Per Telegraaf. naar Sidon gebragt, waar zij door Engclsclie oorlogscbeper. naar Beyrnth afgehaald werden. De Mom. Post bevat het volgende schrijven uit Petersburg: Btiilen- Iandsche dagbladen, inzonderheid die van Oostenrijk, hebben in den laatslen tijd veel van eene vereeniging van Russische troepen op de grenzen van Turkije gesproken, en hebben Rusland voorgesteld als op het punt zijnde liet Turksche rijk aan te vallenten einde hetzelve te veroveren. Wij kunnen al hetgeen daaromtrent is gezegd ten stelligste tegenspreken. Rus land denkt zoo weinig aan oorlogendat zelfs de ligting voor het leger in Polenwelke in dit jaar moest plaats hebbenwederom is uitgesteld. Het jS nu het zesde jaar sedert de laatste ligting in dat land heeft plaats gehad. Zes jaren lang wordt de bevolking van Polen van de ligting vrij gelatenniettegenstaande de aanmerkelijke verminderingwelke de effective sterkte der Russische legermagt intusschen door sterfgevallen en door het ontslaan van soldalen heeft ondergaan. Het is klaarblijkelijk, dat Rusland, indien het oorlog beoogde, anders zou handelen. Het bovenstaande komt niet overeen met de beriglen van den Petersburger correspondent van de Indép. Beige. Deze zegt dat dè Russische regering kevel heeft gegeven om het vijfde legercorps terstond op den voet van oorlog te brengenzoodat het bij de eerste aanschrijving te velde kan trekken. Ook zouden er reeds schikkingen gemaakt zijn met de handelmaatschappij van de Zwarte zeeom deze troepenindien het noodig isover te voeren. De Sunday Times meldt dat reeds een volledig uitgerust regiment Engelsche vrijwilligers voor het leger van Garibaldi is gevormd, en tegen het einde van deze week gereed tot inscheping zal zijn. De uitgestrekte graanpakhuizen van de hecren Hartley en O. alhier, bekend onder den naam van West Kent Wharf, zijn door brand vernield. Men zegt dat ongeveer 30,000 qrs. haver bij die ramp zijn verloren gegaan. De schade wordt op 100,000 begroot. De telegraafkabel in de Roode zee, die onlangs in het ongereede is geraakt, zal waarschijnlijk geheel weg zijn. De regering lijdt daardoor eeue groole schade, want zij heeft daartoe 4£ rente van een kapitaal van 800,000 gedurende 50 jaren gewaarborgd. Uit de Vereenigde Staten meldt men het springen van den ketel aan hoprd van eene naar Galveston bestemde stoomboot. Daardoor werd het geheele vaartuig vernield, 11 personen gedood en 3 gekwetst. Uit de genoemde staten meldt men ook dat de stad S'. Louis den 25slcn Jolij 11. het tooneel is geweest van een eigenaardig voorval. Een volks hoop, met bjjlen, breekijzers enz. gewapend, overviel de meestal uit bor- deelen, speelhuizen enz. bestaande wijk, en slechtte een 40- a 50-tal van die huizen. Alle meubelen en over het algemeen alles, wat niet spijkervast was, werd naar de straat gesleept, tot een brandstapel opgehoopt en aan de vlammen prijs gegeven. De burgerij scheen hierover niet zeer gebelgd, naardien de ondeugd in dit gedeelte der stad inderdaad eene schrikbarende hoogte had bereikt. De politie nam wel is waar 50 der belhamels gevan gen, doch zij kwamen bjjua allen met eene geringe geldboete vrij. FRANKRIJK. PARIJS, 19 Augustus. Bij gelegenheid van de feesten op Woensdag 11. heeft de keizer aan 777 personen, die tot deportatie naar eene strafkolonie, tot het bagno of tot opsluiting in eene der centrale gevangenissen veroordeeld warengratie of vermindering van straf toegekend. Bij een later besluit is dezelfde gunst verleend aan nog 135 personen, die bepaaldelijk wegens criminele feiten waren veroordeeld. De Patrie verzekert dat het expeditie-corps in China zal versterkt worden. De troepen zijn daartoe reeds aangewezen en zullen over Alexan dria en Suez naar hunne bestemming vertrekken. De graaf van Aqüila, de onlangs uit Napels verwijderde oom des konings, is te Marseille