KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEÏDEN. BIJBLAD I". 21. DER Behoorende bij de Leydsche Courant van 3 December 3860, IC. 345.) »<xx>oQo-o-c c t Zitting van 39 November. Tegenwoordig de heeren Sikkel Groos, Stoffels, Krantz, de Moen, Harte velt Tichler, Hubrecht, de Fremery, Kluit, ten Sande, le Poole, van der Hoeven en Siegenbeek, hebbende de heeren LezwijnHuyser en Tollens kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en vastgesteld, waarna de Voorzitter mededeelt: 1». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van den 13den November 1860, n°. 34, houdende goedkeuring van het 1»" suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1860. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer provincie, in dato 13 November jl. n°. 29, waarbij in de raadsbesluiten van den 9den Augustus dezes jaars, bepalende 1°. het aantal scholen en de vakken van het daarin te geven onderwijsen 2°. den bijstand aan de hoofdonderwijzers en hoofd onderwijzeressen te verleenen, wordt berust en die voor kennisgeving worden aangenomen. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van den 2lsicn dezer maand, n°. 17, daarbij goedkeurende het raadsbesluit van den 13icn bevorens, tot den verkoop van gemeentegrond aan A.J. en A. Par- mentier. 4". Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 21slcn November 1860, n°. 38, houdende goedkeuring van de be grooting der dienstdoende Schutterij voor 1861. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Burgemeester overgelegd 1°. Eene missive van den Voorzitter der gezondheidscommissie alhier, van den 28stett dezer maand, houdende verzoek tot wijziging van art. 5 der Verordening regelende de werkzaamheden dier Commissie. En js conform de voordragt besloten, deze te stellen in handen der Com missie tot het ontwerpen van en herzien der plaatselijke verordeningen be treffende de huishouding der gemeente, om te dienen van berigt en raad. 2°. Een adres van Louis Spaans, tot het leggen van een ineststaal aan den Vestkant nabij de Koepoort. Conform de voordragt is besloten, dit ten fine van berigt cn raad te stel len in handen van Burgemeester en Wethouders. 3°. Een adres van B. Verborgt, thans wonende te Oegstgeest, om ge deeltelijke afschrijving van zijnen aanslag in de plaatselijke directe belas ting 1860. En is overeenkomstig de voordragt beslotendit te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën, ten fine van berigt en raad. 4". Bestek en voorwaarden omtrent de leverantie van houtwaren ten be hoeve der publieke werken binnen deze gemeente, voor 1861. Overeenkomstig de voordragt is besloten dit ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 5°. Adres van B. Veth, waarbij deze, op grond van onvermogen, ont heffing verzoekt van de betaling der plaatselijke directe belasting over 1860. En is conform de voordragt besloten, hierop over te gaan tot de orde van den dag, als niet behoorende tot de bemoeijingen dezer vergadering. Vervolgens geeft de Voorzitter kennis dat Mr. S. C. Snellen van Vollen- hoven voor de op hem uitgebragte benoeming tot lid der plaatselijke School commissie heeft bedankt, waarvan aan die Commissie mededeeling is gedaan; hetwelk wordt aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van een lid der Commissie in zake het Stedelijk Ziekenhuis, ter vervanging van den heer Gevers, die daartoe in de vorige raadsvergadering mede werd benoemd, doch bedankt heeft. De leden Stoffels, Hartevelt en Tichler worden aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te makenwaarna bij 13 stembilleltenovereenkomende met het aantal tegenwoordige leden, zijn uit- gebragt op de heeren Gevers 7, de Moen 3 en Siegenbeek 2 stemmen en Hubrecht 1 stem. Heeft mitsdien de meeste stemmen verkregen en is alzoo andermaal tot lid der bovengemelde Commissie benoemd de heer Mr. 11. Gevers. 2°. De benoeming van twee leden voor de Commissie tot het teekenen en afgeven van certificaten voor de Nationale Militie. En zijn bij 13 stembillettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, nitgebragt op de heeren Tichler 12, en Hubrecht 10 stemmen, Cock, le Poole, de Moen en Hartevelt ieder een stem. Zoodat tot leden dier commissie zijn benoemd de hh.Petrus Lucretius Tichler en Mr. Christinus Wijnand Hubrecht. 3°. De benoeming van een regent van het gereformeerde Minnehuis, ter vervulling dervacature in dat collegie te ontstaandoor de periodieke aftreding met 1° Januarij eerstkomende, van den heer W. Wolters. Gelet op het voorgedragen dubbeltal door diakenen der Nederduitsch her vormde gemeente; Zijn bij 13 stembilletten, overeenkomende met het aantal tegenwoordige leden, uitgebragt op dc hh. Noothoven van Goor 12 stemmen en Fischer 1 stem. fs mitsdien tot regent der gezegde instelling benoemd, de heer Dirk Noot hoven van Goor. 4°. Eene missive van den Staatsraad Commissaris des Konings in de pro vincie Zuidholland van den 24stc" November jl., waarbij deze, onder terug zending der verordeningen regelende de heffing en invordering der schoolgel den, mededeelt dat bij den Minister van binnenlandsche zaken bedenking bestaat tegen de betaling van schoolgeld per dag (door de minvermogenden), alsmede tegen de inning dier gelden door den ondenvijzerwanneer deze daartoe eventueel, namens den gemeente-ontvanger, mogt worden gemagligd; met uitnoodiging die beide punten in nadere overweging te nemen. Gelet op het rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algerneene stemmen besloten, aan den Staatsraad Comissaris des Koniugs voornoemd, te kennen te geven, dat deze vergadering geene termen heeft gevonden om in de bedoelde bepalingen eenige wijziging te brengen en mitsdien moet persisteren bij hare te dier zake vastgestelde besluiten. 