Aan den heer H. H. C. B. Lulteken is, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend uit zijne betrekking van directeur van het postkantoor te Nij- kerken is in de plaats benoemd de heer W. F. van Erkelgeagreëerde klerk op het postkantoor te Tiel. De 2dc luit. A. F. E. van Dedem van Driesbergenvan het 5de reg. infanterie, is overgeplaatst bij het wapen der infanterie van het leger in 0.1. Z. M. heeft aan den l"e" luit. A. J. 51. C. baron de Posson, van het 5dc reg. dragonders, vergunning verleend tot het dragen der versierselen van ridder van het Legioen van Eer, hem door den keizer der Franschen ge schonken. 5Ien verneemt dal Z. 51. de keizer der Franschen benoemd heeft tot grool-oflicier der orde van het Legioen van Eer den heer mr. J. P. P. ba ron van Zuylen van Nyevelt, oud-minister van buitenl. zaken, en tot ridder dier zelfde orde den heer tnr. II. A. llartoghofficier van justitie te Amsterdam. Z. 51. de koning zal zich morgen nacht tusschen een en twee ure naar Wiesbaden begeven. UH. KK. HH. prins en prinses Frederik en hunne dochter prinses Mariazullen aanst. Donderdag naar Berljjn vertrekken. IIII. KIC. 1111. zullen ook een bezoek aan het hof van Zweden en Noor wegen brengen. liet diner, dat gisteren ten hove ter eere van het Japansch gezantschap op het paleis in het Noordeinde heeft plaats gehad, was buitengewoon prachtig. Het werd door 1111. KK. 1111. den prins van Oranje, prins Hen drik, prins en prinses Frederik en prinses Slaria bijgewoond. Behalve het Japansch gezantschap waren aanwezig de ministers, de voorzitters van de eerste en tweede kamer en vele hooge staatsambtenaren. Gedurende het diner werden door de stafmuziekanten van het reg. grenadiers en jagers verschuilende stukken uitgevoerd. HU. 5151. de koning en koningin hebben geschenken in zilverwerk van inlandsch fabriekaat doen toekomen aan de drie Japansche gezanten, die, bij de onlangs aan hen verleende audiëntie, persoonlijke geschenken aan HH. 5151. hadden aangeboden. Naar w(j uit goede bron vernemen, zegt het N. D.hebben tot heden de onderhandelingen met de Japansche ambassade niet geleid tot de uit komst, welke men er van verwachtte. Frankrijk, dat zich zijne beslissing had voorbehouden, heeft thans eten als Engeland toegestaan een uitstel van 5 jaren tot uitvoering van het traclaat met Japan geslotenvoor zoover be treft de openstelling der havens bij dat tractaat genoemd. De minister van koloniën zal op morgen en die van marine op Vrijdag aanst. geen gehoor verleeneu. Bij den minister van binnenl. zaken is ten behoeve der noodlijdenden door den brand te Enschede' ontvangen ƒ43.73, opbrengst ecner te llpen- dam gehouden collecte. De verkiezing van twee leden voor de prov. statenter vervanging van de hh. jhr. W. A. C. de Jonge en graaf E. J. A. van Bylandt, zal op den 22slen dezer plaats hebben. Naar men verneemt, zal het muziekcorps van het reg. grenadiers en jagers zich naar Londen begeven, om aldaar deel te nemen aan de muziek- nltvoering op groote schaal, die aldaar zal plaats hebben bij gelegenheid van de toekenning der prijzen op de tentoonstelling. In de zitting der prov. staten van Zuidholland van heden heeft de voorzitter medegedeeld dat de commissie, benoemd om aan Z. 51. de hulde der vergadering over te brengen, 11. Zaturdag bjj Z. 51. met de meeste wel willendheid is ontvangen; dat Z. 51. zijne gevoeligheid heeft betuigd voor dit huldebewijs en aan de commissie verzocht heeft aan de vergadering mede te ileelen zijne erkentelijkheid voor de gevoelens van verknochtheid aan zijn persoon en zijn doorluchtig stamhuis, uitgesproken bij monde van den voor zitter der commissie. Daarna is overgegaan lol de benoeming van drie leden voor de eerste kamer der staten-generaal. (De uilslag der stemming wordt hierachter medegedeeld.) Tweede Kamer der Staten-Generaal Zitting van Maandag 7 Juli). De voorzitter deelde mede dat was ingekomen een ontwerp van wet be