KOHT VERS LAO ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. II D£R (Bekoorende bij cle Leydsche Courant van '28 Januarij d86óiT°. 02.) Zitting van 24 January. Tegenwoordig de heeren Sikkel GroosTicklerStoffelsHubrechtde Moen, du Rieu, Driessen, Krantz, Kluit, Taets van Amerongen, ten Sande, Hartevelt, Cock, Lezwijn, de Fremery, van der Hoeven, le Poole en de Voorzitter; terwijl de heeren Olivier, Bucaille, Tollens, Gevers en Huyser kennis gaven verhinderd te zijn deze vergadering hij te wonen, de beide eersten wegens ongesteldheid, de beide laatsten wegens ambtsbezigheden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteldwaarna de Voorzitter mededeelt: 1°. Een besluit van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidholland, van den 8 Januarij 1861, n°. 5, houdende mededeeling der verdaging, tot het einde van de maand September 1861, der koninklijke beslissing op aanhan gige voorstellen van gemeenteraden, tot heffing van begrafenisregten. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, in dato 16 Januarij jl., n°. 44, waarbij het tweede suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting en bet suppletoir kohier der plaatselijke belasting op de bonden, beiden over 1860, worden goedgekeurd. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd: 1°. Adres van J. J. Brandhoff Isselmanc. s.houdende verzoek dat de Raad terugkomende op zijn vroeger besluitthans nog een reglement vast- slelle op den ijk en de vervaardiging der botervaten. 2°. Adres van H. A. Schmier, om een woonhuis te mogen plaatsen op gemeente-grond, welke hem in gebruik is afgestaan. 3°. Adres van W. C. Chimaer van Oudendorp, waarbij deze het gebruik van gemeentegrond verzoekt tusschen de Roomsch-Catholijke begraaf- en de afgesloten zwemplaats. Conform de voordragt is besloten, deze adressen te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 4°. Adres van den Stads-doctor J. D. Frenay, om in die betrekking te worden gecontinueerd. En is, conform de voordragt, besloten dit ten fine van berigt en raad le stellen in handen der drie groote armbesturen. 5°. Voordragt van diakenen der Nederduitsch Hervormde gemeente, ter vervulling der te ontstane vacature, door het eervol ontslag van den heer R. van Baak, als regent van het Gereformeerde Minnehuis. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Verslag van den geneesheer in het Caecilia-Gasthuis, dr. W. M. S. Junius, omtrent de in dat gesticht verpleegde zieken, over het afgeloopen jaar 1860. En is overeenkomstig de voordragt besloten, dit aan te nemen voor ken nisgeving en gedurcude 14 dagen, ter inzage van de leden, in de leeskamer neder te leggen. Vervolgens deelt de Voorzitter mede: 1°. Dat nog is ingekomen een verzoek van meesters op de wapenen, on derofficieren bij de dienstdoende schutterij en het garnizoen, om het vrij ge bruik van de Stads-gehoorzaal op den 6den Februarij e. k., tot het geven van een groot assaut met alle wapenen, ten voordeele van de noodlijdenden door den watersnood. Conform de voordragt, is onverwijld met algemeene stemmen besloten, dit verzoek in te willigen. 2°. Dat op uilnoodiging van den Staatsraad, Commissaris des Konings in deze provincie, door Burgemeester en Wethouders eene commissie is benoemd tot het beramen van middelen om, bij eventuele overstrooming van den Alblasser-Waard en de Vijf Hcerenlandenin de eerste behoeften der noodlij denden te helpen voorzien, en dat door haar bereids de noodige maatregelen genomen zijn, ten einde bij het onverhoopt ontstaan dier ramp, in deze ge meente tijdelijk vlugtelingen te kunnen opnemen en verzorgen. En is dit aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. Rapport van de Commissie in zake den aanbouw van een stedelijk zie kenhuis, waarbij zij de wenschelijkheid betoogt dat de gemeente ontslagen worde van de op 2 Februarij 1853 met het rijk aangegaue overeenkomst be treffende den afstand van het Nosocomium Academicum, ten einde voor reke ning der gemeente tot ziekenhuis ingerigt en tevens voor het academisch on derwijs dienstbaar gemaakt te worden; En is na breedvoerige deliberation, overeenkomstig de conclusie van dat rapport, met veertien tegen vier stemmen, die van de leden van der Hoeven, le Poole, du Rieu en den Voorzitterbesloten zich in dien zin aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken te adresseren en voorts met algemeene stem mennog staande deze vergadering, na afloop der behandeling van de aan de orde gestelde onderwerpeneene commissie te benoemen tot het ontwerpen van dat adres. 