KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. ft IJlt MD U°. 1%. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van H9 Julij ó86óiT°. 90.) -ooo-O-O 0 C-CrCXHJ Zitting van 35 Julij. Tegenwoordig de liccrende Moen, Leiwijn, Ilartevelt, Tichler, Tollens, Hu- brechtten Sande, Kluitde Fremery, Gevers, van der Hoeven, Taets van Ame- rongen en Siegcnbeek. De aanteekeningen der vorige vergadering worden geleien en vastgesteld, waarna de Voorzitter meeled eelt 1». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Hollandvan den 17«" Julij 1861, n". 10, waarbij zij berusten in de huishoudelijke verordening be trekkelijk het openbaar lager onderwijs en de instructien voor de hoofd- en hulp onderwijzers onderwijzeressen en kweekelingenzooals die zijn vastgesteld den 2en cn llen Mei jl. en gewijzigd den 6cn Julij daaraanvolgende, en deze voor kennis- geving aannemen. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen dezer provincie, in dato 17 Julij jl., n°. 38, houdende goedkeuring van hel raadsbesluit van den 6en bevorens, tot de onderhandsche verpachting der tiendenvoor den oogst en jaarschare van 1861 te Leyderdorp te veld staande. En deze zijn aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Rurgemeester overgelegd 1°. De gemeente-rekening over 1860. Conform de voordragt is besloten deze, ten fine van berigt en raad te stellen in handen der Commissie van Financiën en vermits nu de bedoeling is komen te vervallen welke men heeft gehad met de bepaling dat op den laatsten dag der maand Julij eene vaste vergadering zoude plaats hebben, n. 1. het overleggen der gemeente-rekening, die vergadering niet te houden en alzoo ten deze van het reglement van orde af te wijken. 2°. Adres van J. C. Timmermanntot het maken van naar buiten openslaande deuren aan het perceel in de Rijnstraat, wijk III n°. 342. 3°. Nader adres van J. P. Cattel c. s.houdende verzoek dat de lange Duizend- draadsteeg weder voor de publieke passage worde opengesteld. 4", Adres van H. en J. W. Filippo, dat de pacht van het baggerwerk dezer ge meente, na expiratie van den loopenden termijn, hun nog voor den tijd van 10 jaar, op dezelfde voorwaardenonder de hand gegund worde. En is conform de voordragt besloten, de sub n°. 24 vermelde adressen te stel len in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 5°. Adres van J. W. van den Aardwegh en Zoon om ontheven te worden van de betaling der plaatselijke belasting, ten bedrage van ƒ2192.255, wegens naar buiten uitgevoerde drankenwaarvan verzuimd is de billetten bij den uitvoer te doen afschrijven. 6°. Adres van de weduwe A. N. Visser, geb. Couvée, waarbij zij verzoekt haar eeuig jaarlijksch pensioen toe te leggen. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze beide adressen te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, om te dienen van berigt en raad. 7°. Rekeningen over 1860, van: a. het Gereformeerde minne- of armen oude mannen- en vrouwenhuis; h de stedelijke gazfabriek. 8°. De begrooling van het Evangelisch-Luthersch wees- en oudeliedenhuis voor 1862. En is overeenkomstig de voordragt beslotende stukken sub n°. 7 en 8ten fine van berigt en raadte stellen in handen der Commissie van Financiën. 9°. Adres van J. H. Karstens, om tot ijkmeester van het bolervaatwerk te wor den benoemd. Conform de voordragt is besloten, dit adres ter inzage van de leden in de lees kamer neder te leggen, als betreffende een onderwerp op heden aar. de orde gesteld. De voorzitter deelt nog mede, dat Directeuren der hallc van inlandschc manu facturen hebben ingetrokken hun verzoek, om zich te mogen vestigen in de lokalen aan de Aalmarkt; hetwelk wordt aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot benoeming eener Commissie van drie ledenten einde met eene commissie uit het collegie van Curatoren der alhier gevestigde Iloogeschool, daartoe door den Minister van Binnenlancjsche Zaken gemagtigd, in overleg te treden nopens de voorwaarden, waarop eene ontbinding der in 1853 door deze gemeente met het Rijk gesloten overeenkomst, betreffende de uitbreiding van het Academisch Ziekenhuis, zoude kunnen plaats hebben. En zijn nadat de leden Tichler, Gevers en van der Hoeven waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit de maken bij der- Ben stembiljettenovereenkomende met het getal aanwezige ledenuilgebragt op de hh. Tollens 9, Gevers 8, Hubrccht 7, van der Hoeven 6, Sikkel Groos 4, Olivier 2 stemmen, Stoffels, de Moen en de Fremery, ieder 1 stem. Zoodat bedoelde commissie is zamengesleld uit de leden mrs II. P. J. Tollens, H. Gevers cn C. W. Hubrecht. 