Per Telegraaf. den aan in Bagelen, de schade is groot. Op een berg in het binnenland van Djokjokarta ontstond eenige ongeregeldheiddie onmiddelijk door de inlandsche hoofden zelve werd onderdruktgeen zaak van gewigt." Den 15den der volgende maand zal het le, 2e en 4e batt. van het reg. gren. en jagers, alsmede de muziek van dat corps, van hier naar de legerplaats te Milligen vertrekken. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. BELGIË. BRUSSEL, 26 Julij. Het bestuur van de kiesvereeniging Association libérale et Union con- stitutionnelle heeft de leden legen 29 July opgeroepen, en tevens voorge steld al de leden van den gemeenteraaddie hun ontslag hebben genomen bij acclamatie weder te benoemen. Ter bijwoning van het eerstdaags le Antwerpen te houden kunst-congres hebben zich reeds 759 leden aangemeld. Ook hebben reeds 26 van de voor naamste akademiën en geleerde genootschappen officieel kennis gegeven, dat zij zich op het congres ieder door eene commissie zullen doen vertegen woordigen. Op den spoorweg in het land was Wacs is een beambte van den spoorweg, die een toeval had gekregen en op de baan was nedergezegen door een trein, die van Gent kwam. verbrijzeld. EirCELAA». LONDEN, 25 Julij. Volgens de jongste telling bedraagt het getal inwoners van het veree- nigd koningrijk 29,031,164; waarvan in Engeland en Wales 20,061,725, in Schotland 3,061.117, iu Ierland 5,764,543, op de Kanaaleilanden en het eiland Man 143,779. In weêrwil van ongunstige omstandighedenis de bevolking in de laatste 10 jaren met 10 pCt. vermeerderd. Uit Australië is alhier ontvangen eene voor Garibaldi bestemde eere sabel, ter waarde van 300 Uit de bcrigten van Bombay blijkt het dat de gewezen nawab of in landsche vorst van Furruckabad, welke door de regering wegens oproerig heid naar Mekka was gebannen, hij de uit Indië aldaar komende bedevaart gangers veel indruk maakt, door te voorspellen dat de heerschappij over lndië binnen 5 jaren weder in de hand der Mohammedanen zou zijn. Te lllassa, de hoofdstad van Thibet, is eene verordening van de rege- gering afgekondigd, waarbij het land voor alle kooplieden, zonder onder scheid van volksstam of godsdienst, opengesteld is. FRANKRIJK. PARIJS, 25 Julij. De keizer heeft te Vichy een landelijk bal bijgewoonddat door de officie ren van een reg. der keiz. garde werd gegeven. Hij had het aanbod daar toe aangenomen onder voorwaarde dat hrj zelf bij de opening van het bal de quadrille zou regelen. Z. M. heeft eene quadrille gedanst met de echt genoot van den kolonel; en tegen over hem danste een onderofficier met de gravin Walewski. Verder namen deel aan deze eere-quadrille een fourier, een korporaal, twee soldaten en de dames mevr. Delabédoyèregravin Litta, gravin Lehon en miss Bouz. De militairen toonden niet verlegen met de zaak te zijn. Door dergelijke invallen maakt de keizer zich populair bij het leger. De Moniteur meldt dat de keizer een uitstapje van Vichy naar Cussey heeft gedaan, om de papier-fabriek te bezigtigen van de hh. Meyer en Auzou, alwaar, volgens eene nieuwe methode, uitsluitend zeegras tot vervaardiging van papier wordt gebezigd. De zaak van den heer Mirès zal den 12den Aug. voor het bof in appèl behandeld worden. De heer Crémieux zal voor hem optreden. Men wendt ook pogingen aan om daartoe den heer Berryer over te halen. De heer Lamartine legt de laatste hand aan een werk getiteld Anto- nielladat als een tegenhanger van zijne Graziella kan beschouwd worden. De heer Victor Hugo heeft een groot werk gereed, getiteld les Misérables dat spoedig het licht zien en uit 8 deelen bestaan zal. De geheele schade door den brand in het magazijn van de opera ver oorzaakt schat men op 3 a 400,000 fr. Het blijkt thans dat er bij dezen brand op eene verbazende wijze is gestolen. Eene geheele dievenbende was op het terrein van den brand aanwezig. Men vermoedt, dat de brand aan boos opzet is toe te schrijven. ITALIË. De berigten uit Turyn omtrent de leening luiden zeer gunstig. De inschrijvingen bij de bankiers bedragen reeds 700 millioen. In een dagblad van Florence zag men onlangs den Paus afgebeeld, met de tiara of drievoudige kroon op