2°. Staten van af- en overschrijving op de gemeente-begrootingen van 1860 en 1861 en tot verhooging der laatstgemelde. Gelet op de rapporten der Commissie van Financien Zijn na deliberatie, de beide staten van af- en overschrijving dienovereen komstig achtereenvolgens met algemeene stemmen vastgesteld. Vervolgens wordt de staat tot verhooging der begrooting voor 1861, zog in ontvangst als in uitgaaf, in rondvraag gebragt, en bepaaldelijk of de sorn van ƒ20,000, van het kapitaal bij de Stadsbank van leening over te brengen in de gemeentekaszal worden gebezigd tol aankoop van rentege- vende schuld of wel tot aflossing van gevestigde schuld ten laste der gemeente. En is na deliberatie dien staat met elf tegen zeven stemmen vastgesteld, zoo als hij was liggendeen mitsdien besloten die som aan te wenden tot den aankoop van rentegevende schuld. Vóór den aankoop van rentegevende schuld stemden de leden de Fremery, van der Hoeven, le PooleStoffels, Hubrecht, de Moen, du Rieu, Driessen, Krantz, Taets van Amerongen en de Voorzitter. Tegen dien aankoopen vóór de aflossing van gevestigde schuldstemden da leden Cock, Lezwijn, Sikkel Groos, Tichler, Kluit, ten Sande en Hartevelt. 3°. Adres van J. Engels, commiesbeambte voor het geslagttot verhoo ging zijner jaarwedde, en van J. Raaff c. s.ambtenaren bij de plaatselijke belastingen, om eene toelage of gratificatie. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de com missie van Financiën Is na deliberatie, waarbij door verscheidene leden de opmerking werd gemaakt, dat dergelijke aanvragen tegen het opmaken der gemeentebegroo- ting behoorden plaats te hebbenovereenkomstig de conclusiën dier rap portenmet algemeene stemmen besloten, de onderwerpelijke verzoeken, als niet voor inwilliging vatbaar, te wijzen van de hand. 4°. Adressen om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belas ting over 1860. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten: a. het verzoek van L. T. J. A. Baron von Boecop, thans wonende te 's Hertogenbosch, om afschrijving van 2/12 van zijnen aanslag, als voor geene gunstige beschouwing vatbaarte wijzen van de hand h. Aan Cornelis van Brederode, wonende te Soeterwoudevoor 6/12 van zijnen aanslag of 11.22 afschrijving toe te staan c. aan Anton Povel, te Amsterdam woonachtig, geheele teruggave te verleenen van het door hem betaalde in de plaatselijke directe belas ting 1860ter somma van 82.42. 5°. Adres van G. A. Tap, tot het erlangen van geheele tegemoetkoming in de kosten zijner kleeding bij de dienstdoende schutterij. En gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouderswaaruit blijkt dat de adressant niet in slaat kan worden geacht die kostenook zelfs maar voor een gedeelte, te voldoen; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen besloten, het verzoek van den adressant in le willigen en hem mitsdien voor het re- heel van de betaling dier kosten vrij te stellen. 6°. Adressen van D. Troost c. s.turfschippers, om vermindering van markt- en liggeld. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders Is na deliberatie dienovereenhomstig met algemeene stemmendie verzoe kenals in strijd met de bestaande Verordeningen op die belastingen, waar van de heffing door den koning is goedgekeurd, te wijzen van de hand. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 7°. Adres van R. van Baak, waarbij deze ontslag verzoekt als regent van het Gereformeerde xMinnehuis. En gelet op het rapport van regenten der betrokkene instelling; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algemeene stemmen beslotenden adressant het gevraagde ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezene diensten. 8°. De benoeming ecner commissie tot het opmaken van het adres in zake het stedelijk ziekenhuis. En is met algemeene stemmen besloten, daartoe de leden der commissie ad hoe (de heeren mrs. N. Sikkel Groos, H. Gevers en H. P. J. Tollens) uit te noodigen. Waarna de vergadering wordt gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5