KOUT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD M». 17. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van 9 September d86óJY°. Ó08.) -xhx>o©c^o< Zitting van 3 September. Tegenwoordig de hb. Stoffels, Krantz, Tichler, Hubrecbt, Kluit, de Fremery, ten Sande, du Rieu, Tollens, Lezwijn, Olivier, de MoenHuyser, le Poole, van der Hoeven, Cock, Meerburg en Siegenbeek, hebbende bet lid Hartevelt kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De Voorzitter opent de vergadering en brengt, alvorens de werkzaamheden aan te vangen, hulde aan de nagedachtenis van den heer mr. Corneille Jean Luzac, het oudste lid in dienstjaren van den raad, op den 30cn Augustus jl. overleden. Vervolgens stelt de Burgemerster aan de orde van den dag: de beëediging en in stallatie der nieuw inkomende leden, H. P. C. Stoffels, B. F. Krantz, M. A. Kluit, S. J. le Poole, mr. II. Cock, A. Librecht Lezwijn en S. A. Meerburg. En hebben die heeren achtereenvolgens in handen van den Voorzitter afgelegd den eed of de beloftevoorgeschreven bij art. 83 der Grondwet en art. 39 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), waarop zij als leden van den gemeenteraad geïnstalleerd zijn en zitting hebben genomen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Burgemeester mededeelt: 1°. Een besluit van Gedeputeerde Stalen der provincie Zuidholland, van den 21cn Augustus 1861, n°. 7, betreffende de oprigling eener rijks-kweekschool voor vroed vrouwen le Amsterdam. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, in dato 28 Augus tus jl.n°. 12, houdende goedkeuring van bet raadsbesluit van den 22en bevorens, tot den onderhandschen aankoop van het huis op de Breedestraatwijk IV n°. 299a en 300, ten einde daarin eene school voor meer uitgebreid lager onderwijs der F klasse voor meisjes te vestigen. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, dd. 28 Augustus 1861, n°. 22," waarbij het raadsbesluit van den 22en dier maandtot verhooging der gemeentebegrooting voor 1861, zoo in ontvangst als in uitgaaf, wordt goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Wijders heeft de Voorzitter overgelegd 1°. Eene missive van vrouwe de weduwe mr. C. J. Luzac, geb. Blokhuyzen, van den 30ea der vorige maand houdende mededeeling van het overlijden van haren echtgenoot, in leven lid dezer vergadering. Conform de voordragt is besloten, deze bij missive te beantwoorden. 2°, De begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente, voor 1862. En is overeenkomstig de voordragt besloten, deze ten fine van berigt en raad, tc stellen in handen der Commissie van Financiën. 3°. Plan en voorwaarden omtrent het veranderen van den zandweg, van af de Spanjaardsbrug tot aan Leyderdorp in een grindweg. Overeenkomstig de voordragt heeft de raad, naar aanleiding van art. 179, lit. der gemeentewet, besloten zich de vaststelling van dat bestek niet voor te behouden. De Burgemeester stelt nu aan de orde van den dag 1°. De benoeming van een Wethouder, ter vervulling der vacature, ontslaan door de periodieke aftreding van den Wethouder II. P. C. Stoffels als raadslid. En zijn nadat de leden Kluitde Fremery en ten Sande waren aangewezen om inet den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken bij achttien stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uilgebragt op de hh. Stoffels 15 stemmen, Sikkel Groos 1 stem, blanco twee billetten. Is mitsdien tot Wethouder dezer gemeente benoemd de heer Henderik Philippus Christoffel Stoffels, welke verklaarde die benoeming aan te nemen. 2°. De benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand. Bij achttien sfembilleüenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden, zijn uitgebragt op den heer Stoffels 16 stemmen, terwijl twee billetten in blanco waren gel alen Zoodat tot ambtenaar van den burgerlijken stand is benoemd de heer Henderik Philippus Christoffel Stoffels. 