aangekomen. Hij zal zich naar Londen begeven. Op den toren van S'. Germain l'Auxerrois worden toebereidselen ge maakt om aldaar een fraai muziekaal uurwerk te plaatsen, dat zich thans nog op de tentoonstelling te Besangon bevindt. Op den 15del1 dezer is te Metz het standbeeld onthuld van den maar schalk Ney. De keizer werd bij deze plegtighcid door den maarschalk Canrobert vertegenwoordigd. Men schrijft ons uit Alexandrië, zegt de Patrie, dat de onderkoning van Egypte aan de derwaarts gevlugte Christcn-familiën grond heeft aange boden, bijaldien zij zich in Egypte wilden vestigen. Deze vorst gaat steeds voort den Christenen hulp te bieden. Een brief uit Beyruth meldt, dat er in Syrië 28 scholen, 560 kerken; 42 kloosters, 9 godsdienstige inrigtingen, er. 360 dorpen zijn verwoest; 1830 kinderen, die op scholen waren, zijn vermoord; van het district Bla ten tot de vlakten van Nazareth, eene uitgebreidheid van 120 mijlen lengte en 50 mijlen breedte, is de geheele oogst vernield. Alle tuinen in de vlakte van Coelesyrië, eene uitgebreidheid beslaande van 100 mijlen lengte en 16 mijlen breedte, zijn plat getrapt. De oogst van het district Hauranhet rijkste van geheel Syrië, dat meer dan 116,000 mijlen beslaat, is vernie tigd. Een algemeen gebrek aan levensmiddelen is dus in Syrië te vreezen. De collecte, die ten behoeve der Christenen in Syrië alhier in de kerken heeft plaats gehad, heeft 80,167 fr. opgebragt. In de bureaux der dagbladen is voor eene som van 557,483 fr. ingeschreven. De heer Leroy, apostolisch prefect der lazaristen in Egypte en in Syriëis te Beyruth overledenten gevolge van de aandoeningen en de ver- moeijenissendie hij bij gelegenheid der laatste gebeurtenissen heeft onder vonden. Hij was bij den moord te Damascus tegenwoordig en was er in ge slaagd de woning van Abd-el-Kader te bereiken. Leroy was de stichter van grootsche inrigtingen te Alexandrië, te Damascus en te Beyruth, en binnen den tijd van slechts eenige uren heeft hij het gasthuis, het nonnen klooster en de kerkte Damascus door hem opgerigtzien verbranden. ITALIË. Op 9 Aug. heeft te Palermo de plegtigheid plaats gehad van de eeds aflegging op de Sardinische constitutie en van trouw aan koning Victor Emmanuel. De ministers waren de eersten die zwoeren. De aartsbisschop was bij de plegtigheid tegenwoordig, voorts alle regterlijke en overige ci viele ambtenaren, de militaire autoriteiten, de aristocratie der hoofdstad en het consulaire corps in uniform. De plaatsvervangende dictator, de heer Depretis, heeft, na de eedsaflegging, eene rede gehouden tot de aanwezigen, waarin hij het gewigt deed uitkomendat deze plegtigheid voor Sicilië had. Zij beleekenl, zeide hij, niet dat de tot stand gebragte omwenteling een werk is van vernieling en wanorde; maar het aanvangspuut eener hervor ming en van een nieuw leveneen tred voorwaarts op de baan der beschaving. De aanleidende oorzaak tot de verwijdering van den graaf van Aquila uit Napels blijft nog in het duistere gehuld. Alleen weet men dat er in eenen ministerraad, waarbij hij tegenwoordig was, eene scherpe woorden wisseling heeft plaats gehad tusschen hem en de ministers Romano en de Martino. De graaf had aan de ministers verweten dat zij tegen over Gari baldi reeds blijken van zwakheid gaventerwijl de ministers den graaf be schuldigden van naar de kroon te staan. De koning, die in alles verraad meent te zien, leende spoedig het oor aan deze beschuldiging en de ver banning werd uitgesproken. De graaf heeft tegen dien maatregel protest ingediend, waarin hij zegt dat hem deze behandeling smartelijk valt onder eene grondwet, die hij steeds verlangd en aangeraden had. In Calabrië heerschtevolgens eenen brief ui'. Reggioregeringloosheid. De hoogere standen zijn gunstig voor Garibaldi gestemd, de landbewoners daarentegen zijn den