KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DER liehoorende bij de Leydscke Courant van 6 ^Augustus 4800N°. 94.) KKHMQCKÏOW Kitting van 31 Julij. Tegenwoordig de hecren Sikkel Groos, Stoffels, Tollens, Iluyser, Dricssen. van Kaallioven, ten Sande, Hubrecht, de Moen, Cock, Krant/,de Fremery, Lczwyn, Gevers, van der Hoeven, du Rieu en de Voorzitter, hebbende de leden llartevelt, Tichler en Kluit kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De aanteekeningen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd waarna de Voorzitter mededeelt: 1». Eene dispositie van Gedeputeerde Staten der provincie Zuidhollandvan den 10 Julij I860, G. S. n°. 36, waarbij de rekening der dienstdoende schut terij over 1859 definitief wordt vastgesteld. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, dd. 9 dezer, G. S. n°. 23, houdende goedkeuring van het met den Raad der gemeente Haarlem genomen gemeenschappelijk besluit lot opheffing van liet tüsschen beide gemeenten bestaande beurtveer. 3°. Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen dezer provincie, in dato 18 Julij jl.G. S. n°. 13, daarbij goedkeurende het raadsbesluit van den 7 Junij bevorens, tot wijziging der begrooting voor 1860, in ontvangst en in uitgaaf. En zijn deze aangenomen voor kennisgeving. Voorts heeft de Rurgemeester overgelegd: 1°. De gemeente-rekening over 1859. 2°. Rekeningen over 1859, van a. de Roomsch-Calholijke armen b. de Roomsch-Catholijke weezen, c. de Gemeente-apotheek, en d. de Verecnigde gast- en leprooshuizen. fi. Ecgrootingen voor 1861, van: a. den armverzorger der Oud-Catholijkenen h. het Evangelisch Luthersch weeshuis. En is, overeenkomstig de voordragt, besloten deze stukken, ten fine van hcrigt cn raadte stellen in handen der Commissie van Financiën. 3°. Proces-verbaal van het opnemen der kas cn boeken van den gemeente ontvanger, op den 30 dezer maand. Overeenkomstig de voordragt is besloten, dit aan te nemen voor kennisge ving en gedurende 14 dagen ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 4°. Eene missive van de Algemeenc Commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamers, te 's Gravenhagevan den 20 Julij 1860, n°. 5468, waarbij zij te kennen geeft, na de dezerzijds aange voerde bedenkingente moeten persisteren bij hare eenmaal gedane uitnoodi- ging, tot overgave (met rekening en verantwoording) van geldsommen, waar over de regering der stad I.eyden, grootendecls in de vorige eeuw, uit de kas der weeskamer zou hebben beschikt. En is, conform de voordragt, besloten dit te stellen in handen der com missie ad hoeom te dienen van nader berigt en raad. 5". Rapport van de Plaatselijke Schoolcommissie omtrent de concept-veror deningen tot regeling van het openbaar lager onderwijsen nader rapport van Burgemeester en Wethouders. 6°. Rapport van de Raadscommissie in zake het Haarlemmermeer, aangaande de door het rijk te verleencn schadeloosstelling aan deze gemeente, voor het vischregt in dat meer, hetwelk door de droogmaking is te niet gegaan. 7°. Rapporten van Burgemeester cn Wethouders cn de Commissie van Fi nanciën op de adressen van P. Sterrenburg, weduwe S. Prijn, J. M. A. Col- lot d'Escury, geb. van Massow, en L. Houthuyscn, om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1860. Conform de voordragt is besloten de stukken sub n°. 57 ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 8°. Adres van F. Zitman en andere schippers, houdende verzoek dat een jaagpad worde aangelegd van den Zijl tot aan hel einde van het Kagermeer. Eu is overeenkomstig de voordragt besloten, dit te stellen in handen van Burgemeester en Wethoudersten fine van berigt en raad. 9°. Adressen om afschrijving van plaatselijke directe belasting over 1860, van J. de Pecker, als executeur testamentair van II. Caspari, A. E. Kaldcn- berg, S. E. en C. A. J. Rochell, de wed. la Kan, geb. Bonte. Overeenkomstig de voordragt is besloten deze, ten fine van berigt en raad, te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders en de Commissie van Financiën. 10°. Adressen van P. Duk, W. J. de Jong, II. Omvlee en P. Schouten, om tot ambtenaar bij de plaatselijke belastingen te worden benoemd. En is conform de voordragt besloten deze aan te houden, als betreflende een onderwerp, op heden aan de orde van den dag gesteld. 