ALGEMENE POLICIE-VEÜORDENING BIJVOEGSEL hehoorende tot de Leydsche Courant van Vrijdag 'Ho October ó8bóN°. óH8. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEiN doen te wetendat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 26 September 1861is vastgesteld de volgende VOOR DE GEMEENTE e r iï. EERSTE HOOFBSTlEt. op de verdeeling der gemeente in wijken en gebuurten en op het bestuur van deze. EERSTE AFDEELING. Van het grondgebied, der gemeente en zijne verdeeling. Art. 1. Het grondgebied der gemeente strekt zich uit tot den kring der stads singels en hunne slooten, metal wat daar binnen gelegen is, benevens a. de gebouwen, tuinen en bleekerijen buiten de Mare en Rijnsburgsche poorten, van den Maredijk tot omtrent de Pesthuis laan, zijnde de voormalige buitenvrijdom dezer stad, aldaar bekend geweest onder wijk IX, numero 14 tot 37 ingeslotenlaatst begrepen geweest onder de ge meente Oegstgeestzijnde bij het kadaster bekend sub sectie A, n°. 137 tot en met 153, 156 en 157, 159 tot en met 167, 179, 182 tot en met (89, 195 en 196, 198 tot en met 200, 202, 204, 207 tot en met 211213, 240259 tot en met273, 281 285, 286, 288 tot en met 295, 297, 298, 302 tot en met 305, 308, 315 tot en met 317, 328, 329, 335, 336, 338, 342 tot en met 346, 354 tot en met 356; b. het plein buiten de Zijlpoort van de singelgracht tot aan het eerste bruggetje in den weg, benevens dat gedeelte water daarnevens gelegen, doorgaans gebruikt tot lig plaats der Friesche turfschepente voren begrepen ge weest onder de gemeente van Leyderdorpbij het ka daster bekeud sectie A, nu. 217 220 en 221; c. het plein buiten de Wiltepoort van het paardenwed tot het midden der sloot, gelegen aau den oostelijken kant van een tuin van den heer keun (thans Ds. c. r. bent- fort), begrepen geweest onder de gemeente van Soe- terwoude, kadaster sectie A, n°. 232. Art. 2. De gemeente is verdeeld in negen wijken, die weder in negen en dertig afdeelingengebuurten genaamd, ge splitst zijn. Art. 3. Wijk I heeft twee zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste gebuurte van de Noordeindsbrug langs de westzijde van het Kort rapenburg, de zuid zijde van het Galgewater, de Weddesteeg (beide zijden) den nedergelegden vestwal, de zuidzijde van de Groeu- hazengrachtde Doelengracht oostzijdede Doelen steeg, het Piapenburg tot aan de Noordeindsbrug, en bevattende het Noordeinde, de Valkesteeg, de beide sloppen, de Witte Poort, het Bolwerk, de Sliksteeg, de Zwijnhoornsleeg, het Zand of de Varkenmarkten de Groenhazengracht (beide zijden)de tweede van de Doelenbrug aan het Rapenburg langs de noordzijde van de Doelensteeg (met de huizen van de getrouwde militairen) voorts langs het Rapenburg tot aan de Vliet, de Vliet westzijde tot aan de Vest, de Bakkers- steeg (beide zijden), de geamoveerde Blaauwesteegde Doelenachtergracht, de Nonnensteeg aan beide zijden tot aan het Rapenburg, en bevattende de huizen op de Doelengracht westzijde, de Meuljesteeg, de Zegersteeg en de Cellebroersgracht (beide zijden). Wijk II heeft twee zulke afdeelingen of gebuurten loopende de eerste van het Rapenburg aan de Vliet langs de oostzijde van de Vliet tot aan den vestwal, langs den vestwal tot aan de Koepoort en voorts tot aan de Stadspoort tegenover de Garenmarkt, de Garenmarkt westzijde, de Raamsleeg noordzijde, de Koepoortsgracbt westzijde, het Rapenburg zuidzijde tot aan de Vliet, en bevattende de Molensteeg, de Kampersteeg, de Conscien- tiestraat, de Kijfhoekstraat tot aan de Stadspoort op de Garenmarkt, de Sint-Jakobsgracht, de Garenmarkt west zijde, de twee Raamstegen noordzijde, de Koepoortsgracht oost-en westzijde; de tweede van de Stadspoort tegen over de Garenmarkt, langs de Hoefstraat of Kijfhoek tot aan de Zijdgracht, achter den korenmolen de Oran jeboom om, naar de Binnenvestgracht, deze langs tot aan de achterste Kraaijerslraatde westzijde van deze straat, de noordzijde van het Levendaal tot aan de Garen markt, en deze aan de oostzijde tot aan deKijfhoekslraat en bevattende de Korte raamsleeg, de Zijdgracht, de Kalverstraat, de Geeregracht, de Geerestraat, de Klik- straat, de Gorstenstraatde Haverstraat, de