3°. De benoeming van. n. de voorzitters en leder, der vaste commissiën, naar aanleiding van art. 54 der wel van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) en art. 4 der verordening voor die commissiën, als: twee leden der Commissie van Fabricage. Achtereenvolgens zijn bij achttien stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt, voor het eerste lid op de hh. ten Sande 17 stemmen, de Fremery 1 stem voor het tweede lid op den beer de Fremery 17 stemmen één billet was in blanco gelaten. Zijn alzoo benoemd tot leden der Commissie van Fabricage, de bh. Michael Gerardus ten Sande en Petrus Isaacus de Fremery. fi. Een voorzitter en twee leden der Commissie van Financiën. En zijn achtereenvolgens bij achttien stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt ter benoeming van een voorzitterop den beer de Moen 17 stemmen, blanco één billet; voor het eerste lid op den lieer Krantz 17 stemmen één billet in blanco; voor het tweede lid op den heer du Pvieu 17 stemmen, terwijl één billet in blanco was gelaten. Zijn mitsdien voor de Commissie van Financiën benoemd, tot voorzitter de beer Johannes Benjamin de Moen, tot leden de heeren Boudewijn Fran- ciscus Krantz en mr. Paulus du Rieu. y. Twee leden der commissie belast met het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen, legen wier overtreding straf is bedreigd. En zijn, telkens bij achttien stembilletten, overeenkomende met bet getal aanwezige leden, achtereenvolgens uitgebragt, voor het eerste lid op de hh. Olivier 16 en Tollens 2 stemmen; voor het tweede lid op dé hh. Tollens 17 stemmen en Cock éénestem. Zoodat tot leden dier commissie zijn benoemd de hh. mr. Nicolas Olivier en Hendrik Petrus Jacobus Tollens, d. Een voorzitter en twee leden der commissie tot bet ontwerpen van en her zien der plaatselijke verordeningen betreffende de huishouding der gemeente: waarvoor de hh. van Kaathoven, thans voorzitter, en Huyser, lid dier commissie, bij monde van laalstgcmelde, verzochten niet meer in aanmer king te komen. Bij achttien stembillettenovereenkomende met bet aantal tegenwoor dige leden, zijn achtereenvolgens uilgebragt, voor den voorzitter op de bh. Sikkel Groos 6, Siegenbeek 4, Cock en Lezwijn, ieder 2 stemmen, ?an der Hoeven, Gevers, Tichler en Hubrecbt ieder 1 slem. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan terwijl het lid Siegen beek verzocht van die commissie verschoond te blijven. En zijn bij een gelijk aantal stembilletten, overeenkomende met dat der aanwezige ledenuitgebragt op de hb. Sikkel Groos 10, Siegenbeek 5 stem men, en du Rieu 1 stem, twee billetten waren in blanco gelaten; voor het eerste lid op de hb. Lezwijn 8, Tichler en Hartevelt, ieder 3 stemmen, le Poole, Gevers, du Rieu en Hubrecbt, ieder 1 stem. Vermits niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd beeft, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij met een ge lijk getal stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige le den, zijn uitgebragt op de bh. Lezwijn 13, Hartevelt 3 en Tichler 2 stemmen; en voor het tweede lid op de hh. Hartevelt 9, Tichler 4, Meerburg 3 en Hubrecbt 2 stemmen. Niemand verkreeg alzoo eene volstrekte meerderheid van stemmenwes^ halven tot eene tweede vrije stemming wordt overgegaan; waarbij mede met achttien stembilletten, overeenkomende niet bet getal aanwezige leden, uit gebragt zijn op de bh. Hartevelt 10, Tichler 7 stemmen en Hnhrecht ééne stem. Zijn mitsdien voor die commissie benoemd, tot voorzitter, de heer mr. Nicolaas Sikkel Groos, en tot leden de hh. Abraham Librecht Lezwijn en Herman Cornelis Hartevelt. h. Leden van andere commissiënals Een commissaris van de gazfabriekter vervulling der onstane vacature door de periodieke aftreding van den heer S. J. le Poole als raadslid. En zijn bij achttien stembillettenovereenkomende met het aantal tegenwoor dige leden, uilgebragt op de bh. le Poole 17 stemmen en du Rieu 1 stem, zoodat tot commissaris der stedelijke gazfabriek is benoemd de heer Samuel Jacob le Poole. Twee gecommitteerden tot de administratie der vereenigde gast- en leproos huizenter vervulling der vacaturen, ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren S. J. le Poole en M. A. Klaitals leden van den