bij die gelegenheid betoonden moedtrouw en volhardingmet bepaling dat daarvan bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië; als in Nederland, melding zal worden gemaakt; voorts 2°. bevorderd tot ridders der 3de kl. van de milit. 'Willemsorde, de ridd. der 4dc kl., a. van de zeem.: den kapt.-luit. P. A. Hatthijsen; en b. van de landm.: den luit.-kol. R. J.Kel- lermann, de kapts. G. S. J. J. D. Bijl de Vroe en F. G. Stek, en den ïuit.-ltol. II. C. Staring; en benoemd: tol ridd. der 4de kl. van de milit. Willemsorde; a. van de zeemagt: de kapts. B. 11. Staring en J. J. Wes- teronen van Meetoren; den kapt.-luit. jhr. J. II. van Capellen; de luits. lste kl. W. B. F. Escher, J. A. van de Velde, J. J. B. de Jonge Ouöraai, 11. P. Klerck, W. K. van Gennep, J. 11. K. Croes, A. N. L. Koops en C. A. B. D. Rijk; de luits. 2de kl. J. P. C. Gravenhorst, M. I. Bijleveld. W. H. F. van üordt, W. F. van der Burg, U. K. Koning, J. C. A. van Asperen, P. Swaan, F. W. Voswinkel BorselenP. J. van Druynen en J. F. van Kervel; de lslc luit. der mariniers S. A. Roos, de ofïic. van gez. 2de kl. B. Carsten en 3de kl. J. B. Coomans de Ruiter; den schipper J. J. Sporry; den bootsman P. G. Kirschhaum den konstabel E. S. Willems; den hofmeester J. de Kok; de matrozen 3de kl. C. Reedijk en P.P. J. van Sutphen; den serg. der mar. J. H. Teeven en den mar. lste kl. C. P. Wes- terhont, en b. van de landm.den luit.-kol. der artiill. J. F. S. Brunsveld van Hullen; den maj. der inf. N. Kloesmeijcr, den maj. der inf. T. J. Belle; den kapt.-adj. C. L. Schröder; den kapt. S. Meijers; den offic. van gez. l5te kl. F. W. F. Scltoll; den kapt. der inf. J. Schnjjder; de kapts. der inf. J. L. J. H. Pel en W. C. A. van der llueht; den ridm. W. W. A. Roijen; den kapt. der genie W. F. Versteeg; den kap. der genie A. Styman; den kap. der genie J. P. Ermcling; de kap. der inf. J. 11. T. Wiegand en J. C. Termylelen; den lstcn luit. der caval. P. J. van der Heyde; de lste luit.-adj. der art. C. J.Essers, G. M. J. W. Rijnen en A. Haga; den ls,en luit. der genie J. P. van der Eb; de lsle luit. der inf. A. G. Drossaers en J. H. Romswinckel; den lsle luit. der art. G. P. Bischoff; den gepens. l5ten luit. der inf. J. A. Bakkers; den offic. van gez. 3de kl. P. Ruilinga; den 2dc" luit. der inf. L. A. Col- lardden 2dc" luit. der cav. W. G. Lehnkeringden offic. van gez. 3de kl. C. W. F. Foreman; den 2den luit. der inf. B. Biorn; den adj.-ondcroffic. J. J. van Doorn; den djoeragan van kruisboot n°. 50 G. Barents; den serg. der genie E. A. de Braconier; de serg. der inf. A. II. Quebe, P. W. von Below en F. Laureys; den korp. der inf. J. Guntenspergenden brigad. J. de Beunje; de korp. L. van Gelder en W. A. de Clercq; den sapeur J. J. Bergman; en den hoornblazer C. J. Back; den dir. offic. van gez. 2de kl. E. A. Lange; den maj. der cav. J. Wolff; den maj. der art. J. T. van Bloemen Waanders; den kap.-adj. der art. J. G. A.Kempees; dekaps.der inf. W. van Os, II. G. J. L. Meyners, 1'. F. E. F. J. Saueressig, N. K. Kornelissen, C. J. Westenberg en J. F. G. yerhoeff; den kap. der genie M. A. van Walchren; den lstc° luit. der cav. jhr. H. W. L. de Koek; den lslCT luit. der inf. P. BI. J. Penning Nieuwland; den offic. van gez. 2de kl. L. O. de Visser; de lsle luit8, der inf. L. de Paauw en G. F. van Huls; delste Inits. der caval. A. Koenen, W. BI. van Bunge en F. van Utenhove; de Ist0 luits. der art. J. J. de Rochemont en P. L. Berail; den 2dcn luit.-adj. der caval. J. 11. Brouwers; den 2den luit. der caval. F. BI. A. A. graaf van Hacke; den adj.-onderofficier der inf. J. J. van der Haak; den djoera gan van kruisboot 11°. 18 W. Welvaart; den serg. der inf. A. H. Schneider; de wachtm. C. F. Padtberg en W. Lagarde; de sergs. dér art. O. de Vries en A. M. Loos; den korp. der art. R. W. Doornbos, de cavalerist. W. H. Bijleveld en H. van der Linden; en de kanonn. ls,e kl. J. A. Zegers en J. Blinderhoud; toegekend 4°. de eeresabel met het opschrift: koninklijk eerc- blijk voor beloonde dapperheid, aan: den luit.