Per Telegraaf. iSurgcrltffcc Stanb. ITALIË. Te Turyn blijft het gerucht omtrent cene ministeriële verandering aan houden. De heer Ricasoli zou echter aan het hoofd van het bestuur blijven. Kaar men zegt werd o. a. voor het eerste gedeelte der Italiaansche leening ingeschreven door den heer Rothschild 150 millioen fr.Koenigs- warter 50 millioen, d'Erlanger 36 millioen, Goldsmith 20 millioen, en het syndicaat der wissel-agenten te Lyon 70 millioen. Twee derde der inschrij vingen zijn geschied voor rekening van Fransche kapitalisten. Eene inschrij ving van 75 millioen van cene vereeniging van Amsterdamsche bankiers werd geweigerd, omdat zij te Iaat inkwam. Te Somma, in het Napelsche, heeft de nationale garde zich meester gemaakt van den aanvoerder eener bende. Hij was zelf officier bij die garde, en stond des daags aan het hoofd zijner compagnieterwijl hij des nachts eene rooverbende aanvoerde en dc huizen plunderde. Hij is terstond gefu silleerd. PRUIS SEN. BERLIJN30 Julij. Naar men wil zal de koning zich omtrent het midden der volgende maand, over Straatsburg, Luneville en Nancy naar Chalons begeven, waar hij 10 dagen zal vertoeven. Het bezoeken van het kamp zou moeten be schouwd worden als eene beleefdheid, den keizer bewezen, wegens zijn bezoek bij 'skonings broeder te Baden-Baden in hel afgeloopen jaar, toen onze koning nog als regent des lands de teugels van het bewind voerde. In een schrijven van hier aan de Indép. Beige worden de geruchten omtrent eene toenadering tussehen Oostenrijk en Rusland, door bemiddeling van Pruissen, volledig gelogenstraft. In dat schrijven leest men het vol gende: De beginselen van Oostenrijk en Rusland zijn op ditoogenblik zoo tegenstrijdig, dat men die bijna als onvereenigbaar kan beschouwen. Van le juistheid dezer bewering is men zoowel te Weenen als te Petersburg overtuigd, en wanneer Pruissen, in weêrwil daarvan, zich alle moge lijke moeite gaf om de betrekkingen tussehen de beide kabinetten eenigzins te verbeterenzou het weldra gevoelen dat het eenen vruchteloozen arbeid op zich nam. Daarbij komt nog dat Pruissen niet de minste reden heeft om zich voor het kabinet van Weenen af te matten, want dit heeft in den laatsten tijd niets gedaan om met het kabinet van Berlijn op eenen beteren voet te geraken. Integendeel Oostenrijk heeft al de voornemens van Pruissen, tot hervorming van Duitschlands instellingenwelke de tijd waarin wij leven vereischt, tegengewerkt, zoodat Pruissen in dat opzigt op een afgezonderd standpunt slaat. En zou het nu zijne magt in de weegschaal leggen om aan Oostenrijk eene betere stelling te verzekeren. Dit is zeer onwaarschijnlijk. Men mag dus aannemen dat de toenadering tussehen Rusland en Oostenrijk, waarover zoo veel is gesproken, slechts eene ma noeuvre der drukpers is. Men heeft met die manoeuvre een begin gemaakt te Weenenten einde Hongarije schrik aan te jagenen haar te Parijs voortgezet, om Engeland te straffen voor de rede, door lord Russell over den afstand van het eiland Sardinië in het parlement uitgesproken. TURYN, 31 Julij. komsten. BELGRADO, 31 Julij. gadering) tegen den 18de" PARIJS, 1 Augustus. De inschrijving voor de leening belooft goede uil- De vorst heeft de Sluiptsehina (nationale ver- Augustus te Kragujevvatz bijeengeroepen. De keizer is gisteren avond te Fontainebleau aan gekomen, na alvorens de inwijding bijgewoond te hebben van een zijtak van den spoorweg tussehen Nevers en Montargis. Z. M. is overal met geestdrift ontvangen. LONDEN, 1 Augustus. De bank heeft het disconto op 5 pCt. terugge- bragt. De Times zegt dat de benoeming van lord Elgin tot gouverneur- generaal van lndië zeker is. KRAKAU, 1 Augustus. De Czas van heden herigt dat het stadhouder schap des konirigrijks opgeheven zal worden. Voorts dat de directeur van oorlog, Lambert, nog met het bestuur der binnenlandsche zaken zal belast worden, dat aan generaal Liprandi het opperbevel van het leger in het koningrijk en aan graaf Wielopolski het voorzitterschap van den raad van state zal worden opgedragen. Verder zijn de lijkplegtigheden ter eere van prins Czarloryski te Warschau verboden. WEENEN, 1 Augustus. Het gerucht omtrent eene te verwachten leening wordt officieus gelogenstraft. Het bestuur der finantiën kan de uitgaven volledig dekken, tot dat de finantiële quaestie op meer grondwettige wijze zal zijn opgelost. Zelfs uit Hongarije komen niet onaanzienlijke sommen in, terwijl de kosten van het leger verminderen. j* T A l> 8 - BERIKTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN Gezien 1°. het door Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland in hunne han- ®n gesteld request van Wilhelmus Cornelius Chimaer van Oudendorp, fabriekant, wonende binnen deze gemeente, om vergunning tot liet doen plaatsen van een stoom werktuig met ketel in eene door hem op te risten katoenspinnerij op een gedeelte van den Stads-vestwal tussehen de Marepoort en het Papegaai's bolwerk, voor het ge- M bij het Kadaster bekend Sectie A. N". 381alsmede 2°. de adiessen van slmon Jierson en Hendrik de Water, melkverkoopersbeiden wonende op de Oranje- gracht, de eerste in het hnis geteekend Wijk VIII. N°. 