CONCERT, Per Telegraaf. Vermaak door Toonkunst ten voordeele van de Weduwen en Weezen der verongelukte beman ning van de Kalwijksche pink: de Drie Gebroeders." UIT DE HAND TE KOOP: schen gezant die thans als de hecrscher Ic Napels kan beschouwd worden. De rust is niet'meer gestoord geworden, maar loch hoort men niet ecnen kreet ter eere des konings uiten, terwijl nu en dan die van leve Garibaldi! leve Victor Emmanuelin de ooren klinkt. In verscheidene steden zijn echter, even als te Napcis, de policie-bureaux vernield. Naar men beweert zou Sardinië, als voorwaarde van het te sluiten ver bond, eischen dat de Napclsche en Sardinische regeringen zullen zamen- spannen om bij Oostenrijk aan te dringen op het verlaten van Italië tegen schadeloosstellingen dezen eisch te ondersteunen door het zenden van eene vloot naar de Adrialischc zee en het te velde brengen van een leger van 200,000 manin twee gelijke deelen le leveren. Te Napels is men zeer bevreesd voor eene landing der opstandelingen op eenig punt der kusten. In den nacht van 30 Junij had men 8 stoom schepen zien kruisen in de golf van Salerno en bij de eilanden Ischia, Procida en Capri. Men meent thans een der personendie zich schuldig hebben gemaakt aan de mishandeling van den Franschen gezant, op het spoor le zijn. liet is zekere Manetlaeen beruchte handlanger der politie. De hoofden der afgedankte Napelsche policie, Ajossa en Campagna, hebben eene schuilplaats op de Fransche schepen gezocht. Dat het volk met hun vertrek en in 't geheel met de opheffing der policie ingenomen is blijkt uit het volgende stukdat met het opschrift Vertrek der politie in omloop is gebragt: De politie is naar de andere wereld vertrokken. Gisteren avond heeft zij haar testament gemaakt. Zij heeft hare zonden aan de laf- hartigen en aan de vijanden der natie vermaakt, en deze zijn ook met de betaling harer schulden belast. Te middernacht heeft de politie zich op weg begeven. De duivel heeft haar vervoer op zich genomen. De duivel kleedde zich met de uniform van Morbilo, het buis van Campagna, de onderbroek van Despanolis en den hoed van Mensurati, en begon toen den wagen te mennen waarop de politie zat. Die wagen zette zich in beweging op een weg doorweekt van het bloed der ongelukkigen. De wielen kraakten en vergruisden het gebeente der slagtodcrs. De wind, die blies, werd voortge- bragt door het zuchten der rampzaligen. De duiveldie loch een zeer ver stokt hart heeft, kon daarbij, naar men mij verzekert, niet gevoelloos ble ven en met aandrang zeide hij; »»De Napolitaansche politie is nog veel slechter dan ik ben!"" Toen hij deze woorden sprak, gaf hij het voer tuig een schop en liet de snoode, lage en overleden politie van Napels in den afgrond tuimelen. Toen de duivel dit gedaan had, begon hij te lagchen en riep uit: «Leven de braven! Leven de dapperen!"" Te Messina komt nog aanhoudend versterking van troepen aan, zoodat hun aantal weldra 25000 man zal hebben bereikt. Zij zijn echter uit zeer verschillende bestanddeelen zamengesteld. Een deel daarvan houdt zich streng aan de krijgstucht en is trouw aan den koning; een ander deel ver langt niets liever dan te plunderen en neemt daartoe gretig de eerste gele genheid te baat, voorts is er nog een deel dat de krijgstucht wel hand haaft, maar liever onder Garibaldi wil dienen dan onder Frans II. Men ziet het dan ook herhaaldelijk gebeuren, dat een zeker aantal het hazenpad kiest om zich bij de opgestane Sicilianen te scharenen de officieren geven niet zelden daartoe het voorbeeld. De regering stelt dan ook over het alge meen geen groot vertrouwen in hare troepen. FltriSSEN. De Preuss. Zeit. bevatte dezer dagen een belangrijk artikel, waarin niet onduidelijk de voorwaarde werd opgegeven, waarop eene toenadering tusschen Pruissen en Oostenrijk zou kunnen plaats hebben. Deze voor waarde is de invoering van het vertegenwoordigend regeringstelsel in het Oostenrijksche gebied. De twee kamers der wetgevende magt van het Zwilsersche eedgenoot schap zijn den 2den dezer te Bern bijeen gekomen, om hare gewone zomer- zitting te houden. Te Munchen is overleden dr. G. II. Schubert, oud-hoogleeraar in de wijsbegeerte aan de hoogeschool aldaar. In Hongarije wordt door den heer Leopold Loens, opper-rabbijn te Szegedin, een maandschrift voor de Israëlitische theologie in de Duitsche taal uitgegeven. Ook vraagstukken betrekkelijk wijsbegeerte en geschiede nis worden daarin behandeld. Uil Petersburg wordt berigt dat voor eenige dagen aldaar een gezant schap uit Japan is aangekomen; het brengt o. a. rijke geschenken mede, bestemd voor den keizer en de leden van het keizerlijke huis. MADRID, 6 Julij. Bij besluit van de koningin is de zitting der corles geschorst. Gehouden Verkooping van onroerende goederen in het Ueeren-Logement aan den Burg, Vrijdag 6 Julij. Notaris A. J. Ryshouwer, te Soeterwoude. De Bouwmanswoning Nabij gelegenonder Leyderdorpmet hare Lan derijen 37,450. Kooper H. üeykoop, bouwman onder Woubrugge. Een Huis met Tuin op den Nieuwen Rijn VII. 81. ƒ2500. Opgehouden. STABS-SËKIOTBN. VERGADERING 9de' Julij 1860, des Onderwerpen 1°. Benoeming van 2°. Benoeming van 3°. Adres van den 4°. Benoeming van belastingen. 