Per Telegraaf. der nieuwe reglerlijkc inrigling van 1 Januarij 1862 lot 1 Januarij 1863 wordt uitgesteld. In het begin der volgende week zal de tweede kamer een aanvang maken met het onderzoek der begrootingswetten. Een vader en zijn zoon waren dezen nacht in eene zoogenaamde west- landsche schuit, die heiaden met oud touw in het kanaal nabij Schevenin- gen lag, bijna jammerlijk omgekomen. Na middernacht werd schipper Bras, die zich ook in het kanaal bevonddoor noodgeschreeuw in de schuit van schipper Smid uit den slaap gewekt. Buiten komende ontdekte eerstge- melde, dat de schuit van Smid ten onderste boven lag en de schipper met zijn kind zonder spoedige hulp door verstikking moesten omkomen. Bijge staan door anderen mogt men er in slagen een vierkant gat in het vaartuig te zagen en nog bij tijds de twee personen te redden, wier toestand, vooral die van het jongetje, zorgelijk was. Beiden zijn thans echter buiten gevaar. Naar men verneemt heeft de lage waterstand de schuit aan den grond ge- bragt en moet zij daardoor, vermits zij nog al hoog beladen was, ten onderste boven geraakt zijn. BU1TENLANDSCHE BER1GTEN. ENGELAND. LONDEN, 1 October. liet ministeriele avondblad zegt, dat de rijks-inkomsten over de laatst vcrloopen drie maanden eene vermindering van 2,000,000 en over het ge- hcele jaar een tekort van 1,000,000 in vergelijking van 1860 zullen opleveren. De Indische regering heeft 10000 ter bevordering van de internatio nale tentoonstelling van 1862 toegestaan. Dezer dagen is gemeld dat alhier een brievenbesteller gevangen was genomen, die niet minder dan 1480 brieven niet aan hun adres had be zorgd. Hem was, naar men thans verneemt, een der aanzienlijkste wijken der city toevertrouwd, en zijne handelingen hebben in onderscheidene krin gen eene groote verwarring en schade veroorzaakt. Verscheiden huizen hebben nu brieven met wissels ontvangen, die reeds 6 of 8 weken geleden vervallen waren; anderen ontvingen de hunne zonder coupons en ander geldwaardig papier, dat zich daarin had moeten bevinden. Onder andere door hen vermiste brieven ontvingen de heeren Glyn C°. er een, die den 6Jcn Junij laatstleden gedagleekend was, waarin zij gewaarschuwd werden een wissel van 1117 niet te betalen, die nu natuurlijk reeds lang betaald is. Een brief uit het begio van Julij, waarin de geadresseerde verzocht werd bij een sterfbed te komen en een geschil over een testament te hel pen beslissen, is hem nu den 25slcn September bezorgd. Men verzekert dat Frankrijk voornemens is 30 geharnaste schepen te bouwen. Als dat zoo is, heeft Engelander 60 noodig, welker aanschaffing eene som van 30 millioen zal kosten. Er is op nieuw een dergelijk vaartuig in eene der werven aan den Theems op stapel gezet; ook zijn er nog in aanbouw te Liverpoolaan de Tyneenz. De werken ter verdedi ging van Sheerness worden ijverig voortgezet. Achter de bestaande verster kingen is eene breede en diepe gracht gegravendie bij vloed met water kan gevuld worden. Aan de beide einden van de gracht worden batterijen van gegroefd geschut geplaatst. De toegang tot de Medway is reeds door der gelijke werken gedekt. Chatham is, volgens deskundigen, voor eiken aanval beveiligd. Een groot handelshuis in de city, dat eenige honderden geëmployeer den telt, heeft aan diegenen onder hen, die als vrijwilligers bij de corpsen der burger-militie dienenkennis gegeven dat zij óf de dienst van het huis óf die der militie moeten verlaten. Ook andere handelshuizen zouden dit voorbeeld volgen. In de kolenmijn van Moslyn heeft eene ontploffing aan 10 personen het leven gekost. Deze ongclukkigen laten alle talrijke huisgezinnen achter. Te York is een gedeelte van eene in aanbouw zijnde brug ingestort, waarbij zeven werklieden gedood of zwaar gewond zijn. De omstreken van Tralee in Ierland hebben dezer dagen