het hoofdaan den disch gezeten met den koning van Napels en eenen toast op den ondergang van Italië instellende. De uilgever werd te dier zake door het openh. ministerie aan geklaagd wegens aanranding van 's lands godsdienst. Deze zaak is dien ten gevolge voor het hof van assises te Florence behandeld. De verdediger van den aangeklaagde zette als eene onbetwistbare stelling op den voor grond, dat de Paus in zijne geestelijke hoedanigheid, maar niet als we reldlijk souverein onschendbaar was; verder betoogde hij dat de tiara het zinnebeeld der wereldlijke inagl van den Paus was, terwijl Z. II. als hoofd der kerk den mijier droeg; hij leidde daaruit de gevolgtrekking af, dat in de bedoelde spotprent de souverein «an den Kerkelijken Staat en niet de stedehouder van Christus was beleedigd. De gezworenen bebben dat betoog afdoende gevonden en den aangeklaagde niel-schuldig verklaard. PRUISSBN. BERLIJN 25 Julij. Volgens de Elberf. Zeit. heeft de koning het wcduwengela van de ge malin van wijlen koning Friedrich Wilhelm IV bepaald op 200,000 thai., welk hooger bedrag, dan bij de wet is bepaald, door den koning uit eigen middelen zal worden gekweten. Met 1 October aanst. zal er eene wijziging komen in de vereischten om den doctor-graad in de medicijnen te erlangen. Men zal voortaan be wijzen van bekwaamheid moeien geven, zoodat aan de schromelijk misbrui ken, welke in dit opzigt bestonden, een einde zal komen. De bullen zullen niet meer te koop zijn. Uit onderscheidene Duitsche badplaatsen verneemt men kiagten over bet zeer groot aantal gaauwdieven, dat aldaar verblijf houdt. In Beijeren hecrscht eene zoo zware hitte, dat de scholen voorloopig gesloten zijn. LONDEN, 27 Julij. Lord Palmersion heeft, in antwoord op eene vrai» van den heer Buxton, zijn leedwezen uitgedrukt over het schenden var. h verdrag betreffende de opheffing van den slavenhandel, op het eiland Coh? Spanje had in den laalsten tijd geloond dat hel gezind was om het verdrat beter na te komen. TURYN, 26 Julij. liet officiële blad meldt dat koning Victor En manuel eenigen tijd te Napels zal gaan doorbrengenna alvorens de ten toonstelling te Florence bezocht te hebben. Morgen ten een ure zal aan het ministerie van finantien eene bijeenkomst plaats hebbenwaarop aan g! bankiers de gereserveerde voorwaarden der leening medegedeeld zullen nJ. den. Men verzekert dat de bankiers voor een derde meer hebben ingeschre ven dan het voor hen bestemde bedrag. Volgens berigten uit Napels hebben eenige Napelsche senaatsleden en af»e. gevaardigden eene conferentie met den generaal Cialdini gehad, ten einde'ie spreken over de middelen om de rust in de provinciën te herstellen. Ji laatstgenoemde heeft beloofd de rooverijen le zullen beteugelen, de zamen- zweerders te straffenen het bestuur van gebreken te zuiveren. Er is een centraal Bourboitsch comité' ontdekt; prins Montcmilitto is gevangen genomci Volgens een gerucht zouden de hertog Pepoli en andere aanzienlijken ooi onder de verdachten behooren. NEW-YORK, 17 Julij. 600 man van het Zuiden begeven zich naar Ba- verrey. Een aanzienlijk corps troepen uit het Zuiden is door generaal Har nett geslagen. De generaal Maclean berigt dat de zaak der Zuidelijken ia Westelijk Virginië verloren is. Hel congres is verdaagd lot 19 Julij. [)e heer Summer stelt de afschaffing voor der slavernij, met het verleenen eener schadeloosstelling aan de slavenhouders. MADRID, 26 Julij. Het kruidmagazijn te Villafelice in Arragon is in de lucht gesprongen. Honderd molens zijn verbrand en twintig werklieden gedood of zwaar gekwetst. INGEZONDEN. Den 30s,e™ Julij a. s. zal het vijftig jaren geleden zijn, dat de heer II. A, Reiche zich alhier als Apotheker vestigde, en zeker van hem kan men zeggen, dat hij mogt deelen in de onverdeelde liefde en achting zijner stad- genoolen. In verschillende betrekkingen heeft hij zich hoogst verdienstelijk gemaakt, en nu nog als secretaris der Plaatselijke Commissie van Genets- kundig Toevoorzicht, welke betrekking hij reeds vierentwintig jaren vervult, onderscheidt hij zich door eene getrouwe werkzaamheidzoodat een iegelijk zal moeten erkennen, dat de hulde, die