schap van den heer Lincoln in denzelfden zin als gisteren beoordeelen. De koning der Belgen, de koning van Hanover en de vorstin van Hohenlohe worden hier verwacht. De koningin geniet eene goede gezondheid. De Morning Post zegt dat de eisch door Engeland naar Washington gezonden, een ultimatum is, en dat er dus geene mogelijkheid voor onder handeling of bemiddeling overblijft. Tegen Kersmis zullen hier aankomen de hh. Mason en Slidell of wel de heer Lyons alleen. MADRID, 16 December. Het ontwerp-adres van antwoord is aangeno men met 228 legen 79 stemmen. De heeren Olozaga en Madoz hebben ge protesteerd tegen de aanklagt, als zouden zij anti-dynastieke beginselen aankleven. PETERSBURG. Het Journ. de St. Pétersbourg van den 12dcn maakt, op de plaats voor de mededeelingen van het ministerie van buitenl. zaken bestemd, eene nota openbaar, waarin krachtig opgekomen wordt tegen het binnenrukken der Oostenrijksche troepen in de Suttorina. »T A 1)8 - BEKHJTBltl. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN rekenen het zich ten pligt, aan allen die met de zorg voor de brandweer belast of daarbij werkzaam zijn, aan de eigenaars en bedienden der bijzondere spuiten, aan de dienstdoende schutterij het garnizoenmitsgaders de burgerlijke beamb ten tot de handhaving der orde geroepen, aan zoo vele ingezetenen, ein delijk, welke hunne diensten welwillend verleenden, hartelijk dank te zeggen voor de voorbeeldige wijze, waarop zij als om strijd medewerkten om den noodlottigen en hevigen brand te stuitenwaardoor den 13dcn dezer maand binnen deze gemeente zooveel onheils werd gesticht. Aan den voortrefTelijken geest, de beradenheid en den onvermoeiden ijver, welke allen bezielde, brengen zij opregtelijk hulde, overtuigd dat inzonderheid daardoor de voortgang der woedende vlammen is bedwongen en het gevaar afgewend, 'tgeen aangrenzende panden zoo zeer bedreigde. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. Leyden, 17 December 1861. v. PUTTKAMMER, Secretaris. BURGEMEESTER en AVËTHOUDERS van LEYDEN, Gelet op artikel 19 der wet van den 19dcn Augustus 1861 (Staatsblad n°. 72) betrekkelijk de Nationale Militie: Herinneren hun, die op den lsten Januarij van het jaar 1862, hun 19e jaar zullen zijn ingetreden, en alzoo de geborenen in het jaar 1813, alsmede hun, die eerst na het intreden van hun 19e jaar, doch voor het volbrengen van hun 20,le, ingezetenen zijn geworden, de verpligting tot bet doen van aangifte voor de Nationale Militie. Zij geven daarbij kennis: datwie moet worden ingeschreven en wie voor ingezeten wordt gehoudenom schreven is bij de artikelen 15 en 20 van genoemde wet, dus luidende: Art. 15. Jaarlijks worden voor de militie ingeschreven alle mannelijke ingezetenen, die op den Ist™ Januarij van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden 1°. hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overle den, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28stcn Julij 1850 (Staatsblad n°. 44) 2°. hij, die, geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaandeachttien maan den in Nederland verblijf hield 3°. bij, van wiens ouders de langst levende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het Rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, hehoorende tot cenen staat, waar de Nederlander niet aan de verpligte krijgsdienst is onderworpenof waar ten aanzien der dienstpligtigheid liet beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19c jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20sle, ingezeten wordt, is verpligt, zich, zoodra dit plaatsheeft, ter inschrijving aan te geven hij Burgemeester en Wethouders der gemeente, waar de inschrijving, volgens art. 16, moet geschieden. dat, wie niet wordt ingeschreven, is bepaald bij art. 17, van den volgenden inhoud Voor de militie wordt niet ingeschreven: 1°. de in een vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezetendie geen Neder lander is 2". de in een vreemd Rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten, dat, in welke gemeente men moet worden ingeschreven, te vinden is in art. 16, waarbij is verordend De inschrijving geschiedt: 1°. