Te Middelburg is Dingsdag 11. liet XVlIe Nederl. landlmislioudkundig congres, onder voorzitting van den heer Sloet tot Oldhuisgeopend. 'sGRAVENHAGE, 19 Junij. Jhr. H. C. A. Ver-Huëllmajoor der schutterij alhier, is benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Z. M. de koning heeft aan zijnen thesaurier, den generaal-majoor G. Falckeen eervol ontslag verleenden met de waarneming dier function be last Zr. Ms. opper-ceremoniemeesler, den heer L. E. graaf van Bylandt. Ook heeft het Z. M. behaagd, den heer Falck te benoemen tot ridder-groot kruis der orde van de Eikenkroon. Door Z. M. is benoemd tot raadsheer in den hoogen raad der Neder landen mr. J. A. Jolles, thans minister voor de zaken der herv. en andere ecrediensten behalve die der roomsch-katholieke. Aan den heer mr. K. Wagtho is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als notaris te Tholen, en in zijne plaats tot notaris benoemd mr. T. A. Wagtho, cand.-notaris aldaar. Naar men verneemt zal Z. M. de koning zich in de volgende maand voor eenigen lijd naar Wiesbaden begeven. Bij den minister van binnen), zaken is, ten behoeve der noodlijdenden door den brand te Enschedé, ontvangen: ƒ39.80, opbrengst eencr te Zwijn- drecht gehouden verloting427.55Jbedrag eener te Franeker gehouden collecte; ƒ162.50}, opbrengst van een te Schiedam gegeven carroussel; ƒ33.80, te Rossuni en Hurwenen ingezameld. De illuminatie van het Bosch op eergisteren avond, is, ten gevolge van het gunstige weder, uitmuntend geslaagd. De eerste vijver leverde een verrassend gezigt op. Over de geheele lengte van dat water was eene soort van allee, door guirlandes van lampions aangelegd. Aan het einde van dit perspectief prijkte het naamcijfer van II. M. de koningin, van reusachtige grootte, welk een en ander eeu prachtig voorkomen had. In den tweeden of grooten vijver was een scboone illuminatie aangerigt; in het midden prijkte een fraaije muziektempel, waarin chassinelten waren aangebragt. De af spiegeling van dat rijk verlichte gebouw in het water, omringd, langs den geheelen vijver, door guirlandes, was onbeschrijfelijk schoon. Ook de socie- teitstent was uitmuntend verlicht en vertoonde hoofdzakelijk aan weerszij den een tempel; het bekoorlijke gezigt van de zijde van den vijver op het talrijke en deftige gezelschap, dat daar had plaats genomen, evenaarde liet genot, dal de muziek van de grenadiers aan de menigte schonk. Vele dui zenden wandelaars bewogen zich in het Bosch. In de stad waren voor de gebouwen der departementen van algemeen en provinciaal bestuur gas- of andere illumiualiën aangebragt. De leden van het Japansche gezantschap hebben eergisteren avond de illuminatie in het Bosch in oogenschouvv genomen en eenigen lijd in de societeits- lent vertoefd. Zij onderhielden zich aldaar met vele aanwezigen en deelden aan eenige dames en kinderen geschenken uit. Toen zij een toertje door het Bosch deden, werden zij overal door de ontelbare massa wandelaren met blijken van welwillendheid ontvangen. Gisteren morgen hebben de Japanners de etablissementen van de hli. L. J. Enlhoven en C°. en van de bh. Sterkman en Zoon bezocht. Met groote be langstelling hebben zij de onderscheidene werkzaamheden gadegeslagen en omtrent sommige zaken inlichting gevraagd, en meer dan eenes gaven zij hunne bewondering te kennen. In beide inrigtingen werden in hur.ne tegen woordigheid in ijzeren letters gegoten de woorden: Hulde aan Japan. De conferentie, die gisteren avond door de ambassadeurs van Japan aan hel ministerie van buitenl. zaken heeft plaats gehad met den heer minister en den heer secretaris-generaalheeft van zeven tot tien ure geduurd cn zal heden avond worden voortgezet. Zoo men weet stellen de Japanners veel belang in de kennis van de vor deringen in het krijgswezen in Europaen hebben de gezanten laatstelijk in Engeland de tuighuizen en construcliewinkels enz. met