Per Telegraaf. Aanstaanden Zondag zal bij gunstig weder door het muziekcorps van bet reg. grenadiers en jagers, tot opening van het saizoen, in de Societeits- tent in het Bosch muziek worden uitgevoerd. BUITENLANDSCHE BER1GTEN. BEhtiie. BRUSSEL, 30 April. Omtrent den gezondheidstoestand van den koning loopen verschillende ge ruchten. Z. M. heeft reeds vroeger eene operatie ondergaan, en men vreest dat zij herhaald zal moeten worden. Dr. Civiale, van Parijs, is herwaarts onthoden. De nood onder de werklieden le Gent is thans zoo hoog geklommen dal de presidenten van de vcreenigingen der spinners en wevers aldaar, de heeren Fr. Bilcn en J. de Ridder, circulaires tot zelfs in het buitenland heb ben gezonder., ten einde hulp en ondersteuning te erlangen voor hunne ongelukkige stadgenooten. EKGELAN D. LONDEN, 29 April. 11. M. de koningin zal voor eenige weken naar Schotland vertrekken. De Japansche gezanten zijn hier aangekomen. Zij hebben in het Cla- ridge hotel hun intrek genomen en aldaar 39 kamers betrokken. Voorals nog wekken zij hier veel minder nieuwsgierigheid op dan te Parijs. Van hier vertrekken zij, naar men verneemt, onmiddellijk naar Nederland, om zich van daar naar Berljjn te begeven. De lord-mayor heeft eene deputatie ontvangen van kooplieden en fabrie kanten, die in den kaloenhandel zijn betrokken, om zjjne medewerking te verzoeken lot verligling van den nood, die tegenwoordig in de fabrieks districten van Lancashire hecrscht. Hij verklaarde volkomen overtuigd te zjjndat de toestand van een aard wasom algemeene meewarigheid op le wekken, en was dus bereid giften le ontvangen van het publiek, mits zich eene commissie vormde, ten einde die gelden uit te reiken. Onder de vrijwilligers, die deel namen aan de op Paaschmaandag te Brighton gelmiiden wapenschouwing, was zekere heer Anderion, van New- Bridgestreet Black Friars, die bijna 80 jaren oud is. In het jaar 1803 had hij mede een geruimen tijd als vrijwilliger gediend. Niettegenstaande zijnen hoogen ouderdom, was hij van 10 ure des morgens tot 6 ure des avonds onder de wapenen. Volgens herigten uit Bombay van den 12dcn hadden de Perzen Herat bezet en waren zij in aantogt tegen Kandahar. De Afghanen hadden den bijstand der Engelschen ingeroepen. In het begin van Maart is de spoorweg van Umrilser tot Lahore, in Britsch-Indië, geopend. Deze gebeurtenis heeft groot opzien verwekt onder de bevolking, nog meer dan de opening van den eersten spoorweg in Ben galen in 1854. Een Brahmin, de locomotief ziende aankomen, maakte de aanmerking «dat niets dergelijks door al de incarnatiën van al de goden in lndi« was voortgebragt." FRANKRIJK. PARIJS, 29 April. H. M. de koningin der Nederlander, heeft, vergezeld van den keizer en de keizerin, het Louvre bezocht, alwaar HH. MM. door den graaf de Nicuwerkerke werden rondgeleid. Daarna zijn zij naar Vincennes gegaan. Des avonds was er bal ten hovewaartoe ruim 300 personen waren uitgenoodigd. Bij de troepen alhier in bezetting worden toebereidselen gemaakt voor eene groote wapenschouwing, le houden op 7 of 8 Mei, ter eere van den koning der Nederlanden. Het wetgevend ligchaam heeft de wet, waarbij 100,000 man onder de wapenen worden geroepen, met 214 tegen 9 stemmen aangenomen. Men beweert dal Frankrijk thans pogingen wil aanwenden om Enge land over te halen in de Amerikaansche quaeslie lusschen beide te treden, en de zuidelijke staten te erkennen. De Franschc gezant te Washington zou r.aar Richmond zijn vertrokken, om met de regering van het Zuiden te spreken over de voorwaarden eencr schikking, die men aan het Noorden zon kunnen voorstellen. Niet alleen dat het tijdstip daartoe ongunstig is, maar ook bovendien zal Engeland daartoe mocijelijk zijn over te halen. Door het huis Rothschild is, zoowel hier als te Londen, de inschrij ving opengesteld in eene nieuwe Russische leening, groot 15 millioen tegen 5 pCt. Deze leening heeft