Het derde Zomer-Coiieert, Koffijiiiiis EIGENZORG. Iser Telegraaf. MAANDELIJKSCHE BIJBELLEZING RHYNZIGT. behandeld worden de interpellatie van den heer van Bossc betrekkelijk de ontvangsten en uilgaven van 1817 tot 1857, vermeld in het werk van J. W. B. Money, en die van den heer Heemskerk Azn. over de beginselen, welke de Nederl. regering bij de thans bestaande verwikkelingen in Noord- Amerika zich voorstelt te volgen, ten aanzien van de neutraliteit en de kaapvaart. HAARLEM, 12 Julij. Eergisteren zijn de werkzaamheden van de algemeene vergadering der Ned. maatschappij ter bevordering van nijverheid voortgezet. Uit de reke ning bleek, dal de geldmiddelen der maatschappij voldoende zijn en het batig saldo van ontvangsten en uilgaven over 1860 /1825.44j bedraagt. Door de vergadering werd besloten, nieuwe prijsvragen uit te schrijven, betreffende het invoeren in Nederland van den Japanschen zijdeworm (Bom- byx Cynthiaen tot het leveren van een werktuig om een ventilator naar het systeem van Hecke in beweging te brengen. De voorzitter der maat schappij de heer dr. G. Simons, werd met algemeene toejuiching voor die betrekking herkozen. Ten slotte werd nog beslotendat de volgende alge meene vergadering der maatschappij te Deventer zal gehouden worden. Gisteren is het Nederl. nijverheids-congres in het kerkgebouw der Waalsche gemeente door den voorzitter dr. G. Simons geopend. De leden hebben zich terstond in de afdeelingen vereenigd, om te punten van het programma te behandelen. Heden zijn in eene algemeene vergadering de verslagen der afdeelingen gelezen en in behandeling gebragt, waarna het congres door den voorzitter is gesloten. 's GRAVENHAGE13 Julij. In de zitting van de tweede kamer van heden hebben de interpellation van de hh. van Bosse en Heemskerk plaats gehad. Omtrent de eerste heeft de minister van koloniën verklaard dat langs olficiëlen weg bij zijn dep. niet bekend was dat aan den heer Money officiële stukken waren ter hand gesteld, maar hij aarzelde niet de juist heid van dezes beweren aan tc nemen. Het was overbodig te verklaren dat daar waar men in Indië stukken aan particulieren verstrekte, hij niet zou aarzelen die aan de vergadering mede te deelen. Hij had met de laatste land mail aan den gouv.-gen. verzocht die staten zoo spoedig mogelijk over te zenden. Betreffende de tweede interpellatie verklaarde de regering zich te houden aan de overeenkomst van het Parijsche congres van 1856. Zij ver trouwde dat alle zeemogendheden dien weg zouden volgen. Maandag we der zitting. KOPENHAGEN, 12 Julij. nel berigt in sommige Duitsche dagbladen voorkomende, dat de regering van Denemarken in eene nota het voornemen tot inljjving van Sleeswijk heeft ontkend, wordt officieel tegengesproken. TURRYN, 12 Julij. De geruchten omtrent het aftreden van den minister van binnenl. zaken zijn verzonnen. Onderscheidene dagbladen bevestigen hel berigt betreffende het aftreden van den heer San Martino. De overeen komst lot aanleg van eenen spoorweg van Ancoiia naar San Benedetto en Tronto, door de regering gesloten, is door de kamer van afgevaardigden goedgekeurd. In die kamer is eene interpellatie gedaan door den heer Romano, over eenige handelingen van den Napelschen stadhouder, ten opzigte van de ver deeling der gelden voor openbare werken bestemd, contracten enz. On derscheidene Ministers hebben hem geantwoord. De minister van binnenl. zaken heeft in zijn antwoord erkend, dat de rust in de Napelsche provinciën ernstig bedreigd werd, maar hij zeide ver trouwen te hebben in de vaderlandlievende gezindheid der bevolking. Met standvastigheid, met goeden wil en uwe hulp, zeide hij, zullen wij die moeijelijkheden te boven komen. Nadat eenige leden daarover nog het woord hadden gevoerd, stelde een hunner de volgende motie van orde voor: De kamer, de verklaringen van het ministerie gehoord hebbende, koestert het vertrouwen dat het alle wettige middelen zal aanwenden tot herstel van de openbare veiligheid in de zuidelijke provinciën. De motie van orde is aangenomen. PETERSBURG, 12 Julij. Het disconto der bank is tot 7 pCt. verhoogd. Door de regering is eene ordonnantie uitgevaardigd, strekkende om voor 6 millioen roebels in kleine zilveren muntstukken en voor 3 millioen in koperen muntstukken in omloop te brengen. LONDEN, 13 Julij. Lord Russell heeft in het lagerhuis verklaard dat Denemarken eenige voorstellen zal doen, hetzij aan den Duitsche» bond, hetzij aan Oostenrijk en Pruissenom de gewajiende bonds-executie uit te stellen, en op die wijze nog gelegenheid tot onderhandelen te geven. Hij hoopte dat de onderhandelingen eenen voldoenden uitslag mogten hebben. Hij geloofde dat onder de overige partijen, die aanspraak maakten op de Deensche opvolging, Rusland mede zijne aanspraken zou doen gelden, en dal op die wijze een groot deel van Denemarken in handen van Rusland kon vallen. Daarom was het wenschelijk dat er eene schikking lol stand kwamwaardoor het geheele Deensche rijk in handen van eenen opvolger overging en dat rijk onafhankelijk bleef. PARUS. 13 Julij. De Moniteur berigt dat de arrondissements-raden op 23 Julij zullen bijeenkomen; en bevat de benoeming van den heer lmhaus lot directeur van de aangelegenheden van de drukpers en den boekhandel. Het is onwaar dat de minister van slaat de opvoering van de Tartuffe te Lyon verboden heeft. KüNSTANTlNOPEL, 11 Julij. Maandag II. heeft de Sultan in een plegtig gehoor ontvangen de vertegenwoordigers van België, Griekenland, Italië en Denemarken. Er bestaat eene volkomen overeenstemming tusschen de Porte en de vertegenwoordigers der mogendheden. De Sultan gaat voort de militaire inriglingen van Konstantinopel te bezoeken. Overal schrijft hij hervormingenorde en zuinigheid voor. KONSTANTINOPEL, 12 Julij. Hassib-pacha is afgezet. De heer Lava- lelle heeft voor Riza-pacha een maandelijksch pensioen van 40,000 piasters verkregen. Het onderzoek zijner handelingen is opgegeven. TOULON, 13 Jnlij. Gisteren avond is hier eene depêche ontvangen waarbij bevolen wordt dal de eerste divisie van het hier liggende eskader zich tót vertrek gereed moet maken, liet geharnaste fregat la Gloire zal die scheeps-divisie vergezellen. De bestemming is nog onbekend. MADRID, 12 Julij. Men verzekert dat het oproer te Loja vertakkingen had in Portugal. De Correspondencia spreekt het berigt tegen dat de maarschalk Narvaez bij gelegenheid van het gebeurde te Loja zijne diensten heeft aangeboden. WEENEN, 13 Julij. De aartshertog Karei Lodewijk is op zijn verzoek van de betrekking van stadhouder van Tyrol en Vorarlberg ontslagen en vorst Karei Lobkowitz in zijne plaats benoemd. POOLSCHE GRENZEN, 13 Julij. Volgens een telegram, uit Petersburg tc Warschau aangekomen, zullen de verkiezingen voor municipale en gou vernementsraden tot nader order gestaakt worden. WEENEN, 13 Julij. Het resultaat van het op heden openbaar gemaakte bndget over 1860 is als volgt. In vergelijking met 1859 is er 40760259 fl. meer ingekomen en 172913317 fl. minder uitgegeven. Het deficit van 1860 is 65062810 fl. tegen 280939213 fl. in 1859. STADS - BERISTEN. SCnUTTTEKIJi. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat de Com missie, volgens art. 15 der wet op de Schntterijen van den llden April 1:;)- Staatsblad N°. 