Zwanen- burgsteeg en het Berkendaalsteegje. Wijk III heeft vier zulke afdeelingen of gebuurten, loopende de eerste van het Levendaalde oostzijde van de achterste Kraaijerstraat, langs de Binnenvestgracht den hoek om tot aan het Levendaal, langs de noordzijde van het Levendaal tot aan de Kraaijerstraat, en bevattende de Pakstraat, de achterste Rijnstraat, de middelste Gor- te- en Haverstrateude tweede van de brug voor de Kraaijerstraat, langs de noordzijde van den Nieuwen rijn, langs de Binnenvestgracht, de zuidzijde van het Levendaal, de oostzijde van de Kraaijerstraat tot aan den Nieuwen rijn, en bevattende de Hoogewoerd, de Rijn straten en de Bolwerkstraatde derde van de brug voor de Kraaijerstraat deze langs de westzijde, voorts het Levendaal zuidzijde, de Sint-Jorissleeg oostzijde, de Watersteeg oostzijde, den Nieuwen rijn tot aan de Kraaijerstraat, en bevattende de Hoogewoerd, de beide Walerstegen, de Kraauwelsleegde Wielmakerssteegde Vrouwensteeg en de Spilsteeg; en de vierde van de brug voor de Watersteeg, deze langs de westzijde, de westzijde van de St.-JorissLeegde zuidzijde van het Levendaal, de noordzijde van het Steeuschuur, het Gangetje, de noordzijde van den Nieuwen rijn tol aan de Watersteeg, en bevattende de Kaardensteegde Bar- barasteeg en de Kerksteeg. Wijk IV heeft vijf zulke afdeelingen of gebuurten loopende de eerste van de Hoogewoerdsbrug langs de zuidzijde van het Gangetje, de oostzijde van de Boter markt en Visehmarkt, de zuidzijde van de Maarsmans- steeg en Pieters-kerk-koorsteeg, de westzijde van de Langebrug, de zuidzijde van liet Steenschuur tot aan de Breêstraat, en bevattende de Breêstraat, de Mos- terdsteeg, de Choorlammersteeg, de Torensteeg, de Korenbrugsteegde Kapelstraat, de Wolsleeg, de Ké- teïboeterssteegde Plaatssteeg en deBoomgaardsteeg; de tweede van het kruis op de Langebrug, de zuidzijde van de Pieters-kerk-koorsteeg langs den inboek tot aan de Nieuwsleeg, de zuidzijde van de Kloksleeg, langs de zuidzijde van het Rapenburg, de westzijde van de Langebrug tot aan de Pieters-kerk-koorsteeg, en bevattende de Nieuwsteeg, de Heerensteeg, de Salo- monsteegde Scheepmakerssteeg en deZunneveldsteeg; de derde van de brug aan de Kloksleeg, deze langs de noordzijde, achler om de Pieters Kerk, langs de west zijde van de Pieters-kerkstraat en Pielers-kei kgracht de zuidzijde van de Langebrug, de oostzijde van bet Rapenburg tot aan de Kloksteeg, en bevattende de Pa pengracht, de Houtstraat, het Geregtde Muskadel- steeg, de lange Schoolsteeg, de Lokhorststraat en de huizen rondom de Pieters-kerkde vierde van het Rapenburg aan de Langebrug, deze langs de zuidzijde, de Pieters-kerkgracht en straat oostzijde, de bogt van Guinee, de noordzijde van de beide Pielers-kerk-koor- stegen, de zuidzijde van de Breêstraat, de oostzijde van hel Rapenburg tot aan de Langehrug, en bevat tende de Papenstraat en Korte schoolsteeg, de Mooi-Ja- piksteegde Diefstegenhel Kuiperssteegje en de Arend ïloelandsleeg; en de vijfde van het kruis op de Breêstraat langs de noordzijde van de Maarsmanssteeg, den Rijn, de Aalmarkt en Boommarkt, de oostzijde van het Kort rapenburg, de noordzijde van de Breêstraat tot aan de Maarsmanssteeg, en bevattende de Manden- makerssteeg, de Vrouwensteeg, de Gouden-Leeuwpoort en de Kabbeljaauwsteeg. Wijk V heeft vijf zulke afdeelingen of gebuurten loopende de eerste van den hoek langs het Galgewater, langs de Morscli- en Rijnsburger poorten, de Biuneii- vestgracht, de westzijde van de IJzerengrachtde Bees tenmarkt, de Steenstraat, het Korte galgewater tot aan den hoek, en bevattende de Klei- of Galgstraat, de Smidssleeg, de Kruisstraten, de Narmstraten, de Steen- straat, de St.-Aagtenstraat en de beide molens op den vest- -wal; de tweede van den boek aan de IJzerengracht. langs den Ouden singel, de westzijde van de Mare, de noordzijde van de Binnenvestgracht, de oostzijde van de IJzerengracht tot aan den Ouden singel, en bevattende de Fokkeslegen de Scheistraten de Prinsensteeghet Wijkstraatje en den molen de Valk; de derde van den hoek aan de Mare langs den Ouden singel, de westzijde 1

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5