11°. Adres van M. C. Kokkers, houdende bezwaar tegen haren aanslag in de plaatselijke directe belasting, welke zij beweert dat, zoo hij al moet worden voldaan, alsdan zoude komen ten laste van den huurder van het benedenhuis, ingevolge overeenkomst bij huur-contract met dezen aange gaan. Conform de voordragt is beslotenhierop over te gaan tot de orde van den dag, daar het een bezwaar geldt tegen het kohier en de tijd tot het indienen daarvan is verstreken. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1". De benoeming van twee adsistent commiesen-portiers bij de plaatse lijke belastingen. En gelet op de aanbeveling gedaan door Burgemeester cn Wethouders, zijn nadat de leden ten Sande, Cock en du Ilieu waren aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uit te maken tel kens bij 17 stembilletten, overeenkomende met het getal aanwezige leden, achtereenvolgens uitgebragt voor de lc vacature op A. Smagtel 10, H. Omvlee 5 stemmen, J. P. te Water cn S. Nieuwenburg, ieder 1 stem. Voor de 2e vacature op II. Onvlec 6S. Nieuwenburg 5J. J. Genet en J. Ligtvoet ieder 2 stemmen, J. F. Frank en J. P. te Water, ieder 1 stem. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen op zich vereenigd heb bende, wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan, waarbij met een gelijk aantal stembilletten, overeenkomende met dat der tegenwoordige leden zijn uitgebragt op S. Nieuwenburg 8, 11. Omvlee 7 stemmen, J. F. Frank en J. P. te Water, ieder 1 stem. Andermaal niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, moet eene herstemming plaats vinden over de twee personen, die bij de tweede stemming de meeste stemmen verkregen. En zijn, wederom met een gelijk aantal stembilletten, overeenkomende met dat der tegenwoordige leden, uitgebragt op: S. Nieuwenbnrg 9 en II. Omvlee 7 stemmen, terwijl een billet in blanco was gebleven. Zijn alzoo tot adsistent commiesen-portiers bij de plaatselijke belastingen benoemd: Arnoldus Smagtel cn Steven Nieuwenburg. 2°. Missive van den minister van oorlog, in dato 6 Jnlij jl. n°. 56 B. daarbij te kennen gevende dat hij genoegen neemt in de laatstelijk door den raad gedane voorstellen betreffende den afstand der kazernegebouwen aan bet rijk, uitgezonderd de bepaling dat, wanneer die gebouwen in tijd van vrede, gedurende één jaar buitengebruik waren gebleven, zij ook dan, bebalven het geval dat het voornemen mogt bestaan het garnizoen voor vast weg te ne men aan de gemeente zouden worden teruggegevenwaarin hij bezwaar moet blijven maken, op grond der administratieve moeijelijkheden welke daaruit later kunnen ontstaan. Gelet op bet rapport van Burgemeester en Wethouders; Is na deliberatie dienovereenkomstig met 12 tegen 4 stemmendie van de leden Krantz, Gevers, Iluyser en van Kaathovcn (het lid van der Hoeven hield zich buiten stemming), besloten de bedoelde bepaling, ter wegneming van de administratieve moeijelijkheden welke de minister daarvan vreest, in de te treffen overeenkomst te vervangen door het beding, dat in zoodanig geval van 's rijks wege eene matige huur, naar gelang der kazernen die bui ten gebruik zijn mogten en in die verhouding, aan de gemeente zal worden betaald, tot op het tijdstip dat hier weder een genoegzaam garnizoen wordt gelegd. 3°. Voorstel van Burgemeester cn Wethouderstot vaststelling van den huurprijs voor bet gebruik der lokalen op het raadhuis bij de reglcrlijke magt. En is na deliberatie dienovereenkomstig met algcmcene stemmen besloten dien prijs te bepalen op 600 's jaars, in afwachting dat een voegzaam af zonderlijk gebouw te dezer slede ten dienste der arrondissements-regtbank cn van het kantongcrcgt zal kunnen bestemd wordenen de voorstellers te mag- tigen, in dien zin met den minister van justitie te onderhandelen. 4". Voordragt van Burgemeester en Wethouders, dat de raad zich bereid verkiarc, overeenkomstig het verlangen door den minister van binnenlandschc zaken, bij missive van den 14 Jnlij jl. kenbaar gemaakt, om van af den 1 Januarij 1861 de onzuivere opbrengst voor ieder jaar van het binnen deze gemeente gevestigde rijkstclegraafkantoorwanneer die in bet vervolg minder dan 1500 mogt bedragen, op ƒ2000 bij eventuële invoering van gewone dagdienst, tot dat bedrag aan te vullen. Na deliberatie is dienovereenkomstig met algemeenc stemmen tot het stellen der gevorderde guarantie, in te gaan den 1 Januarij 1861, besloten. 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, om de tienden voor den oogst cn jaarschare dezes jaars te Keyderdorp te veld staande, onder de hand bij tauxatie te verpachten. En is na deliberatie met algemeene stemmen dienovereenkomstig besloten. 6°. Adres van de weduwe C. van Leeuwen, houdende verzoek om aan den

Leydse Courant | 1860 | | pagina 5