treffende de cultuur-ondernemingen in Ned. Indië. Het zal gedrukt en naar de afdeelingen verzonden worden. Aan de orde was de voortzetting der beraadslagingen over hel wels-onl- werp tot opheffing der slavernij in W. I. Art. 5 werd door de regering ingetrokken, ten gevolge van de Zaturdag aangenomen amendementen. Artt. 6 en 7 werden zonder, art. 8 na eenige discussien aangenomen. Over art. 9 (bepalende hel bedrag der vergoeding voor slaven, onverschillig of zij tot plantages en gronden behoorenof als particuliere slaven bekend slaan, en zonder onderscheid van ouderdom of geslacht, op ƒ300 voor ieder hoofd) z(jn langdurige beraadslagingen gevoerd. De discussie liep vooral over het bedrag, dat door sommigen zeer hoog werd geacht; terwijl de heer Heems kerk Azn. verlangde, dat er, even als in de emancipatie-wet voor Oost- lndië, onderscheid wierd gemaakt tusscben de plantage-slaven en de parti culiere slaven. In dien zin werd door hem een amendement voorgesteld, dat, door den minister bestreden, verworpen werd met45 tegen 10 stemmen liet regerings-artikcl werd met dezelfde meerderheid aangenomen. Hierna hebben breedvoerige beraadslagingen plaats gehad over art. 10, waarbij de gevallen zijn aangewezenwaarin geene vergoeding zal worden verleend. Die gevallen zijna slavendie wegens besmetting uit de zamenleving zijn of moeten worden verwijderdb. weggeloopen of vermiste slavendie op den lslcn Julij 1863 langer dan 2 jaren zijn afwezig geweest; c. lot dwang arbeid veroordeelde slaven, wier straftijd binnen 4 jaren na den l8lcn Julij 1863 niet is geëindigd. Een aantal amendementen zijn op dat artikel voor gesteld als1°. van den heer van Bosseom voor de weggeloopen of ver miste slaven in hel geheel geene tegemoetkoming te verleenen; 2°. van den lieer de Biebersteinom ook geene schadevergoeding te verleenen voor kin deren, na de afkondiging der wet in Nederland geboren; 3°. van den heer Blomom den door de regering gestelden termijn in al. b. te veranderen in een jaar. De minister van koloniën heeft het amendement van den heer van Bosse bij herhaling bestreden. De amendementen van de heeren de Bie berstein en Blom werden door den minister overgenomen. Door den heer van Heukelom werd hierop als amendement voorgesteldden termijn voor schadevergoeding voor de weggeloopen of vermiste slaven te bepalen op één jaar vóór den afloop van den termijn van verificatie der borderellen van aan gifte en om het door de regering overgenomen amendement van den heer de Bieberstein weder te doen vervallenterwijl de heer van der Linden voor stelde, te bepalen, dat voor vergoeding niet in aanmerking komen de slaven, die langer dan ééne maand vóór den dag der verificatie afwezig zijn. Ten slotte werden de verschillende amendementen in stemming gebragt. Het eerst dat van den heer van Bosse, waar zich 28 leden vóór en 28 tegen verklaarden, zoodat de stemmen staakten, en de beslissing hierover en over de volgende amendementen tol de volgende zitting werd verdaagd. Art. 11 is daarop nog aangenomen. ruimte en de hechtheid der werken te kennen gegeven en in de onderaard- sche gangen eenige verversching gebruikt te hebbenkeerden zij huiswaarts. Een dagblad van 51anchester zegt in zijn berigt van de katoenmarkt, dat er thans buitensporige speculatiën gaande zijn, en dat lieden van allerlei stand, geheel vreemd aan den handel, waaronder ook dames, zich hals over hoofd in die speculatie werpen. In de Old-Castle kolenmijn, bij LIanelly, heeft eene overstrooming plaats gehad, waardoor 6 arbeiders zijn verdronken. Aan 42 werklieden is het gelukt te ontkomen. De Times maakt melding van een gerucht, volgens hetwelk Don Jnan van zijne aanspraak op den Spaanschen troon heeft afstand gedaanen koningin Isabella hem zijnen rang en de verbeurd verklaarde bezittingen van Don Carlos zou teruggeven. Berigten uit New-York alhier ontvangen loopen tot 26 Junij. De ge neraal Mac-Clellan had gemeld dat