S®er Telegraaf. Oud-Carthagena's Berg-Planten-Olie. Voorts meldt men uit Rome dat de generaal Goyon door eene ontwikke ling van krijgsmagt in den avond van den 14den eene manifestatie heeft be let maar dat men den volgenden dag aan alle straten billelten vond aaiweplakt met de woorden: Leve Victor Emmanuel! Ook hadden dè studenten der universiteit en der akademie van schoone kunsten in hunne leerzalen kreten in dien zin aangeheven. Eenige personendie de billelten aangeplakt hadden, zijn gevangen genomen. De Paus had een brief van keizer Napoleon ontvangen. TURYN, 20 Maart. De aangekondigde interpellation in de kamer van afgevaardigden hebben geen plaats gehad, want graaf Cavonr heeft mede gedeeld dat het geheele ministerie zijn ontslag had aangeboden, en dat hij den koning geraden had bij de zamenstelling van een ministerie personen te kiezen uit de verschillende deelen van het nieuwe koningrijk. Aan den senaat is dezelfde mededeeling gedaan. De generaal Fanti heeft een wets ontwerp ingediend, strekkende om aan generaal Cialdini een jaargeld van 10,000 fr. te verleenenomdat hij zich verdienstelijk jegens het vaderland had gemaakt. De Opinions gelooft dat de ministeriële crisis slechts zal uitloopen op eene wijziginggeene geheele veranderingvan het kabinet. Graaf Cavour zou met de zamenstelling van een ministerie belast zijn. WASHINGTON, 9 Maart. RO.) Het congres van het verbond der zuidelijke staten heeft de wet op de algemeene wapening aangenomen. 50,000 man zullen weldra gereed zijn om te velde te trekken. De conventie van Virginië stelt de afscheiding van de Unie voor. Er is besloten tot het zenden van versterkingen naar het fort Sumler, dat, volgens de meening van generaal Scott, met weinig verlies kan geschieden. Al de zich in de Middellandsche zee en in den Stillen Oceaan zich bevindende schepen zijn teruggeroepen. De troepen in Texas en in Mexico zijn mede teruggeroepen. I)e commissarissen uit het Zuiden zijn te Washington niet erkend. De heer Davis zal de overgave van het fort Sumter vragen. PETERSBURG, 21 Maart. .Het dagblad van heden zegt, dat de geruch ten, die door eenige buitenlandsche bladen zijn uitgestrooid, als zouden vreemde kabinetten aan de Russische regering betreffende de onlusten te Warschau raadgevingen gedaan hebben, geen geloof verdienen. Hel beurs- blad deelt mede, dat het verbod omtrent den uit- en invoer van crediet- billetten en certificaten der schatkist is opgeheven. Volgens een hier ontvangen telegramis het manifest des keizers aangaande de emancipatie in de provinciën met geestdrift ontvangen. WEENEN.21 Maart. De verkiezingen van den landdag zijn overal in libe ralen geest uitgevallen. Te Weenen is de minister von Schmerling met bijna eenparige stemmen gekozen. Buiten deze zijn gekozen de israëliet Kuranda, de protestant Franz en de advocaten Muhlfeld en Berger. TURYN, 21 Maart. Het is thans officieel dat de konir.g graaf Cavour met de zamenstelling van een ministerie heeft belast. Hel Garibaldi-feest wordt overal zonder wanorde gevierd. De Perseveranza verzekert dat eenige priesters bij den Paus aandrin gen zich naar Venetië te begeven. De heer Bellegarde zou naar Weenen zijn vertrokken, om daarover te onderhandelen. Oostenrijk zou vreezen de verantwoordelijkheid van deze handeling op zich te nemen. MADRID, 20 Maart. De Correspondencia verzekert, dat hel geschil tusschen den heer Calderon (die zich in de corles eenige voor Frankrijk beleedigende uitdrukkingen had laten ontvallenen den heer Barrot op eene bevredigende wijze geëindigd is. In Portugal heeft de oppositie besloten met het bestrijden van het minis terie voort te gaan. •ITAUS - BËRIGTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dal wegens den invallenden feestdag de Beestenmarktin plaats van op Vrijdag den 29ste" Maart aanst., zal worden gehouden op Woensdag den 27slen bevorens. