leydsche courant. VRIJDAG 29 JUNIJ. J)e Courant wordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt uit Zaturdag Avond. Be Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke JSommers worden tegen 10 Centen afgegeven Zitting van den Gemeenteraad van 28 Junij. Tegenwoordig de leden Stoffels, du Rieu, Tichler, de Moen, ten Sande, OlivierTollens, Bucaille, Hubrecht, de Fremery en de voorzitter. Een half uur na den voor het houden dezer bijeenkomst bestemden tjjd opent de voorzitter de vergadering en doet de presentielijst voorlezenwaar uit blijkt dat niet de grootste helft der leden tegenwoordig is. En, vermits de raad alzoo, ingevolge art. 8 van het reglement van,orde, niet mag beraadslagen of besluiten, wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. LEYDEN, 28 Junij. De herstemmingen voor het lidmaatschap der tweede kamer Dings- dag II. gehouden hebben tot uilslag gehad dat in de hoofdkiesdistricten Delft, Rotterdam, Gorinchem en Roermond zijn gekozen de aftredende leden C. Hoekwater, mr. N. Olivier, jhr. mr. P. J. Elout van Soeterwoude en mr. M. P. H. Sirens. In het hoofdkiesdislrict Dordrecht is gekozen mr. P. lilussé van Oud-Alblas, en in het hoofdkiesdrict Zwolle mr. P. Wijer. Dingsdag 11. is te Utrecht de 87!te algemeene vergadering gehouden van het prov. genootschap van konsten en wetenschappen. De voorzitter, prof. 11. C. Williesopende die bijeenkomst met eene toespraak, waarin hij eenige belangrijke mededeelingen deed omtrent de onlangs nader bekend geworden overblijfselen der oude Babylonische letterkunde. Tot leden des genootschaps werden benoemd de hh.: C. G. Boonzajer, weth. te Gorinchem; dr. W.N. du Rieu, te Leyden; dr. J. C. llacke, le Oud-Loosdrecht; dr. E. J. Kiehl, hooglccraar te Deventer; H. Loos, aartsbisschop der O. R. K. geestelijkheid te Utrecht; dr. J. L. Marres, leeraar aan het kon. athenaeum te Maastricht; dr. J. Pijnappel Gz.hoog!, te Delft; dr. A. Pierson, pred. bij de Waalsche gem. te Rotterdam; Prosper Cuypers van Vellhoven, te Ginneken; mr. P. Bronsveld van Hullen, ond-proc.-geu. bij hel hoog geregtshof in Ned. Indië le Breda; mr. J. Farncombe Sanders, inspect, van het lager onderwijs in de prov. Utrecht te Utrecht; mr. P. F. Hubrecht, adv. te Rotterdam; mr. J. Kalff, pres. der arr.-rcgtb. te Almelo; nir. J. J. Loke, pres. der arr.- reglb. te Breda; mr, A. A. J. Meylink, hoogheemr. van Schieland, lid van de tweede kamer te 's Gravenhagemr. C. J. van Nispen van Tanncrden ollic. van just, te Middelburg; mr. J. A. Fruin, hoogl. te Utrecht; mr. J. II. Telders, lid van het hoog mil. geregtshof le Utrecht; mr. A. W. Wichers, pres. der arr.-regtb. te Utrecht; dr. J. M. van Beminden, leeraar aan de landhuishoudkundige school te Groningen; dr. D. Biercns de liaan, school opziener te Deventer; dr. A. II. Israels, geneesh. te Amsterdam; dr. J. Penn, genecsli. te Amsterdam; mr. S. C. Snellen van Vollenhoven, conscrvat, aan het museum van naluurl. hist, te Leyden; dr. 11. Snellen, geneesh. te Utrecht; dr. \Y. C. J. Staring, referend. bij het dep. van binncnl. zaken te 's Hage; G. F. YVesterman, direct, van het kon. zool. gen. Natura Artis Magistra te Amsterdam; T. C. YVinklcr, heelm. te Haarlem. De troepen welke van 20 Augustus tot 21 September te Willigen zullen kamperen, worden in twee brigades verdeeld, als, het le, 2C en 3e bat. van het reg. grenadiers en jagers en van het lc reg. infanterie formeren de le brigade, waarvan het bevel is opgedragen aan den gen.-majoor Scharten, be velhebber in de 5C militaire afdeeling le Vlissingenterwijl de 2C brigade zal uilmaken de le, 2e en 3C bat. van het 5e en 7C reg. infanterie, zijnde daar van het bevel opgedragen aan den gen.