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; 2°. van een gehuwde en van een weduwenaar in de gemeente waar hij woont; 3°. van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft, of door dezen is achtergela ten of wiens voogd buiten 's lands gevestigd isin de gemeente waar hij woont 4°. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlanderdie ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft, voorts, dat, door wie de aangifte moet worden gedaan, te vinden is in art 18, houdende het voorschrift Elk, die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, is verpligt zich daartoe bij Burgemeester en Wethooders aan te geven tusschen den lsten en den (jasten Januarij. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moederof, zijn beiden overledenzijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt. en dat overtreding van art. 18 wordt gestraft met boete van 25 tot ƒ100. Nog doen Burgemeester en Wethouders te weten dat tot deze inschrijving voor 1862 wordt gezeten op het raadhuisvan des voormiddags 10 tot 's namiddags 3 ure: op Maandag den 13 Januarij voor de bewoners van de wijken 12 en 3. Dingsdag 14 4 en 5. Woensdag 15 6. Donderdag 16 7. Vrijdag 17 8 en 9 of de buitenwijk. Eindelijk, dat de gehoorte-acten die ieder belanghebbende bij de inschrijvingonder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behoort over te leggen, dagelijks (de zon- en feestdagen uitgezonderd) zijn te verkrijgen ter secretarie dezer gemeente, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 ure, wanneer tevens voor de zoodani- gen, die hier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrijging dier acten kan worden gedaan. En wordt deze door plaatsing in de Leydsche Couranten van den 18dcn, 23stcn en 30stcn dezer maand afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 16 December 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. VERGADERING van den Gemeenteraad van LeydenDonderdag den 19den December 1861, 's namiddags ten 2 ure. Onderwerpen: 1°. Bedediging en installatie van liet nieuw inkomende raadslid, mr. J. van Outeren. 2°. Onderzoek van den geloofsbrief en de verdere door het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, mr. J. Goudsmit, overgelegde stukken. 3°. Benoeming van ambtenaren bij de plaatselijke belastingen. 4°. Eadem van leden der plaatselijke schoolcommissie. 5°. Eadem van hulponderwijzers bij de openbare lagere scholen voor on- vermogenden 6». Voordragt tot benoeming van een 3e» opziener bij de gemeente fabricage werken. 7°. Verzoek om ontslag als regent van het gereformeerd Minnehuis, van W. H. Gillissen en P. J. Zuurdeeg. 8°. Kohier der plaatselijke belasting op de honden1861. 9°. Tweede suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, 1861. 10°. Voordragleu tot af- en overschrijving op de gemeente-begrooting, dienst 1861. 11°. Voordragt tot het doen van uitgaven ten behoeve van de brandweer. 12°. Voordragt tot aankoop van inschrijvingen op het grootboek, ten behoeve van het reservefonds der Stedelijke Gazfabriek. 13°. Voordragt betreffende de aanbestedingskosten van den Zijldijk en Mun- nikenboomgaard. 14°. Voorwaarden van aanbesteding van schoolbehoeften voor de openbare lagere scholen. 