In onze dagbladen leest men een adres dat door liet dom kapittel van Polenza in de Napelsche provincie Basilieata, en door andere geeste lijken van die stadten getale van 64aan den Pans is gerigl. Daarin wordt de H. Vader verzocht om, in het belang van de godsdenst en van de eenheid des geloofs in Italië, zijne wereldlijke magt, als onvcrcenigbaar met het geestelijk gezag, te laten varen. Onderscheidene dagbladenwaaronder ook het Journ. des Déb.be weren dat, in weêrwil van hetgeen de lieer Billault onlangs in het wetge vend ligchaam heeft gezegd, de Rotneinsche quaestie weldra lot oplossing zal worden gebragt. Uit New-York meldt men dal het hotel van den Franschcn gezant te Washington tol den grond toe is afgebrand. AI de tol de legatie behoo- rende bescheiden zijn een prooi der vlammen geworden. Gisteren heeft alhier de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk over schot van den heer Henry Scheffer, broeder van Ary Scheffer, en even als deze een schilder van zeer veel verdienste. Hij was den 27sten September 1798 te 's Hage geboren. De beroemde componist Halévy isvolgens een hier ontvangen berigt iu den ouderdom van 63 jaren Ie Nizza overleden. PUUISiEN. BERLIJN, 18 Maart. De geruchten omtrent eene ministeriële crisis hebben zich bevestigd. De Staatsanz. meldt, dal de ministers von Auerswaid, von Patow, Puck- Ier, Schwerin en Bermuth, met behoud van hunnen rang en titels, hun ontslag hebben gekregen. De heer von der Heydt, ad interim belast met het ministerie van koophandel, is benoemd lot minister van tinantiëu, graaf Itzenplitz tot minister van landbouwde opper-consisloriaalraad Muliler tot minister van eeredienst, graaf Lippe tot minister van justitie, en de presi dent van politie Jagow tot minister van binnenl. zaken. Naar men verneemt hebben de behoudende en de liberale leden van het ministerie beiden bij den koning een programma van beginselen ingediend, ten einde eene keuze te doen. Het programma der laatsten heeft de goed keuring des konings niet kunnen wegdragen. Het comité van het Duitsche National-Verein heeft besloten voorloopig geen gelden voor de Duitsche vloot meer in handen van het Pruissische ministerie te stellen. Uit Frankfort meldt men dat bij gelegenheid van de hnvvelijksverbind- tenis der dochter van den heer von Rothschild, chef van het bankiershuis aldaar, niet slechts de weeshuizen der stad, maar alle andere liefdadige in stellingen, 70 in getal, milde giften ontvingen; hel bedrag der laatst be doelde is naar men verneemt 10000 tl. De spoorweg-gemeenschap van Petersburg met Berlijn en alzoo met het geheele spoorwegnet van westelijk en midden-Europa is thans voltooid. Het Journ. de St. Pél. meldt dat den 10den dezer de eerste locomotief en het eerste spoorrijluig te Dunaborg over de Dwina zijn gestoomd, en dat eene bezending van uit Rusland naar de Londensche wereldtentoonstelling bestemde voorwerpen in dezelfde spoorrijtuigenzonder overpakking van Pe tersburg naar de Pruissisehe grenzen is gevoerd. 