gemeenteraad. Achtereenvolgens zijn bij achttien stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt: voor de le vacature op de hh. le Poole 17 stemmen en Kluit 1 slem; voor de 2e vacature op de bh. Kluit 17 stemmen en de Fremery 1 stem. Zijn alzoo benoemd tot gecommitteerden tot de administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen, de hh. Samuel Jacob le Poole en Marie Adrien Kluit. y. Twee bestuurders van het werkhuis, ter vervulling der bestaande vacaturen ten gevolge van de periodieke aftreding der raadsleden de hh. II. P. C. Stof fels en B. F. Krantz. Rij achttien stembillettenovereenkomende met bet aantal tegenwoordige leden, zijn achtereenvolgens oitgebragt: voor de le vacature op de lib. Stoffels 13 en Krantz 5 stemmen; voor de 2e vacature op de lib. Krantz 16 stemmen, du Rieu 1 stem, blanco één billet. En zijn mitsdien tot bestuurders van bet werkhuis benoemd de bh. Hen derik Philippus Christoffel Stoffels en Boudewijn Fransiscus Krantz. Een lid der gezondheids-commissie, ter vervulling der ontstane vacature door de periodieke aftreding als raadslid van den heer B. F. Krantz. Zijn bij achttien stembilletten, overeenkomende met bet getal aanwezige leden, uilgebragt op de bh. Krantz 16 stemmen en Stoffels 1 stem, terwijl één billet in blanco was gelaten. En is alzoo benoemd tot lid der gezondheids-commissie, de heer Boude wijn Fransiscus Krantz. e. Eene commissie van drie leden dezer vergadering tot bet uitbrengen van een regtskundig advies in zake de weigering van het gemeentebestuur van Zoe- terwoude, tot voldoening van zijn aandeel der schoten in de rieintalen en botlingen; ingevolge raadsbesluit van den 29cn Augustus jl. En zijn bij achttien stembilletten, overeenkomende met bet aantal tegen woordige leden, uitgebragt op de bh. Olivier 15, Siegenbeek en Tollens, ieder 12, Sikkel Groos 5, Cock en Gevers, ieder 3 stemmen, Stoffels, Tichler, Hartevelt en Hubrecht. ieder 1 stem; zoodat bedoelde commissie is zamengesteld uit de hh. mrs. Nicolas Olivier, Daniël Tieboel Siegenbeek en Hendrik Petrus Jacobus Tollens, welke eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen. 4°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot bet verleenen van afschrij ving van plaatselijke directe belasting, dienst 1861, aan W. G. Schouten, die den 5en April jl. met getuigschrift van woonplaats-verandering naar Rijswijk is vertrokken. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën; ls na deliberatie dienovereenkomstig met algemeer.e stemmen besloten, aan W. G. Schouten, thans wonende te Rijswijk, afschrijving van zijnen aanslag in de plaat selijke directe belasting over 1861 te veileenen, voor 8 maanden of 8/12 ten be drage van 16,89. 5°. Rekening der stedelijke gazfabriek over 1860. De leden Hubrecht, le Poole en ten Sande, die als commissarissen der gazfabriek, ingevolge art. 24 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), bij het opnemen en goedkeuren dier rekening niet tegenwoordig mogten zijn, verlieten de vergadering. En gelet op het rapport der Commissie van Financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met al^emeene (15) stemmen besloten, deze goed te keuren en vast te stellen, in ontvang tot 124733,645, in uitgaaf tot 108757,065, en alzoo sluitende mei een batig saldo van 15976,58, hetgeen de rendanten gebonden zijn in hunne eerstvolgende rekening te verantwoorden; voorts op te nemen en goed le keuren de rekening van het reservefonds over 1860, in ont vang tot 9803,15, in uitgaaf tot ƒ14124,84, en mitsdien aanwijzende een nadee- lig slot van ƒ4321,69, hetwelk den rendanten bij hunne eerstvolgende rekening in uitgaaf zal worden geleden en eindelijk, te bepalen dat de winst voor ditmaal, en zonder consequentie voor bet vervolg, na daarvan op voordragt van commissarissen ten behoeve van het reserve fonds te hebben afgezonderd 7118,355, worde gesteld op eene som van ƒ22000, welke in ontvang in de gemeentekas over de dienst van 1861 zal worden verantwoord. Niets meer te behandelen overig zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5