Per Telegraaf. ■wegens het in beslag nemen der berde zoogenaamd naar Malta bestemde schepen. Het Amcrikaanschc vaartuig is nog niet teruggeven en de gezant van de Vcrcenigde Staten laat zijne stem krachtig hooren. Hij moet ook aan zijne regering om een oorlogsvaartuig gevraagd hebben. PRVISSENT. BERLIJN, 24 Junij. De prins-regent heeft de Oostcnrijksche regering uitgenoodigd om cenen vertegenwoordiger naar de militaire conferenliënwelke te Baden zullen plaats hebbenaf te vaardigenwaarschijnlijk zal Oostenrijk daaraan be antwoorden door het zenden van ecnen kolonel van den staf. Men mag hieruit opmaken dat de beide regeringen ten opzigte van de militaire quaestie tot toenadering gezind zijn. In een schrijven uit Darmstadt aan de Indép. Beige worden nog eenige bijzonderheden medegedeeld omtrent de bijeenkomst der Duitsche vorsten te Baden. In de bijzondere bijeenkomst van enkele vorsten, op den 17den, was bepaald dat op den volgenden dag in eene algemeene vergadering de koning van Wnrtemberg terstond het woord zou opvatten, om den prins- regent te overtuigen van de noodzakelijkheid om zijne tot hiertoe gevolgde staatkunde te veranderen, en te verklaren dat de onderscheidene Duitsche staten daarvan een waarborg zouden zieu in de ontbinding van het ministerie en in de medewerking van Pruissen tot uitvaardiging eener bondswet, waarbij de ontbinding van het Nationalverein zou worden bepaald. De koning zou voorts de concession mededeclenwaartoe de overige staten van hunne zijde geneigd waren. De prins-regent zou op die wijze gedwongen worden om zich te verklaren, en waarschijnlijk wel om door eene weigering opentlijk met de andere Duitsche staten te breken. Hij heeft echtervan het plan onderrigt, zijne maatregelen zoodanig genomen, dat het geheel is verijdeld. Nog voor dat de koning van Wurtemberg het woord opnam, heeft hij ter stond in eene uitvoerige rede de inzigten en de staatkunde van Pruissen blootgelegdzoodat hijtoen de koning met het programma der overige staten voor den dag kwamdaarop niet regtstreeks behoefde te antwoorden. Alhier is het berigt ontvangen dat het Pruissische gezantschap naar Ferzië te Teheran is aangekomen en aldaar op eene plegtige wijze is ont vangen. De koning van Hanover heef aan den keizer der Franschen, aan den koning van Saksen en aan den hertog van Nassau de kon. orde van St. George verleend. OOSTENRIJK. WEENEN, 23 Junij. Alhier zijn valsche bankbriefjes van e'én fl. in omloop, door middel der photografie nagemaakt en bijna niet van de echte te onderscheiden. Ten aanzien der Turksche aangelegenheden schrijft de Oest. Zeit. De Engelsche en Fransche berigten hebben aangetoonddat van eene verdruk king der Christenen geene sprake kan zijn. Berigtenregtstreeks door or.s ontvangenzeggen hetzelfde. Het spreken van eene godsdienstvervolging is een voorwendsel, waarachter zich andere bedoelingen verbergen. De drie vaartuigen van de Lloyd, die men tijdens den jongsten oorlog voor Venetië had laten zinken, zijn weder opgehaald. Slechts een dezer schepen is aanmerkelijk beschadigd. Te Lemberg hebben ongeregeldheden plaats gehad. Eene bende uit de hefife des volks heeft velen van de aldaar woonachtige Israëliten op eene verregaande wijze mishandeld. ZURICH, 26 Junij. Uit Bern meldt men dat de bondsraad een berede neerd verslag gereed maakt over de zaak van Savoye, ten einde dit in te dienen bij de bondsvergadering, die tegen den 2den Julij is bijeengeroepen. Eene depeche van den Zwitserschen consul te Napels, van den 24stcn, verzekert dat de koning eene constitutie verleent en een vrijzinnig ministerie zal benoemen. STARS -B ER IGTEST. VERGADERING van den Gemeenteraad van Leyden, Donderdag den 28tteo Junij 1860, des namiddags ten 2 ure. Onderwerpen 1°. Benoeming van een Commissaris voor de Stedelijke Gaz-fabriek. 