groote aandacht bezigtigd. Zoo heeft het Japansch gezantschap heden morgen ook alhier een bezoek gebragt in de geschutgieterij te dezer stede, alwaar het gezantschap door den kolonel Blanken, minister van oorlog, en verdere hooge ambtenaren ontvangen werd. In de tegenwoordigheid der bezoekers werd een oud stuk geschut gesmolten en met brons vermengd hergoten, hetgeen, zoo men ver zekert, lol dusverre in den vreemde vruchteloos beproefd en alhier volkomen geslaagd is. Met de meeste belangstelling werd het geheel van deze inrig- ting door de Japansche gezanten bezigtigd en gaven zij hunne bijzondere tevredenheid over al het verrigte te kennen. Deden hebben de gezanten ook nog het lilhographisch etablissement van den heer C. W. Mieling bezocht, waar onderscheidene platen in hunne te genwoordigheid gedrukt werdeno. a. een uit den Atlas Ichthyologique des Indes orientales var. dr. P. Bleeker. Zij waren over een en ander zeer voldaan. Dunne handteekeningen op Ja|iansch papier gedrukt werden door hen medegenomen. In den namiddag hebben de gezanten ook het topogra- phisch buraeu bezigtigd. Morgen zal het gezantschap de stad Rotterdam bezoeken. Men verneemt dat het Japansch gezantschap eerstdaags ook bij den minister van marine, baron Huyssen van Kattendijke, plegtig zal worden onthaald. Reeds worden daartoe vele toebereidselen in de woning en in den tuin van den minister gemaakt. Onder anderen is er een prachtige tempel in den tuin opgerigt, terwijl zich daar ook een muziekcorps zal doen hooren. Aanstaanden Maandag zal het gezantschap op het groot stedelijk badhuis door den minister van buitenl. zaken een diner worden aangeboden. Maandag 11. is eene vrouw alhier in een winkel in de Wagenstraat gegaan en daar op eene geheime plaats bevallen. Men vermoedt daarbij een kindermoord. De vrouw is naar het burger-gasthuis vervoerd. In de zitting van de eerste kamer van gisteren zijn behandeld: 1°. het wets ontwerp houdende bepalingen omtrent den accijns op het binnenl. ge distilleerd; 2°. dat tol definitive vaststelling van het Vd« hoofdstuk der be- grooting voor 1862; 3". dat tot definitive vaststelling van het lllde hoofdstuk der begrooting voor 1862welke ontwerpen met algemcene stemmen werden aangenomen; 4°. het wets-ontwerp tot onteigening van percelen ten behoeve van den spoorweg van het Nieuwe Diep tot het Niedorperverlaat aange nomen met 25 legen 7 stemmen; 5°. dat tot onteigening van percelen ten behoeve van den aanleg van een spoorweg van Utrecht naar Kuilenburg aangenomen met 29 tegen 3 stemmen. Bij n°. 4 gaf de minister van binnenl. zaken, ten gevolge eener vraag van den heer van Swinderen, eenige inlich tingen nopens den staat der zaak van de doorgraving van Dolland op zijn smalst, waaruit bleek dat hij, om de afdoening dezer zaak bevorderlijk te zijn, eene commissie had benoemd om te beramen de hoofdtrekken voor eene doeltreffende uitvoering van het werk, ten einde die in de te verleenen con cessie op te nemen. Dij vleide zich dat de conferentiën der commissie bin nen korten tijd konden zijn afgeloopen, en verklaarde bovenal te wenschen in slaat te zijn de voorstellen tot verbetering der waterwegen van onze beide groote handelssteden nog in deze zitting te zullen kunnen indienen. In de zitting van de tweede kamer van gisteren is de heer van Deuke- lom tol lid der commissie van enquête voor de aangelegenheden der marine gekozenter vervanging van den heer Mceussen. BUITENLANDSGHE BER1GTEN. KELttlK. De toestand des konings is in den laatsteri lijd aanmerkelijk verbeterd, zoodat het uitgeven van bulletins wederom is gestaakt. ËNGELAND. LONDEN17 Junij. In het tentoonstellingsgebouw bevindt zichgelijk bekend is eene Fransche en eene Engelsche restauratie. In de laatstgenoemde werd op Pinkster-maandag hel volgende genuttigd: 200 quarters melk, 80 centenaars ijs, 36 pond kruisbeziën, 250 dozijn vleeschpasteitjes