maken, dal niemand van lien eenen voel builen hel legerkamp durft zeilen." Aan deze partijgangers wordt de soldij der gewone soldaten beloofd, be nevens de eigendom van al wal zij op den vijand kunnen buit maken, terwijl de buit gemaakte wapenen, paarden, enz., door de regering van hen zullen worden gekocht. FRANKRIJK. PARIJS, 8 Junij. l)c vice-admiraal Juricn de la Gravière wordt aanst. Dingsdag alhier verwacht. Zijn terugkeer naar Mexico is echter zeker en zelfs weet men dal hij vooraf tot commissaris der Fransche regering zal worden benoemd. De Presse berigt dat de Fransche troepen in Mexico op 25 Mei niet ver van Mexico stonden en dat het geheele Mexicaansche leger in een staal van verwarring verkeerde, terwijl zich overal der partij van Juarez vijandige provisionele besturen vormden. De tijdingen uit New-York zijn echter min der gunstig. Daarin wordt verzekerd dal 10000 Mexicanen de Fransche troepen op 3 mijlen afstands van Mexico aangetast en geslagen hebben, waarbij de Franschen 360 man verloren. De baron James Rothschild bezit een aantal woningen op den nieuwen boulevard van Magenta. Dezer dagen ontvingen zijne huurders onverwachts de aankondiging, dat de baron de huurprijzen dier huizen tot op de helft had verminderd. Velen begaven zich tol den edelmoedigen huisheer om hem te bedankenmaar deze antwoordde dat de huurprijzen zóó hoog waren dat het de pligt van den gegoeden eigenaar is het voorbeeld eener vermindering te geven. ITALIË. Uit Rome meldt men dat het feest der kanonisatie in de beste orde is afgeloopen. De plegiigheid heeft 6 uren geduurdzij werd bijgewoond door 44 kardinalen, 243 bisschoppen en het corps diplomatique. De hoofdkerk en hel vaticaan waren op prachtige wijze versierd en verlicht door middel van 10000 waskaarsen. De inarkies de Lavaletle heeft 3000 fr. gegeven ter opluistering van het feest. PRCISSEN. BERLIJN, 8 Junij. Z. M. de koning heeft gisteren avond de deputatie ontvangen, belast om Z M. het adres van antwoord op de troonrede aan te bieden. Z. M. zeide bij die gelegenheid tol de deputatie: lk heb de mij zoo even gedane verze keringen van trouw en gehechtheid met genoegen ontvangen. Terwijl ik hij herhaling verzeker, dat ik onveranderlijk op den bodem der bezworen staatsregeling sta. alsmede op dien van mijn programma van November 1858 en dat ik in dit opzigt in volkomen overeenstemming met mijn ministerie ben, verwacht ik dan ook tevens, dat ik uwe betuigingen ook door daden bevestigd zal zien en daar gij eene zinsnede uit mijn programma aangehaald hebtverzoek ik dat gij u dat programma van regel lot regel in het ge heugen prent. Dan zult gij mijne denkwijs geheel kennen. In eenigc nabij Coblentz gelegene gemeenten heeft men een 50 - tal honden moeten afmaken, die door een dollen hond waren gebeten. Twee mannen en een jongen, die mede door het dier gebeten waren, zijn in het gasthuis te Bonn opgenomen. In Keur-flessen gaat het met de zamenstelling van het nieuwe minis terie langzaam voort, tén gevolge van den invloed door den keurvorst uit geoefend. Er is echter hoop dat het ministerie zal worden zamengesteld overeenkomstig het verlangen der natie. Met zekerheid is nog niets bekend. Per Telegraaf. 