ten doel de Russische regering in staat te stellen tot het inwisselen der crediet-billelten tegen klinkende munt. De Ind. Beige bevat een bcrigt uit Havanavolgens hetwelk de on derhandelingen te Orizaba in Mexico aangevangenniet geslaagd maar af gebroken waren, en dat de Europesche troepen dientengevolge weder de vroeger bezette steden hadden verlaten en naar Vera-Cruz waren teruggekeerd. Berigten uit Athene van den 25slen melden, dat de bevelhebber van het naar Nauplia gezonden Fransche stoomschip geweigerd heeft gewapende vlugtelingen aan boord te nemen, en dat degenen, die van dit middel om te ontkomen gebruik wildeu makenhunne wapenen in zee hebben gewor pen. Een 400-tal opstandelingen, die te Nauplia gebleven waren, zijn naar Tyrinlhe vervoerd. Het tuighuis te Nauplia, waar vóór den opstand 30000 geweren aanwezig waren, is geheel ledig bevonden; in de stad en de om streken werden nasporingen gedaan om die wapenen terug te vinden. De oudste zoon van der. prins Luitpold van Beijeren had zich bereid verklaard om de vermoedelijke erfopvolging op den Griekschen troon aan te nemen en tot de Grieksche kerk over te gaan. ITAI.IE. Garibaldi heeft onlangs te Brescia de volgende proclamatie uitgevaar digd: «Italië onder Victor Emmanuel's bestuur tot eenheid te brengen is het doel, waarover wij het eens zijn; en het zal weldra bereikt worden, indien het vuilnis, hetwelk nog dezen bodem ontheiligt, weggevaagd wordt. Een onfeilbaar middel daartoe is zich te oefenen iu den wapenhandelook daarover zijn volk en vorst het eens. Er zijn ook bijkomende middelen, welke de bereiking van het doel bespoedigen kunnen. Bij voorbeeld, bui- tenlandsche wijn op de tafel der Italianen is eene overbodige zaak. Op verscheiden plaatsen ontbreekt het aan geweren voor de oefeningen in het schijfschieten. Het voor bnitenlandschen wijn bestemde geld worde dan tot het aankoopen van wapenen besteed. Wij behooren alles te doen, wat de bevrijding onzer broeders, al ware het ook maar ééne minuut, zou kunnen bespoedigen." Volgens herigten uit Rome waren al de plegtigheden der heilige week naar wensch afgeloopen. De Paus had daaraan bestendig deel genomen en zich gedurig aan het publiek vertoond. Een ongemeen groot aantal vreem delingen bevond zich in die dagen le Rome; volgens de rapporten der Romeinsche politie waren daar ter stede toen 45000 personen welke er niet woonachtig waren. Bij dat alles was de openbare orde nergens gestoord. In tegendeel was de Paus, toen hij op het balcon der S®. Pieterskerk ver scheen en van daar zijnen zegen over de op het kerkplein verzamelde menigte uitsprak, van alle kanten met levendig gejuich begroet. PKUISSES. BERLIJN, 26 April. Gelijk reeds gemeld is zijn over hel algemeen de verkiezingen in den eersten trap in liberalen zin uitgevallen. De ambtenaren hebben zich meestal aan de stemming onttrokken. Bij de verkiezingen in den tweeden trap kan men op de herkiezing van de meerderheid der liberale afgevaardigden rekenen. De regering van Keur-Hessen heeft thans de nieuwe verkiezingen voor den landdag uitgeschreven, maar zij die aan de stemming willen deelnemen, moeten vooraf eene verklaring teekenen, dat zij de grondwet van 1860 er kennen. De bevolking verlangt, gelijk men weet, het herstel der grondwet van 1849. Uit Warschau meldt men dat, bij gelegenheid van 'skeizers verjaar dag, eenige besluiten zijn afgekondigd, waarbij: 1°. de arbeidende klasse voor het jaar 1862 van zekere belastingen vrijgesteld wordt2". aan 89 per sonenwaaronder zich de kanunnik Bialobrzeski bevindt, kwijtschelding en 3°. aan 14 personen vermindering van straf verleend wordt. 