008TEKKM K. WEENEN, 17 Maart. Generaal graaf Schlickeen onzer voornaamste legerhoofden, is alhier overleden. Ook is in den ouderdom van 72 jaren gestorven de beroemde dichter von Zedlitz. Den veldmaarschalk prins Windischgrhtz zijn reeds voor eenige dagen de 11. Sacramenten der stervenden toegediend. Onmiddelijk daarop liet hij zich in het zwart klecdcn en al zijne bedienden, ten getale van 95, rondom zich verzamelen, en nam hij een aandoenlijk afscheid van hen, hun vergif fenis verzoekende, ingeval hij onwillekeurig een hunner mogt hebben ge krenkt of onregtvaardig bejegend. Hij gaf hun tevens de verzekering dat hij voor hunne toekomst gezorgd had. Te Fiume is eene stoomkoreumolen met bijna al de daartoe behoorende gebouwen eene prooi der vlammen gewordenvan den daarin aanwezigen voorraad granen en meel is niets gered. De schade moet 600,000 fl. beloo pen doch alles was verzekerd. S®er Telegraaf. TURYN, 19 Maart. De kleine bende van Sciavone stroopt in de Napel- sche provinciën. De koninklijke troepen maken jagt op deze roovers, maar zij ontwijken het gevecht en gaan op de vlugt. In den nacht van 15 op 16 is eene slroopende bende, die van de grenzen van den pauselijken staat kwam, in het dorp Besa gevallen, maar is teruggeslagen. KONSTANTINOPEL18 Maart. Er loopt een gerucht dat de Sultan zou besloten hebben, ook voor de Christenen de gelegenheid tol in öiensttreding bij het leger der Porte open te stellen. Van de 12000 Bulgaren die vroeger naar Rusland zijn uitgeweken, is de helft reeds teruggekeerd. NEW-YORK, 8 Maart. Men verzekert dat de heer Seward een krachtig protest bij de Europesehe mogendheden zal indienen tegen de voorgenomenc invoering van den monarchalen regeringsvorm in Mexico. NEW-YORK, 8 Maart. [R. O.) De boodschap van den heer Lincoln aan het congres, waarbij hij gelden aanvraagt voor de emancipatie der sla ven, heeft eene groote beweging veroorzaakt. Al de partijen zijn verwon derd dat het congres de militaire bevelhebbers heeft gemagligd om den tabak en het katoen te vernielen, ten einde te verhinderen dat het in han den der noordelijken valle. TURYN, 19 Maart. De Italia deelt het gerucht mede dal de heer Farini de portefeuille van buitenl. zaken heeft aangenomen. De heer Scialoja zal naar Parijs terugkeerenom de onderhandelingen over hel handelsverdrag voort te zetten. ATHENE, 15 Maart. De opstandelingen zijn met hun geschut in handen der koninklijke troepen, waarmede de opstand te Nanplia als geëindigd te beschouwen is. De bezetting van Syra heeft zich van een particulier stoom schip meester gemaakt, dal echter dooreen koninklijk fregat genomen werd. Syra is thans weder rustig. PETERSBURG, 20 Maart. Hel Journ. de Pél. bevat het antwoord van den heer Seward aan den heer Stockel. Hij bedankt Rusland voor zijnen raad, en drukt de hoop uil dal hij dien raad met toestemming des volks zal kunnen volgen, en dat, wanneer de oorlog geëindigd zal zijn door de volledige herstelling der Unie, op de oude en constitutionele grondsla gen, de Vereenigde Stalen nog de getrouwheid en de wijsheid des keizers zullen bewonderen. STABS - a* K Bi S Hi T K M BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien het adres van Edüakd Jan Hoos, koopman, wonende binnen deze ge meente, houdende verzoek om op den grond van de Smidspoort in de Weslhaten- slraat, uitmakende een gedeelte van Sectie C. N°. 1164, een magazijn van brand stoffen te mogen bouwen; Gelet op het Koninklijk besluit van den 31stcn Januarij 1824, rakende vergunnin gen ter oprigting van sommige Fabrieken en Trafieken; Doen te wetendat tot het liooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der informatien de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Maandag den 24slcn Maart aanst., des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat ver zoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leyden, 20 Maart 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUT'TKAMMER, Secretaris. BROODZET T g K G voor de gemeenie Leyden, ingaande Maandag den 24 Maart 1862. Maximum van den prijs, waar niet boven, maar wel beneden zal mogen worden verkocht, ingevolge de verordening betreffende den verkoop van brood binnen deze gemeente, vastgesteld den 24 Nov. 1859 Gemeenteblad n°. 