LEÏDSCflE COURANT. 1802. VRIJDAG 14 MAART. /n N°. 52. [u*; I.tk. De Courant wordt Vrijdag uitgegeven, uit Zalurdag avond. MaandagIVoensdag en Die van Maandag komt De prijs der Courant is f3.per vierendeel jaars. Afzonderlijke nommers zijn tegen 10 Cents verkrijgbaar. BINNENLANDSCRE BEllISTEN. LEYDEN, 13 Maart. FKOCESVERBAAL van de opening der stembriefjesdie, ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Legden, den lldcn Maart 1802 zijn ingeleverd. Op heden den twaalfden Maart achttienhonderd twee en zestig in de gemeente Leydenis door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des morgens ten negen ure. Het Bureau is zamengesteld uit den Heer M'. D. Tieboel Siegenbeek, Burgemeester, Voorzitter, en de Ileeren P. II. Baron Taets van Amerongen en Mr. J. van Outeren, leden van den Gemeenteraad, stemopuemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussenhij hem den lld»n Maart 1862 overgehragl uit de heide afdeelingen der gemeente Leyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vijfhonderd vijf en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn één meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het Bureau heeft van onwaarde verklaard drie stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebragte sternmeu is mitsdien geweest vijfhonderd twee en dertig. Van dit getal zijn uilgebragt op de heeren: B. W. Wtlewaall 334 stemmen, Mr. J. L. Klaverwyden 177 stemmen, -Mr. M. II. A. Lisman 6 stemmen, 11. van Dorsten 3 stemmen, Mr. D. A. Graaf van Limburg Stirum en Mr. G. G. van Bultingha Wichers ieder 2 stemmen, P. Randoe, J. van der Does, Mr. II. Obreen J. van der Tas, J. P. AV. SchermerA. Ticlcman, C, Klaverwijden en Prof. A. E. Simon Thomas, ieder écho stem. Ileeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen, zonder dat het ver schil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers, die stemden, daarop van invloed was, de Meer B. AV. Wtlewaall, wonende alhier. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad de Heer BABTHOLOMEUS AVILLEM AVTTEWAALL, wonende binnen deze Gemeente. En zijn legen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-A'erbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 12den Maart 1862. D. TIEBOEL SIEGENBEEKVoorzitter. TAETS v. AMERONGEN,i c J. van OUTEREN. Stemopuemers. lu de zitting van den gemeenteraad van heden is benoemd tot regent van liet gereformeerd minnehuis de heer H. C. Harlevclt, en tot regent van het II. Geest of armen wees- en kinderhuis de heer mr. F. Pont. Aan den gaarder hij de plaatselijke belastingen I. Berg werd ontslag verleend. Om trent de voordragt van de gezondheids commissie, tot het benoemen van wetenschappelijke keurders der levensmiddelen, werd besloten één zoodani- gen keurmeester aan le stellen. Door het gemeentebestuur van Nieuwkoop is tot hoofdonderwijzer bij de openbare school aldaar benoemd de heer J. P. D. Laucel, thans hulp onderwijzer alhier. Bij de in hel hoofdkiesdistrict Breda gehouden herstemming voor een lid van de tweede kamer der stalen-generaal (in de plaats van den heer K. A. Meelissen), zijn uilgebragt 2341 geldige stemmen. Gekozen de heer 11. Guljé, lid van den gemeenteraad en fabrikant le Breda, met 121G stem men. De heer mr. P. J. J. Ilollingerus Pijpers bekwam 1125 stemmen. Men schrijft ons uit het YVestland: De frissche weêrsgcsteldheid van de laatste dagen heeft op den staat der landerijen een allergunsligsten in vloed uitgeoefend, daar zij door de laatste nachtvorsten en opdroogende winden in een gezonden toestand verkeeren. Allerwege begint men dan hier ook met liet leggen van aardappelen aan te vangen. Minder gunstig is de staat van liet winterkoren en liet koolzaad, dat ten gevolge van de nacht vorsten gedeeltelijk verloren is geraakt, zoodat de daarmede bezaaide akkers op nicnw zullen omgeploegd worden. Bij eenigzins gunstige omstandigheden beloven ook de vruchtboomen een gcwenschten oogst. (TV. R. C.) Bij de werkplaatsen der artillerie, stapel en constructie-magazijnen tc Delft, worden door een aantal manschappen van het wapen der infanterie proeven afgelegd hunner bekwaamheid in het ambacht van smid, wagen maker en timmerman om zoo zij geschikt bevonden worden bij het regement rijdende of het reg. veld-artillerie als werklieden te worden overgeplaatst. Eergisteren heeft de arrond.