Per Telegraaf. üuvgcrlijfic 5stauï>. nieuwe verccniging heeft zich gevormd; en naar de naauwkcurigslc bereke- ningen zijn er te zamen nog geen 300 roovers in de Napclsche gewesten. De op het pauselijke grondgebied aangeworven benden zijn, naar verzekerd wordt, van meer belang; maar men zegt dat de vorming dezer benden door de Fransche troepen belet wordt. De misdadigers, welke op Napelsch grond gebied misdrijven gepleegd hebben en naar het pauselijke grondgebied wijken, worden aldaar, krachlens een verdrag van uitlevering, gevat en aan de Italiaansche overheden overgeleverd, om door de Napelsche regtbanken ge- vonnisd te worden. PKÜISSEK. BERLIJN, 25 Maart. De minister van binnenl. zaken heeft aan de regeringspresidenten in de onderscheiden provinciën eene circulaire toegezonden, waarin het stand punt wordt aangewezenhetwelk de regering noodig acht ten opzigte der aanstaande verkiezingen in te nemen. Daarin wordt o. a. gezegd dat de regering het van haren pligt rekent de regten der kroon met kracht te handhaven en niet toe te laten dat de koninklijke magt, waarop Pruissens grootheid en welvaart berust, ten gunste van eene parlementaire regering verkort worde, terwijl de grondwettige medewerking bij de wetgeving ge waarborgd is. Juist in dit opzigt staat de koninklijke regering lijnregt tegenover de democratie, wier onmiskenbaar streven is het zwaartepunt van het staatsgezaghetwelk naar de geschiedenis en. naar de constitutie van Pruissen bij de kroon berust, naar de volksvertegenwoordiging over te brengen. Het is dus de taak der regering en barer organen de democrati sche partij, onder welken naam zij ook mogt optreden, bij de aanslaande verkiezingen overal tegen te werken. Aan alle ambtenaren wordt dienten gevolge aanbevolen om in dien geest werkzaam te zijnmaar zich tevens zorgvuldig te onthouden van alle oneerlijke middelen en wan al wat op de wettige vrijheid der verkiezingen inbreuk zou kunnen maken. Volgens opgave der bestnurderen van het nationaal fonds lot onder steuning van hulpbehoevende Pruissische veteranen, uit den oorlog van 1813 tot 1815, waren er op het einde van 1800 hier te lande nog 47993 van die oude krijgslieden in leven, van welke 21480 door genoemd fonds onder steund werden. OOSTENRIJK. VVEENEN24 Maart. Er heeft zich in deze hoofdstad eene commissie gevormd, belast met het maken der noodige toebereidselen om het 500-jarig bestaan der uiver- sileit alhier in 1865 op waardige wijze te vieren. Zij werd gesticht door keizer Rudolf den IVde. Met het oog op de opgewondenheid, door het verblijf van Garibaldi in noordelijk Italië te weeg gebragt, heeft de regering besloten buitengewone maatregelen te nemen, die voornamelijk betrekking hebben op de legermagt nabij Mantua, en op de Hongaren die zich in het Venetiaansche leger be vinden. De terugkomst des keizers is, naar men verneemt, tot 4 April uitgesteld. Den 26slc" zal hij de vestingwerken van Rovigo in oogenschouw nemen. AMSTERDAM, 27 Maart. Heden morgen heeft Z. M. audiëntie aan par ticulieren verleend. Heden middag is er diner ten hove, waaraan deel ne men stedelijke, provinciale cn militaire autoriteiten, leden van de eerste kamer en de president der Ned. handelmaatschappij. WEENEN, 26 Maart. Bij de behandeling den finantiële aangelegenheden in de tweede kamer hebben de Polen en Czechen de vergadering verlaten. De voorstellen van den heer Plcner hebben van verschillende zijden legen- sland ondervonden. De bedenkingen zijn door den minister beantwoord. TURYN, 26 Maart. In de zitting der kamer van afgevaardigden heeft de beer Tecchiobij het aanvaarden van het voorzitterschap, eene rede