zwaar door overslrooming geleden; in de stad zelve stond het water tot aan de tweede verdieping van verscheiden woningen en op den spoorweg tusschen Tralee en Killarney zijn vele bruggen weggeslagen, ten gevolge waarvan geene treinen konden aankomen en een zelfs bijkans in een afgrond was gestort. In het Continental Theatre te Philadelphia viel den 14 Sept. eene treurige gebeurtenis voor. Terwijl eenige ballet-danseressen in hare kleed kamer bezig waren met haar toilet te maken, geraakte een van haar, die met hare ligt ontvlambare kleeding te digt een gasvlam genaderd was, in brand; twee andere meisjes, hare zusters, snelden te hulp en deelden haar lot. In angst en vertwijfeling snelden de drie meisjes naar een aangren zend vertrek, dat vol ballet-danseressen W3S. De gevolgen zijr. gemakkelijk te begrijpen. Allen bekwamen meer of minder gevaarlijke brandwonden, en zes der meisjes waren weinige uren later aan de gevolgen barer wonden overleden. FRAAKRIJH. PABIJS, 1 October. Overmorgen zal er een ministerraad worden gehouden, waarin, naar men verzekert, zoo omtrent de veelbesproken wijzigingen van het kabinet als over verschillende punten betrekkelijk de bijeenkomst met den koning van Pruissen zal worden gehandeld. De bank heeft het disconto op 6 pCt. gebragt, en daar het geld steeds uit hare kelders vloeit, meent men dat het later nog hooger zal gesteld wor den. Een onvoldoende oogst, de moeijelijkhedendie in sommige departe menten door de Amerikaansche crisis worden veroorzaakt en de groote uitgavendie zoowel door den staat voor hare wapeningenals door de ge meenten voor verfraaijingen zijn uitgegeven, helderen deze Snantiële crisis op. Prins Napoleon en zijne gemalin worden tegen 20 dezer alhier terug verwacht. De Siameschc afgezanten warennaar men verneemtbij hun vertrek van hier zeer aangedaan en het deed hun leed van den keizer geen afscheid te kunnen nemen. Om hieraan eenigzins te gemoet te komen hebben zij in hun hotel een 10-tal waskaarsen aangestokenvoorzien van welriekende stokjes of wigchelroeden, zoo als zij die in Siam bij godsdienstige plegtighe- den gebruiken. Vervolgens hebben zij zich naar het zuiden gewend, alwaar de keizer zich bevondt, en hebben met gevouwen handen en het aangezin ter aarde Z. M. een nederig afscheid toegeroepen. Bij het verlaten van hun hötel riepen zij allen: leve de keizer! leve de keizerin! leve Frankrijk. Van Carcassone en omstreken wordt gemeld, dat er een buitengewoon groote voorraad druiven is. Er zijn geene fusten genoeg voor den nieuwen wijn en om plaats te verkrijgen wordt de wijn van verleden jaar tot de laagste prijzen te vergeefs aangeboden. Naar men uit S'. Petersburg schrijft is er sprake van de benoeming van prins Dolgorouky, tot Russisch gezant bij ons hof. ITALIË. Uit Napels meldt men, dat koning Frans II en zijne familie voor hun vertrek uit die stad een aantal kostbare voorwerpen bij vertrouwde personen in bewaring hebben gegeven. Te dien aanzien is van wege de Ilaliaansche regering bevel gegevendat er geene moeijelijkheden in den weg mogen ge- legd worden, wanneer de leden der genoemde koninklijke familie deze hun in eigendom toebehoorende goederen wenschen terug te ontvangen. Ten gevolge daarvan zijn een aantal dier voorwerpen, onder het adres van den graaf van Aquilain 57 kisten gepaktverzonden. Uit Turijn schrijft men het volgende: De oplossing der Romeinsche quaeslie is nog geene schrede nader gekomen. Keizer Napoleon heeft be loofd dal hij en zijne ministers na het vertrek van den koning van Pruissen zich op nieuw daarmede zullen bezig houden. Inlusschen levert deze toe stand groot nadeel voor het binnenlandsch bestuur op. De heer Ricasoli, door allerlei diplomatieke bemoeijingen afgeleid, kan zijne aandacht niet naar behooren aan de binncnlandsche zaken wijden. Het beleid der