KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. bijblad X". 1. DER (Behoorende bij de Leydsche Courant van d4 Januarij d86óF". 6.) -o-ooO-O 0-^"« Zitting Tan ÏO Januarij. Tegenwoordig de heeren Huyser, du Rieu, Taets van AmerongcnStoffels, Tichler, DriessenSikkel Groos, le Poole, de MoenKrantz, ten Sande, Lezwijn, de Fremery, Tollens, Hartevelt, Gevers, van der Hoeven en Siegenbeek; terwijl de leden Kluit en Hubrecht kennis gaven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: vijf disposition van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, als: 1°. Eene van den 24sten December 1860, n°. 17, waarbij worden goed gekeurd de met den gemeenteraad van Haarlem genomen gemeenschappelijke besluiten, tot de uitgifte in gebruik van gronden langs de trekvaart tus- schen beide gemeenten, aan Jonkvrouwe Celia Maria Steengracht, echtgenoote van Carel Anne Adriaan Baron van Pallandt, H. E. Borgerhoff, weduwe L, V. Vogelvanger, en de commissie belast met het beheer over den grind weg tusschen Pietgijzenbrug en Wassenaar. 2°. Eene in dato 31 December jl., nö. 21, daarbij goedkeurende twee gemeenschappelijke laadsbesluiten met het gemeentebestuur van Haarlem, tot het in eigendom uitgeven van een stukje grond aan Halfweg, aan de gemeente Haarlem, en tot de in gebruik geving van grond aan H. Wij- nands Wz. 3°. Eene dd. 31 December 1860, n°. 25, houdende goedkeuring der ge- meentebegrooting voor 1861. 4°. Eene van den 31sten December des vorigen jaars, n°. 57, waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van den 27slen dier maand, tot het onder de hand aanbesteden van het planten Van ijpen- en lindenboomen binnen en buiten de stad. 5°. Eene in dato 8 Januarij jl., n°. 3, houdende magtiging van het be stuur dezer gemeente, om met dat van Middelburg in overleg te treden over de opheffing van het beurtveer tusschen beide gemeenten. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Vijf adressen om tot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te wor den benoemd, van W. Bertelman, C. BiegstraalenH. Doornik, J. Niehot en H. C. Tomeese. Conform de voordragt, is besloten deze aan te houden, als betrefïende een onderwerp, op heden aan de orde van den dag gesteld. 2°. Adres van G. A. Tap, waarbij deze geheele tegemoetkoming verzoekt in de kosten zijner schutterlijke kleeding. En is conform de voordragt besloten, dit te stellen in handen van Burge meester en AVethouders, om te dienen van herigt en raad. 3°. Adressen van C. van Brederode, J. A. Herklots, Dr. J. Bosscha en A. Povel, houdende verzoek om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belasting, 1860. 4°. Adres van J. Raaff, P. J. van Sonderen, A. van der Walle, P. J. 't Hooft, J. G. van der Stoop en A. J. Ileppenstrijdtambtenaren bij de plaatselijke belastingen, om verhooging hunner jaarwedden. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze adressenten fine van be- rigt en raad, te stellen in banden van] Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën. 5°. Rapport van de Raadscommissie in zake den aanbouw van een stede lijk Ziekenhuis. En is conform de voordragt beslotendit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 6°. Twee voordragten tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1861. Overeenkomstig de voordragt is besloten, deze te stellen "in banden der Commissie van Financiënten fine van berigl en raad. De Voorzitter deelt nog mede dat na de laatste raadsvergadering is in gekomen 1°. Een verzoek van de Typograpbiscbe vereeniging Laurens Jansz. Coster, om het gratis gebruik der stadsgehoorzaal op maandag 7 Januarij jl., het welk hij, naar aanleiding van de reeds herhaalde malen plaats gehad heb bende gunstige beschikking op een dergelijk adres, gemeend had te mogen inwilligen, vertrouwende daarmede in den geest dezer vergadering te hebben gehandeld. 2°. Eene missive van Prof. Vissering, dd. 28 December 1860, waarbij deze voor de op hem uitgebragte henoeming tot lid der plaatselijke school commissie bedankt, en welke bereids aan die commissie is medegedeeld. Deze worden aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens stelt de Burgemeester aan de orde van den dag: 1°. Een adres van Cornelis Bronsgeest, houdende verzoek om het gebruik van een stukje grondsgelegen aan het einde der Verwerstraat tegen de Bin nenvestgracht, kadastraal bekend sectie C, n°. 1139, ten einde daarop een meststaal te leggen; waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen heb ben gestaakt. En gelet op bet rapport van Burgemeester en AVethouders, strekkende tot inwilliging van bet verzoekschrift tegen betaling eener jaarlijkschc recognitie; Is na deliberatie het verzoekschrift in rondvraag gebragt en met elf tegen zeven stemmen besloten het te wijzen van de hand. Tegen de inwilliging stemden de leden de MoenKrantz, Lezwijn, Tollens, Gevers, van der Hoeven, Huyser, Taets van Amerongcn, Ticbier, Driessen en Sikkel Groos. Vóór de leden ten Sande, de Fremery, Hartevelt, du Rieu, Stoffels, le Poole en de Voorzitter. 