leydsche courant. YRÏJDAG 19 JULIJ. De Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt uit Zaturdag Avond De Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke Hommers worden tegen 10 Centen afgegeven. BIMEIYLAIVDSCHE BERIGTEW. LEYDEN 18 Julij. PROCES VERBAAL van de opening der stembriefjesdie ter benoeming van acht leden van den Gemeenteraad den 16den Julij 1861 zijn ingeleverd. Op lieden den zeventienden Julij des jaars achttienhonderd één en zestig is door liet bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op bet Raadhuis in de gemeente Leyden plaats genomen des morgens ten negen ure. Het bureau is zamengestela uit den Heer Mr. D. Tiehoel Siegenbeek, Burgemeester, Voorzitter, en de Heeren M. G. ten Sande en P. de Freinery, leden van den Gemeen teraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 16dcn Julij 1861 overgehragt uit de eerste en tweede afdeelingen der gemeente Leyden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vierhonderd negen en veertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het Bureau beeft van onwaarde verklaard tien stembriefjes, die niet of niet behoorlijk ingevuld waren. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest vierhonderd negen en dertig. Van dit getal zijn uitgebragt op de beeren: 11. P. C. Stoffels 412 stemmen, P. L. C. Driessen 390, B. F. Krantz 388, M. A. Kluit 355, S. J. Ie Poole 337, Mp. H. Cock 302, A. Librecht Lezwijn 265, S. A. Meerburg 171, Mr. M. II. A. Lisman 159, Nlr. J. E. Goudsmit 83, Mp. H. Obreen 81, J. I. van Wensen 59, W. C. Baert 57, Mr. J. T. Buys 45, A. C. leembruggen 41, NIr. J. C. Bucaille 38, J. Schcltema 32, Dr. W. G. Pluygers 29, Mr. J. W. Schuurman 8, D. A. Schretlen 7, Prof. C. G. Cobet cn C. Leembruggen ieder 6, W. L. van Amerom en Prof. S. Vissering ieder 5, II. Zaalberg, J. Knep- pelhout. E. J. Brill, Mr. S. Ie Poole, Prof. A. E. Simon Thomas, A. Tieleman cn .I.C. Zaalberg ieder 4, M. P. Meerburg, NIr. S. C. Snellen van Vollenhoven en G. J. llollandet, ieder 3, C. J. van der Kaay, ft!1*. J. L. C. van den Berch van Heemstede, Mr. P. C. Lezwyn, ftl1'. J. de Wal? J)r. H. J. Halbertsina, Dr. H, van Hall, All)8. van Leeuwen, W. L. de Sturler, P. J. Zuurdeeg, P. Muller, ftl1*. J. L. KlavervvijdenD. Veis HeynP. F. J. Ysselsteyn, A. J. Wetrens, Mr. K. J. F. C. Kneppelhout van Slerkenburg ieder 2 stemmen, J. N. A. Ie Poole, W. Werst, Driessen, A. Ilalberstadt, ftlr. D. A. van Limburg Stirum, J. Holtz, J. C. Ie Poole, A. J. de Baas, J. P. W. Schermer, T. van den Aardwegl», ftl1'. D. C. Viruly van Poederoyen, J. Harlevelt Az., G. ftl. de Graaf, W. Wolters, II. Manger ft'luntz, Prof. A. Piutgers, C. Das, ftlr. J. G. de Sain, S. P. II. Noordendorp, P. Blaauw II. F. Schlette, Meerburg, II. W. T. Bakker, G. C. KruldërDros, W. II. Gillissen J. van Ileukelorn, jhr. W. J. C. Ilammelman Elsevier, Dr. II. Boursse Wils, J. J. Brutel de la Rivière, W. C. de Sain, J. 11. J. Groolhols, Mr. L. Eissonius Wichers, N. H. de Graaf, U. Meerburg, 11. Jedeloo, van Geer D.II.Zn.J. van der Weydcn, D. llageman, Dr. J. M. Schrant, A. J. Zuur, J. G C. Schmier, Josué de Sauvage, C. Keereweer Pz.J. van der Tas, B. G. van Beukering, L. van der Kaay, J. Sjardyn, P. van Duuren, P. C. Leembruggen W. T. Werst, J. Berré, W. Brem nier, P. Stallinga, J. Goddijn, I). Schrainp, C. Blaeltler, B. Verboog, W. van