Volgens eene nadere opgave zullen de troepen, welke in Juiij het kamp te fflillingen zullen betrekken, bestaan in twee eskadrons lstc reg. twee eskadrons 3de, en vier eskadrons 5de reg. dragonders, en eene batterij rijdende artillerie, van 8 stukken. Deze troepen zullen door den prins van Oranift worden gecommandeerd. De hoofd-officierenwelke daarbij legenwooimig zullen wezen, zijn de kolonels de Sturler en Vertholen, de luit.-kol. Hamming, de majoors Meeussen en Tobias. De infanterie, welke liet kamp in Augustus zal betrekken, zal bestaan uit drie bataillons grena diers en jagers, drie balt. van hel2de, driebatt. van bet7deen drie batt. van het 8sle regimenttwee batt. veld- en eene batterij rijdende arlill.elke van 6 stukken. Het geheel zal worden gecommandeerd door den generaal-majoor van Geende brigaden door de kolonels van Hoey Schilthouwer en Engelbregt; de halve brigaden door de luit.-kolonels Heekman, van Over- slraten, Ravens en de Bock. De daarbij gevoegde cavalerie zal bestaan uit zes eskadronste weten drié van het 2dc en drie van het 4dc reg. dragon ders, onder bevel van den kolonel van Dedem, terwijl aan de wapenoefe ningen aldaar ook deel zullen nemen de kolonel van Hasselt, de luit.-kol. Jackson en de majoors Michelhof en Boellaert. 's GRAVENHAGE, 7 Mei. Z. M. heeft lot ridder van de orde der Eikenkroon benoemd den eerw. heer Lebens, pastoor van Onze Lieve Vrouwe Kerk, te Maastricht. Z. M. heeft benoemd tot eersten officier van gezondheid 2de kl. bij de geneeskundige dienst der landmagt den officier van gezondheid lste kl. dr. G. F. van Dommelen, en in activiteit gesteld bij het 6de reg. infanterie, den kapitein 3dc kl. H. C. van Gheel Gildemeesler. In de plaats van den lslen luit. der genie Beijen, die op verzoek naar Nijmegen is overgeplaatst, is de kapt. der genie H. H. Rochell tot adj. van den kolonel-inspecteur Mekern te Dordrecht benoemd. Eergisteren, zijnde hel Russische paaschfeest, heeft er in de kapel van II. M. de koningin-moeder eene plegtige dienst plaats gehadwelke door den Russischen gezant alhier, den generaal von MansourolF, de leden van het gezantschap en de Russische onderdanendie zich in de residentie bevinden, werd bijgewoond. Bij den minister van binnenl. zaken is ten behoeve der noodlijdenden door den watersnood ontvangen: ƒ60, uit Friesland; 7.75, uit Veene- brugge; 112.45, uil Lingen; 400 bij de commissie te Kaapstad inge komen. Voor de noodlijdenden op Java is bij het dep. van koloniën ontvangen 75, opbrengst van een concert te Ravestein gegeven. - Uit de badplaats Ems meldt men de aankomst van den baron van Hall, minister van staat, die aldaar geruimen tijd zal vertoeven. Heden avond ten 6 ure zal de verloting van voorwerpen van kunst en smaak, ten behoeve der ongelukkigen door den jongsten watersnood, een aanvang nemen. Aanst. Maandag, den 13dc" dezer, zal alhier geopend worden de ten toonstelling van kunstwerken van levende meesters. Gisteren hebben de afdeelingen van de tweede kamer onderzocht de wets-onlwerpen nopens den raad van state en de nieuwe begraafplaats te Amsterdam. Heden ten drie ure zitting der kamer, waarin eenige ontwer pen tegen het einde der week aan de orde gesteld zullen worden. Of hoofdstuk XI koloniëndaartoe reeds zal behoorenis nog onbekend daar tot hiertoe het antwoord der regering op het verslag der kamer nog niet is ingekomen. Men verzekert dat, zoo de minister van binnenl. zaken nog niet hersteld mogt zijn, het ontwerp betreffende de aardhaling waar schijnlijk door den minister van justitie zal verdedigd worden. Bij het prov. gcregtshof in Zttidholland is heden behandeld het hooger beroep, ingesteld door dr. J. W. H. de Man, lid van den gemeenteraad van Ottd-Beijerland tegen een vonnis der reglbank te Dordrecht van 10 April jl. waarbij hij, wegens beleediging