598, de tweede in het perceel Wijk VIII. No. 577waarbij zij verzoekenieder in zijne woningeen four- ,m's 'e mogen doen plaatsen lot het heelen van water. Gelet op het Koninklijk besluit van den 3istc™ Januarij 1824, rakende vergunnin genter oprigting ran sommige Fabrieken en Trafieken; "oen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- egene en belendende pandenten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- 'iiodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis em Gemeente, op Maandag den 5den Augustus aanst., des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die ver- "cien °P <hen tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden 111 en vvorden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd eïden, 1 Augustus 1881. D. TIF.BOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dal door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 2/11 Mei 1861, zijn vast gesteld, en gewijzigd in de openbare vergadering van den Gden Julij 1861, de volgende TEROROENINGEN s 1°. Op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermo genden 2". Op de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens 2). 3°. Op de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes 3). Vastgesteld door den Raad der gemeente Leydenin zijne openbare vergadering van den 2/11 Mei 1861 en gewijzigd in de openbare vergadering van den 6dcn Julij daaraanvolgende. De Burgemeester, D. TIEBOEL SIEGENBEEK. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde deze Verordeningen aan de Gedeputeerde Staten van Zuidholland, volgens hun berigt van den 17dcn Julij 1861, B. N°. 4184 (le afd.), G. S. N». 10, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den lsten Augustus 1861. Burgemeester eu AVetliouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester v. PUTTKAMMERSecretaris. Zie het Bijblad der Leydsche Courant van 12 Junij 1861 N°. 70, behoudens dat in art. 5 voor 5J. jaar worde gelezen zes jaar, terwijl art. 32 moet wegvallen. 2) Zie het bovengemeld Bijblad der Leydsche Courant, behoudens dat art. 3 dus gelezen worde: »De avondschool wordt gehouden op Maandag, Dingsdag, Donder- »dag en Vrijdagvan 5j- tot 7 ureeu in art. 5 voor vijf jaren worde gelezen zes jaar. 3) Zie het meer bedoeld Bijblad der Leydsche Courant, behoudens dat in art. 4 voor vijf jaren gelezen worde zes jaar. HER-IJK, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien het besluit van Ge deputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 19den February jI.n°. 33 Prov.-Blad n°. 26), bepalende het tijdstip van den lier-ijk der malen en gewigten in Zuid-Holland, en gelet op de voordragt van den arrondissements-ijker alhier, van den 29st™ der vorige maand; herinneren bij deze den ingezetenen dezer gemeente hunne verpligting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigtenhenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren bc- hoorende strijksels, waarmede dezeovereenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21sten December 1822 {Staatsblad n°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in de Lange School steeg zullende daartoetegen dadelijke betalingworden gevaceerd Voor Wijk I, van den 15 tot den 18 Junij. II, van den 19 tot den 21 Junij. III, van den 22 tot den 30 Junij. j> IV, van den 4 tot den 11 Julij. V, van den 12 tot den 19 Julij. VI, van den 20 tot den 31 Julij. VII, van den 1 tot den 10 Augustus VIII, van den 11 tot den 20 Augustus de Buitenwijk van den 21 tot den 31 Augustus, met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-benevens de apothekers- of medicinale-gewiglen, voor welker her-ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te weten voor de goud-en zilversmids-gewigtenvoor Wijk I, II, III en IV op den 10 Junij, voor Wijk V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 11 Junij, voor de medicinale gewigten, voor AVijk I, II, III en IV, op den 12 Junij, V en VI, op den 13 Junij, VII, VIII en de Buitenwijk op den 14 Junij; telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 ure, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd een iegelijk wien het aan gaat, om zich bovengemelde dagen ten nutte te maken, aangezien de termijn voor den lier-ijk in dit jaar eindigt met den 31slen Augustus aanstaande, en terstond na het eindigen van dezen termijn het gebruiken of voorhanden hebben van onherijkle maten en gewigten, volgens koninklijk besluit van den 30stcn Maart 1827 [Staatsbl. n°. 13,) verboden en, behalve me', verbeurdverklaring der maten en gewigten, strafbaar is met eene boete van tien tot honderd gulden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedep. Staten van Zoidholland in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel- en neringdoende lieden, fabriekeurs en ambachtslieden, die in hunnen handel of hun bedrijf eenige maten of gewigten gebruiken, en de apothekers of medicijnbereiders in l.et bijzonder, aan art. 3 en 5 van Z. M. besluit in dato 21 October 1819 Staatsbln°. 52), bepalende hunne gehondenheid tot het bezit van een vol stel gewigten. en medeverpligting tot den jaarlijkschen her-ijk daarvan, alsmede aan het koninklijk besluit van den 5dc" Fe- brnarij 1826, n°. 153, volgens hetwelk de medicinale grein-gewigten, zonder die eenige stempeling te doen ondergaan, jaarlijks door den ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1861 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter r- En zal deze door aanplakking cn door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester cn AVcthonders voornoemd, Letden, 4 Junij 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Tan den 25 tot cn met den 31 Julij 1861. BEVALLEN J. A. van Daalen geb. ForlrieD. T. Cornelissen geb. van Uitert, Z. M. Hakkaart, geb. A7erhoogt, Z. H. Coster, geb. Zwaaneveld, Z. C. Groen geb. van der Weyden I). G. Larnan geb. Steenstraten Z. C. van Berkel, geb. Bey, D. Q. Lagerberggeb. van der MeelD. G. On derwater, geb. BoomZ. L. Berkeveld, geb. van Allena D. K. D. de Kleyn, geb. van den Hoek, D. M. Koet, geb. Misee, D. M. Meerburg, geb. Dam Z. M. van Dissel, D. P. C. van der Kamp, geb. van AVens, D. M. H. A.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3