2». Adres van den Stads-Chirurgijn G. Aalbersberg, om continuatie. 3d. Benoeming van een Commiesportier en een Commies bij de plaatselijke belastingen. 4°. Benoeming van buitengewone Commiesen bij de plaatselijke belastingen. 5°. Benoeming van een Regent voor de R. Catholijke armen en weezen. 6». Adres van G. la Garde en M. Stappers, waarbij zij hunne belangen aanbevelen voor diensten, die van hen bij de plaatselijke belastingen worden gevorderd. 7». Voordragt tot verkoop van gemeente-eigendom aan de gemeente Haarlem. 8". Adres van F. Stikkelorum, tot het leggen van eene stoep. 9°. Adres van C. van Leeuwen, om tegen zijn huis een pijp of koker te mogen aanbouwen. 10». Adres van M. H. Fonteinlol het maken van eene schoeijing. 11°. Adres van J. S. Rijken, om geheele of gedeeltelijke teruggave van be taalde belasting, wegens in zijne branderij bevonden ondermaat. 12». Adressen van M. van Noort, c. s. en F. Strengcrs, houdende bezwaren tegen de invordering der plaatselijke belasting op het gedistilleerd in de buitenwijk of den zoogenaamden stadsvrijdom. 13°. Adressen van E. du Moulin en J. Garrer, houdende verzoek om ver goeding voor geleden schade door het omwaaijen van hoornenop den 28stcn Mei dezes jaars. 14'. Adres van 1'. van Beek, tot het maken van naar buiten opslaande deuren. Ten gevolge van belangrijke herstellingen aan de brug over de Vliet aan het Rapenburg binnen deze Gemeente, zal de doorvaart afgesloten zijn van den 2Jcn tot en met den 5de" Julfj aanstaande; des morgens van 6 tot 8, des voormiddags van 9 tot 12, en des namiddags van 2 tot 7 ure. 1IER-IJK. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien hebbende 3—16 van het hesluit van Gedeputeerde Stalen van Zuidholland, in dato 15 Febr. 1859, n». 41, 2dc afd. (Prov.-Slad n°. 21), alsmede huil besluit van den 3d™ Januarijjl. n°. 42, Prov.-Blad n°. 3), betrell'ende den her-ijk der maten en gewigten in Zuidholland, en gelet op de voordragt van den Arrondissements-Ifker alhier, van den 5de" dezer maand; herinneren bij deze den Ingezetenen dezer Gemeente hunne verpligting, tot het doen her-ijken van al de bereids te voren geijkte lengte- en inhoudsmaten en gewigtenbenevens de bij de inhoudsmaten van drooge waren be- hoorende strijksels, waarmede deze, overeenkomstig art. 8 van Z. M. besluit van den 21st™ December 1822 (Staatsblad n°. 54), moeten worden afgestreken. En worden zij ten dien einde opgeroepen ter bezorging der gemelde maten en gewigten, wel schoon gemaakt en gezuiverd, aan het Lokaal van den Ijk, in de Lange School steeg; zullende daartoe, tegen dadelijke betaling, worden gevaceerd: Voor Wijk 1van den 21 tot den 24 April. II, van den 25 tot den 27 April. III, van den 28 April tot den 3 Mei. IV, van den 4 tot den 11 Mei. V, van den 12 tot den 21 Mei. VI, van den 22 Mei tot den 1 Junij. VII, van den 2 tot den 13 Junij. VIII, van den 14 lot den 21 Junij. de Buitenwijk van den 22 tot den 30 Junij. met uitzondering echter van de goud- en zilversmids-benevens de apothekers-, of medicinale-gewiglen, voor welker her-ijking afzonderlijk zitting zal gehouden worden, te weten: Vo r de goud- en zilversmids-gewigten voor Wijk I, II, 111 en IV op den 16 April. V, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 17 April. Voor de medicinalc-gewigtenvoor Wijk I, II, III en IV, op den 18 April. V en VI, op den 19 April. VII, VIII en de Buitenwijk,opden 20 Apnl. telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 1 ure, uitgezonderd Zon- en Feestdagen. En vermanen Burgemeester en Wethouders voornoemd een iegelijk wien het aan gaat, om zich bovengemelde dagen ten nutte te maken, aangezien de termijn voor den her-ijk in dit jaar eindigt met den 30sten Junij aanstaande, en terstond na het eindigen van dezen termijn het gebruiken of voorhanden hebben van ongeijkte maten en gewigten, volgens Koninklijk besluit van den 30st™ Maart 1827 (Staatsbl. n». 