2°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, om het gedeelte van den lagen Rijndijk, waarvan het onderhoud bij deze gemeente is, met grind op te maken. Na deliberatie is dienovereenkomstig met algeraeene stemmen besloten, terwijl te vens, conform het rapport der Commissie van Financiën, is vastgesteld de daarbij overgelegde staat van af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1861, strekkende tot vinding der kosten vari dat begrinden. 3°. Adres van Francois Yosa, Gerrit de Gunst en Johannes Arnoldus van Wage- ningen, brugwachters, waarbij zij eene verhooging hunner jaarwedden verzoeken. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, de beloo ning der adressanten met 1.50 per week voor ieder te verhoogen en alzoo te be palen, voor: Francois Yosa op 5.50's weeks, Gerrit de Gunst op 5.00 's weeks, Johannes Arnoldus van Wageningen op 5.00 's weeks. 4°. Verzoeken vana. Dijkgraaf en Heemraden van den gecombineerden Huiszitten en Meeslouwepolder onder Stompwijk, tot het maken van overpaden of uitgangen op het Delftsche jaagpadb. Hendrik Loose, om vergunning tot het innemen van een gedeelte gronds langs dat jaagpad. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereekomstig met algemeene stemmen besloten: 1°. Aan het polderbestuur voornoemd tot wederopzeggens toe te vergunnen het maken van overpaden of uilgangen op het Delftsche jaagpad, tot oplossing van den turf, uit de verveening van dien polder voortkomendevoor de landerijen van Jaco bus van Rijn, Jacobus Hooymans, Willem Goemans, Nicolaas Verberg, Petrus Boo nekamp en Maria Kouwenhoven, weduwe Jacob van Rijn Corneliszoonmet eene houten plating van 4 i 5 ellen lang in den Vliet, en zulks onder de volgende voor waarden: a. Dat het polderbestuur zorg drage, dat bij de afdammingen der Scheisloot bekwame duikers worden gelegd en onderhouden h. Dat de grond van het jaagpad voor die opschepingen, door het achterblijven van turfmolm of vecnaarde, niet worde verslikt, maar door fijne puin in goeden staat gehouden; c. Dat de platingcn steeds in behoorlijken staat worden onderhouden en, niet meer voor de afscheping gebruikt wordende, even als de dammen in de sloot worden ontruimd; d. dat na de verveening van den polder het behoud der uitgangen en opsche pingen des verlangdop nieuw moet worden gevraagd 2°. aan Hendrik Loose, eigenaar en bewoner van de hofstede: liet Pannenlnds gelegen onder de gemeente Stompwijk, toe te staan het inncmer. van een gedeelte gronds, hetwelk gebleken is niet te vallen in de termen van art. 230 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85)lang ongeveer 65 ellen uit den binnenvleugel van brug n°. 13 in liet Delftsche Jaagpad, af te sluiten door eene heg, mits tot wederopzeggens en voorts onder de navolgende bepalingen a. dat hij hebbe te zorgendat het Jaagpad geene mindere breedte bezit dan vijf ellen uit de waterlijn b. dat hij verpligt is te betalen eene recognitie van twee galden 'sjaars, gere kend ingegaan te zijn 1°. Jauuarij 1853, vermits hij sedert dien tijd het gebruik van den grond heeft gehad c. dat hij gehouden is de Scheisloot door te trekken tot aan de kom naast brtig n°. 13, zoodra dit hooge land aan de inpoldering wordt toegevoegd, wanneer deze concessie geacht wordt te zijn vervallen. 5°. Adres van W. M. Ilaccouhoudende verzoek om het kaphoutstaande langs een gedeelte van het Utrechlschc Jaagpad tegen over een gedeelte van de hem in eigendom toekomende buitenplaatsMiddenweg onder Leyderdorpen wel ter lengte van 45, op eene breedte van 1£ ellen, te mogen uitroeijen en vervolgens die strook gronds onheplant te houden. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten des adres- sants verzoek in te willigen, mits betalende eene jaarlijksche recognitie van ƒ2,25, voor de eerste maal verschijnende ultimo December aanstaande, alsmede ineens af, voor het staande houtgewasover de drie jaren verloopen sinds den laatsten houthak 6,75, en voor de aldaar staande stoven 3,35, te zamen 10,10. 6°. Adres van Cornelis Bronsgeest, pachter van het grasgewas in de Vcrwer- straat, waarbij deze meerdere schadeloosstelling verzoekt, voor het hij hem te lijden verlies ten gevolge van bet ter bebouwing afstaan van dat terrein dan hem bereids overeenkomstig de voorwaarden van verhuring werd verleend. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten het ver zoek van den adressant, als niet voor eene gunstige beschouwing vatbaar te wijzen van de hand. 7». Negen adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1861. En, gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5