KORT VËRSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van ó3 Januarij d862iVr°. 6). -<KKKK)©CHKW)- Kitting van 9 Januarij. Tegenwoordig de bh. Tuets van Amerongcn, Kluit, Meerburg, Lezwijn, Hubrecht, van Outeren, Stoffels, DriessenOlivier, de Fremery, van der Hoeven, de Moen, Hartevelt, le Poole, du Rieu, Tichler, Kranlz, ten Sande, Gevers, Cock, Goud- sinit en Siegenbeek; hebbende bet lid Tollens kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij le wonen. De aantcekcningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteldwaarna de voorzitter mededeelt: 1°. Eene missive van den Staatsraad-commissaris des Konings in de provincie Zuid- Holland, van den 2™ Janyarij 1862, n°. 2, geleidende een afschrift van het Ko ninklijk besluit in dato 29 December bevorens, n°. 3, waarbij eene wijziging in de verordening, regelende de invordering der belasting op het gemaal, wordt goedge keurd. 2°. Drie disposition van Gedeputeerde Staten dezer provincie, gedagteekend 31 December j 1.n°. 20, 30 en 40, houdende goedkeuring van a. het raadsbesluit van den 19™ dier maand, tot den aankoop van inschrijvingen op het grootboek, ten be hoeve van het reservefonds der stedelijke Gazfabriek; b. het kohier der plaatselijke belasting op de honden en het 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting heiden dienst 1801; c. het raadsbesluit van 19 December des vorigen jaars, lot af- cn overschrijving op de gemeentebegrooting van 1861. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Een adres van mevrouw Goedhart - Stroodaartoe strekkende dat de brug van bet Kort Rapenburg naar bet Galgewater óf niet meer bereden óf door vernieuwing voor passage met voer- en rijtuigen geschikt gemaakt worde. 2°. Een adres van W. C. G'himacr van Oudendorp, waarbij deze uitbreiding ver zoekt der hem verleende concessie tot inname van gemeentegrond. 3". Een adres van J. J. van Amerom en R. van Dorpborgen van den aanne mer van het verwen der brug- en keerleuningendaarbij uitstel verzoekende met het afmaken van dat werk en vrijstelling der boete wegens le late oplevering. Conform de voordragt is besloten deze verzoekschriften te stellen in banden van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 4". Adressen van J. P. E. van Pellecom te Zeyst, en J. II. van Sassenberg, te Velpom tot stads-apotheker te worden benoemd. En is conform de voordragt beslotendeze ten fine van berigt en raad le stellen in handen van gecommitteerden tot de administratie der vereenigdc gast- en leproos huizen. De voorzitter deelt nog mede: 1°. Dat het collegie van dagelijksch bestuur gemeend heeft, de opbrengst der weeg- loonen aan de waag aan den hoogsten bieder bij de onlangs gehouden verpachting niet te moeten gunnen, zoodat tot eene nieuwe verpachting zal worden overgegaan, ter wijl inmiddels de invordering van gemeentewege plaats heeft. Dit wordt aangenomen voor kennisgeving. 2°. Dat van vege de algcmeene commissie van liquidatie der zaken van de voor malige wees- en rnomboirkamers, der gemeente eene dagvaarding is beteekend tegen 11 Februarij aanstaande, ten gevolge het raadsbesluit van den 31™ October des vorigen jaars, om aan de vordering dier commissie niet toe te geven, en onderwerpt mitsdien aan het oordeel van den raad de beslissing of dienaangaande door de ge meente een regtsgeding zal worden gevoerd. En is na deliberatie met algemeene stemmen tot het voeren eer.er procedure te dier zake, tegen genoemde commissie, besloten. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De beëediging en installatie van het nieuw inkomend lid, mr. Joel Goudsmit. En beeft die heer in handen van den voorzitter afgelegd den eedvoorgeschreven bij art. 83 der Grondwet en art. 39 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), j waarop hij als lid van den gemeenteraad geïnstalleerd is en zitting heeft genomen. 2°. de benoeming van twee regenten voor het Gereformeerd Minnehuister ver- vulling der vacature ontstaan door het aan de heeren W. H. Gillissen en P. J. j' Zuurdeeg Jz., op hun verzoek, verleend eervol ontslag. Gelet op de voorgedragen dubbeltallen door diakenen der nederduitsch hervormde gemeente; Zijn nadat de leden Gevers, Kluit en Goudsmit waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken bij twee-en-twin- tig slembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, achtereenvolgens uitgebragt Voor de le vacature op de bh. Rollandet 19 stemmen, Damsté 1 stem, blanco twee billetlen; Voor de 2C vacature op den heer Fischer 21 stemmen; één billet was in blanco gelaten. Zijn alzoo tot regenten der gezegde instelling benoemd de hh. Gerrit Jan Rol landet en Anne Karei Willem Ernst Chrisliaan Fischer. 3°. Bedenkingen van den minister van binnenlandsche zaken tegen het raadsbe sluit tot afschaffing der plaatselijke belasting op de honden, waarvan het behoud door hem wenschelijk wordt geachtten einde het policietoezigt te bevorderen en tevens het getal der honden te verminderen. En gelet op bet rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met achttien tegen vier stemmen, die van de leden le Poole,1 Kranlz, Goudsmit en van der Hoeven, besloten, op de gronden welke den raad lot die afschaffing aanleiding gaven, bij dat besluit te volharden en mitsdien aan het verlangen van den minister niet toe te geven. 4°. Rapport van de raadscommissie, benoemd om met eene commissie uit het collegie van Curatoren der alhier gevestigde hoogeschoo), in overleg te treden no pens de voorwaarden, waarop eene ontbinding der in 1853 door deze gemeente met het Rijk gesloten overeenkomst, betreffende de uitbreiding van het academisch zie kenhuis, zoude kunnen plaats hebben. Na ampele deliberatien stelt het lid van der Hoeven als motie van orde voor, dat het collegie van dagelijksch bestuur worde uilgcnoodigd vermits uit het rapport der raadscommissie blijkt, dat zij niet in staat geweest is aan den baar opgedragen last te voldoen aan Curatoren van 's rijks hoogeschool bepaaldelijk de vraag te rigtenof zij van hunne zijde genegen zijn en blijven om, overeenkomstig 's ministers missive, mede te werken tot het beramen van middelen ter ontbinding der getroffen overeenkomst, waartoe de raad eene commissie bad benoemd, dan wel of zij zoodanig eene regeling onuitvoerbaar achten. Dit voorstel wordt door den Burgemeester in rondvraag gebragt en met zestien tegen zes stemmen, die van de leden ten Sande, Gevers, Cock, Taets van Ameron- gen, Kluit en Meerburg, aangenomen. Het sub 5°. aan de orde gestelde onderwerp, verzoekschrift tot den invoer van een verpligtenden ijk op de botervaten binnen deze gemeente, wordt, vermits het uur thans te ver gevorderd is, tot eene volgende vergadering uitgesteld, zoodat nu alleen nog in behandeling komt 5°. Verzoek van Curatoren van het stedelijk gymnasium, tot uitbetaling der ge wone jaarlijksche gratificatie aan den claviger dier instelling. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, die grati ficatie ook over dit jaar lot een bedrag van zestig gulden te verleenen. Waarna de vergadering door den Yoorzittgr wordt gesloten. Te Levden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1862 | | pagina 5