koning toegedaan, maar de laatsten willen geene be lasting betalen, want zij hebben thans, naar zij zeggenvrijheid en eene constitutie. Intusschen worden de wegen door boosdoeners onveilig gemaakt. De onderbevelhebbers van Garibaldi achten eenen inval in Calabrië vruchte loos, omdat zij weinig medewerking van de bevolking verwachten. Zij meenen dat eene bemagliging van Napels meer beslissende gevolgen zoude opleveren. PRUIS SEN. BERLIJN, 19 Augustus. Uit Keulen meldt men dat de plaatselijke commissie voor het aan staande staathuishoudkundig congres, hetwelk van den tot den 14dctt der volgende maand aldaar zal gehouden worden, zich heeft geconstitueerd. Van verschillende zijden worden groote toebereidselen gemaakt om de leden van het congres op waardige wijze te ontvangen. Uit Coblenz wordt, als eer. staaltje van den overvloedigen vruchten- oogst in de omstreken dier stad, gemeld, dat een inwoner van Giels van ée'n kersenboom 2620 pond kersen heeft geplukt. Volgens Korb, prior der Karmelieten te Würtzburg, bedraagt het ge- lal r. k. bisschoppen op de aarde thans 893. In 1844 was dit getal 744, zoodat er in 16 jaren 149 bisschoppen bijgekomen zijn, en wel 60 in Azië, 46 in Amerika, 24 in Europa, 12 in Australië en Oceanië7 in Afrika. Uit Warschau meldt men, dat de komst des keizers van Rusland al daar tegen half September ten stelligste is aangekondigd. Z. BI. zal zich te Wilna ophouden, alwaar te zijner eereop verlangen van den gouverneur- generaal Razimoween bal van burgers zal worden gegevenwaarvan de kosten op 300,000 Poolsche guldens zijn geraamd. Biet de toebereidselen voor dit feest belast zich prins Oginski, die op eigen kosten eene zaal tol dit doel laat bouwen en daartoe een architect uit Berlijn heeft doen komen. Bij deze gelegenheid zal ook de spoorweg van S'. Petersburg naar Wilna wor den geopend. De volkstelling, die na den Krim-oorlog in het Russische rjjlc heeft plaats gehad, geeft als cijfer der geheele bevolking op 68,931,728 zielen; 33,655,824 van het mannelijk en 35,275,904 van hel vrouweljjk geslacht. Het getal der boeren op de heerlijkheden bedraagt 21 millioen. OO STENRIJK. WEENEN, 18 Augustus. Te Pesth is de processie, bij gelegenheid van het feest ter eere van Stephanus I, den grondlegger der Hongaarsche monarchie, in de beste orde afgeloopen. De policie had zich daarbij niet laten zien. Blen meldt uit Cattaro, dat de moordenaar van vorst Daniëlo van Montenegro in genoemde stad voor eene Oostenrijkschc regtbank zal teregt staan en gevonnisd worden. Ten opzigie van den moordenaar verneemt mendat hij den 12dc" dezer des namiddags over land uit Albanië te Cattaro was aangekomen. Door middel eener verkleeding had hij zich aan het oog der politie weten te onttrekken en zich ongemerkt te mengen onder het gevolg van vorst Daniëlo, waardoor het hem gelukte zijn misdadig opzet te volvoeren. Men verwacht dat de nieuwe vorst Nikizza, te Parijs gevormd, een werk tuig van keizer Napoleon zal zijn. De oude vorst Pietrovitch Niegor, die regtmatige aanspraken heeft op de regering, heeft zich van Tuffes, in Styrië, alwaar hij zich bevond, naar Cettinje begeven, en zal misschien den nieuwen vorst nog wel moeijelijkheden berokkenen. LONDEN, 20 Augustus. In het lagerhuis heeft lord Palmerslon ver klaard dat naar zijn gevoelen de fllaroniten, bij de in Syrië gepleegde gru welen, de eerste aanvallers zijn geweest, ofschoon hij de door de Drusen gepleegde gruwelen niet in het minst als eenigzins gewettigd zou willen beschouwen. De Fransche minister van builenl. zaken was het op dit punt volkomen met hem eens. TURIJN20 Augustus. De heer Canofari is naar Parijs vertrokkenen de heer Winspeare is lot gezant van Napels te Turijn benoemd. liet officiële blad van Turijn deelt eene circulaire van den minister van

Leydse Courant | 1860 | | pagina 3