uitge sproken, die zeer werd toegejuicht. Hij geloofde dat de kamer door hem, een Venetiaantot voorzitter te kiezeneen nieuw bewijs heeft willen ge ven van hare volharding in het programma der Italiaansche eenheid Daarna had de beraadslaging plaats over hel wets-ontwerp houdende de begrooling voor liet tweede vicrendeeljaars van 1862. Het rapport der commissie was voor het ter zijde stellen van elk politiek vraagstuk en voor de aanneming der wet als administrativen maatregel. Onderscheidene leden, die ingeschre ven waren om vóór en tegen het ontwerp te spreken, zagen van het woord af. De heer Ci'ispi laakte eenige handelingen van het ministerie, en de heer Magchi deed, terwijl hij het verbond met Frankrijk roemde, eenen levendi- gen aanval op Engeland. De heer Ratazzi zeide dat de regering grooten prijs steide op het verbond met Frankrijk, zoowel als op dat met Engeland. De vereeniging van die twee groole natiën en Italië verzekerde de over winning aan de liberale beginselen in Europa. Indien er te eeniger tijd bij ongeluk eene botsing mogr plaats hebben tttssclien die beide mogendheden, dan moest de gedragslijn van Italië alleen geregeld worden naar zijne be ginselen en zijne belangen. De heer Ratazzi vereenigde zich met de ver klaring der commissie om alle politieke discussie ter zijde te stellen en be paalde zich verder tot het geven van eenige ophelderingen aan de sprekers, die het ministerie hadden gegispt. Ilet wets-ontwerp is daarop met 233 tegen 20 stemmen aangenomen. Er loopen verschillende geruchten omtrent eene kabinets-verandering maar iele zekers daaromtrent heeft men niet vernomen. PARIJS, 27 Maart. De Moniteur deelt het volgende berigt mede. 600 Turkschc soldaten, te Grinitza ingesloten, hebben zich aan de opstandelin gen uit Herzegowina overgegeven, nadat de troepen, die getracht hadden hen te ontzetten, waren teruggeslagen. ROME26 Maart. De Paus is gisteren naar de kerk van Minerva ge gaan en door de bevolking zeer toegejuicht. Na de mis heeft Z. II. het besluit tot heiligverklaring van eenige Japansche martelaren afgekondigdcn eene allocutie gehouden, waarin hij verklaarde dal het wereldlijk gezag van den Paus niet moest beschouwd worden als een dogma, maar, volgens de tegenwoordige leiding der Voorzienigheidals noodzakelijk voor de onaf hankelijkheid van het hoofd der kerk. MARSEILLE, 27 Maart. Uit Athene meldt men van den 20en dat in den nacht van den 15cn op den 16cn eene groote ongerustheid aldaar heeft ge- heerscht. Op een gegeven teeken zoude eene bende boeren in de stad komen. Het teeken werd gegevenmaar de boeren werden omsingeld en gevangen genomen. Zij waren voornemens de gevangenen te bevrijden en de winkels te plunderen. Er zijn vele personen gevangen genomen, waaronder drie ad vocaten en een oud-afgevaardigde. KONSTANTINOPEL18 Maart. De bevolking is opgewonden door de voorzeggingeu van sterrewigchelaars, die treurige gebeurtenissen voorspel len, namelijk eene revolutie of eene besmettelijke ziekte. De invloed van den Engelschen gezant is groot. CALCUTTA, 11 Maart. De finantiële toestand is beter. In eene verga dering van inboorlingen is besloten tot de oprigting van een standbeeld voor lord Canning. In Bengalen nemen de moeijelijkheden toe. Beriglcn uit Japan melden dat te Jeddo het paleis van prins Salsuma en al de huizen in drie straten een prooi der vlammen zijn geworden. STAJ9S- KEKtCITBN. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenZalurdag den 29 Maart 1862, 's namiddags ten 2j ure. Onderwerpen: 1°. Beëediging en installatie van het nieuw inkomend lid, den heer B. W. VVtlewaall. 