-reglbank te Haarlem uitspraak gedaan in de zaak van den aannemer VV. Stapelkamp, tegen de gemeente Haarlem. Eerstgenoemde had die gemeente gedagvaard lot betaling cener som van ruim ƒ10000, wegens geleverde bijwerken aan de localen, indertijd gediend hebbende voor de nationale tentoonstelling van nijverheid. De gemeente Haarlem betwistte deze vordering, op grond, dat de meeste dezer werken onder de bij liet bestek opgegevene waren begrepen en concludeerde lot uit betaling van eene som van slechts 316.11. De reglbank stelde de gedaagde gemeente iu het gelijk voornamelijk op grond, dat de bedoelde bijwerken in liet bestek waren begrepenen zoo er al eenige hadden plaats gehaddeze met consent en op magtiging van de gemeente Haarlem, ingevolge arl.lG46 B. W., hadden beliooren te zijn geschied, hetwelk niet had plaats gehad. Zalurdag 11. zijn van Eukhuizen naar het eiland Ürk vertrokken een deurwaarder met een brigadier en een ander beambte der rijksveldwacht, belast met de ten uitvoerlegging van een vonnis der regtbank te Hoorn waarbij regtsingang met bevel tol gevangenneming was verleend tegen K. Kramer, burgemeester, en eene vrouwelijke ingezetene dier gemeente, be schuldigd, naar men verneemt, van valscliheid in geschriften of medepliglig- lieid daaraan. Des avonds echter keerden die beambten onverrigter zake terug, daar zoowel de beklaagden, als een groot gedeelte der mannelijke bevolking, zich feitelijk tegen de uitvoering van het vonnis hadden .verzet, en zij verpligt waren geweest tijdelijk voor de overmagt te wijken. Des Maandags is het stoomschip Cycloop van liet Nieuwe Diep naar Urk ge stoomd, ten einde de. reglerlijke magt bijstand te verleenen. Dingsdag mid- vdag is dientengevolge de bovenbedoelde burgemeester gevankelijk te Hoorn binnengebragt. Te Willemsoord is Zondag II. doorgevaren het stoomschip Anna Paulowna, komende uit de Middellaudsche zee en bestemd naar Amster dam, aan boord hebbende een gevangene, zijnde een stuurman, die beschul digd wordt zijnen kapitein te hebben om het leven gehragt. Te Zevenhuizen in Groningen is een man, die in de volgende maand Zijnen 100sten verjaardag hoopt te beleven. Hij is nog vrij goed in het bezit zijuer zintuigen en rerrigt nog veldarbeid. Tc Diever heeft in den nacht van den lldeQ een zware brand plaats gehad, waarbij 18 boerenwoningen, een vrij aanzienlijk deel van het dorp, met hel daarin aanwezige vee en veel andere goederen iu weinig tijds een prooi der vlammen zijn geworden. De meeste huizen in dat dorp zijn nog met riet of siroo gedekt. Door den heer D. Y. Visser, op den Gden dezer tc Leeuwarden overle den, is aan de diaconie der Ned. tierv. gemeente aldaar vermaakt de belang rijke som van 10000. Volgens een te Harlingen ontvangen berigt zijn twee aan een kantoor aldaar behoorende kofschepen De drie gezusters, kapt. de Groot, en Hendrik, kapt. Burghout, in den nacht van den 5den op den 6dcn dezer op de kust van Noorwegen gestrand. De bemanning der beide schepen is gered. Uit Vlissingen berigt men aan de Amst. C. dalten gevolge van eenige veranderingen in het personeel der gemeente-ambtenaren aldaar, op de voor werpen van verbruik, aan plaatselijke belastingen onderhevig, in 1861 de som van ƒ20000 meer ontvangen is dan in 18G0. Te Engelen nabij 's llerlogenbosch zijn Maandag 11. tien huizen, door 14 gezinnen bewoond, en twee schuren afgebrand. De oorzaak is onbekend. 's GRAVENIIAGE, 13 Maart. Z. M. de koning heeft benoemd tot officieren der orde van de Eikenkroon den heer Michel Jonas, minister van biiinenl. zaken en justitie te Luxem burg; den luit.-kolonel Buckerl en den heer Widmann, ntede aldaar, bene vens den graaf d'Qunolsteintc Ottange; en tol ridders van die orde, de lib. Mahon de Monagban, te EichConzemius, te Sullange; Klein, tc JunglinstcrMotte, te Esch aan de Alzctte; E. Francois, te Diekirch; J. Majerus, le McrschJ. Mersch, te Waldbredismus; Engeling, tc Luxem burg, en A'. de Villers, te Born. Z. M. heeft aan zijnen kamerheer mr. AV. A. .1. baron Scliimmelpen- ninck van der Oye, vergunning te verleenen tot het aannemen der onder- sclieidingstcekencu van kommandeur der orde van den Witten Valk, hem door den groothertog van Saksen-Weimar-Eisenach geschonken. Tot ontvangers der directe belastingen enz. zijn benoemd: te dc Wijk de heer C. H. L. Nilant, thans te Uithuizen, en te Stevensweert de heer J. Volkers, thans visiteur der in- en uitgaande reglen le Maastricht; tot ontvanger der in- en uitgaande reglen le Nijmegen de heer A. Collard, con- J troleur der directe belastingen te Rotterdam.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 1