Per Telegraaf. PRCIISEN. BERLIJN, 8 December. Bij de verkiezingen heeft de feodale partij hier te lande eene zoodanige nederlaag geledendat zij in de nieuwe kamer van afgevaardigden schier niet vertegenwoordigd zal zijn. De organen van deze partij verklaren nu natuurlijk den staat zoo goed als verloren of houden zich ten minste als of zij dit gelooven. Drie ministers zijn niet herkozen, namelijk de heeren von Schleinitz, von Bethmann lfollweg en von Roon. Uit Solingen meldt men dat de wapensmeden in die streek gevestigd zoo vele bestellingen hebben ontvangendat zij niet in staat zijn die spoe dig genoeg af te leveren. Een Fransch huis bij voorbeeld heeft 80,000 cavallerie-sabels besteld, welke naar men onderstelt naar Amerika zullen uitgevoerd worden. Te Koningsbergen is een militair laboratorium in de lucht gesprongen waarbij twee militairen zijn omgekomen. In den wal js daar ter plaatse een groole bres gevormd. Uit Greifswald meldt men, dal aldaar den lsten dezer dr. August Hahn, gewoon hoogleeraar in de theologie, op 40-jarigen leeftijd is overleden. Uit Breslau meldt men dat de heer Bialobrzeskiplaatsvervangend aartsbisschop van Warschau, tot tienjarige deportatie naar Siberië is ver oordeeld, en 15 studenten der geneeskundige faculteit te Warschau, waar van 8 Christenen en 7 Joden, zijn veroordeeld om als gemeene soldaten bij het Orenburgsche corps te worden ingelijfd. Te Warschau heerschte groote verslagenheid. Het Journ. de St. Petersbourg bevat eene keiz. ordonnantie, waarbij een raad van ministers wordt ingesteld. OOSTKIVRIJ K. WEENEN7 December. De Oesterr. Zeit. verklaart dat de stand van zaken ten aanzien der finanliele aangelegenheden niet ongunstig is. Voor de eerstvolgende maan den is het rijk ten opzigte van alle uitgaven voor de gewone behoeften vol komen gedekt; de belastingen worden thans veel beter dan ooit te voren opgebragt, terwijl het tekort slechts 50 millioenen zal bedragen, tot welks dekking het niet aan de noodige middelen zal ontbreken. Voorts wordt medegedeeld, dat binnen kort een wetsontwerp betreffende de ministeriele verantwoordelijkheid zal worden ingediend. Volgens de Presse zal het tekort op het loopende dienstjaar minstens op ongeveer 90 millioen fl. geschat mogen worden De wapenen, welke ten jare 1848 aan de nationale garde na de ver overing der stad ontnomen en tot dusver in het arsenaal bewaard werden, worden nu aan de eigenaren teruggegeven. 's GRAVENHAGE10 December. In de zitting van de tweede kamer van heden is eene gewiglige beslissing genomen. Niettegenstaande eene herhaalde bestrijding van den minister van binnenl. zaken, is met 35 tegen 32 stem men aangenomen een amendement var. den heer Begramom de 12a ton voor rivierwerken te splitsen in onderscheiden afzonderlijke posten. Een amen dement van den heer Blussé, om 3 ton voor de Linge-werken en het stoom gemaal te Steenenhoek weg te latenwerd verworpen met 48 tegen 20 stemmen. Morgen zal art. 78 in behandeling komen. TURYN, 9 December. Volgens beriglen uit Napels van heden, heeft er gisteren, aan den kant van Torre del Greco, eene geweldige uitbarsting van den Vesuvius plaats gehad, die dreigender is dan men ooit gezien heeft. Er zijn vijf openingen gevormd. De bevolking der omstreken beeft de vlugt genomen. Er zijn terstond maatregelen in haar belang genomen. De gene raal La Marmora heeft zich terstond naar de plaats van het onheil begeven ten einde, zoo mogelijk, hulp te verleenen. In de zitting der kamer van