2". Benoeming van een Wethouder, ter vervulling der beslaande vacature. 3°. Benoeming van een hoofdonderwijzer voor de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse voor jongens. 4°. Benoeming van ambtenaren bij de plaatselijke belastingen. 5°. Adressen van de Drcn G. W. A. Plaat cn J. van Kaathoven om conti nuatie hunner betrekking als Stads Doctor. 6°. Verzoek van J. P. D. Lancel om ontslag als hulponderwijzer aan de openbare lagere school n°. 2 voor onvermogenden. 7°. Voordragt lot continuatie der onderhandsche verhuring a. van het huis buiten de Witte poort; b. van het huis op de Marendorpsachlergracht; c. van hel huis op de Mare; d. van het portiershuis aan de Witte poort; e. van het lokaal boven de Rijnsburgsche poort van de stalling, met een gedeelte gronds, langs het trekpad aan de Rijnsburgervliet. De BURGEMEESTER va» LEYDEN doet te weten, dat de Borstel- Itriig, die door eene vaste ijzeren brug wordt vervangen, dientengevolge niet kan bereden worden, zoodat, met het oog op de arlt. 104 en 105 der Algemeene Policieverordening, voor rijtuigen en wagens van twee of meerdere wielen voorzien, op welke wijze ook in beweging gebragt, de passage van de zijde der Haarlemmerstraat naar de Breêstraat het naaste kan plaats hebben door de Donker- en Maarsmansstegenen de Haarlem merstraat van de zijde der Breêstraat niet dan door de Vrouwenstegen regtstreeks kan worden bereikt. De Burgemeester voornoemd, Lkyden27 Maart 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEK. Van den 20 tot en met den 36 Maart 1863. BEVALLEN: C. Bruinenberg, geb. Hocks, D. J. Ansem geb. Hakkert D, J. van Weerlee, geb. Heusen Z. W. P. de Grootgeb. van Ilarlevclt, Z. S. L. van der Waard, geb. BatistD. A. C. Copiergeb. van Leeuwen Z. B. Terburghgeb. van Geer. D. H. van Duuren geb. RedelZ. S. M. de Bolster, geb. Biegstraten Z. G. HaasbeekZ. E. Overdijkgeb. van der Veer, D. J. van der Tuin geb. van der Kleyn Z. M. Roos, geb. van Belle, Z. A. Bogaards, geb. Francken, Z. J. Ooithuis, geb. van LeeuwenD. Ievenl. J. P. van Wijk, geb. van Driel, D. C. M. van der Slok, geb. van den Bosch. Z. J. van den Hoek, geb. Koel, Z. G. Smulders, geb. Nykamp, D. P. S. Meijeringhgeb. ReigmanZ. E. C. Niebergwede. C. PrinsD. J. W. Slikkelman, geb. Sluymcrs, Z. S. C. Bolderdijkgeb. Lardé, D. A. Pander, geb. Marks, Z. C. E. Schild geb. HulsZ. M. Schneidergeb. Schreuder, Z. tweel. E. Hoogkamer, geb. de Geus, D. S. T. Leembroek, geb. Becking, D. GEHUWDA. J. K. Seyfferjrn. en H. M. Reteljd. OVERLEDENG. J. de RuZ.3 vv. A. van EigenD.ruim 2 j. J. van der Maas D.4 j. en 10 ra. W. F. TeskeZ.11 w. L. de Tombegeb. Zwanenburg, 79 j. J. Kok, geb. Geyer78 j. M. van der Laan D.1 j. en 5 m. J. J. BosmanD.3 m. S. M. Colpa, geb. Peyster, 56 j. L. de Vos, geb. van der Helm 71 j. M. C. CarlierD.6 j. en 10 m. P. J. du Chatel 66 j. M. E. Heusden geb. van der Steen64 j. J. J. van Griekengeb. van Efferen 60 j. Joha Weijers, 68 j. AHABKM5E-MISCÏJWS. PROMOTIE AAN DE UTRECUTSCHE UOOUESCIIOOL. Den 24stc" Maart de heer P. A. Walland, van Zeist, in de regten, met Theses. 24L(?5te gtaats-l^oteri). Trekking der Vierde Klasse. 3nc Trekking. N". 19778 een prijs van ƒ5000. N°. 8206 een prijs van ƒ1500. Nos. 9565 en 11127 ieder een prijs van ƒ1000. 4de Geene. ADVERTENTIES. Mevroqw W. E. JUYNBOLL, geboren Verkouteren betuigt bij deze, mede uit naam barer Kinderen cn Behuwdkinderen haar bijzondcreti dank voor de van alle zijden door vele vrienden en bekenden beloonde hartelijke deelneming bij al de treurige verliezen die haar in het afgeloopen jaar zoo plotseling en zoo zwaar hebben getroffen. Leiden, 26 Maart 1862.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3