Z. M. heeft aan den heer F. M. van Heyst, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als surnumerair der registratie en domeinen, alsmede aan den heer L. C. UI. van Hoek, als surnnmerair van de directe belastingen. Naar men verneemt zijn bij het reg. veld-artillerie in rang en ancien- neteit overgeplaatst de 2dc luitenants Stakman Bosse en Jans, van het lslc reg. vesting-artillerie. Heden had er, van wege den verjaardag van Z. K. II. prins Hendrik, cene groote parade van het garnizoen in de Maliebaan plaats. Z. K. H. is heden morgen met Z. M. den koning naar Soesldijk vertrokken. Z. M. de koning is heden morgen ten negen ure met een extra-spoor trein naar Soestdijk vertrokken, ten einde den verjaardag van Z. K. U. prins Hendrik op dat lustslot bij H. II. de koningin-moeder te vieren. Z. M. zal zich heden avond naar het Loo begeven en er ongeveer 14 dagen dagen verblijven. H. M. de koningin wordt den 16d<m dezer van Stuttgard op het Loo verwacht. 1111. KK. HH. prins en prinses Frederik en prinses Maria zullen zich aanst. Dingsdag naar de badplaats Soden begeven. liet hof heeft den rouw aangenomen voor den tijd van 8 dagen, we gens het overlijden van H. K. 11. de hertogin van Kent. Bij den minister van binnenl. zaken is ten behoeve der noodlijdenden door den watersnood ontvangen ƒ3629.20, opbrengst eener inschrijving bij de geref. gemeente te Bordeaux; ƒ2632.141-, van den heer H. Nijgh te Botterdam; het saldo der door hem ingezamelde gelden. Gisteren is jhr. mr. VV. M. de Brauw. in cene openbare vergadering van de arrond.-regtbank alhier, als officier van justitie bij die regtbank plegtig geïnstalleerd. t— Sommige mcenen dat in de onlangs gehouden ministerraden gehandeld is over de benoeming van een gouverneur-generaal van Indië; anderen meenendat het regeringsbeleid in de koloniën een onderwerp is van ge schil. [T)r. C.). Een regerings-lelegramgedagteekend Buitenzorg 1 Mei 1861, luidt: Niets bijzonders." Naar wij vernemen zal de wel-eerw. heer d'. Gunning, beroepen pred. bij de Ned. herv. gemeente alhier, den eersten Woensdag in Augustus zijne intrée-predikatie houden. De tweede kamer der staten-generaal is tot heden nog niet bijeenge roepen tot hervatting van hare werkzaamheden. Men wil echter weten, dat zij op Dingsdag 25 dezer weder zal bijeenkomen. BUITENLANDSCHE BERIGTEN." BELGIË, BRUSSEL, 12 Junij. Voor zoo verre men over den uitslag der gehouden verkiezingen kan oordeelen, heeft het ministerie een drietal stemmen verloren. De liberale partij is er dit maal niet zonder verlies afgekomen. De Italiaansche consul alhier heeft aangekondigd dat hij bereid is bijdragen te ontvangen voor het standbeeld van graaf Cavour, dat te Turyn zal opgerigt worden. Aan het bureau van de Indép. Beige zal men mede inschrijvingen aannemen. ENGELAND. LONDEN, 11 Junjj. De verontrustende geruchten omtrent den toestand van H. M. de ko ningin, vroeger reeds verspreid, winnen meer en meer veld. Naar men beweert zou de droefgeestigheid, waaraan 11. M. lijdt, nu en dan in ver standsverbijstering ontaarden. Volgens eene voorloopige opgave omtrent de uilkomst van de onlangs gehouden volkstelling, bestaat de bevolking van Engeland, Wales en de Britsche eilanden in het Kanaal uit 20,205,504 zielendal is 2,169,576 meer dan op 31 Maart 1851. De vermeerdering der bevolking heeft in het afgeloopen 10-jarig tijdvak 12 pCl. bedragen. De mate van de toeneming der bevolking is sedert het jaar 1821 bestendig verminderd. Dit wordt vooral als een gevolg der landverhuizing beschouwd. In het 10-jarig tijdvak van 1851 tot 1861 zijn 2,249,355 landverhuizers uit hel Vereenigd Koningrijk vertrokken, waaronder 194,532 buitenlanders. In