij ek., op Maandag, Dingsdag, Donderdag en Vrijdag, des voormiddags van half negen lot negen ure, en op Woensdag en Zaturdag, van één tot vier ure des namiddags. En zal hiervan afkondiging geschieden door plaatsing in de Leydsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. Burgemeester. Lf.yden14 Junij 1862.v. PUTTKAMMER, Secretaris. ONDERTROUWD H. Pont, jm. 35 j. en J. van Dnuren jd. 36j. G. F. Hemerikjm. 25 j. en S. Overveld jd. 23 j. J. Marbusjm. 45j. en J. Moonen jd. 32 j. P. Raar, jm. 24 j. en 11. Belgen jd. 21 j. W. F. Kramer, jm. 29 j. en M. van Dissel, jd. 32 j. A. Zwartjm. 25 j. en II. Bootjd. 21 j. O. M. La Bree, jm. 25 j. en S. C. Borcherdingjd. 21 j. J. van der Ven jm. 25 j. en C. Baldinger, jd. 23 j. J. van der Steen wedr. 56 j. en H. Raapllortwede. 36 j.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3