15°. Adres om teruggave van betaalde plaatselijke belasting door A. S. C. H. Hooykaas. 16". Voordragt tot onderhandsche verhuring van het grasgewas langs het Haarlemmer-trekpad. BURGEMEESTER en WETHOUDERÏTvan LEYDEN doen te weten: 1°. dal tot hoofdonderwijzeres der openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der lstc klasse voor meisjes binnen deze Gemeente is be noemd Mejufvrouw ADRIANA JOHANNA WILHELM1NA RENSSEN; 2°. dat die school geopeud wordt den 2den Januarij 1862; 3°. dat tot het doen inschrijven van leerlingen aan de ouders of die hen vervangen gelegenheid wordt gegeven, ter Gemeente-Secretarie, dagelijks (Zon- en Feestdagen uitgezonderd), van des voormiddags 11 tot 's namid dags ten 2 ure; 4°. dat bij die gelegenheid moeten worden overgelegd de bewijzen van geboorte-inschrijving en van koepok-inbniing der kinderen, terwijl, ingeval zij de natuurlijke kinderziekte hebben gehad, opgave moet geschieden van den naam des Geneesheers die haar heeft behandeld. 5°. dat, na de inschrijving bij de opening dier school, voor de eerste maal in de maand Julij weder nieuwe leerlingen aangenomen worden, en dat tusschentijds geene kinderen (uitgezonderd die van ouders, welke zich van elders in de gemeente vestigen) kunnen worden geplaatst. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Leyden, 19 November 1861.v. PUTTKAMMER, Secretaris. ONDERTROUWD: J. J. Hoogenstraaten, wedr. 39 j. en J. M. C. Tamjd. 33 j. J. Segyn jm. 26 j. en J. Teske, jd. 20 j. AKAÏSSiimSE-WBEUWS. PROMOTIEN AAN DE LEYDSCHE HOOGJESCHOOL. Den 17dc" December de heer H. G. 1'. Kolfschotenin de regtenmet Theses. GchouiEen Verkooplng van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 14 December. Notaris Mr. H. Obreen. Een dubbel Heerenhuis, met Achterhuis, Tuin en Erven, aan den Ouden Singel, Wijk V. N°. 331 en 331rood, Kad. Sect. B. N°. 1084. Kooper D. A. Schretlen. ƒ9000. Notaris Mr. J. L. Klaverwyden. Een dubbelde Korenmoulwijnbrandcrij der eerste klasse, genaamd de Valk, in de Baatstraat, WijkV. N°s. 531 tol en met 537, Kad. Sect. B. N». 1612. Kooper J. C. Benlcus Sr.van Schiedam, ƒ6400. Een Huis en Erf, aan de oostzijde van de OoslwersgrachtWijk V. N°. 542. Kad. Sect. B. N°. 1611. Kooper D. A. Schretlen. ƒ1300. Twee Huizen en Erven (gecombineerd) een aan de noordzijde van de Ha ven om den hoek van de Havenstraat, Wijk VIII. N°. 113 Kad. Seel. C. N°. 72, en het ander aan de westzijde van de Oosthavenslraal, Wijk VIII. N°. 46. Kad. Sect. C. N°. 73. Kooper P. Fontein, ƒ1231. 246s'e Staats-koterij. Trekking der Vijfde Klasse. 5de Trekking. N°9. 2337, 4171, 10049 en 18171 ieder een prijs van ƒ1000. N°. 17924 een prijs van ƒ25000. N°. 10337 een prijs van ƒ1500. Nos. 8514 en 14790 ieder een prijs van ƒ1000. ADVEKTENTIEN Leiden, 16 December 1861. Bevallen van eene welgeschapene Dochter Vrouwe T. BINKES - LEMKE. Eenige kennisgeving. Heden overleed mijne hartelijk geliefde Echtgenoot AGATHA LEONORA van de KASTEELE, mij nalatende vijf nog zeer jeugdige Kinderen. Koudekerk a/d Rijn, 13 December 1861. C. J. van der CH1JS. AIgemeene kennisgeving Voor de vele bewijzen van belangstelling bij de bevalling zijner Echtge- noole ontvangen, betuigt de Ondergeteekende, ook namens haar, zijnen hartelijken dank. Leyden, 17 December 1861. N. C. OUDSIIOORN. De Ondergeteekende hersteld van eene lijdelijke ziekte betuigt bij deze aai: zijne geferde Begunstigers zijn' welmcenendeti dank voor de bewijzen van deelneming ondervonden zijne zaak tevens op nieuw aanbevelende. P. J. KNAAP, Kapper. ZANGVEBEENIGING. De Ondergeteekende neemt de vrijheid de leden te herinnerendat de eerst volgende bijeenkomst is vastgesteld op Vrijdag 20 December. A. J. WETRENS.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3