afgevaardigden van heden heeft de minis ter-president aangekondigd, dat de ministers bereid waren ophelderingen te geven omtrent de feiten, door de afgevaardigden der oppositie opgegeven. Bij die gelegenheid heeft de minister gezegd, dat het aantal Venetiaansche en Romeinsche emigranten niet minder dan 12000 bedraagt, waarvan 5000 onderstand ontvangen. De heer Millani hield eene uitvoerige rede legen het ministerie en brak die plotseling af, om den minister-president een briefje te laten overhandigen, dat hij zoo op het oogenblik ontvangen had. De minister las dit daarop voor. Het was eene correspondentie uil Napels aan een Fransch dagblad te Turyn gerigt, doch nog niet afgedrukt, volgens het welk de generaal La Marmora in zijn laatste rapport het ministerie zou uil- genoodigd hebben, om van staatkunde te veranderenmet de bedreiging, dat hij anders verpligt zou zijn het voorbeeld van Cialdini te volgen en zijn omslag te nemen. De heer Ricasoli verklaarde dit berigt geheel verdicht en gispte bij die gelegenheid, onder luide toejuichingen der kamer, de stelsel matige vervaardiging van valsche beriglenalleen met het doel om de rege ring in zijne buitenlandsche betrekkingen te bemoeijelijken. LONDEN9 December. Het eerste bataillon grenadiers der garde en het tweede bataillon der Schotsche garde hebben bevel ontvangen zich voor het vertrek naar Canada gereed te maken. PARIJS, 9 December. De Patrie verzekert, naar aanleiding van berig len uit New-York van 27 Nov., dat de president Lincoln zeer tot verzoe ning geneigd is ten opzigte van het gebeurde met het Fransche schip Jules Mariehetgeen als eene vergissing moet aangemerkt worden. LONDEN, 10 December. De Daily News brengt in herinnering dat op de conferentie te Parijs het beginsel is aangenomen, dat in het vervolg de staten bij eene botsingde goede diensten van bevriende mogendheden zou den inroepen, alvorens tot de wapenen de toevlugt te nemen. DeVereenigde Stalen hebben toen hunne goedkeuring aan dat beginsel geschonken en zij zien zich dus den weg opengesteld, waarop het gezond verstand hen lot eene eervolle oplossing der quaestie zou kunnen brengen. Engeland en Amerika zijn zedelijk verpligt de goede diensten der bevriende mogendheden in te roepen. MARSEILLE10 December. Berigten uit Rome van den 7dcn deelen het volgende mede: De minister van finantiën heeft in de consulta de uitgifte van 300,000 frs. geconsolideerden aangekondigd, en gezegd dat het tekort over het loopende jaar 5 millioen kroonen zou bedragen. De inkomende reg- ten gaven eene hoogere opbrengst dan in vorige jarenmaar de uitgaven over troffen altijd de inkomsten. De nuntii van Parijs en Brussel zullen niet voor Januarij vertrekken. De generaal Goyon is in overleg getreden met de Napelsche overheid, om de reactie op de Romeinsche grenzen meer krachtdadig te bestrijden. De Fransche troepen zullen voorlaan de benden, die op het pauselijk grondgebied de wijk nemen, terug slaan. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongeregt te Leyden, op den 2Jel> December 1861. 1 wegens het met een jaglgeweer en hond in het veld verschijnen, zon der voorzien te zijn van de vereischte acte. 1 wegens het aan de broodkeurders weigeren der keuring van brood dat in een wagen vervoerd werd. 1 wegens het in den winkel voorhanden hebben van brood onder het be paalde gewigt. 7 wegens het innemen van gemeentegrond, zonder consent. 1 wegens het rijden door de Maarsmansleeg in verboden rigting. 