14). Het Tarwe brood, beste soort, wegende een nederl. pond, op 29 cents. Vijf oneen, op14J Het Franschbrood van een nederl. pond, op29 Vijf oneen, op14J- Ilct Huisbak, wegende een nederl. pond, op26 Vijf oneen, op13 Het minste soort of zoogenaamd krop uit den zak, van een nederl. pond, op21 Vijf oneen op10! Het Roggebroodvan zuivere rogge gebakken, wegende drie nederl. pondenop36 Een pond vijf oneen, op18 Burgemeester en Wethouders van Leyden, D. TIEEOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Leyden, 20 Maart 1862. v. PUT'TKAMMER, Secretaris. Burgerlijke £»tanb. Van den 13 tot^en met den|19 Maart 1863. BEVALLEN: F. van Beukering, D. E. Bourgois, geb. Chaudron, D. C. de Vos, geb. van Kampen, D. J. Sloosgeb. Verstraten Z. J. van der Reyden, geb. van Berkel, Z. M. J. deGoey, geb. SteukerD. S. A. W. Hofkensgeb. VerneeD. S. J. C. AlteraZ. E. Sinteur, geb. van der Lelie, Z. J. II. C. Smitgeb. VerkorenZ. M. van Veneliegeb. SiljeeD. levenl. C. de Lange, geb. Guley, Z. H. M. Kuiper, geb. WolthuisZ. J. Olivier geb. de Graaf, D. R. Brakhoven geb. Augustyn Z. D. de Blaauvv geb. Carton, Z. E. M. YVennekers, geb. Bicsjot,Z. A. J. van Leeuwengeb. Koelhoff, D. M. G Covers, Z. C. C. van Egmond geb. Paddenburg, D. L. C. Menyn geb. Ebberly, D. J. van der Linden geb. Brouwer, D. E. van Gelderengeb. de Leeuw D. J. Peerenboom geb. van HooidonkZ. M. II. Besems, Z. C. Masurel, geb. de Ridder, D. C. W. Passantgeb. van der Linden Z. G. van Helden geb. JanssenZ. J. van der Voet. GEHUWD: B. Pynakker, vvcdr. en S. Pina jd. II. van der Maas, jm. en II. Deejd. C. W. Wallaartjm. en J. Taffijnjd. U. J. Eggink vvedr. en E. Ranselaarwedc. OVERLEDEN C. W. van der TogtI).4 j. en 9 m. K. Blansjaar, 55j. J. van Daalen 24 j. G. Bakker, D., 12 d. L. Schipper, 41 j. C. Steeg- nian 66 j. B. Coppy, 85 j. Elish Uljee90 j. W. Briejer, Z.2j.en2 m„ J. S. Lynhardtgeb. de l'Ecluse67 j. J. J. Lezwyn Z.bijna3j. J. llriëer, D.8 m. A. A. HoogeboomD.5 d. J. de Grootgeb. Felder38 j. ADVERTENTIES Voorspoedig bevallen van eene öochter B. van GEER, geliefde Echl- genoote van Leyden, 18 Maart 1862. J. T. TERBIIRGII, Apoth. Gevoelig voor de vele bewijzen van deelneming van Vrienden en Beken den ondervondentijdens de ziekte en het overlijden van mijne geliefde oudste Dochter, betuig ik daarvoor, ook namens de Familie, mijnen harte- lijken dank. Leiden, 15 Maart 1862. De Wedc. CAPTEYN. De tweede bijeenkomst tot verificatie der schuldvorderingen ten laste van de gefailleerde C. C. WAGENAAR, Weduwe A. Scmjf, Logemenlhoudsler te Leiden, zal gehouden worden op Donderdag den 27slcn Maart ek., des voormiddags te 11 ure, ter Vergaderkamer der Reglbank. Tot bijwoning daarvan worden de ter eerste bijeenkomst niet opgekomen seliuldeiscliers bij deze opgeroepen. II. W. STUFFKEN Curator. De in het vorig notnmer dezer Courant door de Heeren VALOIS en JAHN, Directeuren van hel Theatre Francais te 'sllage, aangekondigde opvoering van de Opéra EA FAVORITE, kan door bijzondere omstandigheden op Vrijdag aanst. geen plaats hebben, maar is uitgesteld tot 28 Maart.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3