17), benoemd tot het onderzoeken van, en beslissen omtrent d5 redenen van vrijstelling en uitsluiting, zal vaceren op het Raadhuis dezer Gemeente op Vrijdag den 19de™ Julij aanstaande's namiddags ten zes ure. En worden diensvolgens opgeroepen 1°. Al de zoodanigen, welke aan de loting van dit jaar deel genomen hebben' 2°. Degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier zijn komen wonen en gek) ren zijn in de jaren 1827 lot 1835 ingesloten; 3°. Zij, die ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tot vrijstelling ver- meenen te hebben 4°. Degenen, die na hunne indienst-stelling bij de Schutterij regt op vrijstelling heihen verkregenalsmede die bij het bataillon om ligchaamsgebreken tijdelijk zijn vrijgesteld, en 5°. Degenen die, volgens art. 3. L. en M. der Wetals tot de Nacht-of Brandwacht behoorende, lijf- of huisbedienden zijnde of bedeeld wordende vrijstelling kunnen erlangen; om zich voor gemelde Commissie te vervoegen, op bovengemelden dag, al ware het dat bij hen geen oproepings-billet was ontvangen, ten einde over de ingediende reclamen uitspraak worde gedaan, terwijl zij, die alsdan niet verschijnen, geacht zullen worden geenc reden tot vrijstelling te hebben en mitsdien overeen- komstig art. 16 van Zijner Majesteit besluit van den 28sten Junij 1828 Staats llad N°. 42), voor zoo verre zij dienstpligtige nommers getrokken hebben, bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. TIEBOEL StEGENBEEK, Burgemeester Leiden, 13 Julij 1861. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongercgt, op den 6iB> Julij 1861. 6 wegens 2 wegens 1 wegens paalde gewi| 1 wegens I wegens 3 wegens vertoonen. 3 wegens overtreding van art. 288 der Algemeene Policieverordening. het baggeren in eene binnenwateringzonder consent, het zonder consent baggeren in den Rijn. het in den winkel voorhanden hebben van brood onder liet be lt. het op straat werpen van vuilnis uit eene goot. het rijden met eene kar, bespannen met ongemuilbande honden, het zich op de straat in kennelijken staat van dronkenschap Door de Commissie voor de nagelaten betrekkingen der verongelukte personen met het schip De Stacl Vlissingen is bereids ontvangen: Bij Dr. E. LAURILLARD: van N.N. f 2.50; N.N. 2.50; N. H. een coupon 1.98; N. N. 2.— R. 2.50; E. 5.— N. N. 2.50; II. 5.— N. N. f 10. Bij Mr. S. LE POOLE: van eene familie ƒ10; dr. B. ƒ1.N. N. ƒ2.50. Bij A. DE MARE: van S. 2.50; B. ƒ1.— M. 2.50; N. N. ƒ5.-; wed. B. 4. AD VERTENTIEN. Heden overleed aan eene kortstondige ziekte ons geliefd jongste Zoontje GERRIT JAN, juist vier jaren oud. G. J. ROLLANDET. Leiden, 12 Julij 1861. A. E. ROLLANDET, Enkeaab. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen, mijn geliefde Echtgenoot ANTONIE NICOLAAS VISSERin den ouderdom van 59 jaar. Wedc. A. N. VISSER, Leiden, 12 Julij 1861. geb. J. C. Coovée. Op verlangen sullen geen uiterlijke teekenen van rouw worden aangenomen. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij het voltrekken van ons Huwelijk ondervonden, betuigen wij onzen harlelijken dank. A. J. JONGMANS. C. M. E. SALA. Voor de vele bewijzen van deelneming, mij tijdens mijne langdurige ziekte geschonken betuig ik zoo voor mij als mijne Kinderen en Zuster harlelij ken dank. Mij voortdurend aanbevelende. M. A. KALDENBERG, Leiden, 13 Julij 1861. Wed. P. Ladage. De Ondergeteekende, als Raadslid aftredende, heeft de eer aan de Kiezers te kennen te gevendat hij bij de aanstaande verkiezing van Leden van den Gemeenteraad niet verlangt in aanmerking te komen. Leyden, 11 Julij 1861. J. C. BUCAILLE. door D'. D. C1IANTEPIE DE EA SAUSSAYE, over HEBREEN XI: 7 enz. Op Dingsdag den 16dc'n Julij 1861, des avonds ten lialf acht ure, In de ZAAL, Noordeinde. (EP3*- Toegang vrij. Woensdag 17 Julij 1861, onder directie van den Heer A. van PIJPEN. Aanvang ten half zeven ure. De Ondergeteekende maakt bij deze aan Heeren Liefhebbers bekend dat hij een nienwe Kegelbaan heeft daargesleld en zorg zal dragen om door zindelijke en prompte bediening liet vertrouwen zijner geëerde Begunstigers waardig te blijven. Leyden. P. RAMAKERS.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2