-kol. der inf. J. C. J. Smits; de kapt. der inf. J. van Leyden, O. von Below en B. J. van Bosstraeten; de l!te luit. der inf. H. J. van Lilh, BI. E. F. L. von Schaurolh en W. J. G. van Swieten; en den kapt. der inf. A. J. Roijen; 5°. benoemd tot ridd. der orde van den Ned. Leeuw, a. van de zeemagt, de kapt.-luit. A. D. S. Clarkson, E. BI. C. Baak en A. J. Kroef; den offic. van gez. lsle kl. W. Kraake; en den offic. van adm. ls,e kl. J. Boom; b. van de landm., den kol. der inf. J. A. Walesor.; den offic. van gez. lst« kl. J. Wrede; den kapt. der inf. W. Rijkens; den onder-inlend. 2dc kl. L. V. J. E. de Slurler; en den offic. van gez. 2de kl. J. G. T. Bemelot Bloens, en c. den handelaar en scheepsrecder J. G. Wcijergang6°. verleend den titulairen rang van kapt. aan den gepens. lstc" luit. der inf. J. A. Bakkers. Voorts beeft Z. BI. bepaald dat een aantal militairen van allerlei rang eervol zullen vermeld worden. (Hunne namen zullen wij in een volgend nommcr mededeelen). Z. BI. heeft benoemd tot directeur van het postkantoor te Waalwijk den heer J. P. P. Leurs, wonende te Grave; en tot surnumerairs der pos terijen: de hh. jhr. H. C. Sandberg, wonende te Beverwijk; en jhr. J. G. van der Goes, wonende te Wageningcn. De officier van gezondheid 3de kl. bij de Nedcrl. zeemagt G. Goedkoop is, op zijn verzoek, eervol uit de zeedienst ontslagen. Dc minister van finanliën heeft ter kennis van belanghebbenden ge- bragt dat er in dit jaar zullen worden aangesteld drie surnumerairen bij bet vak der directe belastingen en van het kadaster, en tien surnumerairen der directe belastingen, in en uitgaande regten en accijnsen. Het vergelijkend examen voor beide betrekkingen, bij kon. besluiten van 13 Junij en 19 April 11. ingesteld, zal plaats hebben op 14 Augustus aanst. Voor 20 Julij moet men zich daartoe bij het dep. van flnantiën aanmelden. Naar men verneemt is door den minister van oorlog bepaald, dat aan de troepen, die in dc verschillende legerplaatsen zullen kamperen, geen jenever, maar in de plaats daarvan des morgens, vóór den aanvang der exer citiën, een warme drank, bestaande uit koffij met melk, zal worden verstrekt. De baron du Jardin, Belgisch gezant, is Yoor eenigen lijd naar Brussel vertrokken. Ingevolge de bepaling der prov. wet zal de zomervergadering der sta ten van deze provincie op Dingsdag 3 Julij aanst. gehouden worden. Blen verneemt dat de tweede kamer tegen Dingsdag 10 Julij zal wor den bijeengeroepen. Bij de arrond.-regtbank alhier is heden mr. H. J. A. Raedt van Olden- barneveldt als substituut-officier van justitie geins'.alleerd. Door den kerkeraad der Ned. herv. gemeente is ter kennis der inge zetenen gebragt, dat voor den bouw van een nieuw diaconie-weeshuis de som van inschrijvingen en gelden tot op dit oogenblik is geklommen tot een bedrag van ƒ89,902.94. Daar dit bedrag onvoldoende is tot stichting van het nieuwe huis, heeft de kerkeraad besloten op Woensdag, 27 dezer, met bussen te doen rondgaan aan de huizenom een ieder de gelegenheid te geveniets tot genoemd doel af te zonderen. De benoodigde som is ƒ170,000. BUITENLANDSCÏIE BKRIGTEN. BRLGIG. BRUSSEL, 25 Junij. De kamer van vertegenwoordigers heeft het wets-ontwerp tot afschaffing der stedelijke accijnsen thans met cene meerderheid van 25 stemmen aange nomen: 66 stemden voor, 41 tegen en 3 hielden zich buiten stemming. De kamer heeft besloten dc behandeling van het wets-ontwerp betreffende de invoering van het staats-examen tot toelating aan de hoogeschool 1 jaar uit te stellen. ENGELAND. LONDEN, 24 Junij. Gisteren was het hier, wegens de wapenschouwing die de koningin over de corpsen vrijwilligers hield, een nationale feestdag. De beurs cn de meeste handelshuizen waren gesloten. De straten die naar Hyde-park leiden waren met eerie onafzienbare menigte menschen opgevuld, die zich derwaarts begaven, niet minder dan bij de opening van de wereldtentoon stelling in 1851. De koningin heeft zich ten half drie ure, van den prins-gemaal, den koning der Belgen, den hertog van Cambridge, en eenen schitterenden staf vergezeld, naar Hyde-park begeven en werd aldaar met geestdrift ontvan gen. Behalve de 20,000 vrijwilligers, waarover de wapenschouwing plaats hadschat men dat er 300,000 toeschouwers aanwezig waren. Op 