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. Levden, 16 Maart 1861. v. PUTTKAMMER, Secretaris. burgerlijke &tanb. Van den 14 tot en met den 30 Maart 1861. BEVALLENA. Pander, geb. Marks, D. M. A. Bronsgeest, geb. Corvers, D. K. van Houten geb. van Rossen Z. H. G. Kwestroogeb. van llarte- veld, Z. C. van der Hert, geb. Groen D. T. J. Taylor, geb.Teunissen ,D.— M. J. Smit, geb. van Wijk Z. M. Piketgeb. Koster D. .1. A. Knotter geb. MulderZ. J. M. van den Bosch geb. Luurman D. E. van Eikelen burg, D. W. de Ju D. C. Mulder, geb. PlatleelM. van Izenburg, geb. Meijer, Z. C. de Grootgeb. Kantebeen Z. levenl. A. Meerburg, geb. Puf kus, D. levenl. C. Pardon, geb. Mark, Z. M. W. Plu geb. van Es Z. C. J. Rijke, geb. Delmeer, Z. J. van Andel, geb. Dingemans, D. F. Taffyn geb. den Hoed D. M. Yerrageb. de JongeD. J. M. E. Does burg Lannooy, geb. Duffer, D. P. Waasdorp, geb. van der Kolk. Z. J. Housen geb. RobbersZ. A. H. Dingjan geb. HartwijkZ. L. M.Couve'e geb. van der Spek, 1). S. Gyzeny, D. de Kier geb. Fasseur, Z. G. van der Upwich, geb. Noest, D. J. Selier, geb. de JongZ. J. M. C. de Haas, geb. Smagge, D. GEHUWD: F. J. G. A. Smeets, Jm. en C. S. F. C. M. Voet vanCampen, Jd. J. MarkJm. en J. OssevoorlWed0. A. G. KloolsJm. en A. Piket Jd. J. Verhoeven, Jm. en C. C. van Ooijen Jd. J. van der MaasWedr. en A. van KampenWede. C. Coppij Wedr. en M. van der HeydeWede. OVERLEDEN: M. van Zijp, 1).4 j. en 5 m. J. van der BijlZ.2 j. en 8m. P. de Nobel, 63j. L. HendriksZ.3 m. J. P. C. Gniraud53j. C. de Wolf, geb. Krispyn 64 j. C. J LegetZ.bijna 4 w. M. C. Slok D.10 w. H. Spaanderman, Z.3 j. M. C. S. Wagemans D.ruim 5 m. Z. W. Rienks, geb. de Jong, 57j. G. Tegelaar, Z.7 m. J. F, Prins20j. KAATONGEKEGT NOORIUYIJK. Veroordeeld in de zitting van 6 Maart 1861. 5 personen wegens het ontdelven of roeren van grond in de onvrije Rijn- landsche duinen tot ƒ15 ƒ10, ƒ10 of 2 maal ƒ8 boete of gevangenzet ting van 2 of 3 dagen. 2 personen wegens hel beschadigen van helm, aldaar, tot 15 of 5 boete of gevang, van 1 of 3 dagen. 1 persoon wegens het verleenen van magliging om den grond, aldaar, om te delven en helm en geil te snijden, waarvan gebruik gemaakt is, zonder consent van Rijnland tot 5 boete of gevangenz. van 1 dag. 1 persoon wegens het zich als geleider verwijderen van zijn hondenkar, in de gemeente Lisse, lot 3 boete verhaalb. bij lijfsdwang. 1 persoon wegens het na bezetten tijd niet terstond vertrekken uit eene tapperij in de gem. Katwijk, na daartoe te zijn aangemaand, lot 3 boete, subs, gevang, van 1 dag. In de zitting van 13 Maart. 5 personen wegens het vernielen van den harden korst der onvrije Rijn- landsche dninen, een bij herhaling tot 30 boete of 4 dagen gevang., de anderen tot ƒ10 boete of 2 dagen gevangenzetting. 2 personen wegens het omdelven van grond aldaar, bij herhaling tot ƒ50 of 40 boete, of gevangenzetting van 6 of 5 dagen. 