van den burgemeester, den heer Vogelen- sang, in de uitoefening zijner funcliën, is veroordeeld tot 14 dagen cellu laire gevangenisstraf. De heer mr. J. Kappeyne van de Coppello is voor den appellant opgetreden en heeft het vonnis der reglbank bestreden. De advo caat-generaal Franetois heeft tot bevestiging van het vonnis geconcludeerd. De uitspraak is bepaald op Maandag 13 Mei. BUITENLANDSCHE BERIGTEN. SS EL, GIB. BRUSSEL, 6 Mei. De senaat heeft met 27 tegen 7 stemmen het wets-ontwerp aangeno men, waarbij 15 millioen fr. wordt aangewezen tot verandering van het geschut. 9 leden hielden zich buiten stemming. De bankier Lacroix te Bergen in Henegouwen is heimelijk vertrokken, nalatende een passief van ruim 1 millioen fr. Men wil weten dat hij te Parijs is gevangen genomen en dat hij nog voor eene aanzienlijke waarde aan papier bij zich had. ENGEIiAI». LONDEN, 5 Mei. In de beide huizen van het parlement is thans de officiële kennisge- geving ingekomen van het huwelijk van prinses Alice met den groothertog Lodewijk van Hessen Darmstadt. Het antwoord van lord Russell op eene interpellatie betreffende Polen, waarvan de hoofdinhoud vroeger reeds is gemeld, was van den volgenden inhoud. Iedereen in Engeland moet sympathie hebben voor de Poleneene natie, welke zich vroeger zoo roemrijk op het oorlogsveld heeft onderschei den, welke zulk een schitterend verleden heeft en tot dus verre de gevoe lens van nationaliteit heeft behouden. Wij kunnen niet dan volkomen overtuigd zijn, dat Polen een beter lot verdient, en het is onmoge lijk de verdeeling, waarvan het voor 80 of 90 jaren het slagtoffer is ge- I weest niet te betreuren. Maar ik zal mij wel wachten iets te zt». genhetwelk de Polen in den waan zou kunnen brengendat hunne nationaliteit hersteld zal worden door de pogingen van ons land uitgegaan Indien ik over deze zaak eene depêche zond aan het hof van Petersburg dan kon ik reeds vooraf het antwoord hierop mededeelen. Men zou J zeggen dat de keizer de vrijzinnigste concessiën heeft gedaan aan zijn, Poolsche onderdanen en dat hij daarvoor niets terug vraagt, dan dat jj zich rustig gedragen. Hij zou van den eenen kant die concessiën niet ia. trekken, maar van de andere zijde ook niet afwijken van de gedragslijn, die hij noodig acht lot handhaving van zijn gezag in Polen. Ziedaar zeer zeker het antwoord dat ik zou ontvangen. Ik voeg er bij, dat hetgeen dezer dagen in Polen is voorgevallen, zeer betreurenswaardig is. Ik begrijp niet, waarom de bevolking te Warschau niet de waarschuwing heeft ontvangen waarop zij regt had, de waarschu wing namelijk dal de gewapende magt in last heeft, om bij zamenscholin- gen de menigte uiteen te jagen. Het behoorde tot de bevoegdheid van deu landvoogd, om die waarschuwing te doen; en ofschoon de bijeenvergaderle personen driemalen aangemaand zijn om uiteen te gaanalvorens van wapenen is gebruik gemaakt, zoo komt het mij evenwel voor, dat een ver- standig, menschlievend en regtvaardig landvoogd ten minste een dag voort! zou hebben gewaarschuwd, dat de gewapende magt ingeroepen zal wordeno® alle bijeenscholingendie de rust zouden kunnen verstorenuiteen te jagen. In de zaak der banknoten van Kossuth is de regterlijke uitspraak ten voordeele van den keizer van Oostenrijk geweest. Al de banknoten moeten binnen den tijd van eene maand aan den keizer worden afgegeven. Tegen deze uitspraak is door den raadsman van Kossuth appel aangeteekend. Te Ilkeston heeft een vreeselijk voorval plaats gehad. George Smith, de zoon van een schoenmaker aldaar, ontvreemdde zijns vaders bankboet en begaf zich naar Nottinghamom de geldenten bedrage van 1401, aan de bank aldaar te gaan ontvangen. Op de weigering van den bankier beleende hij het bankboek voor 1 f, en keerde in een half beschonken toe stand huiswaarts. De vader, die