2 Julij zal H. BI. ook het prijsschieten der nationale scherpschutters- vereeniging te Wimbledon bijwonen en door het afvuren van een geweer het sein tot het begin van den wedstrijd geven. Volgens eene officiële opgave heeft het leger, zoo hier te lande als in de koloniëneene sterkte van 323,259 manwaaronder echter de militie en de corpsen vrijwilligers zijn begrepen. De prins van Wallis zal den 10den Julij met de St. George naar Canada vertrekken. De groote katoenspinnerij van de heeren Blayall, tusschen Blanchester en Huddersfleldis een prooi der vlammen geworden. De schade wordt op 120,000 a 150,000 begroot. Het regenachtige weder houdt in het geheele land met kleine tusschen- poozen aan. De bezorgdheid voor een algemeenen slechten oogst wordt met den dag grooter; alle soorten groenten en ooft zijn ten achter, het brood is wederom opgeslagen en de prijzen van het vleesch hebben eene buitengewone hoogte bereikt, waartoe het monopolie dat de slagers hier bezitten mede niet weinig bijdraagt. De Lahore Chronicle wil wetendat het aan twee bedienden van den overleden A. Schlagintweit is gelukt het stoffelijk overschot en de goederen van hunnen ongelukkigen meester te ontdekken, welke zij voornemens wa ren naar Kangra te brengen. Men heeft uit Ceylon het berigt ontvangen dat de stoomboot Malabar, aan boord waarvan lord Elgin en de heer Gros zich bevonden, op de kust van dat eiland verongelukt is. De beide gezantendie bij de schipbreuk hunne papieren verloren hadden, waren genoodzaakt te Punto Galle te vertoeven. Volgens alhier ontvangen berigten hebben de troepen der verbonden mogendheden op den 21sten April Chusan bezet, zonder tegenstand van de Chinezen te ondervinden. De opstandelingen in China boezemen meer en meer ongerustheid in. Te Canton wist men op den 6den Blei nog niets om trent het antwoord der Chineschc regering op de gedane voorstellen. FRANKRIJK. PARIJS, 24 Junij. 'sKeizers oom, prins Jeróme, is heden namiddag ten 5 ure overleden. Hij was de jongste broeder van keizer Napoleon I en werd den 15dcn Nov. 1784 geboren. Gelijk men weet was hij van 1807—1813 koning van West- phalen, welk rijk uit Hanover en eenige andere landen was zamengesteld. Het lijk van den prins zal op cene pleglige wijze naar het hotel der In validen gebragt en later in den grafkelder te S'. Denis geplaatst worden. De maarsehalk Vaillant zal eerstdaags een uitvoerig verslag omtrent den Italiaanschen oorlog uitbrengen. De abt Blarethoogleeraar bij de Sorbonneis tot bisschop van Van nes benoemd. Die benoeming werd door het hof van Rome tegengewerkt, omdat de abt als zeer vrijzinnig bekend staat. Het Memorial de la Loire deelt mede dat eene jonge dochter, welke leregt stond wegens geplecgden kindermoordniettegenstaande hare volledige bekentenis en de meest overtuigende bewijzendoor de jury is vrijgesproken. De voorzitter van het hof, haar van die uitspraak kennis gevende, voegde haar toeDe onbegrijpelijke toegeeflijkheid van de jury heeft u eene vrij spraak doen verwerven, welke gij niet hebt verdiend. Neem deze les ler harte. Ga heen." ITALIË. Blen beweert thans dat Garribaldi het plan, om den strijd naar het vasteland over te brengenheeft laten varen en eerst Blessina zal aantasten. In dien zin zou in eenen dezer dagen gehouden krijgsraad besloten zijn. Niet verre van Blessina zijn reeds 10,000 man in een kamp vereenigd en den 28sten Junij zouden die troepen zich in beweging stellen. Garribaldi moet zich voorstellen dat de stad, hoewel bijna onneembaar geacht, het niet lang zal uithouden en kan zich den tijd die hem thans nog overblijft ten nutte maken om zijn leger te organiseren. Blen vreest echter dat Bles sina, even als Palermo, zal gebombardeerd worden, indien de inwoners de pogingen van Garribaldi ondersteunen. Prins Torrearsa is door Garribaldi tot voorzitter van den ministerraad en substituut-dictator aangesteld. Garribaldi heeft veel moeite gehad om zijn belastingstelsel en ook dc conscriptie op Sicilië door tc drijven. Vooral de laatste ondervond veel tegenstand. Dc betrekkingen tusschen Napels en Sardinië blijven steeds gespannen,

Leydse Courant | 1860 | | pagina 2