BIJVOEGSEL behoorende tot de Leydsche Courant van Maandag 7 oipril J862, jT°. 42. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS Tolgende RAADSBESLUIT houdende afschaffingte beginnen met den d Januarij Ó862der plaatselijke belas ting op de honden te Leyden, tot welker heffing door den Raad dezer gemeente den 9 31 aart ó857 is besloten. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS VERORDENING houdende wijziging en aanvulling der sllge- meene Polieieverordeningvastgesteld den 26 September ó86ó. tan Leyden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne Tergadering ran den 18 October 1861, is Tastgesteld het De GEMEENTERAAD van Leyden, Gezien art. 232 der wet van den 29sten Junij 1851 (Staatsblad n«. 85); Heeft besloten: Te beginnen met den lstcn Januarij 1862, af te schaf fen de belasting op de honden binnen deze gemeente, tot welker heffing bij raadsbesluit van den Maart 1857 is besloten, en die is goedgekeurd bij Konink lijk besluit van den lsten Julij 1857, n°. 43. Gedaan te Leyden ter openbare raadsvergadering van den 18Je" October 1861. De Burgemeester, D. TIEBOEL S1EGENBEEK. De Secretaris, t. PÜTTKAMMER. Zijnde de afschaffing dezer belasting goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 25 Februarij 1862, •n°. 102. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 5den April 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PÜTTKAMMER, Secretaris. tan Leyden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne rergadering Tan den 13 Maart 1862, is Tastgesteld de Tolgende Art. 1. De artt. 50, 51, 52 en 54 der Algemeene Polieie verordening, vastgesteld 26 September 1861worden ingetrokken. Art. 2. Tusschen art. 49 en het hierna genoemde art. 53 dier verordening wordt een nieuw artikel ingevoegd, van dezen inhoud: »Zij die, overeenkomstig de bepalingen van het Ko- »ninklijk besluit van den 3de» November 1861 (Staats- »blad n°. 95), hunne werkelijke woonplaats van elders «naar deze gemeente overbrengen en daarvan eene ver- klaring hebben gedaan aan het bestuur dezer ge- »meente, ontvangen van die verklaring een bewijs, «hetwelk zij binnen 24 uren aan den heer der ge buurte, binnen welke zij zijn komen wonen, vertoo- »nen. Deze teekent het voor gezien en schrijft het »in zijn register in." Art. 3. Art. 53 der meergemelde verordening wordt gewij zigd, zoodat het luidt als volgt: «Ieder, die binnen deze gemeente verhuist, is ver- pligt daarvan, binnen ééne maand na de verhuizing, «aangifte te doen op het bureau van den burgerlijken «stand en daarbij al datgene op te geven, wat tot «de invulling van het bevolkingsregister noodzakelijk is. «Hij ontvangt van die aangifte een bewijs, hetwelk «hij binnen 24 uren aan den heer der gebuurte, bin- <»nen welke hij is komen wonen, vertoont. Deze tee- «kent het voor gezien en schrijft het in zijn register «in. Hij is mede verpligt, binnen ééne maand na «zijne verhuizing, daarvan kennis te geven aan den «heer der gebuurte welke hij verlaten heeft." Art. 4. Art. 56 wordt gewijzigd, zoodat het gelezen wordt als volgt «Bestuurders van gestichten van liefdadigheid, hof- «jes of andere inrigtingen, in welke men zonder be- taling van huur als inwoner wordt opgenomenzen- «den vóór of op den vijfden van elke maand aari den «heer der gebuurte, binnen welke het gesticht gele- gen is, eeuen staat der veranderingen in, welke in «de vorige maand in het personeel der onder hen «staande inrigting hebben plaats gehad." Art. 5. Art. 71 wordt dus gewijzigd: «Het is verboden kalk, steenenafbraak, hooi, stroo, «asch, beenderen, afval van groenten of van ooft, mest, «roet of eenigerlei ander vuilnis op straat te werpen, «gelijk mede om vloeibare stolïen op straat te laten «afloopen. «Als hoefslagen echter tot het nederleggen van puin, «doch van niets anders, worden aangewezen: in wijk I. N". 1, Galgewater, aan den nu afgesloten doorgang; 2. Groenhazengracht, aan het eind bij de Kweekerij 3. Rapenburg, aan de Cellebroersgracht; 4. Vliet, aan de Bakkersteeg; in wijk II. 5. St. Jakobsgracht, bij de Hoefstraat aan den Vestwal; 6. Zijdgracht, aan de Raamsteeg; 7. Geeregracht, aan de Binnenvestgracht; in wijk III. 8. Levendaal, voor het bonhuis bij de Pakstraat; 9. Nieuwe Rijn, aan de Kraaijerstraat; 10. Levendaal, voor de Koenesteeg; in wijk IV. 11. Aalmarkt, achter de houten balie bij de Vischbrug 12. Boommarkt, bij de Kabbeljaauwsteeg; 13. Rapenburg, achter de balie van de Langebrug; in wijk V. 14. Binnenvestgracht, voor de Kruisstraat; 15. Beestenmarkt, aan de IJzerengracht; 16. Korte Langegracht zuidzijde, bij de Schei straat; 17. Korte Langegracht noordzijde, bij de Schei straat 18. Oude Singel, aan de Zandstraat; 19. Langegracht, aan de Brandewijnsgracht; 20. Langegracht, voor de 24 huizen; 21. Langegracht, aan de Oostdwarsgracht zuid zijde en Koolgracht noordzijde; in wijk VI. 22. Mare, voor de Lange Vrouwenkamp; 23. Oude Vest, aan de Koesteeg; 24. Rijn, bij de Schapeusteeg; in wijk VII. 25. Heerengracht, aan de Kerkstraat; 26. Middelweg, aan den Ouden Rijn; 27. Hooglandsche Kerkgracht, aan den Ouden h'jn; 28. Nieuwe Rijn, aan de Beschuitsteeg; in wijk VIII. 29. Zuidsingel, aan de Kijfgracbt; 30. Oranjegracht, aan de Groenesteeg; 31. Haven, aan de Hooimarkt. Hel is verboden op Zaturdag, na vier ure des na middags, puin op de hoefslagen te brengen. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leyden, in zijne openbare vergadering van den 13den Maart 1862. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PÜTTKAMMER. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Sta ten van Zuidholland, volgens hun berigt van den 26ste" Maart 1862, B. n«. 1675 (le afd.), G. S. n°. 6, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 5Jen April 1862. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PÜTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 5