5». Het kohier der plaatselijke belasting op de honden, voor 1860. En is dit na deliberatie met algerneene stemmen vastgesteld tot een bedrag van 392. 6». Staat van af- en overschrijving op de gemeente-begrooting, dienst 1860. Gelet op het rapport der Commissie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algerneene stemmen besloten dien vast te stellen. 7". Voordragt van Burgemeester en Wethouders, tot het vragen van mag- tiging om met de gemeentebesturen van 's GravenhageDelft en Middelburg gemeenschappelijke zaken te regelen. En is na deliberatie dienovereenkomstig met algerneene stemmen besloten, ingevolge art. 121 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), aan Ge deputeerde Staten der provincie Zuidholland magtiging te verzoeken om met de gemeenten 's Gravenhage, Delft en Middelburg tot de regeling van gemeen schappelijke zaken, betrekkelijk de opheffing van het tusschen die gemeenten en Leyden bestaande beurtveer, over te gaan. 8». Voordragt van Curatoren van het stedelijk Gymnasium, tot de uitbeta ling der gewone jaarlijksche gratificatie ad ƒ60,00 aan den claviger dier in stelling. Gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algerneene stemmen tot het ver leenen dier gratificatie over 1860 besloten. 9". Adres van vrouwe C. T. A. de Vriese, geboren Bosse, houdende ver zoek om gedeeltelijke teruggave van het betaalde in de plaatselijke directe belasting door nu wijlen vrouwe F. A. Bosse, geboren Schneither. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Com missie van Finantiën Is na deliberatie dienovereenkomstig besloten het verzoek der adressante in te willigen cn haar mitsdien voor 2/12 of 6.12 teruggave te verleenen van gezegden aanslag, die voor het geheelter somma van 36.74, werd voldaan. 10°. Adres van A. C. J. Ysselsteyn, waarbij deze verzoekt, de bij raads besluit van 19 November 1855 aan B. H. Heggelman verleende vergunningen ten opzigte der korenwijnbranderij de drie Kroonenaan de Oude Vest, geteekend wijk VI, n°. 1250 en 1251, kadastraal bekend sectie H. n". 24 en 25, welke hem thans in eigendom toebehoort, te mogen hehouden. Gelet op bet rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met algerneene stemmen besloten, den adressant tot kennelijk wederopzeggen te vergunnen, om ten dienste zijner gemelde branderij 1°. In den grond, op den kant des wals van de Oude Vest nabij (de Schei- straat, te behouden een spoelingbak en door de straat een duiker, uitkomende in de Oude Vest, en eene lozing uitkomende in genoemden spoelingbak, mits jaarlijks ten behoeve der gemeentekas hetalende voor den duiker eene recog nitie van een gulden vijftig centsen voor de lozing in den vergaarbak eene recognitie van twee gulden vijftig centscn behoudens dat hier bij voortduring gebruik worde gemaakt van eene losse pomp en de bak met eert luik, gelijk met de straat, gedekt blijve; dat alle kosten van herstraten enz. voor het vervolg, alsmede alle schade, eventueel toe te brengen aan de gaz- pijpen, die niet mogen worden geroerd, voor rekening van den adressant komen. 2°. Om de overbouwing der poort van het Elisabeth-Gasthuisbij het kadaster bekend sectie 11 n°. 33 ter lengte van drie ellen op eene breedte van anderhalve cl te mogen behouden, mits op de tegenwoordige hoogte, en hij op zich neme alle toe te brengen schade aan de muren van dien doorgang, in het vervolg, te zullen herstellen, zich te belasten met het geheele onderhoud der beide benedenmurenen voor deze vergunning jaarlijks betale, ten behoeve der ge meentekas eene recognitie van vijf en veertig centsalsmede in die poort geen uitgang hebbe, terwijl eindelijk deze vergunningen nog worden verleend onder de navolgende voorwaarden a. Dat de uitlozing van het water nimmer mag plaats hebben in het ge meen riool of in dat van het gasthuis, maar door een daartoe gemaakt of, des noodig, nog te maken en nader aan te vragen riool, gelijk ook alle rio len, welke nog van dc naburige huizen door dit pand mogten loopen en voor het plaatsen van ketels, kuipen of dergelijke werken hinderlijk zijn, ohder aanwijzing van den gemeente-architect zullen mogen worden verlegd, maar tot volkomen genoegen van de eigenaars en zonder hen of anderen met kos ten of moeijelijkhedcn te bezwaren; b. Dat de hiervoren bedongen recognitiën jaarlijks zullen verschijnen den Sisten December en gerekend worden ingegaan te zijn den laalslen Decem ber 1859. 11°. Adres van Jozua Nicolaas Valk, hulponderwijzer aan eene der openbare lagere scholen, om eene buitengewone toelage of gratificatie. En gelet op de rapporten van Burgemeester en Wethouders en de Commis sie van Financiën Is na deliberatie dienovereenkomstig met algerneene stemmen besloten, dit verzoek, als voor geene gunstige beschouwing vatbaar, te wijzen van de hand. 12°. Plan eu voorwaarden omtrent het maken van naambordjes aan de hoeken der straten. En zijn deze na deliberatie met algerneene stemmen vastgesteld. Niets meer te behandelen overig zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE,

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5