Spilalfields, het centrum der City, heerscht thans eene onbeschrijfe lijke ellende, doordien aldaar thans meer dan 3000 weefgetouwen van zijde- fabrieken stilstaan. De kerspelen van dit gedeelte der hoofdstad hebben ten behoeve dier ongelukkigen een beroep gedaan op de liefdadigheid der meergegoede kerspelen. Volgens berigten uit New-York had de heer Lincoln op nieuw een be roep op de natie gedaanvoor de leveringonder zekere voorwaardenvan 100,000 man. In de straten van New-York was een persoon gedood, die zich gunstig over de afscheiding der zuidelijke staten had uilgelaten. Gene raal Scott zou Virginië met eene aanzienlijke krijgsmagt doen bezetten. FUANKRIJH. PARIJS, 11 Junij. Omtrent de erkenning van het koningrijk Italië wordt nader nog me degedeeld dat de heer Thouvencl daarvan de belofte naar Turyn heeft over gezonden en dat hij in zijne kennisgeving aan de Oostenrijksche regering verklaard heeft dat het belang van Europa het den keizer lot eene wet maakte die erkenning niet langer uit te stellen. Wanneer Oostenrijk dit voorbeeld volgde, zou dit er toe kunnen leiden dat de Romeinsche quaestic niet zonder zijne medewerking werd geregeld. De conferentie tot regeling der Syrische zaken, te Konstanlinopel heeft, naar thans gemeld wordt, hare laatste zitting gehouden. Daarin werd bepaald dat er een Turksch gouverneur-generaal voor Syrië, en een katholieke, maar niet inlandsche, gouverneur voor den Libanon zal zijn. Verder zullen er voor elke gezindte en volksstam raden van bestuur zijn. Al deze overheden zullen door de Porte worden benoemd. De gewapende niagt in Syrië zal uit Turken bestaan. De heer Mirès heeft in de Patrie een brief doen plaatsen, waa^, opkomt tegen sommige feitenwaarvan hij is beschuldigd. De schrijf klaart dat hij geenszins den moed verliest en met ongeduld den dag afWj op welken het hem gegeven zal zijn zich te verdedigen, als wanneer publiek met de geheele waarheid bekend zal worden. Ten gevolge van daartoe verkregen verlof heeft de heer Mirès, onder waking van vier personen, eenigen tijd doorgebragt in het bureau m Journal des Chemins de ferom aldaar inzage te nemer, van boeke- papieren en tevens naar goedvinden verschillende aanteekeningen te d0„ De heer Deguerry, benoemd tot bisschop van Marseille, heeftdenkti verzocht die benoeming in te trekken. De aandrang van zijne tegen# dige gemeente heeft hem doen besluiten haar niet te verlaten; daarenb- bestaan er in de dioecees van Marseille talrijke moeijelijkheden, zood; meent daar niet zoo nuttig werkzaam te kunnen zijn als hij wel zou wenj; In de kerk de la Madeleine is door den abt Duclos eene lijkdiensi vierd ter nagedachtenis van graaf Cavour. Het inwendige der kerk niet met floers behangen. De aanwezigen bestonden voornamelijk uit k nen, waaronder een groot aantal dames. Vroeger is gemeld dat de generaal Orgoni, bij zijne komst af eenen witten olifant zou medebrengenen dit berigt had niet we® nieuwsgierigheid der Parijzenaars geprikkeld. Men verneemt thans W de generaal Orgoni, maar zonder olifant, herwaarts op weg is. Onlangs werd in de gevangenis te Vannes een galeiboef uit Najyjl- Vendee gebragt, die aldaar voor de regtbank als getuige moest geU worden. Drie dagen na zijne aankomst werd hij door hevige buik|, en koorts aangetast, waartegen geneeskundige middelen te vergeefs we aangewend. De zieke verklaarde toen dal hij de gewoonte had kertje, waarin eenig geld was, in het onderlijf te steken; maar bijt», zoek kon men daarvan niets ontdekken. Eenige dagen later stierf hg. 1 de lijkopening was men niet weinig verwonderd in het ligchaam eeni# van 16 duim lengte, ter zwaarte van 650 wigtjes, te vinden, waan; stuks dieven-gereedschap