's GRAVENHAGE10 Junij. Aan de leden der tweede kamer is rond gedeeld de memorie van beantwoordiging met wijzigingen betreffende het onlwerp-tarief van reglen op den in- en uitvoer. De regering is voornemens in de volgende zitting voorstellen te doen lot afschaffing van de belasting op de brandstoffen en eene geheele hervoaming der patent-belastingook in het be lang van handel en nijverheid. Ook de suikerbelasting vereischte verbeteringj; de schatkist moet daarvan meerdere voordeelen trekken. TURYN, 9 Junij. Een door de regering aan de kamer medegedeeld over- zigt van den finaniiëlcn toestand des lands heeft ter beurze een gunstigen indruk gemaak. PARIJS, 9 Junij. De dagbladen melden dat de keizer besloten heeft tot het zenden van versterkingen naar Mexico. De troepen zullen evenwel eerst in October scheep gaan. De commissie van rapporteurs voor de voorgedragen wijzigingen in het belastingstelsel, heelt haar verslag uilgehragt. Daarin wordt voorgesteld de verwerping van de verhoogde belasting op het zout, van het zegel op factu ren en quitantiën en van een vast registratieregltevens verwerpt de com missie het amendement Cassagnac, die eene belasting op de inkomsten heeft voorgesteld. Daarentegen verklaart zij zich ten gunste van de verhoogde belasting op de suiker (ingaande met 1 Julij 1862) en stelt zij van hare zijde eene tijdelijke verhooging van de registratie-regten voor. waardoor alleen reeds 27 millioen per jaar meer zou worden ontvangen. De belasting op koetspaarden wil de commissie slechts toegepast zien op gemeenten boven de 1200 zielen. De Presse meldt dat in de eerste helft van October aanst. de algemeene verkiezingen zullen geschieden, om een nieuw wetgevend ligchaam zamen te stellen. RAGUSA. 9 Junij. Derwisch-pacha is met proviand Niksicb binnenge rukt, en maakte zich den 5den stormenderhand meester van de Ostrogschans die door den vorst van Montenegro verdedigd werd. De strijd duurde 5 uren. STAUÜ - R ERIUTEI- Oproeping van de V er lof gangers der Nationale Militie tot het bijwonen der 1 rispeet ie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente LEYDEN Gezien bet besluit van den Commissaris des Konings in de Provincie Zuidbolland van den 3dc" Junij 1862, A. N°. 4288/1 2dc Afd.houdende regeling van het onderzoek der verlofgangers van de Nationale Militie te land; Roepen dien ten gevolge op, al de binnen deze Gemeente met onbepaald verlof aanwezige manschappen der Nationale Militie, behoorende tot de ligtingen van 1858, 1859 en 1860, om te verschijnen in het Boterhuisaan de Waag alhier, op Maandag den 16den Junij aanstaande, die van 1858 's voormiddags ten negen, die van 1859 ten elf en die van I860 's namiddags ten één nre, in uniform gekleed, voorzien van de kleeding en uitrusting-stukken, hnn bij het vertrek met verlof inede gegeven, alsmede van hunne zakboekjes en van hunne verlofpassen, ten einde door den Luitenant-KolonelMilitie-Commissaris te worden geïnspecteerd. En vermanen voorts Burgemeester en Wethouders de betrokkene verlofgangers aan deze oproeping naauwkeurig te beantwoordente zorgen dat hnnne kleedingen uitrusting stukken in goeden staat worden voorgesteld, als ook gedurende de inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats zich ordelijk te gedragen, naar ongeregeldheden als anderzins, zoo lang zij in uniform zijn gekleedworden gestraft volgens het Criminele Wetboek en het reglement van krijgstucht voor liet krijgsvolk te lande, en alzoo zich te vrijwaren voorde toepassing der strafbepalingen vermeld bij de artikelen 130, 141-145 der Wet van 19 Aug. 1861 {StaatsbladN°. 72). En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders van Leyden Leyden6 Junij 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester' v. PUTTKAMMER, Secretaris. iaurgcvlijfcc ^tanb. ONDERTROUWD: F. Marquenie, jm. 28 j. en H. P. Besems,jd. 24j.P de Wilde, jm. 23j. en II. du Croix jd. 24j. N. Blylevenjm. 28j. en D. Hoo- gervorst, jd. 35 j. F. Swarts jm. 31 j. en E. Meijer, jd. 27j. A. Romeyn jm. 34j. en M. Sasburg, jd. 25j. J. Goedraal, jm. 28j. en J. Galjaard, wed*' 23j. .1. Monfoort, jm. 27 j. en S. E. Keldermanjd. 