Fer Telegraaf. Eminentie eenen brief, gedagteekend 18 Jan., waarin bij mij kennis geeft, dat hij voor alle zekerheid nogmaals den Paus om hevelen heeft gevraagd die hem heeft gemagtigd om hetgeen hij mij mondeling te kennen gaf in naam van Z. H. te bevestigen." De troonrede heeft hier niet den minsten invloed uitgeoefend. Alge meen is men te leur gesteld dat er uit dit stuk niets is op te maken om trent de voornemens des keizers ten opzigte van Rome. De belastingen van rijtuigen en paarden van weelde heeft, gelijk was te verwachtenin de betrokken kringen een onaangenamen indruk te weeg gebragt en men ziet voor vele hötels van den aristocralischen Faubourg St. Germain, waarschijnlijk slechts bij wijze van demonstralie, billetten aange plakt met de volgende woorden: voitures et chevaux de luxe a vendre. De maarschalk Pélissier zal zich Zaturdag a. s. te Marseille inschepen, ten einde naar Algerië terug te keeren. Terwijl de thermometer te Marseille, Lyon en Parijs 4, 6 en 9 gra den vorst leekende, verkocht men op de markt te Cannes op 15 Jan. vol komen rijpe pruimen, kersen en druiven, daags te voren in de gemeente Bar geplukt. Volgens berigten uit Athene is prins Lodewijk Leopold, oudste zoon van prins Luitpold van Beijeren, lot troonopvolger van Otto I, koning van Griekenland benoemd. De genoemde prins is thans 17 jaren oud. In een schrijven uit Hakodade van 25 October wordt het volgende medegedeeld: Een groot aantal Europeanen zijn in deze stad gevestigd; zij hebben reeds verscheidene sierlijke huizen gebouwdzij hebben magazijnen geopend en de Japannezen zijn er op uit om hen na te volgen. In ver scheidene dezer nieuwe gebouwen vindt men bereids stoelen, tabouretjes, fauteuils, vaatwerk van Europesche afkomst, enz. Eenige Japannezen dra gen horologiën en pralen er mêe; want gedurig willen zij de hunne verge lijken met die welke de Europeanen bezitten. In 'tkort, de Europesche zeden en gewoonten verdringen de eeuwenheugende vooroordeelen der in landers. Sedert 5 of zes jarendat de Europeanen in geregelde betrekkin gen zijn getreden met dit land, zoo afgezonderd van het overige der aarde, hebben de opvoeding en het onderwijs alhier ongeloofelijke vorderingen ge maakt. Er zijn hier reeds een groot aantal Engelsche translateurs; 5 aan zienlijke personen alhier leeren de Fransche taal en maken groote vorderin gen. De Japannezen leeren zelfs de Russische taal. In de letterkunde houden de Japannezen het meest van historische werken, die zij uit Parijs, Londen en Petersburg laten komen. ITALIË. Naar men thans uit Turyn meldt is het vroegere berigt omtrent eene demonstratie ten gunste der Italiaansche eenheid, die aldaar op 18 Jan. zou hebben plaats gehad, grootelijks overdreven. Het is eene demonstratie van zeer weinige beteekenis geweest. Volgens een schrijven uit Napels hebben aldaar de studenten der hoogeschool, de wettelijke vereischlen tot opneming in de nationale garde missendevan de regering vergunning gevraagd om zich te vormen tot een afzonderlijk gewapend corps, hetwelk den naam van het bataillon der hoop" zou voeren en gereed zou slaan om dadelijk dienst te doen. PKriiSEK. BERLIJN, 28 Januarij. Naar alles wat men daaromtrent verneemt te oordeelenheeft hel wels-ontwerp op de ministeriële verantwoordelijkheid geen kans hoegenaamd op ondersteuning van eene eenige fractie der liberale partij in de tweede kamer. Het beding der gemeenschappelijke aanklagt door de beide huizen wordt volstrekt onaannemelijk geacht. Men heeft besloten