en eenig geld geborgen waren. Wel wist; dat de boeven in de galeijen zich van dergelijke kokersdoor hen «j saires genoemd, bedienen, maar die zijn zelden langer dan 2 a 3b Dr. Closmadeuc, van Vannes, heeft van een en ander uitvoerig versie geven in de vergadering van de maatschappij voor heelkunde van 15 ITALIË. Uit Turyn meldt men dat de heer Ricasoli er in geslaagd is en nisterie zamen te stellen. Het bestaat uit de volgende bh.Rits minister-president en minister van buiten), zaken; Minghetti, binnen! ken; Bastogi, finantiënScialoja, koophandel; Delia Rovere, oorlog: nabrea, marine; Miglietti, justitie; de Sanctis, onderwijs. Ilet is opmerkeljjk hoe de Armonia, een blad van Turyn, dati een heftig tegenstander van graaf Cavour waszich thans na ij dood over hem uitlaat: Graaf Cavour, aldus leest men in dit blad,: een man van een groot verstand en vast karakter; hjj was ondereen moedig, onvermoeid. Toen hij aan het bewind kwam, dacht bijw zeker niet zóó ver te komen als hjj gekomen is, maar zijn noodlotk hem veel verder gebragt, dan hij dacht. Hij had zich in de omwenlt geworpen, om haar te overmeesteren, en hij vleide zich, haar ook ia: eigene bedding te kunnen terugbrengen. Wij hebben somtijds zijne g heid ondervonden. Na de opheffing der kloosters had een klooster i«; telijk Ligurië gebrek; wjj hebben, zonder officieel karakter, een beroq zijne liefdadigheid gedaan, en dadelyk zond hij 2000 fr. aan de arme; telijke zusters. Hij schreef ons vervolgens een eigenhandigen brief, van zijn goed hart getuigde. Wij weten, dat hij te Turyn aan eenr aantal ongelukkigen bijstand verleende. Wij zijn dikwijls in de gele heid geweest, zijne edelmoedigheid te leeren kennen. Van een aartsbisc in last hebbende aan een doorluchtig persoon een adres te doen toek vertrouwden wij dit in eenen brief aan graaf Cavouren de graaf om; digde het niet alleen, maar maakte het openbaar, ofschoon het voorn lijk ten doel had zijn eigen gedrag te laken. Een anderen keer bodti hem het eerste exemplaar van een werk aan, waarin zijne staatkunde' bestredenhij nam het aan en zond ons een zeer minzamen brief. hebben het aan graaf Cavour te danken, dat wij de vrijheid hebben: den S'. Pieterspenning in te zamelen. Door den correspondent van den Timeste Turyn, wordt asi blad het volgende geschreven: De Romeinen hebben, naar men zegt, geneesheer, die hen van Paus Adriaan VI bevrijdde, op het Kapilooi kroond. De Italianen van onzen tijd zouden de doctoren van graaf Cit met een rein geweten kunnen ophangen, zoo zij daardoor hunne» konden lenigen. De behandeling van den graaf was niets anders dan moord. De namen van die waardige geneesheeren verdienen voorden melingsehap bewaard te blijven. Het waren dr. Rossi, dr. Maltoni si lijfarts des konings, dr. Riberi, dezelfde onder wiens handen dc mfc de gemalin en de broeder van Victor Emmanuel kort na elkander: gestorven. I* BS UI NS ENG BERLIJN, 11 Junij. De secretaris van het Amerikaansche consulaat is dezer dagen straat door drie officieren zoo zwaar mishandeld, dat men voor zijnlf- bczorgd is. Zaturdag avond 11. is de stijfsclfabrick van den heer Hesse in de C- tenstrasse alhier letterlijk in de lucht gevlogen, door het springen van ketel eener stoommachine van 20 paardenkracht. De slag, waarmede': ontploffing gepaard ging, was zoo ontzettend dat verscheidene der aan? zende kleinere gebouwen ook vernield werden en de bewoners hiervan tf: eens groot letsel bekwamen. Op verscheidene honderden schreden afstf nog vlogen de steenen in de vensters. Men schat het aantal verongelukten oj- Uit een overzigt van de ontvangsten en uitgaven ten behoeve van»

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2