Aan de dames van Palermo heeft Garibaldi ecnc dringende nitnoodiging gerigt, len behoeve der talrijke nagelaten kinderen van ingezetenen, welke tijdens den strijd in die stad omgekomen zijn. liet officiële blad van Venetië bevat ccne lijst van 355 personen, die het Lombardiscb-Venetiaansch gebied hebben verlaten, en uitgenoodigd wor den om voor 15 Sept. terug te keeren. Indien zij daaraan niet voldoen zullen hunnen goederen verbeurd worden verklaard. PRCI98EK, BERLIJN, 19 Julij. Tc Gotha is besloten tot het zenden van eene expeditie naar Wadaï, om onderzoek te doen naar het lot van den ongelukkigen reiziger dr. Vo gel. Het denkbeeld daarvan is van den heer Petermann uitgegaan. Er is eene commissie gekozen die trachten zal de benoodigde gelden, 10,000 lh., te verkrijgen. De hertog van Saksen Coburg staat aan het hoofd dier commissie. De werkzaamheden tot herstel van den Dom te Kenlen worden ijverig voortgezet. Bij het leggen van den eersten steen tot den nieuwen bouw beloofde de bouwmeester van den Domdit gebonwbehalve de torens binnen een tijdsverloop van 20 jaren te zullen voltooijenen hjj heeft zijn woord gehouden. Men is nu bezig het ijzeren dak op de kerk te leggen en tevens den 150 hoogen middentoren daarop te plaatsen. De kosten voor de bedekking van het dak en van den middentoren, voor de dakgoten en voor de waterafleidingen, zullen nog 36,937 thl. bedragen, welke men door bijzondere giften en collecten zal trachten te vinden. Van 1842 tot het einde van 1859 zijn ten behoeve |van dien bouw bijeengebragt 1,770,999 thl., waarvan besleed zijn 1,767,748 thl. OOSTENRIJK. WEENEN, 18 Julij. In eene buitengewone vergadering van den rijksraad is een schrijven van den keizer aan den voorzitter van den raad voorgelezenwaarin wordt gezegd dat voortaan het opleggen van nieuwe belastingen, het verhoogen van beslaande belastingen, alsmede het uitschrijven van nieuwe leeningen slechts met toestemming van den rijksraad zal geregeld worden. De rijksraad zal, naar men verneemt, niet voor den 8sten Augustus bijeenkomen, omdat het onderzoek der begrooting eerst dan zal afgcloopen zijn. De behandeling der begrooting ziet men met gespannen verwachting te gemoet. Men is van meening dat sommige leden bij die gelegenheid op het verleenen van constitutionele instellingen znllen aandringen. Als een blijk van de eendragt, die onder de verschillende belijdenissen in Hongarije heerscht, wordt uit Sarospatak gemeld, dat bjj het daar ge vierde 300-jarig beslaan van het Sarospatakker collegie, eene stichting der gemalin van Rakoczy IKatholiekenLutherschen en Israëlieten zich daartoe zeer broederlijk met de feestvierende Gereformeerden vereenigdenterwijl er zelfs afgevaardigden van het aartsbisschoppelijk domkapittel van Erlau bjj tegenwoordig waren. Te Pesth heeft, naar aanleiding van eenen, in weêrwil van liet ver bod van de politievoorgenomen optogt met fakkels ter eere van den super intendent Szakacs een oploop plaats gehad, die echter door tusschenkomst der gewapende magt werd gestuit. Eenige lieden zijn dien ten gevolge in hechtenis genomen. 8TAD8-BERICITEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de adressen: 1°. van Gerardds Eeshof, sigarenfabriekantwonende alhier, houdende verzoek om op het nitgestrekt open erf achter zijn huis in de Janvossen- steeg, geteekend Wijk VI. N°. 1130, mestspecie te mogen bewaren; 2°. van Alexan der Siok, vleeschhouwer, alhier woonachtig, waarbij hij verzoekt eene mestvaalt te mogen nederleggen op het erf achter zijne slagt- en bergplaats in de Schager- stecg, Wijk VI. N°. 629; 3». van: Johannes van Bergen en Henegouwen melkverkooperb. Matthijs van Idsinga, zonder beroep; c. Paüiüs Kikkert, koop! man, en d. Johannes Kriest, tuinman, allen wonende binnen deze gemeente waarhij zij vergunning vragen tot het houden en niesten van varhensgedeeltelijk voor den handel, de eerste in zijn pakhuis op bet Galgewater, geteekend Wijk I. N°. 88; de tweede op het erf achter zijn huis in de Koddestecg, Wijk VI. iv0. loeg' de derde in een daartoe geschikt hok, verheeld aan zijne woning in de Kraaijerstraatge! teekend Wijk III. N». 276, en de vierde achter zijn huis in de Bakkersteeg, Wijk I. N°. 554, Gelet op het Koninklijk besluit van den 31stcn Januarij 1824[Staatsbladn°. 19). alsmede op art. 3, le alin., der Verordening op het houden en mesten van varkens binnen de gemeente Leyden, vastgesteld den 8»tcn Maart 1860; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naastbijge- legene en belendende panden, ten opzigte der informatiën de Commodo et Incom- mododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op liet Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 26st™ Julij aanst., des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen die ver zoeken op dien tijd in te brengenterwijlbij verzuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd Ietben, 21 Julij 1860. D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. Gewezen vonnissen in strafzakendoor het Kantongercgtop den lfiJm Julij 1860. 5 wegens het rijden over de klinkerstraat. 1 wegens het steken in de kade met de punt eener haak. 1 wegens het baggeren, staande op den kant des wals. 2 wegens het zonder consent baggeren in den Rijn, onder de gemeente Leyderdorp. 1 wegens het veranderen van woning of verblijf, door eene openbare vrouw, zonder daarvan aan het policie-bureau kennis te geven. 1 wegens het zich niet op den daarvoor gestelden tijd vervoegen ter plaatse, voor het geneeskundig onderzoek der openbare vrouwen voorge schreven. 2 wegens het zich bevinden in een bordeel, niet voorzien van een boekje I met de vcreischte verklaring van gezondheid. 4 wegens het werpen van puin in het water. 2 wegens het werpen van vuilnis op de straat. 2 wegens het uitslaan van kleedcn enz. na den daarvoor gcstclden tijd. 3 wegens het zonder consent baggeren in de Singelgracht. 5 wegens het in verboden rigting berijden van de Donker-, Maarsman- en Vrouwestegen. De STAATSRAAD COMMISSARIS des KONINGS in de provincie Zuid holland; Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten van den 10den Julij 1860, n®. 35; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Junij 1857 (Staatsblad n». 87); Brengt ter kennis van de belanghebbendendat bij voornoemd Besluit door Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke Jagten op Wa terwild, voor dit jaar, in deze Provincie zullen geopend zijn op fFoensdag den 1 Augustus aanstaandeen dat mitsdien van dat tijdstip af, de uit oefening der Jagtbedrijvenvermeld in art. 15, lett. d, en h der Jagt- wel, geoorloofd zal wezen; onder herinnering aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der Jagt en Visscherij in deze Pro vincie, krachtens welke die Jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren mitsgaders op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, door insertie in het Provinciaalbladin de Nederlandsche Staatscourant, alsmede in het. Dagblad van Zuidholland en 's Gravenhage, ter kennis worden gebragt der Gemeentebesturen in Zuid holland en van de belanghebbenden. De Staatsraad, Commissaris des Konings voornoemd, 's Gravenhage, 21 Juljj 1860. van der HEIM. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 6