den edelen grijsaard, op zijnea feestdag, van meerdere zijden gebragt zal worden, is wel verdiend. Goi spare dien braven burger nog jaren voor onze stad en zijne betrekkingen. Ook den heer G. Aalbersberg valt op den 2den Augustus 1861 het voor- regt te beurt den dag le mogen vieren waarop hij voor vijfentwintig jara lot Chirurgijn en Vroedmeesler bevorderd werd, gedurende welk tijdperk bjj de achting zijner ambtsbroeders, en het vertrouwen zijner stadgenoot zoo ruimschoots mogt ondervinden, en zoo ten volle wist le verdienen Moge ook hij nog lang gespaard blijven tot heil van zijn gezin en vai zijne veelvuldige betrekkingen. Leiden. STABS - K KRISTE Ni. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te welen, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter haul gesteld eenop den 23s,cn dezer maand invorderbaar verklaardKohier w het Patentregt, over het dienstjaar 1861 en 1862, bevattende aanslagen voo: de Wijken 1, 2 en 3; terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den ij de wet bepaalden voette voldoen. En zal deze door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leyden, 27 Julij 1861. D. TIEBOEL S1EGENBEEI, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de circulaire van den Staatsraad Commissaris des Konings in de province Zuidholland van den 17 Julij1861, A. n°. 6042, 2dcafd.; (Provinciaalbl. n°.73); Doen te weten: dat liet Zijne Majesteit heeft behaagd bij Hoogst Deszelfs besluit van den 17 Junij II. n°. 66, op het Departement van Oorlog de magtiging te lo strekkenom de bij de lste, 2de en 4de Bataillons van het Regement Grenadiers Jagers; het lsle, 2dc en 3de Bataillon van het 2de; het lstc, 3de en 4dc Batailleo van het 7dc, en het 2dc, 3dc en 4de Bataillon van het 8sle Regement Infanlerit, die bestemd zijn om in de legerplaats te Milligen te worden vereenigd tot het uit voeren van veldmanocuvres, tegen den 10 Augustus aanstaande zoo veel Milicien van de ligting van 1858 van onbepaald verlof in werkelijke dienst op te roepee, als noodig zullen zijn om die Bataillons op eene sterkte van p. m. 350 mao It brengen, het Kader daaronder niet begrepen, met verdere bepaling: 1°. Dat van de voorschreven Bataillons in de eerste plaats onder de wapenen rul len worden geroepen de met verlof zijnde Miliciens van gezegde ligtingdt in der tijd niet tot zamenstelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt, terwijl voorts, zoo noodig, door loting zóó veel van de overige Miliciens dis ligting tot de opkomst in werkelijke dienst zullen worden bestemdals ter- eischt worden om die Bataillons de bovenbepaalde sterkte te doen verschaffen; 2°. dat de opkomst der op te roepen Miliciens, zoowel van de afzonderlijk reian- den als van degenendie in Detachementen worden vereenigdzoodanig al worden geregeld, dat zij allen op hoven gemelde n datumen wel vóór vit' ure des namiddagsbij hnn Korps kunnen aankomen 3°. dat de onder de wapenen gekomen manschappen vóór of op den 20 Septem ber daaraanvolgende weder met onbepaald verlof naar hunne haardsteden zul len worden teruggezonden 4°. Dat de opgeroepen Miliciens, die in gebreke mogten blijven op den bepaald» dag onder de wapenen le komen, niettemin gedurende den tijd van zesirehti in den wapenhandel zullen worden geoefend, en dat degenen, die zich of eene of andere wijze aan de instructie onttrekken of daarin achterlijk mogt» zijnzoo veel langer in werkelijke dienst zullen worden gehouden als dit noodig zal geoordeeld worden. Wijders is bepaalddat onder de op le roepen Miliciens behooren begrepen li worden de manschappen, welke voor het Buitengewoon Contingent der ligting van 1858, in vervanging van ontbrekenden aan de ligting van 1857, zijn aangeiveien, alsmede zij, die in dat jaar, ingevolge het eerste gedeelte van art. 167 der Wet van den 8sten Januarij 1817, tot aanzuivering eener vroegere ligting zijn ingelijfd- En ten einde niemand daaromtrent onwetendheid zonde kannen voorwenden, deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden, 27 Julij 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester, v. PUTTKAMMER, Secretaris.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2