lot het voorloopig niet weder vervullen van den leerstoel van wijlen prof. Stahl. Drie geleerden, op wie men het oog had gevestigd, de hh. Mohl, Bluntschli en Zachariae hebben zich daartoe onge neigd betoond. Eerstgenoemde heeft geen lust in eene nieuwe akademiscbe werkzaamheidde tweede wordt door een aanzienlijk jaargeld te Heidelberg gebonden; de derde wil liefst Göttingen nog niet verlaten. De heer Michaëlis, prof. in de regten te Tubingen, is krankzinnig ge worden hij bevindt zich thans in het gesticht te Wienenlhal. Dit Bern meldt men het volgende: De Nederlandsche regering heeft zich bereid verklaard tot het aanknoopen van onderhandelingen met den bondsraad wegens het sluiten van een handelsverdrag. Wat aan dit verdrag eene bijzondere beteekenis geeft, is de omstandigheid, dat de contractanten met betrekking tot den handel elkander niet alleen behandelen als de meest begunstigde natiën, maar dat ook aan Zwitserland het regt wordt toegekend in Neêrlandsch Indië consulaten op te riglen. De bondsraad zal in den loop der aanst. week aan de bondsvergadering eene boodschap indienen, ten einde de vercischte volmagt tot het sluiten van bedoeld tractaat te erlangen. De bekende Zwitsersche generaal Dufour is te Monlhey in Waadland in hoogen ouderdom overleden. «IO§TEXRME. WEENEN, 27 Januarij. De commissie van den rijksraad houdt zich bij voortduring bezig met het onderzoeken van het budget. Vooral geeft de begrooting voor marine lot levendige beraadslagingen aanleiding. Het is gebleken, dat het gewone bud get geraamd was op 7 millioen en hel buitengewone op een gelijk bedrag, terwijl er buitendien nog eene som van 5 a 6 millioen noodig zal zijn. De gevangennemingen, die onlangs te Verona gedaan werden, hebben aanleiding lot gewigtige ontdekkingen gegeven. Zoo werden bij de huiszoe king in de woning van een insgelijks in hechtenis genomen medewerker aan de Gazzetta di Fiurne papieren gevonden, die het bewijs opleverden dal de redacteur van genoemd blad in regtstreeksch verband stond met dr. Techio, den voorzitter van het te Turyn gevestigd Venetiaansch omwentelings-comite'. Ook is den 21s,e" dezer te Peschicra een Hongaarsch politiek zendeling ge- vangen genomen, bij wien papieren ontdekt zijn, die een helder licht over het verband tusschen de Magyaarsehe en Italiaansche woelingen verspreiden. In eene steenkolenmijn nabij Leoben in Stiermarken is den 24slen dezer een vreeselijk ongeluk gebeurd. Ten gevolge van eene onbekende oorzaak is het gebouw, hetwelk boven de mijnschacht was geplaatst, in brand geraakt. Te vergeefs poogde men de vlammen te blusschen, zoodat de rook en gas, daardoor in de mijn dringende, van de 96 mijnwerkers 24 hebben doen stik ken 15 lijken heeft men reeds gevonden en 9 andere heeft men nog niet kunnen bereiken. Ook is eene der uitgestrekste kolenmijnen nabij Brux in Bohemen in brand geraakt. De vlammen stijgen ter hoogte van 50 voelen boven de schachten. TURYN, 29 Januarij. Berigten uit Konstantinopel van den 21stcD mel den dat, daar men in Turkije eene landing van Garibaldi in de Adriatischc provinciën te gemoet zag, de regering last had gegeven, dat eerstdaags ecu hoofdofficier naar Mostar zou vertrekken, om aan Omer-pacha den last over te brengen, zich in dat geval met den Oostenrijkschen generaal Mamula, die in Dalmalië bevel voert, te vereenigen. Ook wordt gemeld dat naar alle waarschijnlijkheid Fuad-pacha naar Lon den zou gaanten einde eene leening te sluiten en gedurende zijne afwe zigheid door Kuprisli ad