hem bij zijne terugkomst rekenschap vu zijne handeling vroeg, ontving tol antwoord een pistoolschot, dat hem de hersenen verbrijzelde. De misdadiger, die zich reeds in handen der justitit bevindt, is 20 jaren oud, en het ongelukkig slagtoffer had den ouderdom van 40 jaren bereikt. Te Bristol heeft een hevige brand gewoed in de uitgestrekte pakhuizei der hh. TherndallHillier en Willsgroothandelaars in olie en naphla et! fabriekanten van verwwarenen wel ten gevolge der onvoorzigligheid vat een bediendedie met eene brandende kaars een met naphta gevuld vat It veel van nabij naderde, waardoor die vloeistof vlam vatte en de vlam* zich binnen weinige oogenblikken door het geheéle pakhuis en van daat naar de overige gedeelten van het gebouw verspreiddenhetwelk groolei deels vernield is. De schade wordt voorloopig op 11,000 a 14,000 begroot In de Vereenigde Staten bevinden zich verscheiden wandelende zangen troependie het gebied der Unie rondreizen en concerten geven. Onlangs heeft een dezer gezelschappen, de Alleghanians, zich op de Hervey-eilaudeo doen hooren. Daar de koning Makea hun echter te verstaan gaf dat de bt< volking geld noch edel metaal bezat, werd de entreeprijs vastgesteld opeet varken of twee speenvarkentjes, of een kalkoen, of twee hoenders, enz.en Toen bijna 2000 billetten verkocht waren werden de deuren geopend en h concert nam een aanvang. Na den afloop bragt een der inlandsche onto wijzers den dank der toehoorders uit voor het hun verschafte genoegen, ft vrouwen en meisjes drongen rondom eene der zangeressen te zamen, om haar hare bewondering te kennen te geven door het schuren van hare netizet tegen dien der zangeres. De opbrengst van het concert bestond in 79 vat kens, 116 hoenders, meer dan 16,000 cocosnoten, 5700 ananassen411 schepels bananen, 600 meloenen, 2700 sinaasappelen, enz. FRANKRIJK. PARIJS, 5 Mei. De erkenning van het koningrijk Italië is in den jongsten minister»! op nieuw besproken; men schijnt besloten te hebben die erkenning nog uil te stellen. Men verzekert ook dat het Turynsche kabinetom alle moeijeljjt heden te vermijdenbesloten heeft dat de nieuwe leening aan de beurs al gebragt worden onder den naam vanleening vau koning Victor Emmanuel. Dat Frankrijk tot die erkenning zal overgaan, betwijfelt niemand. Het rapport van den generaal Beaufort d'Haulpoul, naar aanleidin? van zijne rondreize in Syrië, is bij de regering ontvangen. Hoewel lit! zeer ongunstig luidtgaat men voort de noodige beschikkingen te maka voor het terugkeeren onzer troepen tegen 5 Junjj. De tegenstand van En geland tegen eene verlenging der bezetting schijnt onoverwinnelijk. Er zijn alhier allerlei geruchten in omloop geweest omtrent het ail breken van nieuwe onlusten te Warschau, die echter ongegrond waren. Men vreest echter voor den 8stcn, den feestdag van St. Stanislaus, patrom van Polen. De vrouwen zijn voornemens op dien dag eene bedevaart# doen naar Czenstochowawaaraan zelfs vrouwen, uit Galicië en uit Pos® zullen deelnemen. Naar men verneemt heeft de regering een onzer verdienstelijkste z«- officieren naar de Vereenigde Staten gezonden om een onderzoek in te Stella omtrent den staat van zaken aldaar. Hij is als passagier met de Gd Eastern vertrokken. De keizer heeft eene deputatie van de te Londen gevestigde «Maat schappij tot bescherming der dieren" bij zich ontvangendie zijne schenkomst inriep om het verrigten van chirurgische operatiën op leventlo dieren tegen te gaan. De deputatie deelde o. a. den keizer mede, dat no; zeer onlangs op de school te Alford verscheidene kweekelingen dergelijk! proefnemingen op een levend paard hebben gedaan. De keizer heeft, naaf men zegt, beloofd de klagien in overweging te zullen nemen. Voor de correctionele regtbank van de Seine is de zaak behaiidt"

Leydse Courant | 1861 | | pagina 2