-majoor baron van der Duin van Maas dam, bevelhebber in de 1' militaire afdeeling le 's Bosch. Het reg. cavalerie bestemd voor het le kamp zal bestaan uit hel le escadron van het le reg. ca liet 1», 2e en 3C escadron van het 5e reg. dragonders, waarvan het bevel is opgedragen aan den kolonel de Sturler de Frienisbcrgkommandant van het laatst gem. reg. De artillerietroepen aldaar zullen beslaan uit 2 batterijen veld-artillerie, een uit Utrecht en een uit Amersfoort, ieder van G stukken, bespannen met 4 paarden en een halve batterij rijdende artillerie uit Leyden, van 4 stukkenbespannen met 6 paardenalsmede de 2 kompagniën artil lerie transporttreinzijnde het bevel daarvan opgedragen aan den majoor YYcrncr van het reg. veld-artillerie. Met de geneeskundige dienst in gemeld kamp is belast de le officier van gezondheid der 2e kl. Rieber van het gar nizoen te Maastricht. De heer Samuel van Zutphen, onlangs te Utrecht overleden, heeft de navolgende legaten vermaakt: Aan de diaconie der Ned. herv. gemeente te Utrecht 2000aan het Ned. bijbelgenootschap ƒ500; aan het evang. ge nootschap, gevestigd te Utrecht, ƒ500, alles vrij van het regt van successie. In den nacht van Zondag op Maandag 11. heeft er over de provincie Overijssel een hevig onweder gewoed. Te Kamperveen is daardoor een looimijt en te Stccnwijkcrwold eene arbeiderswoning in brand geraakt. Beide zijn een prooi der vlammen geworden. Op het Kampereiland is ook eenig vee doodgeslagen. De gemeenteraad van Deventer heeft lot docent in de oude talen aan liet gymnasium aldaar benoemd den heer van der Mey. Uit Leeuwarden schrijft men het volgende: Wij vernemen, dat Z. M. de koning een nieuw blijk van belangstelling heeft gegeven in den toestand van het garnizoen, door het zenden van zijn architect, den heer H. F. G. N. Camp, naar deze stad, ten einde, in overleg met de militaire overheid, schikkingen te treffen lot het tijdelijk geheel of gedeeltelijk afstaan van het koninklijk paleis, voor militaire doeleinden. 's GRAVENHAGE, 28 Junij. Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Nederl. Leeuw de hh.J. M. Baart de la Faille, med. dp.president der prov. commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Friesland; en J. N. Ramaer, med. dr.eersten geneesheer van het krankzinnigengesticht te Zutphen, en tot broeder van die orde W. J. Pauwels, ls,eo luit.-adjudant, met den rang van kapiteinbij de dienstdoende schutterij alhier. Tot belooning dergenen die zich bij de lste of 2de Bonische expeditie hebben onderscheiden, heeft Z. M. nog goedgevonden bij afzonderlijke dag orders zoo in Indië als in Nederland eervol te doen vermeldena. van de zeemagt: de luit. lstc kl. J. K. van de Kruysse Pilaar, C. A. L. H. baron van Heeckeren, P. J. Buyskes, W. Sluyterman van Loo, P. Roodzant, C. A. E. Fauchey en jhr. C. J. P. von Miihlen; de luits. 2de kl. W. F. Meijen, A. M. Simon, R. J. A. Bouricius, J. Spanjaard, J. P. van Rossum, P. ten BoschW. Steffens, jh'. R. Tindal, H. Dijserinck, A. J. A. Kellner, K. W. E. von Leschen A. F. van SuchtelenC. J. M. SwaanA.J. Visser, S. Kraijenhoff van de Leur, J. van Burg, L. G. C. van Wachendorff van Rijn, J. H. Commijs, C. ten Bosch en II. B. van Daalen; de offic. van gez. 2dc ki. C. A. U. Bünlc. H. Everlse, A. A. Grondhout en W. J. Cramer van Baumgarten; de offic. van adm. 2dc kl. R. A. W. Jacobze en die van de 3dc kl. B. M. E. Crevecoeiir en G. Y. C. Fraser; de scheepski. J. F. J. van Son; de machinisten lsle kl. H. W. FrickeenJ. Hartman, sedert over leden; de bootslieden II. Jochems en W. F. G. Kölil, den bottelier C. Harms; den provoost P. van der Schalk; de lsle bootsmansmaten J. Terbeek en F. R. de Vries; den lsten schiemansmaat J. Amies; de kwartierm. W. Sehleuler of Sluiter en A. J. Korber; den 2dc" ziekenoppasser J. Hedel; de matr. Ist6 kl. L. Rcneman, A. Levering, K. Troost, J. A. Ruchhollz, A. v. d. Mijn, L. van Helden, VV. llorselenberg, E. van den Heuvel en W. Kossende malroz. 