24 j. W. Gysman. jm 28 j. en E. M. Chardyn, jd. 25j. A. Grootens, jm.34j. cn J. Jansen,jd.31 j.1 P. de Haas, wedr. 57 j. en M. Niemeyer, wede.40j. J. J. Peyster,jm.29j.en M. J. Nielsen, jd. 22 j. A. van Koperen, jm. 28 j. en M. Segaar.jd. 24j.' H. Schellingerhoutjm. 22 j. en C. M. van der Mooien jd. 26 j. J. Reyners jm. 25 j. en 11. J. Goddijnjd. 22 j. 248"e Staats-LotcriJ. Trekking der Eerste Klasse. lste Trekking. N°. 9924 een prijs van ƒ2000. N°. 17806 een prijs van 1500. N"s. 1746 en 1901 ieder een prijs van 1000. A» VERTENTIEN, lieden overleed ons geliefd jongste Kind, JOHANNA MARIA, ruim drie jaren oud. C. J. VERMEULEN. Leyden, 7 Junij 1862. E. M. VERMEULEN, van der Min. De Ondergeteekende betuigt zijnen dank voor de vele blijken van belang stelling, hem beloond bij de bevalling zijner Echtgenoote. Leyden, 10 Junij 1862. H. MEERBURG. Eene bejaarde Jufvrouw weitsclu, op eenen aangenamen sland, 2 Kamers of 1 Kamer en Alcove, gemeu beld en met bedieningzoo mogeljjkmet den kost. Adres, onder de letters C. R.franco aan den Boekhandelaar P. ENGELS. deze gemeenle. Een Heer verlangt, tegen 1 Julij aanst., te huren drie gcmeubeleerde Kamers of 2 dito Kamers met eene Spreekkamer of Kanioor, op eenen der goede slanden in Adres onder Letier II. aan het Bureau dezer Courant. THEE, goed van soort, billijk van prijzen, is te bekomeu in het Amsterdamschc Thecdepöt, in pakjes van 2£ ons. Kogelthee in pakjes a 25 Cenls, met aanwijzing van het gebruik er bij. Het Amsterdamscbe Theedepót is thans geplaatst bij Mejufvr. J. J. F. ZALM, Oude Singel, V. N°. 337. Bij de openbare veiling op den 7den Junjj 1862, ten overstaan van den Notaris J. M. E. DERCKSEN, te Leyden gehouden, is: Een HUIS en ERF, te Leydenop het Rapenburg, Wijk IV. N». 592, in bod ge steld, opƒ2050.—. Dadelijk daarop verhoogd met- 150.—. En nader met- 300.—. Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van voornoemden No taris, alwaar verhoogingen kunnen worden gedaan legen genot van één vijfde der verhoogsomterwijl de afslag is bepaald op Zaturdag den 14dc» Junij 1862, des avonds ten 7 ure, in hel Ileeren-Logemcnt aan den Burg te Leyden. ÖFEIEASIE VEaHÜRlIG 1°. van de V1SSCHERIJ in dc vestgrachlen en andere waleren der ge meente, verdeeld iu dertien percelen; 2°. van hel BEVISSCHEN van de Mare en van de Slaag- of Stinksloot; en zulks voor den tijd van drie jaren, ingaande 1 Jun(j 1862 en mitsdien zullende eindigen uil". Mei 1865. OPEISBARE VERPACHTING van het BAGGEREN in de Grachten binnen de gemeente en in de Singels, in twee percelenvoor den tijd van e'e'n jaar. Alles breeder bij aangeplakte billelten omschreven. De verhuring en verpachiing zullen plaats hebben op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 16dcn Junij aanstaande's middags ten 12 ure; terwijl de voorwaarden dagelijks, de Zondag uitgezonderd, op de gemeente secretarie (afdeeling Financiënter lezing liggen van des voormiddags 10 lot des namiddags 2 ure. BEURSPRÏJS VAN SCHULDBRIEVEN. Slot koersenlieden 7 Junij. per Telegraaf.) Ned. W. Schuld 2' pCt. 63J Rusland bij Ilopef C». 5 pCt. ïoi; 3 0 75 Dito bij Stieylitz f O. 4 0 Dito 4 tr 98( Dito Certif. 6e Serie 5 0 1 ttf 197 41 0 139 3 Dito Spoorweg volgef. Spanje, Oblig. 1| 43* Oostenrijk Metalliek 5 0 52J Dito Binnenl 3 0 48; Dito 1847/1852 2' 5 0 26 'tl Dito Uuitenl 3 0 53* Dito betaalb. te Amst. 0 74 Portugal te L. 3 45; Dito Zilv. Nat. 5 0 6l{- 29* Dito Oblig. 1856/59 3 0 441 Mexico Oblig. te L. 3 0 Illinois 83J. Londen, Consols 91J. l'arijs, Fr. Rente 69.10. IVecnen Metall. 5 pCt. 71.10. Id. Nat. 83.70. Wissel Londen 127.75. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2