laatslen kon beter zijn, en het is alleen aan de vaderlandsliefde der burgers te dan ken dat de nadcelige gevolgen daarvan zich niet krachtiger doen gevoelen. De heer Ricasoli is wel de man van het oogenblikhij wordt door de be volking wegens zijne vaderlandsliefde, opregtheid en geestkracht hoog ge schat, maar men heeft geene groote gedachten van zijne administrative talenten. Hem ontbreekt de noodige ondervinding. Met ongeduld verwacht men dus het oogenblik, dat er eene schikking met Rome tot stand zal ko men of wel de terugroeping der Fransche troepen. Dan zal de heer Ricasoli, zoo niet het kabinet, ten minste het ministerie van buitenl. zaken verlaten, om plaats te maken voor mannendie eene volledige organisatie van het bestuur tot stand kunnen brengen. Naar Rome! naar Rome! is de kreet, die van alle zijden oprijst, en waarlijk men kan aan niets anders denken. De bevrediging van Napels is nagenoeg voltooid; de generaal Cialdini is van gevoelen dat zijne tegenwoordigheid te Napels niet meer noodig is, en dat het stadhouderschap kan opgeheven worden. De heer Ricasoli. die reeds sedert lang dal gevoelen was toegedaan, zal niet aarzelen aan het verlan gen van den generaal te voldoen. Het koningrijk Napels zal in 15 gouver nementen verdeeld worden, die regtstreeks met het centrale bestuur le Turyn zullen corresponderen. PRUISSEN. BERLIJN1 October. Er worden groote toebereidselen gemaakt voor den inlogt van IIII. MM. te Berlijn. In de stralen, welke de stoet zal doortrekken, zijn alle kamers voor dien dag afgehuurd, om vervolgens de vensters weder afzonderlijk le verhuren. Door elkander gerekend, hebben de eerste huurders 10 th. per venster betaald en verhuren zij het weder voor 20 a 25 th. Dr. Pitschcr en de personendie hem naar den top van den Monl- Blanc hebben vergezeld, om aldaar natuurkundige waarnemingen te doen, hebben zich genoodzaakt gezien hun verblijf aldaar le bekorten, daar zij niet in slaat waren «le koude en andere ongemakken langer te verduren. Zij konden naauwelijks eenige vaste spijs meer gebruiken en leden daarbij bestendig aan een onleschbarcn dorst. Zelfs de dieren waren op het punt van te bezwijken. Het bedrag van het aandeel van Nederland in de afkoopsom van den Stadertol is door de bankiers LippmannRosenthal O. te Amsterdam aan de kon. generaal-kas le Hanover in zilver uitbetaald. TURYN, 2 October. De Opinione spreekt de geruchten legen, die door sommige dagbladen zijn medegedeeldbetreffende een ultimatum over de Ro meinsche quaeslie en onderhandelingen daaromtrent tusschen den heer Nigra en den heer Thouvenel. De koning zal den 9dcn alhier terugkeeren. NAPELS, 2 October. De demonstratie, die verwacht werd, heeft geen plaats gehad. Het gerucht is in omloop dat manschappenvan Triest ko mende, te Turanlo ontscheept zijn. PARIJS, 2 October. Volgens de Patrie wordt de toestand in Mexico van dag tot dag erger en is ,de val van Juarez op handen. Generaal Com- moufort is over de noordelijke grenzen naar Mexico teruggekeerd. De on derhandelingen over eene overeenkomst tusschen Frankrijk, Engeland en Spanje, omtrent eene tusschenkomst in Mexico, zijn niet afgebroken. Aan genoemd blad wordt gemeld, dat de vorst van Montenegro al zijnen invloed aanwendt, om de verbittering der bevolking tot bedaren te brengen en haar te beletten aanvallenderwijs te werk te gaan. Hij hoopt het bewijs te kunnen leverendat de Turken de vijandelijkheden hebben begonnen. VVEENEN, 2 October. Men verwacht eerstdaags eene vermindering van het leger. TURYN, 2 October. De Nazione bevat een brief uit Rome, van 28 Sept. volgens welken te Civita Vecchia en twee andere plaatsen roovers-expedi- tiën worden gereed gemaakt. Volgens gerucht moesten dergelijke expediliën ook van Malta cn Marseille vertrekken.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2