het gekeurde, met hel door hen binnen de gemeente gebragle, overeenkomt, bij hun vertrek deze geconsig neerde geldsom teruggegeven. Art. '232. Versche vischwelke op den dag der keuring niet verkocht is, moet den volgenden dag op nieuw gekeurd worden. Art. 233. Afgekeurde visch wordt in eene schuit geworpen en ten spoedigste onder toezigt der policie naar eene daar toe bestemde plaats weggevoerd. Art. 234. Garnalen, oesters, mosselen, kreeften, krabben, pa- lino- en aal zijn aan dezelfde keuring onderworpen. Art. 235. De keurmeester is verpligt zoowel de winkels als de vischmarkt te bezoeken en met bedorven visch te handelen overeenkomstig art. 233. Art. 236. De verkoopers en rond venters van visch moeten aan de ambtenaren, in art. 238 vermeld, wanneer deze dit vorderen, hunnen visch en hunne billetten van keu ring vertoonen. Art. 237. Aan den vischkeurder wordt de bevoegdheid toege kend om, met in achtneming der bepalingen van art. 3 der wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad n°. 83), ter uitvoering van de artt. 234 en 235, de winkels en plaatsen waar de neringdoenden bunnen vischalsmede hunne garnalen, oesters, mosselen, kreeften, krabben, paling en aal bergen, ten allen tijde binnen te treden. Art. 238. De keurmeester, de algemeene marktmeester, de be ambten van policie en de ambtenaren der gemeente belastingen maken van alle overtredingen der bepalin gen van dezen titel op den ambtseed proces-verbaal op, aan den Burgemeester in te dienen. Art. 239. Met geldboete van één tot vijf gulden en gevangenis van één of twee dagen, te zamen of afzonderlijk, wordt overtreding van eenige bepaling van dezen titel gestraft. Zesde Titel. Van het verkoopen van melk. Art. 240. Geene melk mag langs de straat, op straf eener geldboete van één tot drie gulden, verkocht worden dan in gesloten vaten of kannen of in met deksels voorziene emmers. Art. 241. De melk is aan keuring onderworpen. Bij afkeu ring wordt zij aan de keurders medegegeven. Ter uilvoering dezer bepaling wordt aan de rnelk- heurders de bevoegdheid toegekend ommet inachtne ming der bepalingen van art. 3 der wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad n°. 83), de winkels en plaatsen waar de neringdoenden hunne melk bergen ten allen tijde binnen te treden. Zevende Titel. Van het verkoopen van aardappelen. Art. 242. Geene aardappelen mogen worden verkocht, dan na door keurmeesters onderzocht en voor de gezondheid onschadelijk bevonden te zijn. Daarvan wordt aan den verkooper een bewijs afgegeven, hetwelk steeds de partij moet vergezellen en op de eerste aanvraag vertoond worden. Art. 243. Keurmeesters kunnenzoo dikwijls zij dit noodig achtende reeds gekeurde aardappelen op nieuw keu ren. Bij goedkeuring geven zijmet intrekking van het vroegere bewijseen nieuw af. Art. 244. Afgekeurde aardappelen moeten aan de keurmeesters afgegeven en ter beschikking van de policie gesteld worden. Art. 245. Overtreding van eenige bepaling der drie voorgaande artikelen wordt gestraft met geldboete van vijf tot vijf en twintig gulden en gevangenis van één tot drie da gen te zamen of afzonderlijk. Art. 246. Aan de keurmeesters wordt de bevoegdheid toegekend om met inachtneming der bepalingen van art. 3 der wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad n°. 