Eerkeiftlr. P. G. liubrecbtMr. F. Pont, D. Noothoven van Goor, mr. G. G. van Buttingha Wichcrs, Prof. A. II. van der Boon ftïesch, ftlr. H. C. J. Hoog cn A. J. Prijn, ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de beeren P. C. Stoffels, P. L. C. Driessen, B. F. Krantz, ftl. A. Kluit, S. J. Ie Poole, Mr. H. Cock en A. Librecht Lezwyn. Zijn derhalve verkozen tot leden van den Gemeenteraad de beeren HENDRIK PHILIPPUS CHRISTOFFEL STOFFELS, PETER LUDAVIG CARL DRIESSEN, BOUDEW1JN FRANCISCUS KRANTZ, MARIE ADRIEN KLUIT, SAMUEL JACOB LE POOLE, Mr. HENDRIK COCK, en ABRAHAM LIBRECHT LEZWYN. Terwijl cene herstemming moet plaats vinden over de heeren S. A. ftlecrburg en M. II. A. I isman die de meeste stemmen hebben verkregen en geplaatst zijn °P de bij Art. 11 der Gemeentewet bedoelde lijst. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers gcene bezwaren ingebragt. En is na alloop van dit een en ander Proces-Verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leyden den 17den Julij 1861. D. TIEBOEL SIEGENBEEKVoorzitter. NI. G. ten SANDE, I c, 1>. I. be FREMEIYY ^te"lolme"iers- De alhier gevestigde typographischc vereeniging werd lieden morgen op nieuw geroepen om het stoffelijk overschot van een harer leden, I!. Plevier, ten grave te brengen. Dit was nu de tweede maal in dit jaar, dat zij zich yan dezen treurigen piigt kweet, en wel ten opzigte van leden in den bloei des levens aan echtgenoot en kinderen ontrukt. Dij het geopende graf deed °ok nu de voorzitter der vereeniging het treffende van dit sterfgeval nitko- men, en voegde daarbij een woord van troost en bemoedigingdat op al de aanwezigen diepen indruk maakte. lieden nacht ontstond alhier brand in de fabriek van zeemleder van gebr. van Wensen in de Looijerstraatdie echter door gepaste maatregelen spoedig werd gestuit. De burgerlijke en militaire autoriteiten, benevens de brandweer, waren met lofl'elijken ijver terstond op de plaats van het onge val tegenwoordig. Te Voorscholen zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen de hh. jhr. N. J. Steengracht van Duivenvoorde en F. H. van Iterson, ieder met 43 van de 59 nitgebragle geldige stemmen. Te Rotterdam is eergisteren de jaarvergadering geopend van bestuur ders en medewerkende leden van het Nederl. zendelinggenootschap. D9. Py- zel, van Dordrecht, nam het voorzitterschap waar. In die vergadering is het concept-reglement, ten vorigen jare voorloopig aangenomen, (nadat door den voorzitter de redenen voor die voorloopige aanneming waren herinnerd), in stemming gebragt, waarbij hel de vercischte meerderheid van twee der den der stemmen niet verwierf. Dien ten gevolge werd op voorstel der maandvergadering de commissie, die het afgestemde ontwerp had geleverd, uitgenoodigd nogmaals haren arbeid op te vattenen gebruik te maken van het licht, dat uit de discussiën ten vorigen jare was opgegaan, tot het voordragen van wenschelijke veranderingen in de algemeene bepalingen. Deze commissie zou, zoo mogelijk, hare taak tijdig hebben te volvoeren, om eene volgende jaarvergadering in slaat te stellen een gewijzigd reglement aan te nemen. De afgevaardigde van het Bijbelgenootschap, ds. Stuart, deed voorts eenige mededeelingenvoor hel Zendelinggenootschap belangrijk te achten waaronder eene omtrent de hoogte, tot welke de voorbereidende werkzaam heden voor het leveren van eene nieuwe vertaling des Bijbels in