2 personen wegens het baggeren in de Marede eerste bij herhalingen het tweemaal baggeren in eene binnenwatering van Rijnland, de eerste tot ƒ50 4- 2 maal ƒ6 boete of gevangenzelling van 6 dagen, de tweede tol 25 4- 2 maal ƒ6 boete of gevangenzetting van 3 dagen. 1 persoon wegens het afschieten van een schietgeweer in de gem. Noord- wijkerhout, zonder verlof van den Burgemeester, tot 1 boete, subs. gev. van 1 dag. AH.ADEMIJE-WIEITWS. PROMOTIE AAN DE LËYDSCHE UOOOESCIIOOL. 18 Maart. Na het houden van een colloquium doclum is als doctor in de geneeskunde toegelaten de heer J. Minnigh, heel- en verloskundige te Amsterdam. PROMOTIE AAN DE UTRECHTSCIIE IIOOGESCIIOOL. 18 Maart. De heer II. de Brieder, van Utrecht, in de geneeskunde, na verdediging eener pathologisch-oogheelkundige verhandeling over de stoor nissen der accommodatie van het oog. GORRESPONDEIVTIE Aan het verlangendoor den heer P. D. namens eenige vrienden te ken nen gegevenzal door ons zooveel mogelijk voldaan worden. Wij meenen reeds het bewijs geleverd te hebben dat wij van die zaak werk maken. 244® Staats-Eoterij. Trekking der Derde Klasse. 3de Trekking. N". 10981 een prijs van ƒ25,000. N°. 9594 een prijs van ƒ2000. N°. 2637 een prjjs van ƒ1500. N°. 15876 een prijs van ƒ1000. 4dc Geene. ADVERTENTIES. Getrouwd Leyden, 21 Maart 1861. W. J. DOUDE van TROOSTWIJK en S. L. LUZAC. Bevallen van eene Dochter A. G. E. SCHMIERgeliefde Echlge- noote van Leyden, 20 Maart 1861. H. P. A. van WENSEN. Heden beviel mijne Echtgenoole S. W. WETRENS ontijdig van eene Dochter, welk Kind eenige uren na de geboorte overleden is. Leyden, 20 Maart 1861. N. M. PERR1N. De vierde en laatste KUNSTBESCHOUWING der Schilder- en Teekenacademie Ars Aemula Naturae zal plaats hebben op Zaturdag den 235,ca Maartin de Stads-Gehoorzaalten half acht ure. J. L. CORNET, Secretaris. Wanneer na een heeten zomerschen dag, als de zon bestendig hare ver warmende stralen op bloemenplanten en kruiden heeft doen afschietenen deze als het ware geneigd zjjn tot verdorring, wal is dan noodig om die bloemen, planten en kruiden te doen herleven? Voorzeker eene malsche verkwikkende regen, welke de Algoede op zijn tijd doet nedervalien. Even zoo is het met het hoofdhaar van den menschwanneer zulks tot uitvallen of tot vroegtijdige grijsheid geneigd is. moet er een vocht aange wend, een middel gebezigd worden om hetzelve hiervoor te bewaren. Lat middel, dat met zekerheid werkt, is voorhanden, en wordt genoemd: Oud Carthagena's Bergplanten-Olie. Deze Olie, het eenige middel dat tot heden toe bekend is, zet oogenblik- kelijk de haren vast en bewaart ze voor ontijdige grijsheid. De proef ne men dat is het wat de zekerheid kan geven dat deze Olie met vrucht werkt. De prijs behoeft ook niemand legen te houden om van dit heilzaam middel gebruik te maken, daar het niet duurder is dan gewone Haarolie of Pomade. Elk fleschje kost slechts 60 Centsverkrijgbaar aan het lloofd-Depot bij A. BREETVELT Az., Delft, Markt, nevens de Waag. En verder uitsluitend en alleen in de onderstaande Depóts: N. J. Sanders Gz.Leiden Haarlem merstraat. J. J. Vollaerts, Woerden. Mej. de Wed. Bosman, Gouda. Gebr. Kauling, Gouda. Gebr. Kanling, Alphen. Wed. Boon, Leidschendam. W. Ligthelm, Voorburg. E. van Mansum, llillegom. J. Knol, Haarlemmermeer. A. de Vink Sr.Boskoop. En meer bekende depóts in and. plaatsen.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 3