5 wegens het zonder consent baggeren in den Rijn en in den Vliet 2 wegens het baggerenstaande op den kant des wals. 1 wegens het rijdenzittende op eene hondenkar. 4 wegens het verontreinigen der straat. 2 wegens overtreding van art. 288 der Algemeene Policieverordening, vasl- gesleld 9 October 1856. Burgerlijke .Stanö. ONDERTROUWD: J. Mark, jm. 24 j. en J. C. de Tombe, jd. 22j. J. H. Jillisse, jm. 26 j. en 11. Milikan jd. 23 j. W. van Vlietjm. 23 j. en M. Ilamet jd. 24 j. A. S. Carpentier Altingjm. 23 j. en E. Zaalberg jd. 24 j. Gehouden Vcrkooping van onroerende goederen in het Ueeren-Logemenl aan den Burg, Zaturdag 7 December. Notaris A. Wynstroom. Een Huis, Erf met Tuin, aan de zuidzijde van de Korte Raamsteeg, Wijk II. N°. 269 en 268. Kooper J. H. van den Hoek. ƒ1215. Een dito aan de westzijde van de Zijdgracht, om den hoek der Raam steeg, Wijk II. N°. 296. Kooper N. Plaiijcr. ƒ700. Een derde gedeelte in een Huis en Erf. aan de zuidzijde van de Lange- brug, Wijk IV. N°. 451. Kooper T. L. Feenstra. ƒ330. Notaris J. M. E. Dercksen. Een Huis en Erf, aan de Oude Vest, Wijk VI. N°. 1253, Kad. Sect. II. N°. 22. Kooper 1). de Haan. ƒ1855. Een dito met Tuin, aan de zuidzijde van den Nieuwen Rrjn, Wijk III. N°. 7 en 354a, Kad. Sect. D. N°. 849. Opgehouden. Een dito, aan de zuidzijde van het Galgewateromtrent het Kort Rapen burg, Wijk I. N°. 61, Kad. Sect. F. N°. 807. Opgehouden. 246llt Staats-LioteriJ. Trekking der Vijfde Klasse. 1ste Trekking. N°. 5946 een prijs van ƒ1500. Nos. 1358, 4889 en 9757 ieder een prRs van 1000. 2le Nos. 2971, 4243 en 19322 ieder een prijs van ƒ1000. AI» WEKTENTIHN. Getrouwd: L. W. E. RAUWENIIOFF, Wedr. van M. des Amorie van der Hoeven Zwollerkerspel 10 December 1861. en F. F. TOBIAS. Eenigealgemeene kennisgeving. Heden beviel van een' welgeschapen Zoon Vrouwe S. E. KNEPPELHOUT van STERKENBURG, geb. Drabbe. Leïden, 10 December 1861. Heden overleed te Weesptot onze diepe droefheid, onze zeer geliefde Echtgenoot en Vader BERNARDUS ANTON1US ADRIANUS van LINDEN, in den ouderdom van bijna 50 jaren. Uit aller naam, Leyden, 3 December 1861. B. A. van LINDEN. Eenige kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden, lot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen mijn innig geliefde Echtgenoot PIETER JOHANNES COFFRIE, in den ouderdom van ruim 65 jaren. Leyden, 9 December 1861. Wede. P. J. COFFRIE, de l'Ecluse. Na eene langdurige ongesteldheid overleed heden onze hartelijk geliefde Zuster en Behuwdzuster CAROLINA MARTINA de SWAAN, lot diepe droefheid van hare betrekkingen. J. C. de SWAAN Leyden, 9 December 1861. Wed. J. II. de SWAAN, Veltman. L. VAN RAALTE, BREEDEiTRAAT berigt hiermede zijne geëerde Begunstigers dat hij wegens het vergevorderde saisoen alle voorhanden zijnde Mantels tol veel verminderde prijzen zal verkoopen. Tevens opruiming van eene partij Winterstoffen voor Kleedjes van af 17£ Cent, Glacé Handschoenen 30 Cent en hooger, echt zuiver linnen Tafelgoed van 35 CenL en hooger, halflinnen stellen, zijnde 12 Servetten en 1 Tafel laken zonder naad, 3; el lengte voor 7.katoen Tafelgoed, Blokjes en Oogjes van 14 Cent en hooger, zwart palent Fluweel van af 35 Cent, half zijde dito van af 90 Cent. Voorts een partij Fransche Linten en Bloemen tot veel verminderde prijzen; steeds voorhanden beste Amerikaan- sehe Crinolines. NB. Zoo even van Parijs ontvangen een groot assortiment gekleurde Zijde, lichte kleurenzeer geschikt voor bals en partijen.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3