5°. Benoeming van 6°. Benoeming van van den Gemeenteraad van LeydenMaandag den namiddags ten lj ure. een Commissaris voor de Stedelijke Gaz-fabriek. een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Stads-Chirurgijn G. Aalbersbergom continuatie, een Commiesporlier en een Commies bij de plaatselijke buitengewone Commiesen bij de plaatselijke belastingen, een Regent voor de R. Caihoiijke armen en weezen. 7°. Benoeming van een prorector bij het Sled. Gymnasium. 8°. Benoeming van 3 leden van het bestuur over het werkhuis, buiten den Gemeenteraad. 9". Adres van G. la Garde en M. Stappers, waarbjj zij hunne belangen aanbevelen voor diensten, die van hen bij de plaatselijke belastingen worden gevorderd. 10°. Voordragl tot verkoop van gemeente-eigendom aan de gemeente Haarlem. 11°. Adres van P. van Beektot het maken van naar buiten openslaande deuren. 12°. Adres van F. Stikkelorum, tot het leggen eener stoep. 13°. Adres van C. var. Leeuwen, om tegen zijn huis een pijp of koker te mogen aanbouwen. 14°. Adres van M. H. Fonteinlol het maken eener schocijing. 15°. Adres van J. S. Rijkenom geheele of gedeeltelijke teruggave van be taalde belasting, wegens in zijne branderij bevonden ondermaat. 16°. Adressen van M. van Noort, c. s. en F. Strengers, houdende bezwaren tegen de invordering der plaatselijke belasting op het gedistilleerd in de buitenwijk of den zoogenaamden stadsvrijdom. 17°. Adressen van E. du Moulin en J. Garrer, houdende verzoek om ver goeding voor geleden schade door het omwaaijen van boomen, op den 28sten Mei dezes jaars. 18". Adres van de wed. 11. Bodyn, om gratificatie. 19°. Adres van J. van Berkelom vermindering zijner pachtpenningen. 20°. Rekening van Regenten van het Evang. Lulh. Weeshuis over 1859. Gewezen vonnissen in strafzaken, door het Kantongeregtop den 2de° Julij 1860. 19 wegens het zich op de openbare straat in kennelijken staat van dron kenschap verloonen. 8 wegens het zonder consent innemen van gemeentegrond. 6 wegens het verontreinigen der straat. ADVERTENTIES! Ondertrouwd: Leides, 6 Julij 1860. Eenige kennisgeving. Doctor J. KOETSER y 1 II. van PRAAG. lieden overleed alhier onze waarde Vader de Wei-Edele Gestrenge Heer P. van den BOSCH, Weduwnaar van Vrouwe M. C. E. Roll, Oud-Ingenieur Verificateur van het Kadaster van de provinciën Noord-Eraband en Zee land, in den ouderdom van bijna 78 jaren. Uil aller naam Leyden, 4 Julij 1860. P. G. van den BOSCH. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming, betoond bij het overlij den van mijne Moeder Mej. LENA MARKS, laatst Wed. den Heer C. Hoo- gewonino, betuig ik door deze, ook namens de overige Betrekkingen, har- telijken dank. Leiden, 7 Julij 1860. H. J. van deb MEER. Al degenen welke iets te vorderen hebben van of verschuldigd mogten zijn aan den Boedel en Nalatenschap van wijlen JOHANNES STOUTEN, overleden te Leyden op den 4den Mei laatstledengelieven daarvan opgave of betaling te doen vóór den lslcn Augustus aanstaande, ten Kantore van den Notaris A. WYNSTROOM, te Leyden. te geven door het muziekgezelschap Op Maandag den O Julij I860, In de Siads-Gehoorzaal. Aanvang ten half acht ure. Toegangkaarten zijn a ƒ1.49 te bekomen bij den Secretaris A. C. VALKIS, in het Noordeinde, en aan het Bureau dezer Courant, alsmede op den avond van de uitvoering aan het Lokaal, waar ook het programma zal uitgereikt worden. ,De Ondergeteekende heeft de eer aan Ouders en Voogden te berigtcn, dat zij, in plaats van den lslcn Augustus, den 16dcn Julij hare school zal openen. M. JESSE. De Ondergeteekende berigt bij deze zijne geëerde Begunsti gers dat zijn lloeden- en Pettenmagazijn alsook de iHIeedermakers-Affaireop de Hooigracht, verplaatst is naar den hoek van de Koppenhinksleeg aldaarvoor welke beide Affaires hij zich steeds minzaam blijft aanbevelen. J. v. d. STEEN. in een der steden van Noordhollandde meest beklante en met succès ge dreven wordende Metselaars-AlFaIredie een zeer fatsoenlijk bestaan oplevert. Adres met franco brieven onder letters XX. aan het Bureau de zer Courant. Er wordt gevraagd op eenen vrolijken stand te Leiden, tegen 1 November of vroeger, een modern liefst dubbel Heerenhuls met Tuin, bevattende minstens 3 a 4 Be neden- en 4 a 5 Bovenkamers, benevens de verdere vereischten van een deftig logeabel Woonhuis, legen eenen behoorlijken huurprijs of in koop. Adres met franco brieven onder Letter 8. bij den Heer J. van L11H Jr. op de Papengracht, le Leiden.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 3