a 2 sh150 dozijn a 1 sh.4500 pond gekookt vieesch, 3000 pond ham, 100 ossentongen, 2500 pond gebraden vieesch, 6 vaten pickles, 600 pond macaroni, 2000 stuks visch160 duiven voor pasleitjes250 koeken20 zalmen50 pond aal, 10,000 kleine koeken en vladen, 130 quarters verschillende dranken, 4000 pond grof brood, 120 fijne brooden a 6 pond, 6000 broodjes, 250 Fransche broodjes, 300 dozijn Victoria-koeken enz. Te Blyth, aan de kust van Northumberland, heeft een treurig voorval plaats gehad. De artilleristen van een corps vrijwilligers oefenden zich met geschut; nadat deze oefeningen een tijd lang zonder stoornis hadden plaats gehad, schijnt door een of ander toeval een van de stukken te vroeg te zijn afgegaan, ten gevolge waarvan drie der bedienende manschappen, John Manners, een slager, en de heeren Watts en Meggisonop de vreesselijkste wijze werden getroffen en onmiddellijk dood nederzegen. Berigten uit New-York melden dat nabij Memphis op den Mississippi een scheepsgevecht is voorgevallenwaarbij de vloot der zuidelijken geheel is vernield. Memphis is door de bondstroepen bezet en de aanval op Mobile er. Charleston begonnen. Voor de laatstgenoemde plaats, zegt men, zouden de bondstroepen op krachtigeri weêrstand zijn gestuit. Fremont zou, boven Darrisonburgdoor Jackson in eene hinderlaag zijn gelokt, en groote ver liezen hebben geleden. Daarentegen zouden de bondstroepen den overtogt over de James-rivier boven Richmond hebben geforceerd. Het verlies der bondstroepen in den onlangs bij Richmond geleverden slag moet 7000 man beloopen. De generaal Butler is als militair gezagvoerder te New-Orleans ontslagen, en vervangen door den generaal Shepley. Eerstgenoemde was door de uit vaardiging eener voor de bevolking beleedigende proclamatie zijne bevoegd- beid te buiten gegaan. FBANHRIJH. PARIJS, 17 Junij. Det wetgevend ligchaam heeft de door de regering verlangde 15 mill, voor de Mexicaausche expeditie, ingevolge het daaromtrent uitgebragle rap port door de bijzondere commissie, toegestaan. - Men verwacht dat de meesten onzer prelaten, die naar Rome zijn geweest, voor Donderdag alhier teruggekeerd zullen zijn. De kardinaal Malhieu is in zijne standplaats Besancou plegtig ingehaald onder het luiden der klokken. De heer Mirès heeft een vlugschrift rondgedeeld, getiteld: «Brief aan den markies de Chaumont Quitry, over de zaken der maatschappij voor de havens te Marseille." Dit geschrift is uitermate hevig, en men voorziet alge meen, dat er een groote uitbarsting op volgen zal, dewijl de markies zich de aantijgingen, die het bevat, niet stilzwijgend kan laten welgevallen. De heer Milne Edwards is tot opvoiger van den heer Geoffroy Saint- Dilaire als hoogleeraar in de zoologie aan het museum van natuurlijke historie benoemd. Te Rijssel is een huis, dat in aanbouw was, door den hevigen wind omgewaaid. Zes werklieden werden onder het puin bedolven. Twee zijn gedood, vier meer of minder ernstig gewond. Een dagblad van Mexico deelt mede, dat de wetgevende magt aldaar Juarez op nieuw en voor onbepaalden tijd met bet diclators-gezag bekleed en bij eene proclamatie de Mexicanen aangespoord om de nationale regering tegen de buitenlanders te verdedigen. Na den 5den Mei bij Guadalupe door de Mexicanen afgeslagen te zijn, was de generaal de Lorencez naar Amo- zoc teruggetrokken, cn had hij zich aldaar verschanstvermoedelijk met het doel om de aankomst van versterkingen af te wachten. De generaal Zaragoza had hem aldaar willen aantastenmaar was weerhouden door een tegenbevel van Juarez, die wcnschte de gelegenheid tot minnelijke vereffe ning van het geschil open te houden. Berigten uit Havana van 24 Mei melden dat het transportschip la Seine te Vera Cruz is aangekomenden generaal Douay aan boord hebbende. Met dezen generaal is eene versterking van 400 man aldaar aangekomen.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2