'sGRAVENHAGE, 1 Mei. In de zitting van de tweede kamer van heden heeft de interpellatie van den heer van Goltstein, over de vorming en de rigting van het tegenwoordige kabinet, plaats gehad. De minister van binncnl. zaken, de heer Thorbecke, heeft de vragen beantwoord nopens hel contre- seign der besluiten, houdende benoeming der leden van het nieuwe ministerie, nopens het lang verwijl bij de zamcnslelling van het kabinet, benevens eenige vragen nopens de beginselen van het kabinet. Ook heeft plaats gehad de interpellatie van den heer Wintgens over het besluit betreffende de Delftschc akademie. Deze is echter niet afgeloopen. De minister is en blijft een voorstander der wetenschappelijke opleiding van O. I. ambtenaren, en is van meening dat die in Nederland moet plaats hebben. Morgen voortzetting. TURYN30 April. De koning heeft gisteren een luisterrijk diner gege venwaaraan de Fransche en Engelsche admiraals hebben deel genomen. Uit onderscheidene provinciën zijn adressen van gelukwensching ontvangen. De koning heeft eene amnestie verleend van alle drukpers-overtredingen en op zijne kosten is de teruggave bevolen van de panden in de bank van leening beneden de 4 dukaten. Heden avond zal er op nieuw eene illumi natie en feesten van de corporatiën der werklieden plaats hebben. PARIJS, 30 April. De Presse en de Opinion Nationale behelzen het berigt van de terugroeping van generaal Goyon. De Patrio zegt dat zij aan het daaromtrent loopende gerucht geloof slaat, en dat, wanneer Goyon naar Parijs terugkeert, generaal llugues ad interim met het hevel te Rome zal belast worden. VERA-CRUZ, 3 April. Aangezien Frankrijk de te Soledad gesloten over eenkomst niet heeft goedgekeurd, zullen de Fransche troepen den 4den te Vera-Cruz terugkomen, om den 15deli van daar naar de hoofdstad Mexico le vertrekken. Admiraal Jurien de la Gravière heeft het bevel over het eskader weder aanvaarden dit heeft in last gekregen zich van de kustfor- ten meester te maken. De gezondheidstoestand der troepen laat niets te wenschen over. Te Mexico neemt de regeringloosheid toe. ALEXANDRIE, 12 April. De oogst is buitengemeen voordeeligondanks de verschijning van sprinkhanen aan de oevers van den Euphraat. PETERSBURG, 1 Mei. Het Journ. de St. Pét. twijfelt aan de tusschen- komst der westersche mogendheden in de Amerikaansche zaken. Voorts meldt het blad de benoeming van prins Gortschakoff tot rijkskanselier. sTABS - BEKIKTEA. De BURGEMEESTER van LEYDEN doet te weten, dat met de ver nieuwing der Hoogcwoerdsbrus een aanvang wordt gemaakt, ten ge volge waarvan zij voorloopig niet kan bereden worden. De Burgemeester voornoemd, Levden, 1 Mei 1862. D. T1EBOEL SIEGENBEEK. Beschrijving van het patentregt en de personele belasting over het dienstjaar 1862 en 1863. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te welen, naar aan leiding van een ontvangen besluit van den Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland van den llden dezer maand, Provinciaalblad N°. 46, houdende eenige bepalingen ten aanzien der beschrijving van het patentregt óver het dienstjaar 1862 en 1863, alsmede naar aanleiding van een gelijk besluit van dezelfde dagteekening, Provinciaalblad N". 47betrekkelijk de beschrijving der personele belasting voor het dienstjaar 1862 en 1863; dat op den lslen Mei eerstkomende een aanvang zal worden gemaakt met de be schrijving der patentpligtigenbedoeld bij n°. 3740 van tabel n°. 14, zijnde de slijters, tappers, kroeg- en koöljhuishouders, waarvoor de declaratoiren aan de huizen zijn rondgebragten na verloop van drie dagenvan wege den ont vanger der directe belastingentegen recu worden afgehaalden wordt ge- melden patentpligtigen herinnerd de bepaling van art. 2 der wet van den 24stel' April 1843 Staatsblad n°. 16)dat zij hun beroep niet mogen uitoefenen dan nadat zij de helft van hunnen aanslag over het dienstjaar 1862 en 1863 hebben voldaan, en nadat het verschuldigde over het voorgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd, waarvan zal moeten blijken, alvorens de acten van patent aan hen kunnen worden afgegeven; dat zoodra mogelijk hunne aanslagbilletten zul-

Leydse Courant | 1862 | | pagina 2