13,) verboden en, behalve met verbeurdverklaring der maten en gewigten, strafbaar is met eene boete van tien tot honderd gulden. Wordende aan de belanghebbenden in het algemeen bij deze voorts herinnerd de Notificatie van Gedep. Staten van Zuidholland in dato 4 Augustus 1820, volgens welke de ijkpligtigheid zich uitstrekt tot alle handel- en neringdoende lieden, fabriekeurs en ambachtslieden, die in hunnen handel of hun bedrijf, eenige maten of gewigten gebruiken, en de apothekers of medicijnbereiders in Let bijzonder, aan art. 3 en 5 van Zr. M». beslnit in dato 21 October 1819, (Staatsbl. n». 52), bepalende hunna gehoudenheid tot het bezit van een vol stel gewigtenen medeverpligting tot den jaarlijkschcn her-ijk daarvanalsmede aan het Koninklijk besluit van den 5d™ Fe bruary 1826, n°. 153, volgens hetwelk de bij den eersten ijk gestempelde greingewigten, zonder die eene nadere stempeling te doen ondergaan, jaarlijks door den ijker moeten worden nagezien en onderzocht. En wordt wijders door deze ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot jaarletter gedurende 1860 voor den ijk der maten en gewigten bepaald is de letter q. En zal deze door aanplakking en door plaatsing in de Leydsche Courant worden afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leyden 12 April 1860. D. TIEBOEL SIEGENBEEK, Burgemeester. v. PUTTKAMMER, Secretaris. AKAREHIE-NIEUWS. PROMOTIEN AAN DE UTRECHTSCHE IIOOGESCHOOL. Den 23sten Junij de heer F. A. van Hall, van 's Gravenhage, in de reg- ten, met Theses. Denzelfden dag de heer F. R. Wcsthoff, van Nijmegen, in de genees kunde, na verdediging eener dissertatie, bevattende: microscopische onder zoekingen over de ontaarding van aderen en zenuwen in kanker. PROMOTIEN AAN DE GRONINGSCIIE HOOGESCHOOL. Den 22sten Junij de heer J. J. Blaupot ten Cate, van Akkrum, in de reg- tenna verdediging van een akademisch proefschriftgetiteldVerhandeling over het domicilie van onderstand. Den 23sten Junij de heer J. Sonius Mulder, van Groningen, in de genees kunde, na verdediging van een proefschrift, houdende eenige algemeene uit komsten van de laatste jaren ter beantwoording van de vraag: in hoe ver de aziatische cholera voor eene besmettelijke ziekte moet worden gehouden. KATWIJKSCHE TISSCHERS. Met erkentelijkheid mag de Commissie vermeldendat voor de weduwen en weezen bij haar en Dr. A. RUTGERS van der LOEFF nog de volgende giften zijn ingekomen: Van G. T. ƒ2.50, P. K. ƒ5, M. v. W. ƒ5. V. 1 N. N. ƒ5, N. N. ƒ5, N. N. ƒ4, N. N. ƒ1, N. N. ƒ1, N. N. ƒ25, J. L. ƒ10, H. G. 1 coup. 12.37;N. N. een wollen deken, Q. X. 1 coup. 1.23; H. 3, N. N. ƒ2.50, B. ƒ2.50, qqq. ƒ10, J. ƒ2.50, N. N. en O. ƒ2, J. H. S. ƒ5, R. 12.37£, gecollecteerd in de Rem. kerk ƒ2 van H. Z.en ƒ1 van N. N.en in de kerken der Ned. Herv. gemeente ƒ1, ƒ0.25, ƒ0.25, ƒ0.25 en ƒ0.25. Namens de Commissie, Dr. E. LAURILLARD. Leyden, 26 Junij 1860. Mr. J. G. de SAIN. A. van DRIEL. 242slt Staats-Eotcrlj. Trekking der Eerste Klasse. Is" Trekking. N°. 13952 een prijs van ƒ1,500. N»s. 7920, 8744 cn 12732 ieder een prijs van ƒ1,000.

Leydse Courant | 1860 | | pagina 3