2°. De benoeming van óón commies cn twee adsistent-commiesen-portiers, bij de plaatselijke belastingen. Gelet op de aanbeveling van Burgemeester en Wethouders Zijn nadat de leden le Poole, de Moen en Krantz waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken bij achttien sternbillelten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, achtereenvolgens uitgebragt: a. ter benoeming van een commies: op F. Diemei achttien stemmen; b. ter benoeming van één adsistent-commies-portier, op K. A. Brandes 7, 11. Omvlee 5, J. Hansen 3 stemmen, A. van der Walle, N. S. Kuyt en J. Kehlieder 1 stern. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaanwaarbij met een gelijk getal sternbillelten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, zijn uitgebragt op K. A. Brandes 12, II. Omvlee 5 stemmen en J. Hansen 1 stem. c. ter benoeming vaneen adsistent-commies-portier, op H. Omvlee 6, J.Han sen en A. van derWalle, ieder 3, H. C. Tomeese 2 stemmenH. J. Selier, J. G. Ingenegen, Capteyu en J. Kehl, ieder 1 slem. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd heb bende, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij met een gelijk aantal sternbillelten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, zijn uitgebragt op H. Omvlee 10, J. Hansen 4, A. van der Walle 3 stem men en 11. J. Selier 1 stem. Zijn alzoo bevorderd of benoemd Tot commies Franciscus Diemei, thans adsistent-commiesportierlot adsis tent-commiesen-portiers Karei Andries Brandes en Hendrik Omvlee. 3°. De benoeming van een regent van het Gereformeerde minne- of armen oude mannen en vrouwenhuis, ter vervulling der in dat collegie nog be staande vacature, ten gevolge van het verleend eervol ontslag aan den heer P. van Hemeren. En gelet op het voorgedragen dubbeltal door regenten dier instelling; Wordt naar aanleiding eener opmerking van het lid Sikkel Groos, dat alvorens tot de benoeming over te gaan. zou moeten zijn uitgemaakt of re genten van het betrokken gesticht, ingevolge zijnen aard en strekking, niet zouden moeten zijn leden der Ne der duit sch- Hervormde gemeente -met al- gemeene stemmen besloten dit punt tot eene volgende vergadering aan te houdenen inmiddels hieromtrent regenten dezer instelling te hooren. 4°. Voorstel van de plaatselijke gezondheids-commissie, dat in art. 5 der Verordening van 31 Julij 1860, tot regeling barer werkzaamheden, de be paling dat zij jaarlijks uit haar midden een secretaris kiestworde vervangen door eene, dat zij bijgestaan wordt door een secretaris buiten hare leden, door haar te benoemen, aan wien eene belooning van twee honderd gulden 'sjaars wordt toegekend. Gelet op het rapport der commissie tot het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen, betreffende de huishouding der gemeente; waarbij zij te kennen geeft dat, naar haar inzien, dergelijk beambte door den ge meenteraad zou dienen te worden benoemd en voorts, om aangevoerde rede nen, raadt het voorstel der gezondheidscommissie, vooreerst en zoo als het is liggeude, niet aan te nemen; wordt door het lid Krantz, voorzitter der gezondheidscommissie, in het midden gebragt, dat het de bedoeling dier commissie is dat de secretaris door den Gemeenteraad benoemd wordewaarop het lid de Moen voorstelt, de hiertoe betrekkelijke stukken aan de gezond heids-commissie te renvoijeren, ten einde ze overeenkomstig hare bedoeling te wijzigen. Dit voorstel wordt door den Voorzitter in rondvraag gebragt en na delibe ratie, met 10 tegen 8 stemmen, aangenomen. Voor de terugzending stemden de leden de Moen, Krantz, Lezwyn, de Fremery, Tollens, Hartevelt, van der Hoeven, Tichler, Driesssen en de Voorzitter. Tegen stemden de leden ten Sande, Gevers, Huyser, du Rieu, Taets van Amerongen, Stoffels, Sikkel Groos en le Poole. 5°. Rapport van de Raadscommissie benoemd tot het onderzoek, of ter zake der weigering van voldoende schadevergoeding wegens verlies van het vischregt in het Haarlemmermeer al dan niet zal worden geprocedeerd. En is na deliberatie dienovereenkomstig met twaalf tegen zes stemmen be sloten, tot het erlangen eener billijke schadevergoeding wegens het verlies der visscherij in gezegd meer, tegen den staat te procederen. Vóór stemden de leden de Moen, ten Sande, Lezwijn, de Fremery, Tollens, Hartevelt, Gevers, van der Hoeven, Huyser, Taets van Amerongen, Tichler en Sikkel Groos. Tegen de leden Krantz du Rieu, Stoffels Driessen, le Poole en de Voorzitter. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1861 | | pagina 5