interim zou worden vervangen. PARIJS, 29 Januarij. Volgens berigten uit Toulon, Brest en Cherbourg zullen de troepennaar Mexico bestemdhedenmorgen en overmorgen uit die havens vertrekken. MILAAN, 29 Januarij. De Perseveranza meldt dat mgr. Ciuffa, presi dent van de burgerlijke regtbank te Rome, is vermoord. De moordenaar, zekere Farroni, is gevat. TREB1GNE, 27 Januarij. De opstandelingen hebben beden weder de stellingen bezet, waaruit zij door Derwisch-pacha waren verdreven. Zij hebben daarbij geen tegenstand ontmoet. Het Turksche leger is nabij Pag- lizza bijeengetrokken. LONDEN, 30 Jannarij. RO.) Uit Mexico schrijft men van den 27s,en December het volgende: De zitting van het congres is den 15df,n gesloten, nadat het aan de regering volledige volmagt tot handelen had gegeven. 52000 man nationale garde zijn opgeroepen. De heer Doblado vormt een nieuw ministerie. Er zijn zware belastingen op al de inwoners gelegd. Ëurgcvitjfte Stanb. Van den 33 tot en met den 39 Januarij 1863. BEVALLEN D. J. G. Koppeschaar, geb. van Heemstede Obelt, Z. M. W. van Rijkomgeb. Planjcr, Z. S. Questroo, Z. M. van der Mark, geb. Sloos Z. C. de Clergeb. LegelD. L. Schild geb. ErkelensZ. C. II. Bakx geb. PfeifferD. C. de Graaf, geb. Vervark, Z. A. J. Loeberwede. J. Eder- zeel, D. A. W. Brugmangeb. Pels, Z. J. Wassenburg, geb. Niettwenhui- zen Z. M. J. Willenborg, geb. van Dieren, Z. J. M. Taverne, geb. van Putten, D. J. E. Zirkzee, geb. van Langeve!d,Z. A. Bekooygeb. Moo- ten D. J. Teske Z. C. van der VlugtD. M. E. van Disselgeb. Nes tel Z. N. Verlintgeb. Ysselstcyn Z. S. Bijgeb. MontagneZ. tweel. E. de Jong, geb. de Vrind Z. T. flollebeek geb. Schipaanboord D. levenl. C. Verhoog, geb. Kikkert, Z. M. van Ees, geb. Florisson D. J. Keyzer, geb. de Kier, D. F. Voorzaatgeb. de JustD. GEHUWD: H. van der Lee, wedr. en A. Questroo, jd. J. J. Planjer, jm. en II. C. Waardenburg jd. W. R. Verboog jm. en M. de Biejd. OVERLEDEN: M. Noest, geb. Carton, 75 j.Anna Bonman 73 j.J. Bakker, geb. Kerkvliet45j. E. J. C. Thomas, geb. Koek, 79 j. M. Baart D.3 w. J. J. Dreef, Z.5 w. A. J. T. Tydeman37j. W. II. de Vriese, 55 j. M. J. van Kooperen D.7 m. L. J. de BaasD.5 m. A. de Geus D.2 j. en 10 m. W. II. Verplancken D.2j. T. Mulder, 61 j W'. Ha- gemans. Z.11 j. en 7 m. D. BuisD.6 w. J. Stoute, Z.9 d. L. van Gessel, geb. van Gelderen, 63 j. E. Lefebergeb Nenteboom 70 j. J. Pe tiet, 45 j. J. J. Bouweling, Z.bijna 6 m. ,1. Boma, geb. Sloos, 73j. A. GuleyZ.3 m. Elizb Nelkes, 81 j. J. II. Ilandoe, Z.1 j. en 6 m. ADVERTENTIES. Bevallen van een' Zoon M. H. JACOMETTI, geb. BERTH. Batavia, 6 December 1861. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen mijn ge liefde Echtgenoot de Heer JAN de GRAAFF, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Leides, 29 Januarij 1862. M. de GRAAFF, geb. Oudsuoork. De zaak zal door mijne beide Zonen op denzelfden voet worden voortgezet. Heden overleed; na een smartelijk lijden, onze jongste Lieveling JOI1AN. j. L. CREYGHTON. Leydek, 30 Jaouarij 1862. U. J. F. CREYGHTON, de Meere. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij en na het afsterven van den Heer Mr. J. B. PRINS te dezer stede, wordt namens de familie vrien delijk dank gezegd. Leiden, 29 Januarij 1862. De Ondergeteekende betuigt zijnen dank aan Vrienden en Bekenden voor de ondervondene deelneming bij het onlangs plaats gehad hebbend overlijden van zijnen Broeder te 's Hage. Leydes, 31 Januarij 1862. C, C. van der HOEK.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 3