2de kl. VV. F. van der llaagen, II. Reusche en J. J. Pas; den matr. 3dc kl. J. van Daalen; den serg. der mariniers J. S. Schou- four; de korp. der mar. J. M. Bouwman en P. J. van der Zwan; den mar. l5te kl. J. Marcelis; de mar. 2de kl. P. Q. van Gunst en C. Prins, den raar. 3dc kl. J. Lourense; b. van de landmagt: de kapts. der inf. E. Pauw, C. J. Meijer, II. F. van der P»ee, M. Baay en L. de Kroon; den ridm. J. A. M. Bruyns; den kapt. der art. H. W. Brongers; de lste luit. der inf. C. G. Gehnc eu II. P. J. Ilennus; den lstrn luit. der caval. 11. K. E. Perié; de 1»'« luit. der inf. J. C. Albrecht, G. L. Brilt (sedert overleden), M. E. van Zuylen en J. J. II. Popta; den offic. van gez. 3dc kl. J. Vis- schcr; de 2dc luits. der inf. A. Peltzer, B. E. Mekern en J. B. Mack; den milit. ambten. 3dc kl. T. A. Gieseke; den adj.-onderoffic. R. II. W. Hamer, de adj.-onderoffic. der inf. .1. B. de Rooy en A. A. Romeijer; den serg.-maj. der inf. C. T. Reisig; de serg.-maj. der inf. J. A. Leiiling. A. Rozenberg en K. J. Mooyde serg. der inf. F. W. E. Panten, C. E. F. E. E. Göbel, J. Goe- dert, M. van der Eyk en S. Roodberg; den serg. der art. P. Sieben (sedert overled.), en M. Cohen; de serg. der inf. C. Kraaikamp, B. Bekkersen 1». V. Bruyn; de wachlm. A. Boonis, VV. Lagarde en I'. van Bergen; de four- riers der inf. A. C. Bromm, F. Rosseau en K. V. Schwab; de korps, der inf. Th. Brendli en J. O. Thiele; den brig. J. B. Fischer; den korp. der art. K. Sehaftenaar; den korp. der genie en sapeurs J. Wiggerts; de korp. der inf. F. II. Wiegmann en J. G. F. C. Mmihoven; de kanonniers lsle kl. C. L. de Mol en A. Bertrouw (sedert overled.); de sapeurs lstc kl. P. Wierings (sedert overled.) en P. A. W. Elsenbroekden hoornblazer der inf. 11. de Klerk; de fuseliers A. de Vries en F. Fokkelman; den kanonuier l8lc kl. V. F. Gayton; den offic. van gez. 2dc kl. G. A. C. van Steenvelt; de l,teluits. der inf. C. II. A. F. Catenius en R. II. G. Ruempol en C. J. T. Ruempol; den Is"™ luit. der art. P. C. Lans; de 2d<™ luit. der inf. A. II. van Aalst en J. Rövekamp; den adj. oiider-offic. A. J. J. Louwaars; den djoerag. van kruisb. n°. 50 G. Barents; den adj. onder-offic. der inf. J. Mellema; de serg.-maj. der inf. C. Kruyt en J. de Bruyn; de serg. der inf. W. F. J. George en G. Breur; den wachlm. J. J. Chapel; de korps, der inf. J. van der Velde en C. Koopcr; de brigs. J. Kranskens en A. de Haas; de korps, der art. II. D. de Bruyn, J. C. G. Delimel en L. van Bueren; den korp. der genie C. Terreehorst; den hoornblazer der inf. J. van Lingen; dc flaukeurs der inf. S. van Aesch, J. VV. Wiggers, K. G. Bierschil, J. V'eere, J. C. IluybregtsenS. Weuger, J. Hirschi, F. I). Möller en K. Tavenicr; de trom petters der cav. J. il. Goeslee en J. C. Fischer; de cavaler. P. G. van der Bijl en C. Gislanden den kanoun. 2dc kl. J. Muller; en zulks met bijvoe ging in de uit te vaardigen dagorders, dat aan de voordragt der benoeming, a. van de zeemagt, van de luits 2dc kl. C. A. C. van Kervel en jhr. F. L. F. K. von Pestel, tol ridders der Militaire Willemsorde 4de kl.. en van den kapt. M. F. Courier dit Dubekart, tot ridd. der orde van den Ned. Leeuw; en b. van de landm., van den wachtm. P. van Reijen en den serg. J. H. J. van Santen tot ridd. der 4de kl. van de Militaire Willemsorde, geen gevolg is kunnen worden gegeven, vermits zij sedert overleden zijn.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 1