het Ma- leisch gevorderd zijn. In de tweede zitting op gisteren gehouden, zijn verschillende rapporten uitgebragt, waaruit o. a. bleek dat het getal kweekelingen gedurende het afgeloopen jaar 14 bedroeg, dal één hunner nog in den loop van het jaar zou kunnen worden uitgezonden, dat twee, uithoofde van mindere geschikt heid voor het zendelingswerkwaren ontslagen, cn in Kei drie jongelingen voor het proefjaar werden aangenomen. De kostschool voor kinderen van Europeschc ouders, in Indiö gevestigd, telde 19 leerlingen. Uit eene nadere Btededeeling van den thesaurier bleek, dal zijne kas, tot op half Junij 11., eene ontvangst van 79,251.33, tegen eene uilgaaf 114,704.84} aanwees, zoodat een aanzienlijk te kort bleek. Voorts had de stemming plaats voor een secundus en tertius voorzitter en een secundus redenaar. Tot secun dus voorzitter werd benoemd ds. Bonman van Botterdam; tot tertius voor zitter ds. Proes van Leeuwarden; lot secundus redenaar ds. tlngenhollz, van Amsterdam. Ten twee ure begon het slot-examen der kweekelingen van het zendelinghuis. Aan den avond van dien dag werd de openbare bijeenkomst gehouden in de groote kerk. Nadat de heer II. C. Voorhoeve de aandacht der aanwezigen had gevestigd op een paar belangrijke punten 'van het jaarverslag, en o. a. melding had gemaakt van het, voor zoo ver hij zich kon herinneren eerste voorbeeld der oprigting van eene afdeeling des genootschaps op een afgelegen hoek van Celebes, alwaar ten behoeve der zaak door de minvermogende bevolking reeds ƒ130 was bijeen gebragt, hield dr. T. Modderman Az.van Amsterdam, eene rede over Matth. XVI, vs. 13—'19, waarin hij zijne denkbeelden uiteen zette omtrent den grondslag waarop het genootschap tot uitbreiding des Christendoms werkzaam is. Te Rotterdam is gisteren het lijk van H. Kaat, nabij den Wolfshoek opgevischt. Gelijk men weet had men Maandag II. zijne vrouw dood op op haar bed gevonden. Door de hh. E. H. Krelage en Zoon te Haarlem is de som van ƒ285, zijnde het bedrag der prijzen welke aan die firma door de commissie van beoordeeling der bloemententoonstelling zijn toegekend gewordenaan de algemeene armen van die stad geschonken. De jury tot bekrooning der kunstwerken, ingezonden op de tentoon stelling te Utrecht, heeft eene rijksmedaille voor het binnenland toegekend aan den heer J. II. L. de Haas te Oosterbeek, voor zijne schilderij n°. 145, «na de overslrooming," cn eene rijksmedaille voor het buitenland aan den lieer T. Schmitson te Rome, voor zijne tentoongestelde schilderijen. De jury heeft gemeenddal de bedoeling der regering, bij de instelling der rijks medailles, juist is aangegeven in art. 11 van het programma der tentoon stelling, luidende: «door het rijk zijn zes gouden medailles uitgeloofd, ter bekrooning van die op de tentoonstelling aanwezige kunstwerken, welke van uitnemend talent getuigen" en dal zij dus het ecre-metaal alleen daar mogt toekennen, waar volgens hare meening blijken van uitnemend talent te erkennen waren. De drie gouden medailles, door het gemeentebestuur dei- stad Utrecht uitgeloofd voor Ncderlandsche kunstenaars, zijn toegekend aan de hh. H. A. van Trigt te Dordrecht, voor zijne schilderij n». 434, An- thonis van Slraelenburgemeester van Antwerpendoor den bloedraad ter dood veroordeeld, anno 1568," A. Mollinger te Utrecht, voor zijne schil-

Leydse Courant | 1861 | | pagina 1