hij eene vijandelijke positie voor Rich mond zonder groot verlies vermeesterd had. De zuidelijken hadden hard- nekkigen tegenstand geboden. Volgens de New-Fork Tribune zou de ge neraal Jackson den generaal Fremont geslagen hebben, voor dat deze zich met Shields en Banks vereenigd had. Het huis van vertegenwoordigers had het ontwerp betrekkelijk de nieuwe uitgifte van schatkistbilletten aangenomen. Uit Washington verneemt men, dat de president aan den Nederl. ge zant te New-Orleans zijn leedwezen heeft te kennen gegeven, indien bjj het in beslagnemen der 800,000 doll, de privilegiën van een vreemden consul niet mogten zijn geëerbiedigd. Hij heeft echter geweigerd den generaal Butler terug ie roepenals ook het verzoek omtot op de beslissing der regtsquaes- tie, hel in beslag genomen geld in handen van derden te stellen, omdat de Vereenigde Stalen geacht moeten worden voldoende waarborg voor het be drag te zijn. FKANHftIJH. PARIJS. 6 Julij. Naar men verzekert zullen de militaire operatiën in 5Iexico gestaakt worden tot den 15dcl1 October. Dit besluit moet door den keizer genomen zijn op advies van den markies Lisle de Siry. Door een 15-jarig verblijf in Brazilië en 51exico is deze zeer vertrouwd met de gesteldheid des lands. Te Fontainebleau ontboden zijndeheeft hij den keizer ronduit te kennen gegeven datindien versche troepen voor de maand October in SJexico aan komen of de operatiën aldaar voor dien tijd hervat worden, Frankrijk op een verlies van 20000 man rekenen kan. De kolonel d'Ornant, die den 27sten Jnnij te Cherbourg is scheep gegaan naar Vera-Cruz, is belast met een brief van den keizer aan den generaal de Lorencez. In dien brief doet de keizer hulde aan de dapperheid en de vol harding van het expeditie-corps, belooft den generaal, dat hij de toezending van hulptroepen zooveel mogelijk bespoedigen zal, en vermeldt sommige toe gekende buitengewone belooningen. De commandant Lefèvre, van hel 99s,e linie-regiment, is ook tot luit.-kol. bevorderd en aan den trompetter Robiet is het kruis van het Legioen van Eer "toegezegd. De Monileur bevat onderscheidene benoemingen bij de marine en bij het Legioen van Eer, ten gevolge der gevechten van het expeditie-corps in Slexico. Naar meu verneemt is de admiraal Protet voor Shangai gevaarlijk gewond. Donderdag II. heeft de jaarlijksche vergadering der Académie Francaise plaats gehad, welke bestemd is voor de uitreiking van de prijzen 51onthyon. De graaf de 51ontalembert hield eene redevoering over de deugd, die niels anders was dan eene politieke manifestatie. De hertog de Pasquier is in 96-jarigen ouderdom overleden. Twee da gen voor zijnen dood dicteerde hij nog eenige bladzijden zijner gedenkschriften. Terwijl in de maand Mei slechts 65 faillissementen alhier voorkwamen, is dit getal in de maand Junij tot 146 geklommen. Gedurende de tweede helft der maand heeft de regtbank van koophandel der Seine in 86 faillisse menten uitspraak gedaan. Het plan bestaat om onder deze stad een tunnel voor voetgangers en rijtuigen te graven, ten einde het al te groote verkeer in sommige straten BCITENLANDSCHE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 6 Juljj. Uit de gezamenlijke opgaven van de besturen der liefdadigheidsgestichten blijkt, dat het pauperisme hier te lande gedurende April en Mei eer af- dan toegenomen is, waarbij de katoen-districten, waar de nood steeds blijft stij gen, buiten rekening moeten worden gelaten. In Lancashire en Cheshire is, wegens dien nood, het pauperisme, vergeleken met 1861, niet minder dan 73 pCt. gestegen, zoodat, rekent men deze landstreken mede, het sedert het begin dezes jaars met 8 pCt. is toegenomen. Ongeveer 150 leden van de beide parlemcntshuizen hebben zich naar de hier aangelegd wordende groote riolen begeven en zijn verscheiden mijlen ver daarin voortgereden. Na hunne bewondering over de doelmatigheidde

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2