83), ter uit voering van artt. 242 en 243, de winkels en plaatsen, waar de neringdoenden hunne aardappelen bergen ten allen lijdc binnen te treden. Art. 247. De keurmeestersde beambten van policie en de ambtenaren der gemeente-belastingen maken van alle over tredingen der bepalingen van dezeu titel op den ambtseed proces-verbaal op, aan den Burgemeester in te dienen. DERDE AFDEELING. Marktpolicie. Eerste Titel. Algemeene bepalingen. Art. 248. Alle uitstallipg van waren op de markt is aan de volgende bepalingen onderworpen. Art. 249. Behalve de bevoegdheid van Burgemeester en Wet houders om in bijzondere gevallen andere plaatsen, dagen en uren tot het houden der markt aan te wij zen, wordt deze uitsluitend op de hier volgende plaat sen, dagen en uren gehouden dagelijks den ganschen dag voor de verkoopers van boomvruchten en verder ooft aan de Vischmarkt waterzijde, van de Korenhrug tot aan de fontein; voor de verkoopers van knollen aan de Nieuwe var kenmarkt; voor de verkoopers van mosselen aan den Apothe- kersdijk, te beginnen aan de Vrouwensteegsbrug; voor de verkoopers van turf, hout en steenkolen aan de Turfmarkt, de Haven, de Kalvermarkt, de Heeren gracht westzijde, van de Kerksteeg tot aan de Oude vest en deze tot; aan de Bakkerssteeg des maandags van tien ure des voormiddags tot één ure des namiddags voor de uitdragers en verkoopers van vodden op de Haven en de Kalvermarkt; des zaturdags gedurende de maanden November, December, Januarij en Februarij van tien ure des voor middags tol drie ure des namiddags, en gedurende de overige maanden van tien ure des voormiddags tot vier ure des namiddags, mede voor uildragers en verkoopers van vodden op de Hooglandsche Kerkgracht, Kerkhof en de Nieuwstraat; des woensdags en zaturdags van zes ure des mor gens tot twaalf ure des middags, voor de verkoopers van groenten aan den Ouden singel, en wel voor de warmoeziers van de brug aan de Janvossensteeg tot aan de Mare, en voor de veenlieden van de Mare tot aan de Prinsenstraat; des dingsdags en vrijdags van zes tot negen ure des morgens, ter zelfder plaatse, voor de verkoopers van groenten. Burgemeester en Wethouders kunnen het houden dier markt ook op andere dagen en uren toestaan. Op onbepaalde dagen en uren voor de zoogenaamde Westlandsche markt aan den Nieuwen rijn, van de Hooigracht zich oostwaarts onbepaald uitstrekkende; des dingsdags en vrijdags van zes tot negen ure des morgens, voor de verkoopers van aardbeziën op de Botermarkt; des zaturdags van tien ure des voormiddags tot vier ure des namiddags voor de kooplieden in oud ijzer op de Hooigracht van de Nieuwstraat tot de Groenesteeg; voor de verkoopers van klompen en blokken op het Hooglandsche Kerkhof; voor de mandenmakers aan den Nieuwen rijn tus- schen de Hooigracht en de Karnemelksbrug; voor de stoelenmakers aan de beide vleugels der Karnemelksbrug aan den Nieuwen rijn; voor de bescbuitbakkers in de Beschuitsteeg; voor de zaadkoopers en schoenmakers aan den Nieu wen rijn tusschen de Beschuitsteeg en de Korenbrug; voor de kuipers aan den Nieuwen rijn over de fontein; voor de verkoopers van boter, kaas en eijeren op de Botermarkt; voor de verkoopers van bondenhoenders en ander gevogelte aan den Rijn bij de Vrouwensteegsbrug; voor de bloemisten en boomkweekers aan den Rijn, van de Vrouwensteegsbrug tot aan de Nieuwe varken markt; voor kramers met bijouteriën, galanleriën, Neuren- burger-warenmutsen, kanten, linten en andere koop waren op de Visch- en Botermarkt; dagelijks van 1 Februarij tot en met 30 September, van acht ure des morgens tot vijf ure des namiddags en van 1 October lot en met 31 Januarij, van negen ure des morgens tot drie ure des namiddags voor de verkoopers van zeevisch en zalm op de Visch markt, de Vischbrug en de Hoogstraat; des vrijdags van 1 Maart tot en met 31 October van acht ure des morgens tot twee ure des namiddags, en

Leydse Courant | 1861 | | pagina 16